חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

שיעור הפיצויים לעתיד לתינוקת שנפגעה בתאונה

מחבר: 27/12/2019 15:19

הפיצויים הניתנים לנפגעים בתביעות נזיקין בכלל, ולנפגעי תאונות דרכים בפרט, מכילים בתוכם פיצוי עבור הוצאות והפסדים עתידים בגין פגיעות אלו.

הערכת סכום הפיצוי ההולם אינה פשוטה ובדרך כלל צריכה להיות מגובה בחוות דעת של מומחים שיעריכו את ההוצאות שיגרמו. קביעת פיצויים איננה מדע מדויק ופעמים רבות בית המשפט נדרש לקבוע פיצויים על דרך של מתן אומדן בקשר לגובה הפיצוי ולפי שיקול דעת.

פציעת תינוקת בתאונת דרכים ואופן חישוב הפיצוי העתידי

מקרה בו אלמנט זה היה מרכזי התרחש לאחרונה בתיק ת.א 1361/99 ספיר סלומון נ' ז'ן  קלוד אטיאס.

במקרה זה הייתה התובעת תינוקת בת שישה חודשים כשעברה תאונת דרכים קשה. בשעה שהייתה בתוך עגלת התינוק, חצתה עם אמה במעבר חציה, רכב שהגיע במהירות התנגש בשתיהן ופצע את התובעת.

בעקבות התאונה התינוקת הפגועה איבדה את ההכרה לשלושה שבועות. לאחר מכן המשיכה להיות מאושפזת מספר פעמים עקב זיהומים בשתל העצם בגולגולת כשבסופו של דבר הוכרה כבעלת נכות רפואית בגובה של 94% ובעלת נכות תפקודית בגובה של 100%.

התביעה נסובה סביב ראשי נזק שונים ובגין הוצאות עתידיות שיוצאו לטיפול במצבה הרפואי של התובעת ובגין הפסדים כספיים רבים שיגרמו לה. יודגש, כי כיון שבעת התאונה הייתה התובעת בת שישה חודשים בלבד, דובר על סכום פיצויים גבוה מאוד שכן מדובר למעשה על פיצויים שינתנו עבור כל חייה.

בית המשפט קבע פיצויים בגין ראשי נזק שונים כאשר הוא מבהיר שרוב ראשי הנזק נקבעים על דרך האומדן כיוון שאין לו שיטה אחרת לקבוע את גובה הפיצויים בצורה מדויקת. הקביעה המעניינת ביותר של בית המשפט הייתה בדבר הפיצויים עבור אובדן שכר בעתיד, הפסדי פנסיה ותנאים סוציאליים.

בית המשפט קבע כי למרות שקשה לדעת כמה בדיוק היה מופרש ממשכורתה של התובעת בעתיד עבור קופת הפנסיה שלה אלמלא נפגעה בתאונת הדרכים, אין בנתון זה כדי לשלול ממנה את זכותה לפיצויים.

לכן, גם כאן יש להשתמש בדרך האומדן, דרך שלפי קביעת בית המשפט הפכה להיות מקובלת במשפט הישראלי.

עוד הוסיף בית המשפט כי השכר אליו הוא מתייחס הוא השכר הממוצע במשק, שגם אותו אימצה הפסיקה כסכום לפיו נמדדים פיצויים במקרים בהם לא ניתן לדעת את סכום השכר העתידי, בעיקר כאשר הנפגע הינו קטין אשר טרם נכנס למעגל העבודה.

בקשר לנושא ההפרשות לפנסיה הוסיפה הפסיקה כי יש לצמצם פרשנות לפיה אין לתת פיצויים בגין הפסד פנסיה כאשר נתוני השכר לא ידועים.

ראשי נזק נוספים במקרה זה נקבעו בשיטת האומדן, הבולטים שביניהם היו פיצויים בגין טיפולים בריאותיים בעתיד, פיצויים בגין הוצאות דיור עתידיות של התובעת ופיצויים בגין הוצאות דיור של הורי התובעת אשר נאלצו לעבור ממקום מגוריהם בראשון לציון למקום מגורים יקר יותר ברמת גן על מנת שיגורו בקרבת המוסד הטיפולי של התובעת.

אם גם לך נגרם נזק גוף בתאונת דרכים פנה במהרה אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין על מנת לקבל פיצוי על נזקיך.

לקבלת סיוע אישי ודיסקרטי ליחצו: יעוץ משפטי

בואו לדבר איתנו: פורום נזיקין ופגיעות גוף

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים שיעור הפיצויים לעתיד לתינוקת שנפגעה בתאונה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36