חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

התפרצות תסמונת התשישות הכרונית עקב תאונת דרכים

מחבר: 15/12/2019 17:34

בחלק מן המקרים כאשר אדם נפגע בעקבות תאונת דרכים הנזקים מתגלים בשלב מאוחר ייחסית ועולה השאלה האם ניתן לייחס אותם לפגיעה אשר אירעה בעת תאונת הדרכים.

כך אירע אף במקרה של גיא חכם, עובד הייטק, אשר נפצע עקב תאונת דרכים בשנת 2002. התובע פונה לבית החולים והתלונן שם על כאבי ראש וצוואר ולאחר סדרת בדיקות שוחרר לביתו.

למחרת היום החל התובע להתלונן על עייפות נפשית ופיזית, חולשה, הפרעות בריכוז ובזיכרון ועוד. מצבו של התובע הלך והתדרדר והוא אובחן כסובל מתסמונת התשישות הכרונית CFS אשר מוכרת אף כ – "מחלת היאפים". מצבו של התובע הפך כה חמור עד שנאלץ לעזוב את מקום עבודתו ואף נפרד מאשתו.

התובע הגיש לבית משפט השלום בתל אביב תביעה כנגד מבטחת הרכב בו נסע וטען כי תסמונת התשישות הכרונית בה לקה הינה תוצאה ישירה של תאונת הדרכים אשר בה נפגע.

חברת הביטוח הנתבעת טענה כי לא ניתן לקשור בין תסמונת התשישות הכרונית לפגיעה עקב תאונת דרכים במקרה זה שכן מדובר בתאונה קלה אשר לא גרמה לכל נזק גוף של ממש וכן נוכח נתונים אחרים של התובע אשר יכלו לגרום להתפתחות התסמונת כגון קווי אישיות ואופי עבודתו המלחיצה.

בית המשפט מינה כמומחית רפואית מטעמו את ד"ר גליה רהב, מומחית למחלות פנימיות. ד"ר רהב קבעה בחוות דעת מומחה כי התסמונת בה לקה התובע נובעת בדרך כלל משילוב של זיהום ויראלי ואירוע של מצב דחק, כמו תאונת דרכים. המומחית סברה כי יש לקשור לפיכך בין התפרצות התסמונת אצל התובע לתאונת הדרכים בה נפגע.

בחקירתה הנגדית בבית המשפט עמדה המומחית על חוות דעתה והסבירה כי על אף שהתובע היה נתון ללחץ בעבודתו עוד לפני התאונה אין הדבר שולל את קיום הקשר בין התאונה לפיתוח התסמונת ואף הדגימה את עניין זה באמצעות מחקריים רפואיים.

המומחית קבעה כי לתובע נותרה נכות רפואית בשיעור של 50% בשל התסמונת בה לקה עקב התאונה אולם התקשתה לחזות את סיכויי הריפוי של התובע והסכימה כי תיתכן עם השנים מגמת שיפור בתפקודו ובנכותו. בית המשפט העמיד לפיכך את נכותו הרפואית והתפקודית של התובע על 30%.

פגיעה בתאונת דרכים ותסמונת תשישות כרונית - קביעת בית המשפט

בית המשפט פסק כי יש לפצות את התובע בגין הפסדי שכר לעבר ולעתיד בשיעור של כ- 1,700,000 ₪ וזאת נוכח שכרו הגבוה של התובע לפני תאונת הדרכים ועל בסיס שילוש השכר הממוצע במשק ונכות בשיעור של 30%.  

בגין הפסדי פנסיה נפסקו לתובע 200,000 ₪ בגין עזרת זולת 200,000 ₪ ובגין כאב וסבל כ- 60,000 ₪.

סך הכל נפסקו לתובע פיצוים בשיעור של כ- 2,100,000 ₪.

לקבלת סיוע של עו"ד עופר סולר לחץ: יעוץ משפטי לנפגעי תאונות דרכים

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים התפרצות תסמונת התשישות הכרונית עקב תאונת דרכים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24