חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

חישוב הפיצויים במקרה של מות מפרנס המשפחה

מחבר: 11/12/2019 18:32

כשהמפרנס העיקרי בבית נפגע או חלילה נהרג עקב תאונת דרכים, נפגעים בני משפחתו בצורה קשה מבחינה כלכלית עקב איבוד מקור ההכנסה המרכזי של התא המשפחתי.

לכן, עומדת בפניהם האפשרות לתבוע מחברות הביטוח פיצויים בגין נזק זה (הנקרא בשפה המשפטית נזק ממוני) ולזכות בכספי תמיכת המפרנס אותו לא יקבלו כתוצאה מהתרחשות תאונת הדרכים. במקרים אלו על בית המשפט להכריע כיצד יקבע את שיעור הפיצויים שישולמו למשפחתו של המנוח.

פסק דין - קביעת שיעור הפיצויים

בתיק ת.א (י-ם) 8482/06 עזבון מידלש נ' המאגר התרחש אירוע כזה ובית המשפט הציג את הדרך בה הוא מחשב את גובה הפיצויים.

בעניין זה מצא אבי המשפחה את מותו בתאונת דרכים. המנוח, שהיה המפרנס העיקרי, הרוויח מדי חודש לטענת בני משפחתו סכום נאה של 40,000 ₪ ברוטו, כך שבני משפחתו הפסידו עם קרות התאונה את המשענת הכלכלית העיקרית שלהם.

בית המשפט נדרש להכריע מה יהיה גובה הפיצוי ולפי איזה שיטה הוא ינתן. תחילה הציג בית המשפט את שיטת החישוב הנהוגה בבתי המשפט במקרים כאלו לגבי ההפסד מאיבוד ההכנסה.

שיטה זו נקראת שיטת הידות לפיה הפיצוי נקבע בהתאם לגובה ההכנסה של המנוח, כאשר הפיצוי מתקבל לפי סך ההכנסות המדויק שהיה מתקבל כתוצאה מעבודתו של המנוח אם זה היה נשאר בחיים.

קריאה נוספת בנושא: קביעת הפיצויים במקרה של תאונה קטלנית

לכן, החליט בית המשפט לנקוט בשיטה זו גם במקרה זה תוך שהוא אומר כי יסטה ממנה רק כאשר מדובר במשפחה שלה היה סך הכנסות גבוה מהרגיל או שמדובר במשפחה בעלת חובות גבוהים, שני דברים שלא התרחשו במקרה זה.

>>> הפורום המשפטי לשירותך! <<<

בית המשפט קבע בפסק דינו כי הפיצויים ניתנים עד לגיל הפרישה של המנוח, וגיל פרישה זה יחושב בהתאם לנסיבות כאשר מדובר בעובד עצמאי. לכן, גיל הפרישה יכול להיקבע כנמוך או גבוה יותר מגיל הפרישה הקבוע בחוק ואין להתייחס לגיל הקבוע בחוק כדבר שאין עליו עוררין.

לסיום התייחס בית המשפט לעניין שכרה של האלמנה וחישוב חלקה בקופה המשותפת של בני הזוג וקבע כי נורמה מקובלת היא ששני בני הזוג יוצאים לעבוד ולכן אין זה משנה כי האישה לא עבדה מספר חדשים כיון שבית המשפט מניח כי תחזור לעבוד ותמשיך לתרום את חלקה לקופה המשותפת.

מומלץ לקרוא גם על: עקרונות הבסיס לפיצוי נפגעי תאונות דרכים

בסופו של דבר חייב בית המשפט את חברת הביטוח אשר ביטחה את השימוש ברכב בביטוח חובה בתשלום פיצויים בגובה של כ-2,000,000 ₪.

נפגעת עקב תאונת דרכים? פנה ליעוץ משפטי אצל עורך דין מנוסה בתחום תאונות הדרכים ונזקי גוף על מנת להשיג פיצוי ראוי לנזקיך.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים פיצויים בגין מות מפרנס

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24