חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

זהות הנהג הפוגע לא ידועה? יש מי שיפצה!

מחבר: 27/12/2019 15:17

כאשר אדם נפגע עקב תאונת דרכים מטיל החוק את תשלום הפיצויים על חברת הביטוח של הנהג הפוגע. בחלק מן המקרים החריגים, בהם לא ניתן לזכות בפיצויים מחברת הביטוח שלא באשמת הנפגע, ניתן לקבלם מהקרן לפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, הידועה יותר בשם "קרנית".

קרנית הוקמה כקרן ממשלתית מכח החוק וממומנת מכספי הציבור. הבסיס שעמד בהקמתה היה מתן כרית סוציאלית וכלכלית לנפגעים עקב תאונות דרכים כאשר אין כיסוי ביטוחי על ידי חברת ביטוח על מנת שיוכלו לכסות את הנזקים שנגרמו להם בתאונה ועל מנת שלא ישארו ללא כל פיצוי.

קיראו עוד: פיצויים על תאונות דרכים

כך למשל אם אדם נפגע מרכב כהולך רגל ואין באפשרות הנפדע לברר את זהות הרכב הפוגע וחברת הביטוח המבטחת את השימוש בו הרי שהנפגע זכאי לקבל פיצויים על הנזק שנגרם מקרנית. עם זאת, החוק מטיל מגבלות על קבלת הפיצויים מקרנית, כך שבמקרים מסוימים, לא ניתן יהיה אף לקבל פיצוי מקרנית עצמה.

פיצויים לנפגעי תאונות דרכים כאשר הפוגע אינו ידוע

סוג אחד של הגבלה כזו נדון בתיק רע"א 3909/08 קרנית נ' שרה קורן.

במקרה זה דובר על מקרה שהתגלגל שנים רבות בין כלל הערכאות השיפוטיות עד אשר הגיע לבית המשפט העליון. הנתבעת נפגעה עקב תאונת דרכים כאשר חזרה מחתונת הנכד שלה.

לאחר התאונה הסיע אותה הנהג הפוגע לביתה ונעלם. כיוון שכך, לא היה בידיה לברר את שמו ואת חברת הביטוח שלו ולכן קיבלה פיצויים מקרנית, שבמקרה זה ערערה על חיובה בפיצויים לנפגעת.

הסוגיה המרכזית בדיון נעה סביב השאלה האם זכאותו של נפגע לפיצויים מקרנית מותנית במאמץ ושקידה בזיהוי הנהג הפוגע, וכן השאלה מהי בדיוק אותו מאמץ שיש עליו להשקיע.

קרנית טענה כמובן, כי העובדה שהנהג הפוגע הסיע את הנפגעת לביתה, שוללת מהנפגעת את הזכות לפיצויים ממנה כיון שזו יכלה בקלות לברר את פרטי הנהג התובע ולהיפרע ממנו ומחברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב בו נהג, ולכן אין היא אשמה ברשלנותה של הנפגעת.

בהחלטתו חזר בית המשפט על הרציונל שבהקמת קרנית והוא כאמור מתן פיצוי לנפגעי תאונות דרכים שאין להם ממי להיפרע.

בנוסף, ציין את המבחן בו הוא משתמש לצורך הקביעה האם הנפגע עשה את המאמצים הראויים בזיהוי הנהג התובע, את מבחן זה כינה "מבחן השקידה הסבירה". במבחן זה בוחן בית המשפט את פעילות החיפוש של הנפגע, ובוחן אותם בהקשר של הנסיבות אשר התרחשו ברגעי התאונה.

במקרים אלו יתחשב בית המשפט בעיקר בתום ליבו של הנפגע וברצונו ויכולתו האמיתיים לגלות את זהות הנהג הפוגע.

במקרים בהן חוסר הגילוי נבע מאי נעימות בשאלת פרטים או באי הערכה נכונה של הנזק בזמן התאונה, תישלל מהנפגע הזכות לפיצויים. תוצאה זו תהיה נכונה גם למקרים של חוסר אכפתיות, אוזלת יד, או ניסיון תרמית של הנפגע והנהג הפוגע.

לאור סקירתו התיאורטית, דחה בית המשפט את בקשת קרנית לפטור מתשלום הפיצויים כיון שדובר לטענתו בזוג מבוגר שהיה שרוי בלחץ, חרדה והתרגשות לאחר התאונה, מה גם שהשהות שלהם עם הנהג הפוגע הייתה של מספר דקות בהן לא הצליחו להתגבר על סערת הרגשות בה שהו.

לכן, השאיר בית המשפט העליון את קביעת בית המשפט המחוזי על כנה וחייב את קרנית בפיצויים.

למידע נוסף ליחצו: עורך דין תאונת דרכים

נפגעת בתאונת דרכים? פנה ליעוץ משפטי אצל עורך דין מנוסה על מנת שיתבע עבורך את הפיצויים המגיעים לך.

לקבלת סיוע אישי ודיסקרטי ליחצו: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים זהות הנהג הפוגע לא ידועה? יש מי שיפצה!

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36