חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

חזרה שגרה אחרי תאונת דרכים - תקציר פסק דין

מחבר: 10/12/2019 18:42

כאשר אנו נפגעים בתאונה כלשהי הרצון המיידי שלנו הוא לשוב בהקדם לשגרה, לחזור לתפקד כאילו מעולם לא נפגענו. לעיתים עצם התרחשות התאונה גורמת לנפגע לשנות את הדרך בה התנהג לפני התאונה לראות דברים באור אחר ולשנות את כל אורחות חייו.

בעת הגשת תביעת פיצויים בעקבות נזקי גוף שכתוצאה מפגיעה בתאונת דרכים, חשוב לתת ביטוי למשך התקופה עד לחזרתו של הנפגע למסלול חייו השגרתי. מאחר ומדובר בנושא מורכב מבחינה ראייתית, יש להקדים ולהתייעץ עם עורך דין בנושא.

בפסק הדין אדווה תורג'מן נ' רוית כהן וכלל חברה לביטוח דובר בנפגעת תאונת דרכים ילידת 1989 מהישוב תדהר שהייתה בעת האירוע באמצע כיתה י"א, אדווה נפגעה בעת שחצתה מעבר חציה בתור הולכת רגל ואין מחלוקת על זכותה לפיצוי מתוקף חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

עקב הפגיעה אושפזה אדווה בבית החולים סורוקה מיום האירוע 2.3.06 ועד לתאריך 21.03.06 בתחילה בטיפול נמרץ ולאחר מכן במחלקות השונות בבית החולים. מתאריך זה שחרורה מבית החולים ועד לתאריך 8.8.06 אושפזה אדווה בבית לווינשטיין לצורך טיפול שיקומי ולאחר חזרתה הביתה חזרה ללימודים בחודש ספטמבר.

אדווה הצליחה להשלים את החומר הלימודי שהחסירה ולהצטרף אל חבריה בכיתה י"ב, היא הצליחה להבחן בכל הבגרויות פרט לבחינה באנגלית. לאחר שסיימה את הלימודים עבדה בעבודות מזדמנות ובשנת 2008 התגייסה עם פרופיל 64 וסיימה את השירות בחודש מרץ 2010.

מומחים רפואיים מטעם בית המשפט קבעו את נכותה הרפואית כדלקמן:

35% נכות אורתופדית בגין צלקות, פגיעה בברך ימין, חיבור גרוע של עצם הירך.

23% נכות נוירולוגית בגין תסמונת מוחית לאחר חבלה, כאשר במידה ותתמיד בתהליך השיקום יכולה להביא להטבה במצבה. שקלול הנכות עמד על 51.23%.

בדרך כלל כאשר מדובר בקטינים נוהג בית המשפט לקבוע את נכותם התפקודית בהתאם לנכות הרפואית ואף למעלה מכך. הנכות התפקודית הינה הנכות לפיה קובעים את גובה הפיצויים לעניין אובדן השתכרות. במקרה זה פעל בית המשפט בדרך שונה בעניין כימות נכותה התפקודית של התובעת.

הנתבעות טענו שלאחר קבלת חוות הדעת מהמומחה עברה ניתוח נוסף להוצאת ברגים מרגלה ולתיקון אחת הצלקות.

עוד טענו הנתבעות שמכיוון שהתובעת שיפרה את ההישגים הלימודיים שהיו לה לפני התאונה. הנתבעות טענו גם כי קודם לתאונה התובעת עמדה להיפלט מבית הספר בשל הישגים לימודיים נמוכים ודווקא לאחר התאונה הגיעה להישגים גבוהים יותר.

הנתבעות טענו כי המצב החברתי של התובעת לא השתנה לרעה, היא מסתובבת בבגד ים החושף את הצלקות בפומבי ויכלה אף לרקוד בחתונות של אחיה. כמו כן טענו הנתבעות כי הפרופיל הצבאי של התובעת היה 64 גם לפני התאונה.

בית המשפט פסק והחליט...

בית המשפט דן בשאלה האם נפגע שעושה מאמץ לשקם את חייו ולא מעצים את המגבלות שלו לצורך קבלת פיצויים צריך "לשלם" על כך בסכום הפיצויים שנקבע לו, בית המשפט קבע שיש להבדיל בין מאמץ חריג כמו הרצון לרקוד בחתונות אחיה שעלול אף לפגוע בה לבין הדרישה מכל ניזוק להקטין את הנזק שלו אחרת יכולה נתבעת להגן על עצמה בטענה שהתובע לא הקטין נזקו.

התובעת טענה כי אמנם ההישגים שלה השתפרו אך היכולות שלה נפגעו, שהסיבה שהיה לה קודם לכן פרופיל נמוך היא עקב משקל לא תקין, התובעת טענה עוד כי מבחינה חברתית ומבחינת יכולתה לעזור בבית השינוי הוא יותר תחושתי מתפקודי טענה זו גובתה על ידי המומחים שהתאם לסוג הפגיעה שחוותה.

בית המשפט קבע לבסוף את הנכות התפקודית של התובעת בשיעור 35%.

סכום הפיצויים נקבע כדלקמן:

-    פיצוי עבור כאב וסבל (56 ימי אשפוז): 152,357 ₪
-    פיצוי עבור הפסדי שכר בעבר: 39,160 ₪
-    פיצוי עבור הפסדי שכר בעתיד (לפי שכר ממוצע, 7,491): 783,782 ₪
-    עזרה וסיעוד, בעבר ובעתיד, עזרת ההורים בזמן האשפוז: 275,000 ₪
-    ניידות עבר ועתיד: 50,000 ₪
-    הוצאות רפואיות מעבר לביטוח: 35,000 ₪
-    בניכוי סכום ששולם: 33,811-
-    סה"כ : 1,335,299 ₪

כל זאת בתוספת הוצאות ושכר טרחת עורך דין.

בית המשפט קבע כי הסכום יוקפא עד שהתובעת תברר זכאותה בתביעה מול הביטוח הלאומי.

קיראו בהרחבה: על חובת הנפגע להקטנת נזק אחרי תאונה

חשוב לזכור אחרי תאונת דרכים

מדי יום מתרחשות במדינת ישראל תאונות דרכים רבות (רבות מדי!) ובחלקן ישנם נפגעי גוף. לכל אחד מנפגעי הגוף בתאונה מגיע פיצוי כספי, בהתאם להיקף הנזקים שנגרמו לו או לה. לפי פסק הדין הנ"ל, חשוב לזכור כי יש לקחת בחשבון את משך הזמן עד לחזרת הנפגע לשגרת חייו.

באמצעות פניה אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין ניתן להגיש תביעת פיצויים הולמת ולזכות בתגמולי הביטוח לפי חוק ובהתאם לנזק הממשי שנגרם לך. אם נפגעת בתאונת דרכים אנו ממליצים להקדים ולפנות לקבלת יעוץ משפטי אישי על מנת להבין ולממש את זכויותך על פי חוק.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים שיקום וחזרה לשגרה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24