חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

זהות הנהג הפוגע לא ידועה? יש מי שיפצה!

מחבר: 27/12/2019 15:17

כאשר אדם נפגע עקב תאונת דרכים מטיל החוק את תשלום הפיצויים על חברת הביטוח של הנהג הפוגע. בחלק מן המקרים החריגים, בהם לא ניתן לזכות בפיצויים מחברת הביטוח שלא באשמת הנפגע, ניתן לקבלם מהקרן לפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, הידועה יותר בשם "קרנית".

קרנית הוקמה כקרן ממשלתית מכח החוק וממומנת מכספי הציבור. הבסיס שעמד בהקמתה היה מתן כרית סוציאלית וכלכלית לנפגעים עקב תאונות דרכים כאשר אין כיסוי ביטוחי על ידי חברת ביטוח על מנת שיוכלו לכסות את הנזקים שנגרמו להם בתאונה ועל מנת שלא ישארו ללא כל פיצוי.

קיראו עוד: פיצויים על תאונות דרכים

כך למשל אם אדם נפגע מרכב כהולך רגל ואין באפשרות הנפדע לברר את זהות הרכב הפוגע וחברת הביטוח המבטחת את השימוש בו הרי שהנפגע זכאי לקבל פיצויים על הנזק שנגרם מקרנית. עם זאת, החוק מטיל מגבלות על קבלת הפיצויים מקרנית, כך שבמקרים מסוימים, לא ניתן יהיה אף לקבל פיצוי מקרנית עצמה.

פיצויים לנפגעי תאונות דרכים כאשר הפוגע אינו ידוע

סוג אחד של הגבלה כזו נדון בתיק רע"א 3909/08 קרנית נ' שרה קורן.

במקרה זה דובר על מקרה שהתגלגל שנים רבות בין כלל הערכאות השיפוטיות עד אשר הגיע לבית המשפט העליון. הנתבעת נפגעה עקב תאונת דרכים כאשר חזרה מחתונת הנכד שלה.

לאחר התאונה הסיע אותה הנהג הפוגע לביתה ונעלם. כיוון שכך, לא היה בידיה לברר את שמו ואת חברת הביטוח שלו ולכן קיבלה פיצויים מקרנית, שבמקרה זה ערערה על חיובה בפיצויים לנפגעת.

הסוגיה המרכזית בדיון נעה סביב השאלה האם זכאותו של נפגע לפיצויים מקרנית מותנית במאמץ ושקידה בזיהוי הנהג הפוגע, וכן השאלה מהי בדיוק אותו מאמץ שיש עליו להשקיע.

קרנית טענה כמובן, כי העובדה שהנהג הפוגע הסיע את הנפגעת לביתה, שוללת מהנפגעת את הזכות לפיצויים ממנה כיון שזו יכלה בקלות לברר את פרטי הנהג התובע ולהיפרע ממנו ומחברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב בו נהג, ולכן אין היא אשמה ברשלנותה של הנפגעת.

בהחלטתו חזר בית המשפט על הרציונל שבהקמת קרנית והוא כאמור מתן פיצוי לנפגעי תאונות דרכים שאין להם ממי להיפרע.

בנוסף, ציין את המבחן בו הוא משתמש לצורך הקביעה האם הנפגע עשה את המאמצים הראויים בזיהוי הנהג התובע, את מבחן זה כינה "מבחן השקידה הסבירה". במבחן זה בוחן בית המשפט את פעילות החיפוש של הנפגע, ובוחן אותם בהקשר של הנסיבות אשר התרחשו ברגעי התאונה.

במקרים אלו יתחשב בית המשפט בעיקר בתום ליבו של הנפגע וברצונו ויכולתו האמיתיים לגלות את זהות הנהג הפוגע.

במקרים בהן חוסר הגילוי נבע מאי נעימות בשאלת פרטים או באי הערכה נכונה של הנזק בזמן התאונה, תישלל מהנפגע הזכות לפיצויים. תוצאה זו תהיה נכונה גם למקרים של חוסר אכפתיות, אוזלת יד, או ניסיון תרמית של הנפגע והנהג הפוגע.

לאור סקירתו התיאורטית, דחה בית המשפט את בקשת קרנית לפטור מתשלום הפיצויים כיון שדובר לטענתו בזוג מבוגר שהיה שרוי בלחץ, חרדה והתרגשות לאחר התאונה, מה גם שהשהות שלהם עם הנהג הפוגע הייתה של מספר דקות בהן לא הצליחו להתגבר על סערת הרגשות בה שהו.

לכן, השאיר בית המשפט העליון את קביעת בית המשפט המחוזי על כנה וחייב את קרנית בפיצויים.

למידע נוסף ליחצו: עורך דין תאונת דרכים

נפגעת בתאונת דרכים? פנה ליעוץ משפטי אצל עורך דין מנוסה על מנת שיתבע עבורך את הפיצויים המגיעים לך.

לקבלת סיוע אישי ודיסקרטי ליחצו: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים זהות הנהג הפוגע לא ידועה? יש מי שיפצה!

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24