חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ילד נכווה ממדורת ל''ג בעומר - מי אחראי?

מחבר: 27/12/2019 15:10

אש היא דבר מסוכן ולכן התנהגות פזיזה בסביבתה מובילה לעתים רבות לפציעות שאינן מחויבות המציאות.

בדרך כלל, אוכלוסיית הילדים היא האוכלוסיה הנוהגת באופן הפזיז ביותר ולכן אין זה מפתיע כי כשמדובר באחד החגים הפופולוריים ביותר על אוכלוסייה זו, הלא הוא ל"ג בעומר המלווה בהדלקת מדורות, אנו שומעים מדי שנה על ילדים שנפגעו מכוויות או מדברים אחרים הקשורים באש.

לאור זאת, מוטלת על הגורמים האחראיים על התנהגותם של הילדים ובמיוחד על ההורים אחריות רבה בשמירה על הילדים בסביבת אש ובמיוחד כאשר מדובר בערב ל"ג בעומר.

פסק דין - מכירת דלק לקטינים

אירוע של פציעה בעת מדורת ל"ג בעומר נדון בתא (י-ם) 5064/03 יחזקאל שמואל נ' גד שרלין. במקרה זה דובר על קבוצת ילדים כבני 10 שהגיעו בערב ל"ג בעומר לתחנת דלק באיזור מגוריהם על מנת לקנות בנזין לצורך הדלקה מהירה של המדורה.

העובד בתחנת הדלק מכר להם את הבנזין ללא שאילת שאלות בדבר המכירה וללא שעלתה בראשו המחשבה שמדובר בחומר שאין למכור אותו לילדים בערב ל"ג בעומר.

הילדים מצידם, הסתירו מפני הוריהם את עניין הרכישה והגיעו לאיזור המדורה, שם חיכה להם אחד ההורים שהשגיח על הנעשה במקום. לאחר כמה דקות הודיע ההורה לילדים כי עליו לעזוב את המקום וישוב בעוד מספר דקות כדי להדליק את האש.

אופן זה של התנהלות בו ההורה מדליק את האש עבור הילדים היה נכון גם בערבי ל"ג בעומר קודמים בו חגגו ילדים אלו.

הילדים, שבמהלך המשפט נקבע כי היו ילדים ממושמעים בדרך כלל ניסו להדליק את המדורה בזמן שלא היה מבוגר באיזור. בעקבות זאת, בזמן שאחד הילדים ניסה להדליק את המדורה באמצעות הבנזין שבבקבוק, התלקח הבקבוק וגרם לפציעתו של התובע.

התובע והוריו טענו לאחריות של תחנת הדלק לאירוע ודרשו לקבל פיצוי בעקבות נזק הגוף שנגרם. הנתבעים מצידם טענו כי האחריות נופלת על ההורים שלא היו במקום בזמן התאונה ועל הילדים שנהגו בפזיזות.

בדיון המשפטי נתן השופט את דעתו לגבי מספר נקודות מרכזיות באירוע. ראשית קבע כי מוכר דלק צריך לצפות תאונה שתתרחש כתוצאה ממכירת דלק לקטינים והדגיש כי בערב ל"ג בעומר צריכה להיות צפיות מיוחדת ויש להימנע מדברים אלו.

בהמשך לכך קבע השופט כי באירוע של שפיכת בנזין על המדורה לא ניתן ליחס לילד תרומה להתרחשות התאונה, כיון שבאירוע מסוג זה הילד אינו מבין את חומרת מעשו.

לסיום קבע השופט כי לא ניתן לצפות מהורים "לאזוק" אליהם את ילדיהם גם כאשר מדובר במדורה ובוודאי כאשר מדובר על ילדים ממשומעים בדרך כלל ולכן אין בהיעדרות של הורה ברגע התאונה כאירוע של התרשלות מצידו.

במידה והוסב לך או לבני משפחתך נזק גוף מומלץ לפנות לקבלת סיוע של עורך דין נזיקין לבירור זכויותיך המשפטיות.


לחץ כאן לקבלת יעוץ משפטי

למידע נוסף לחץ על: פוליסת ביטוח תאונות תלמידים

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזק גוף ממדורה - האם העיריה אחראית? - האם התרשלות העיריה גרמה נזקי גוף וכוויות לילד שנפל למדורת ל"ג בעומר? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין...
זכויות במקרה של פציעת ילד במסגרת בית הספר - מי ישלם פיצויים במקרה שהילד נפגע כתוצאה מפגיעת סל שקרס בחצר בית הספר? הילדה שלך החליקה במדרגות רטובות ופונתה לבית החולים בגלל פציעה לא קלה בזמן הלימודים? בואו להכיר את הזכויות שלכם לפי חוק...
פציעת ילד בקייטנה - מי אחראי ומתי ניתן לקבל פיצויים? - מי אחראי ומתי ניתן לקבל פיצויים לאחר פגיעה של ילד השוהה במסגרת קייטנה פרטית או עירונית? מי אחראי לבריאות ושלם ילדינו בזמן החופשה שלהם?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף ילד נכווה ממדורת ל''ג בעומר - מי אחראי?

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24