חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ילד נכווה ממדורת ל''ג בעומר - מי אחראי?

מחבר: 27/12/2019 15:10

אש היא דבר מסוכן ולכן התנהגות פזיזה בסביבתה מובילה לעתים רבות לפציעות שאינן מחויבות המציאות.

בדרך כלל, אוכלוסיית הילדים היא האוכלוסיה הנוהגת באופן הפזיז ביותר ולכן אין זה מפתיע כי כשמדובר באחד החגים הפופולוריים ביותר על אוכלוסייה זו, הלא הוא ל"ג בעומר המלווה בהדלקת מדורות, אנו שומעים מדי שנה על ילדים שנפגעו מכוויות או מדברים אחרים הקשורים באש.

לאור זאת, מוטלת על הגורמים האחראיים על התנהגותם של הילדים ובמיוחד על ההורים אחריות רבה בשמירה על הילדים בסביבת אש ובמיוחד כאשר מדובר בערב ל"ג בעומר.

פסק דין - מכירת דלק לקטינים

אירוע של פציעה בעת מדורת ל"ג בעומר נדון בתא (י-ם) 5064/03 יחזקאל שמואל נ' גד שרלין. במקרה זה דובר על קבוצת ילדים כבני 10 שהגיעו בערב ל"ג בעומר לתחנת דלק באיזור מגוריהם על מנת לקנות בנזין לצורך הדלקה מהירה של המדורה.

העובד בתחנת הדלק מכר להם את הבנזין ללא שאילת שאלות בדבר המכירה וללא שעלתה בראשו המחשבה שמדובר בחומר שאין למכור אותו לילדים בערב ל"ג בעומר.

הילדים מצידם, הסתירו מפני הוריהם את עניין הרכישה והגיעו לאיזור המדורה, שם חיכה להם אחד ההורים שהשגיח על הנעשה במקום. לאחר כמה דקות הודיע ההורה לילדים כי עליו לעזוב את המקום וישוב בעוד מספר דקות כדי להדליק את האש.

אופן זה של התנהלות בו ההורה מדליק את האש עבור הילדים היה נכון גם בערבי ל"ג בעומר קודמים בו חגגו ילדים אלו.

הילדים, שבמהלך המשפט נקבע כי היו ילדים ממושמעים בדרך כלל ניסו להדליק את המדורה בזמן שלא היה מבוגר באיזור. בעקבות זאת, בזמן שאחד הילדים ניסה להדליק את המדורה באמצעות הבנזין שבבקבוק, התלקח הבקבוק וגרם לפציעתו של התובע.

התובע והוריו טענו לאחריות של תחנת הדלק לאירוע ודרשו לקבל פיצוי בעקבות נזק הגוף שנגרם. הנתבעים מצידם טענו כי האחריות נופלת על ההורים שלא היו במקום בזמן התאונה ועל הילדים שנהגו בפזיזות.

בדיון המשפטי נתן השופט את דעתו לגבי מספר נקודות מרכזיות באירוע. ראשית קבע כי מוכר דלק צריך לצפות תאונה שתתרחש כתוצאה ממכירת דלק לקטינים והדגיש כי בערב ל"ג בעומר צריכה להיות צפיות מיוחדת ויש להימנע מדברים אלו.

בהמשך לכך קבע השופט כי באירוע של שפיכת בנזין על המדורה לא ניתן ליחס לילד תרומה להתרחשות התאונה, כיון שבאירוע מסוג זה הילד אינו מבין את חומרת מעשו.

לסיום קבע השופט כי לא ניתן לצפות מהורים "לאזוק" אליהם את ילדיהם גם כאשר מדובר במדורה ובוודאי כאשר מדובר על ילדים ממשומעים בדרך כלל ולכן אין בהיעדרות של הורה ברגע התאונה כאירוע של התרשלות מצידו.

במידה והוסב לך או לבני משפחתך נזק גוף מומלץ לפנות לקבלת סיוע של עורך דין נזיקין לבירור זכויותיך המשפטיות.


לחץ כאן לקבלת יעוץ משפטי

למידע נוסף לחץ על: פוליסת ביטוח תאונות תלמידים

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזק גוף ממדורה - האם העיריה אחראית? - האם התרשלות העיריה גרמה נזקי גוף וכוויות לילד שנפל למדורת ל"ג בעומר? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין...
זכויות במקרה של פציעת ילד במסגרת בית הספר - מי ישלם פיצויים במקרה שהילד נפגע כתוצאה מפגיעת סל שקרס בחצר בית הספר? הילדה שלך החליקה במדרגות רטובות ופונתה לבית החולים בגלל פציעה לא קלה בזמן הלימודים? בואו להכיר את הזכויות שלכם לפי חוק...
פציעת ילד בקייטנה - מי אחראי ומתי ניתן לקבל פיצויים? - מי אחראי ומתי ניתן לקבל פיצויים לאחר פגיעה של ילד השוהה במסגרת קייטנה פרטית או עירונית? מי אחראי לבריאות ושלם ילדינו בזמן החופשה שלהם?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף ילד נכווה ממדורת ל''ג בעומר - מי אחראי?

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36