חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

זהות הנהג הפוגע לא ידועה? יש מי שיפצה!

מחבר: 27/12/2019 15:17

כאשר אדם נפגע עקב תאונת דרכים מטיל החוק את תשלום הפיצויים על חברת הביטוח של הנהג הפוגע. בחלק מן המקרים החריגים, בהם לא ניתן לזכות בפיצויים מחברת הביטוח שלא באשמת הנפגע, ניתן לקבלם מהקרן לפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, הידועה יותר בשם "קרנית".

קרנית הוקמה כקרן ממשלתית מכח החוק וממומנת מכספי הציבור. הבסיס שעמד בהקמתה היה מתן כרית סוציאלית וכלכלית לנפגעים עקב תאונות דרכים כאשר אין כיסוי ביטוחי על ידי חברת ביטוח על מנת שיוכלו לכסות את הנזקים שנגרמו להם בתאונה ועל מנת שלא ישארו ללא כל פיצוי.

קיראו עוד: פיצויים על תאונות דרכים

כך למשל אם אדם נפגע מרכב כהולך רגל ואין באפשרות הנפדע לברר את זהות הרכב הפוגע וחברת הביטוח המבטחת את השימוש בו הרי שהנפגע זכאי לקבל פיצויים על הנזק שנגרם מקרנית. עם זאת, החוק מטיל מגבלות על קבלת הפיצויים מקרנית, כך שבמקרים מסוימים, לא ניתן יהיה אף לקבל פיצוי מקרנית עצמה.

פיצויים לנפגעי תאונות דרכים כאשר הפוגע אינו ידוע

סוג אחד של הגבלה כזו נדון בתיק רע"א 3909/08 קרנית נ' שרה קורן.

במקרה זה דובר על מקרה שהתגלגל שנים רבות בין כלל הערכאות השיפוטיות עד אשר הגיע לבית המשפט העליון. הנתבעת נפגעה עקב תאונת דרכים כאשר חזרה מחתונת הנכד שלה.

לאחר התאונה הסיע אותה הנהג הפוגע לביתה ונעלם. כיוון שכך, לא היה בידיה לברר את שמו ואת חברת הביטוח שלו ולכן קיבלה פיצויים מקרנית, שבמקרה זה ערערה על חיובה בפיצויים לנפגעת.

הסוגיה המרכזית בדיון נעה סביב השאלה האם זכאותו של נפגע לפיצויים מקרנית מותנית במאמץ ושקידה בזיהוי הנהג הפוגע, וכן השאלה מהי בדיוק אותו מאמץ שיש עליו להשקיע.

קרנית טענה כמובן, כי העובדה שהנהג הפוגע הסיע את הנפגעת לביתה, שוללת מהנפגעת את הזכות לפיצויים ממנה כיון שזו יכלה בקלות לברר את פרטי הנהג התובע ולהיפרע ממנו ומחברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב בו נהג, ולכן אין היא אשמה ברשלנותה של הנפגעת.

בהחלטתו חזר בית המשפט על הרציונל שבהקמת קרנית והוא כאמור מתן פיצוי לנפגעי תאונות דרכים שאין להם ממי להיפרע.

בנוסף, ציין את המבחן בו הוא משתמש לצורך הקביעה האם הנפגע עשה את המאמצים הראויים בזיהוי הנהג התובע, את מבחן זה כינה "מבחן השקידה הסבירה". במבחן זה בוחן בית המשפט את פעילות החיפוש של הנפגע, ובוחן אותם בהקשר של הנסיבות אשר התרחשו ברגעי התאונה.

במקרים אלו יתחשב בית המשפט בעיקר בתום ליבו של הנפגע וברצונו ויכולתו האמיתיים לגלות את זהות הנהג הפוגע.

במקרים בהן חוסר הגילוי נבע מאי נעימות בשאלת פרטים או באי הערכה נכונה של הנזק בזמן התאונה, תישלל מהנפגע הזכות לפיצויים. תוצאה זו תהיה נכונה גם למקרים של חוסר אכפתיות, אוזלת יד, או ניסיון תרמית של הנפגע והנהג הפוגע.

לאור סקירתו התיאורטית, דחה בית המשפט את בקשת קרנית לפטור מתשלום הפיצויים כיון שדובר לטענתו בזוג מבוגר שהיה שרוי בלחץ, חרדה והתרגשות לאחר התאונה, מה גם שהשהות שלהם עם הנהג הפוגע הייתה של מספר דקות בהן לא הצליחו להתגבר על סערת הרגשות בה שהו.

לכן, השאיר בית המשפט העליון את קביעת בית המשפט המחוזי על כנה וחייב את קרנית בפיצויים.

למידע נוסף ליחצו: עורך דין תאונת דרכים

נפגעת בתאונת דרכים? פנה ליעוץ משפטי אצל עורך דין מנוסה על מנת שיתבע עבורך את הפיצויים המגיעים לך.

לקבלת סיוע אישי ודיסקרטי ליחצו: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים זהות הנהג הפוגע לא ידועה? יש מי שיפצה!

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

21 באוקטובר 2020

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

קיבלת טיפול שורש רשלני ונ...

עו"ד עופר סולר מסביר: רשלנות רפואית בביצוע טיפול שורש - אימתי?

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה ביד התינוק עקב הערכ...

רשלנות רפואית בהערכת משקל העובר לפני הלידה גרמה לנכות בידו של התינוק - שיתוק על שם ארב. לפניכם פרשנות של פסק דין העוסק בנושא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

האם רשלנות רופא משפחה גרמ...

האם רשלנות רופא משפחה הובילה לאיחור באבחון גידול במוח? היכנסו לקריאת המאמר המלא והכרעת בית המשפט, באתר משרד עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני הוביל ל...

איחור באבחון דימום עקב מפרצת מוחית - האם מדובר במקרה של רשלנות רפואית?

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית באבחון מפרצ...

במהלך ארבעה ביקורים בקופת החולים לא אובחנה אצל התובעת מפרצת מוחית, שהתגלתה רק מאוחר בבית חולים והותירה אותה נכה באופן מלא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני בלידה -...

רשלנות רפואית בלידה - שיתוק על שם ארב אשר נגרם עקב פגיעה בעצב הכתף הלידה...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

תביעה בגין לידת תינוק עם ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין אשר עוסק באחריות הצוות המטפל בבית החולים ללידת תינוק הסובל משיתוק על שם ארב.

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

מטופל שהשתחרר על דעתו מבי...

על מי חלה האחריות במקרה של מטופל שהחליט על דעת עצמו להשתחרר מבית החולים? היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין, באתר משרד עורכי דין עופר ס...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית במהלך ניתוח...

עו"ד עופר סולר מסביר בנושא רשלנות רפואית במהלך ניתוח לב או לאחריו heart surgery...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

פגיעה באוטונומיה במהלך טי...

פגיעה באוטונומיה במהלך טיפול רפואי כעילה לתביעה משפטית - סקירה משפטית מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

עברת התקף לב בזמן העבודה?

עו"ד עופר סולר מסביר על התקף לב בזמן עבודה - האם זוהי תאונת עבודה לפי חוק?

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

18 בנובמבר 2020

האם מינון יתר של תרופה גר...

סקירת ערעור שהוגש לביהמ"ש העליון על פסיקת המחוזי, שקבע כי ביה"ח לא התרשל בטיפול ביילוד והחירשות אינה קשורה במינון יתר ש...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36