חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונת דרכים - פיצוי למשפחת בן ישיבה שנהרג

מחבר: 10/12/2019 18:50

לצערנו, אנו נתקלים כמעט מדי יום בכותרות החדשות בדיווחים על תאונות דרכים קשות אשר בהן נהרגו אנשים.

תאונת דרכים בה נהרג אדם יכולה ועלולה להרוס משפחה שלמה ומעבר לאובדן הרגשי גם מנחיתה מכה כלכלית קשה על המשפחה כאשר ההרוג היה המפרנס הראשי שלה.

בבוא בית המשפט לדון בסוגית פיצוי במקרה של מוות בעקבות תאונת דרכים צריך לשקלל את הפגיעה בפוטנציאל ההשתכרות של המנוח ותפקידו כמפרנס משפחה התלויה בו.

קביעת גובה הפיצוי בנסיבות של תאונת דרכים קטלנית

פסק הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בתל אביב בעניין עיזבון המנוח פאשה בועז ז"ל, פאשה רחל ואח' נ' רביבו דוד, הכשרת היישוב חברה לביטוח בע"מ ואבנר אגוד לביטוח נפגעי רכב בע"מ עסק בתביעה שהוגשה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים בגין תאונה שהביאה למותו של המנוח.

מטרת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים שנחקק בשנת 1975 הינה הבטחת והסדרת פיצויים למי שנפגע בנזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים. לפי חוק זה כדי לזכות בפיצויים אין צורך להוכיח אחריות לתאונה אלא להוכיח, כי הפגיעה נגרמה כתוצאה מתאונת דרכים אשר הגדרתה מצויה בחוק.

בועז פאשה ז"ל יליד 1969 נסע ברכב נהוג על ידי דוד רביבו ביום 14.10.03. בסמוך לצומת אחיהוד התנגש הרכב ברכב נוסף וכתוצאה מכך נהרג פאשה, פאשה הותיר אחריו אישה (התובעת מס' 2) ושני ילדים קטינים (התובעים 3 ו-4).

בין הצדדים לא היתה מחלוקת באשר לאופן התרחשות התאונה ואחריות הנתבעים לפיצוי בגינה ולכן נדרש בית המשפט להכריע בשאלת גובה הנזק וסכום הפיצויים להם זכאים עיזבון המנוח והתלויים בו.

המנוח היה המפרנס היחיד של משפחתו ועבד כארבע שעות ביום כמלמד בתלמוד תורה ושכרו עמד על סך 1,498 ₪. בנוסף קיבל המנוח הבטחת הכנסה בסך 1,621 ₪ כך שהכנסתו עמדה על סך של 3,120 ₪.

למנוח שולמה גם מלגה בסך 2,200 ש"ח מאחר ולמד ב"כולל" אך המנוח לא הצהיר על הכנסה זו. ראש הכולל, מר נפתלי גבאי העיד מטעם התובעים כי הוא בעצמו נתן לפאשה סכום זה מדי חודש,  אשר העמיד את ההכנסה הכוללת שלו על סך של 5,319 ₪ .

התובעים טענו כי מאחר והתובע מת בטרם עת ובהיותו בן 34 בלבד שכרו היה צפוי לגדול לאחר צבירת וותק וניסיון.

כמו כן טענו התובעים כי יש להתחשב בשכר הממוצע במשק אשר עמד באותה עת על סך של 7,992 ₪.

הנתבעים טענו כי ההכנסה מהכולל לא הוכחה על ידי התובעים וגם אם טענה זו תתקבל אינה יכולה להתקיים יחד עם קצבת הבטחת הכנסה.

בית המשפט קבע, כי יש לקבוע את שכרו הממוצע של המנוח בסך של 3,710 ₪ וכי יש להסתמך על בחירתו של התובע כמלמד ולראות כאילו היה ממשיך במסלול זה עד גיל פרישה שהועמד על 70 שנים לאור העלייה בתוחלת החיים, כאשר מסכום זה לא ינוכה כל מס.

קיראו בהרחבה על: הפסד פנסיה והכנסות בשנים האבודות

בית המשפט חישב את הפסד התמיכה הכספית בילדים עד להגיעם לגיל 21  ולאחר יציאת המנוח לפנסיה ומצא שהתביעה על פי העיזבון עולה בערכה על תביעת התלויים ומאחר ולא ניתן לפצות בפיצוי כפול יהיו זכאים התלויים לפיצוי על פי תביעת העיזבון.

  • בגין אובדן שירותי אב ובעל קבע בית המשפט פיצוי גלובלי בסך 350,000 ₪.
  • בגין כאב וסבל קבע בית המשפט פיצויים בסך 43,164 ₪.
  • בגין הוצאות קבורה נפסק פיצוי בסך 10,000 ₪.
     

קיראו עוד על ראשי הנזק בגינם נפסקים פיצויים במקרי תאונות דרכים

בית המשפט קבע כי סכום הפיצויים יתחלק בין הנתבעות 2 ו-3 בניכוי סכומים שנתקבלו כתשלומים תכופים בתוספת הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.

בכל מקרה של פגיעה עקב תאונת דרכים מומלץ וכדאי לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום להתייעצות.

בנוסף, חשוב לערוך יעוץ משפטי מסודר בטרם כל מגע עם נציגי חברת הביטוח ובטרם משלוח מכתבים או פניות לביטוח, בכדי להימנע מטענות עתידיות על הונאת הביטוח.

לקבלת סיוע אישי לחץ: יעוץ משפטי בנושא תאונות דרכים

לקריאה נוספת בתחום: 

פיצוי העזבון בתאונת דרכים קטלנית

קביעת שכר בסיס לפיצוי התלויים בתאונת דרכים קטלנית והגדרת בן משפחה תלוי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר פיצויים למשפחת הרוג תאונת דרכים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

03 ביולי 2024

בדיקת מי שפיר: כל הורה חי...

רופא הנשים המלווה את ההורים במהלך ההריון חייב להסביר, בכל הריון ללא יוצא מן הכלל, על החשיבות הרבה שבבדיקת מי שפיר על מנת שההורים ...

קרא עוד

03 ביולי 2024

הפסקת טיפול תרופתי בשל הי...

רשלנות רפואית בטיפול בפצועת פיגוע ותשלום פיצויי עתק, בשל הפסקת טיפול אנטיביוטי בהעדר רישום רפואי כנדרש לפי חוק.

קרא עוד

10 ביולי 2024

אבחון תסמונת די ג'ורג' בע...

תסמונת די ג'ורג' הנה תסמונת גנטית נדירה, לרוב נובעת ממטוציה חדשה, שניתן וחשוב לאבחן באמצעות בדיקות גנטיות כבר בתחילת ההריון! עורך...

קרא עוד

10 ביולי 2024

מוטציה דה נובו - מה משמעו...

מוטציות גנטיות דה נובו הנן תסמונות גנטיות שמתפתחות לראשונה בעובר, במהלך ההריון, ולכן ניתן לאבחן אותן רק במהלך ההריון ובאמצעות בדי...

קרא עוד

14 ביולי 2024

אבחון מוקדם של פגיעה במבנ...

פגיעה במבנה התקין של כרומוזום X עלולה להוביל להתפתחותן של תסמונות גנטיות משמעותיות, ולכן חשוב להסביר להורים עד כמה חשוב לערוך בדי...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24