חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

שיעור הפיצויים לעתיד לתינוקת שנפגעה בתאונה

מחבר: 27/12/2019 15:19

הפיצויים הניתנים לנפגעים בתביעות נזיקין בכלל, ולנפגעי תאונות דרכים בפרט, מכילים בתוכם פיצוי עבור הוצאות והפסדים עתידים בגין פגיעות אלו.

הערכת סכום הפיצוי ההולם אינה פשוטה ובדרך כלל צריכה להיות מגובה בחוות דעת של מומחים שיעריכו את ההוצאות שיגרמו. קביעת פיצויים איננה מדע מדויק ופעמים רבות בית המשפט נדרש לקבוע פיצויים על דרך של מתן אומדן בקשר לגובה הפיצוי ולפי שיקול דעת.

פציעת תינוקת בתאונת דרכים ואופן חישוב הפיצוי העתידי

מקרה בו אלמנט זה היה מרכזי התרחש לאחרונה בתיק ת.א 1361/99 ספיר סלומון נ' ז'ן  קלוד אטיאס.

במקרה זה הייתה התובעת תינוקת בת שישה חודשים כשעברה תאונת דרכים קשה. בשעה שהייתה בתוך עגלת התינוק, חצתה עם אמה במעבר חציה, רכב שהגיע במהירות התנגש בשתיהן ופצע את התובעת.

בעקבות התאונה התינוקת הפגועה איבדה את ההכרה לשלושה שבועות. לאחר מכן המשיכה להיות מאושפזת מספר פעמים עקב זיהומים בשתל העצם בגולגולת כשבסופו של דבר הוכרה כבעלת נכות רפואית בגובה של 94% ובעלת נכות תפקודית בגובה של 100%.

התביעה נסובה סביב ראשי נזק שונים ובגין הוצאות עתידיות שיוצאו לטיפול במצבה הרפואי של התובעת ובגין הפסדים כספיים רבים שיגרמו לה. יודגש, כי כיון שבעת התאונה הייתה התובעת בת שישה חודשים בלבד, דובר על סכום פיצויים גבוה מאוד שכן מדובר למעשה על פיצויים שינתנו עבור כל חייה.

בית המשפט קבע פיצויים בגין ראשי נזק שונים כאשר הוא מבהיר שרוב ראשי הנזק נקבעים על דרך האומדן כיוון שאין לו שיטה אחרת לקבוע את גובה הפיצויים בצורה מדויקת. הקביעה המעניינת ביותר של בית המשפט הייתה בדבר הפיצויים עבור אובדן שכר בעתיד, הפסדי פנסיה ותנאים סוציאליים.

בית המשפט קבע כי למרות שקשה לדעת כמה בדיוק היה מופרש ממשכורתה של התובעת בעתיד עבור קופת הפנסיה שלה אלמלא נפגעה בתאונת הדרכים, אין בנתון זה כדי לשלול ממנה את זכותה לפיצויים.

לכן, גם כאן יש להשתמש בדרך האומדן, דרך שלפי קביעת בית המשפט הפכה להיות מקובלת במשפט הישראלי.

עוד הוסיף בית המשפט כי השכר אליו הוא מתייחס הוא השכר הממוצע במשק, שגם אותו אימצה הפסיקה כסכום לפיו נמדדים פיצויים במקרים בהם לא ניתן לדעת את סכום השכר העתידי, בעיקר כאשר הנפגע הינו קטין אשר טרם נכנס למעגל העבודה.

בקשר לנושא ההפרשות לפנסיה הוסיפה הפסיקה כי יש לצמצם פרשנות לפיה אין לתת פיצויים בגין הפסד פנסיה כאשר נתוני השכר לא ידועים.

ראשי נזק נוספים במקרה זה נקבעו בשיטת האומדן, הבולטים שביניהם היו פיצויים בגין טיפולים בריאותיים בעתיד, פיצויים בגין הוצאות דיור עתידיות של התובעת ופיצויים בגין הוצאות דיור של הורי התובעת אשר נאלצו לעבור ממקום מגוריהם בראשון לציון למקום מגורים יקר יותר ברמת גן על מנת שיגורו בקרבת המוסד הטיפולי של התובעת.

אם גם לך נגרם נזק גוף בתאונת דרכים פנה במהרה אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין על מנת לקבל פיצוי על נזקיך.

לקבלת סיוע אישי ודיסקרטי ליחצו: יעוץ משפטי

בואו לדבר איתנו: פורום נזיקין ופגיעות גוף

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים שיעור הפיצויים לעתיד לתינוקת שנפגעה בתאונה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24