חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

הערכת נכות בעקבות תאונת דרכים

מחבר: 10/12/2019 18:25

גובה הפיצויים שמשלם מזיק לניזוק על פי די דיני הנזיקין יהא בהתאם לנזק שהוא גרם ולא יינתן פיצוי בשל נזקים ופגיעות ש"סחב" איתו הניזוק לפני קרות האירוע.

לכן, ברור שגם כאשר מדובר בתביעת פיצויים בגין נזק גוף בשל תאונת דרכים, תחום מסוים בדיני הנזיקין, ולנהג נגרם נזק כלשהו, תשלם החברה המבטחת סכום שיכסה את שיעור הנזק שנגרם מהתאונה בלבד.

במקרים בהם מתעורר חשד כי הנפגע סבל מפגיעות גופניות בטרם התאונה, נערך בדרך כלל דיון משפטי נרחב הכולל הבאת חוות דעת מומחה מטעם בית המשפט הנותן את דעתו ביחס לפגיעה הבריאותית ממנה סובל הנפגע, ואיך פגיעה זו מתיישבת עם מצבו של הנפגע לפני התרחשות תאונת הדרכים. לאחר חוות דעת זו יעמיד בדרך כלל בית המשפט את גובה הפיצוי בהתאם להערכת המומחה הרפואי בדבר הנזק אשר נגרם ישירות בשל התאונה.

עניין מעין זה נדון בתא (י-ם) 3713/07 גדי לוי נ' כלל חברה לביטוח.

במקרה זה נפגע התובע עקב תאונת דרכים לאחר שנהג של רכב אחר פגע בו מאחור. החברה המבטחת את השימוש ברכב לא חלקה על העובדה כי עליה לפצות את התובע, אולם זו טענה כי אחוזי הנכות שנרשמו לתובע לאחר התאונה נובעים ברובם מאחוזי נכות קודמים אשר היו רשומים לו.

טענות אלו דרשו בירור בבית המשפט והאריכו את הדיון מאוד, במהלך הדיונים הרבים מונה מטעם בית המשפט מומחים רפואיים בתחום האורטופדיה, ד"ר גדעון מן, ובתחום אף אוזן וגרון, ד"ר יורם גורביץ.

בתחום האורטופדי קבע המומחה הרפואי כי לא נותרה לתובע נכות צמיתה בעקבות התאונה.  בתחום אף אוזן וגרון נקבע כי לפני התאונה הייתה לתובע נכות בשיעור של כ- 20% ולאחר התאונה נכותו עומדת על 30% קרי התאונה החמירה את מצבו ב – 10% נכות.

למידע נוסף לחץ - תאונת דרכים בעת כניסה לרכב

בין היתר ביסס המומחה את חוות דעתו על כך שהתובע מעט לבקר במרפאות בטרם התאונה, בניגוד למצב שהיה לאחר התאונה בו גברו תלונותיו של התובע והוא הרבה לבקר אצל רופאים וכן על השינוי לרעה שחל ביכולת התפקוד של ידו וביכולתו לשמור על שיווי משקל.

למרות זאת, ביקר בית המשפט בחריפות את התנהלות התובע על כך שגרם לערפול ביחס למצבו בטרם התאונה ולכן לא ניתן לקבוע בוודאות שמצבו התפקודי היה סביר לפני התאונה ואת מידת האופן בו השתנה מצבו לרעה לאחר התאונה.

לסיום קבע בית המשפט שסכום הפיצוי יקבע על פי ההפרש שבין אחוזי הנכות החדשים של התובע לבין אלו שהיו לו בטרם התאונה.

סכום הפיצויים שנקבע עמד על 265,000 ₪ וכלל בין היתר אובדן כושר השתכרות, הוצאות ניידות, עזרה עתידית ועוד.

לקריאה נוספת לחץ - פגיעה רב מערכתית עקב תאונת דרכים

במידה ונפגעת בתאונת דרכים פנה אל עורך דין מומחה בתחום לצורך יעוץ משפטי והסבר והכוונה בדבר זכויותיך.

למידע נוסף לחץ - עורך דין תאונת דרכים

לקבלת סיוע לחץ - יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר תאונת דרכים - נפגע בעל נכות קודמת

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24