חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

שיעור הפיצויים לעתיד לתינוקת שנפגעה בתאונה

מחבר: 27/12/2019 15:19

הפיצויים הניתנים לנפגעים בתביעות נזיקין בכלל, ולנפגעי תאונות דרכים בפרט, מכילים בתוכם פיצוי עבור הוצאות והפסדים עתידים בגין פגיעות אלו.

הערכת סכום הפיצוי ההולם אינה פשוטה ובדרך כלל צריכה להיות מגובה בחוות דעת של מומחים שיעריכו את ההוצאות שיגרמו. קביעת פיצויים איננה מדע מדויק ופעמים רבות בית המשפט נדרש לקבוע פיצויים על דרך של מתן אומדן בקשר לגובה הפיצוי ולפי שיקול דעת.

פציעת תינוקת בתאונת דרכים ואופן חישוב הפיצוי העתידי

מקרה בו אלמנט זה היה מרכזי התרחש לאחרונה בתיק ת.א 1361/99 ספיר סלומון נ' ז'ן  קלוד אטיאס.

במקרה זה הייתה התובעת תינוקת בת שישה חודשים כשעברה תאונת דרכים קשה. בשעה שהייתה בתוך עגלת התינוק, חצתה עם אמה במעבר חציה, רכב שהגיע במהירות התנגש בשתיהן ופצע את התובעת.

בעקבות התאונה התינוקת הפגועה איבדה את ההכרה לשלושה שבועות. לאחר מכן המשיכה להיות מאושפזת מספר פעמים עקב זיהומים בשתל העצם בגולגולת כשבסופו של דבר הוכרה כבעלת נכות רפואית בגובה של 94% ובעלת נכות תפקודית בגובה של 100%.

התביעה נסובה סביב ראשי נזק שונים ובגין הוצאות עתידיות שיוצאו לטיפול במצבה הרפואי של התובעת ובגין הפסדים כספיים רבים שיגרמו לה. יודגש, כי כיון שבעת התאונה הייתה התובעת בת שישה חודשים בלבד, דובר על סכום פיצויים גבוה מאוד שכן מדובר למעשה על פיצויים שינתנו עבור כל חייה.

בית המשפט קבע פיצויים בגין ראשי נזק שונים כאשר הוא מבהיר שרוב ראשי הנזק נקבעים על דרך האומדן כיוון שאין לו שיטה אחרת לקבוע את גובה הפיצויים בצורה מדויקת. הקביעה המעניינת ביותר של בית המשפט הייתה בדבר הפיצויים עבור אובדן שכר בעתיד, הפסדי פנסיה ותנאים סוציאליים.

בית המשפט קבע כי למרות שקשה לדעת כמה בדיוק היה מופרש ממשכורתה של התובעת בעתיד עבור קופת הפנסיה שלה אלמלא נפגעה בתאונת הדרכים, אין בנתון זה כדי לשלול ממנה את זכותה לפיצויים.

לכן, גם כאן יש להשתמש בדרך האומדן, דרך שלפי קביעת בית המשפט הפכה להיות מקובלת במשפט הישראלי.

עוד הוסיף בית המשפט כי השכר אליו הוא מתייחס הוא השכר הממוצע במשק, שגם אותו אימצה הפסיקה כסכום לפיו נמדדים פיצויים במקרים בהם לא ניתן לדעת את סכום השכר העתידי, בעיקר כאשר הנפגע הינו קטין אשר טרם נכנס למעגל העבודה.

בקשר לנושא ההפרשות לפנסיה הוסיפה הפסיקה כי יש לצמצם פרשנות לפיה אין לתת פיצויים בגין הפסד פנסיה כאשר נתוני השכר לא ידועים.

ראשי נזק נוספים במקרה זה נקבעו בשיטת האומדן, הבולטים שביניהם היו פיצויים בגין טיפולים בריאותיים בעתיד, פיצויים בגין הוצאות דיור עתידיות של התובעת ופיצויים בגין הוצאות דיור של הורי התובעת אשר נאלצו לעבור ממקום מגוריהם בראשון לציון למקום מגורים יקר יותר ברמת גן על מנת שיגורו בקרבת המוסד הטיפולי של התובעת.

אם גם לך נגרם נזק גוף בתאונת דרכים פנה במהרה אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין על מנת לקבל פיצוי על נזקיך.

לקבלת סיוע אישי ודיסקרטי ליחצו: יעוץ משפטי

בואו לדבר איתנו: פורום נזיקין ופגיעות גוף

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים שיעור הפיצויים לעתיד לתינוקת שנפגעה בתאונה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

21 באוקטובר 2020

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

קיבלת טיפול שורש רשלני ונ...

עו"ד עופר סולר מסביר: רשלנות רפואית בביצוע טיפול שורש - אימתי?

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה ביד התינוק עקב הערכ...

רשלנות רפואית בהערכת משקל העובר לפני הלידה גרמה לנכות בידו של התינוק - שיתוק על שם ארב. לפניכם פרשנות של פסק דין העוסק בנושא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

האם רשלנות רופא משפחה גרמ...

האם רשלנות רופא משפחה הובילה לאיחור באבחון גידול במוח? היכנסו לקריאת המאמר המלא והכרעת בית המשפט, באתר משרד עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני הוביל ל...

איחור באבחון דימום עקב מפרצת מוחית - האם מדובר במקרה של רשלנות רפואית?

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית באבחון מפרצ...

במהלך ארבעה ביקורים בקופת החולים לא אובחנה אצל התובעת מפרצת מוחית, שהתגלתה רק מאוחר בבית חולים והותירה אותה נכה באופן מלא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני בלידה -...

רשלנות רפואית בלידה - שיתוק על שם ארב אשר נגרם עקב פגיעה בעצב הכתף הלידה...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

תביעה בגין לידת תינוק עם ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין אשר עוסק באחריות הצוות המטפל בבית החולים ללידת תינוק הסובל משיתוק על שם ארב.

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

מטופל שהשתחרר על דעתו מבי...

על מי חלה האחריות במקרה של מטופל שהחליט על דעת עצמו להשתחרר מבית החולים? היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין, באתר משרד עורכי דין עופר ס...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית במהלך ניתוח...

עו"ד עופר סולר מסביר בנושא רשלנות רפואית במהלך ניתוח לב או לאחריו heart surgery...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

פגיעה באוטונומיה במהלך טי...

פגיעה באוטונומיה במהלך טיפול רפואי כעילה לתביעה משפטית - סקירה משפטית מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

עברת התקף לב בזמן העבודה?

עו"ד עופר סולר מסביר על התקף לב בזמן עבודה - האם זוהי תאונת עבודה לפי חוק?

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

18 בנובמבר 2020

האם מינון יתר של תרופה גר...

סקירת ערעור שהוגש לביהמ"ש העליון על פסיקת המחוזי, שקבע כי ביה"ח לא התרשל בטיפול ביילוד והחירשות אינה קשורה במינון יתר ש...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36