חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פיצויים לנפגעי תאונות דרכים רשיון נהיגה בינלאומי

מחבר: 10/12/2019 18:49

אחד התנאים לקבלת פיצוי בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הינו כי הנהג אשר נהג ברכב המבוטח החזיק ברישיון נהיגה ישראלי בר תוקף. תנאי זה מעלה לעיתים קרובות שאלות בנודע לכיסוי הביטוחי במקרים של תאונה בעת שנהג ברכב אדם בעל רשיון נהיגה בינלאומי. 

פסק הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בעניין סהר חברה לביטוח בע"מ, אבנר איגוד לביטוח לנפגעי רכב בע"מ נ' רובינזון צישיבילי, אורי עטיה והדר חברה לביטוח בע"מ עסק בערעור שהוגש ע"י הנתבעות בתביעה המקורית כנגד מי שתבע אותם (המבוטח שלהן) וכנגד הנהג הנוסף ומבטחתו.

בתאריך 04.05.97 התרחשה תאונת דרכים בין צישיבילי לבין עטיה, צישיבילי נכנס לישראל ביום 26.02.96 עם אשרת תייר ולאחר כשבעה חודשים ביקש שיכירו בו כעולה חדש בחודש אוקטובר של אותה שנה קיבל אישור עבודה וכשלושה שבועות לאחריה קיבל מעמד של תשוב ארעי אשר הפך באוגוסט 99 למעמד של תושב קבע.

ביום התאונה החזיק צישיבילי ברשיון בין לאומי בתוקף מגרוזיה  שהומר ברישיון ישראלי כחודש וחצי לאחר שצישיבילי עבר מבחן שליטה.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים אשר מסדיר את הפיצויים למי שנפגע בנזקי גוף עקב תאונת דרכים בצורה בה הוכחה של נזק מקנה זכות לפיצויים מבלי צורך להוכיח אחריות לקרות התאונה קובע כי מי שנוהג ללא רישיון אין לו זכות לפיצויים אלא אם כן זה רישיון שפקע כי לא שילמו אגרה.

כאשר מדובר ברשיון בין לאומי, רישיון זה כשהוא בר תוקף ומדובר באדם שאינו תושב ישראל, מקום מגוריו הקבוע הוא בחוץ לארץ והוא חי שם לפחות שנה, והוא נמצא בארץ באופן זמני. המערערות שהיו המבטחות של צישיבילי ולכן גם חייבות לפצותו טענו כי אמנם מתקיים התנאי של חיים בחו"ל של לפחות שנה אך התנאי השני אינו מתקיים.

בית משפט השלום קבע כי ההימצאות של צישיבילי היא זמנית מאחר ושהה בארץ עם אשרת תייר וכן ביום הגיעו לארץ עוד לא הייתה לו הכוונה להישאר. כמו כן הגיע בית המשפט למסקנה חלופית לפיה גם אם לא מכירים ברישיון הזר אין לשלול ממנו פיצויים מאחר והכשירות שלו לנהוג אינה מוטלת בספק.

בית המשפט המחוזי בחן את טענת המערערות לגבי כוונתו של צישיבילי מאחר ויש בסיס לטענה כי במועד התאונה כוונתו הייתה להישאר בארץ והוא אף הגיש בקשה קודם לתאונה להכרה בו כעולה חדש.

בית המשפט החליט לבסוף כי יש להבדיל בין הכוונה להישאר בארץ לבין יישומה, לפי בית המשפט המערערות מקדשות את הכוונה על פני היישום מצב זה לא תמיד תואם את מציאות החיים, פותח פתח למניפולציות ויכולה לפגוע בתכלית החוק.

לקריאה נוספת לחץ - תאונת דרכים התלקחות רכב

בית המשפט הבהיר כי כיום החוק שונה ומאפשר נהיגה עם רישיון נהיגה זר במשך שנה מיום הכניסה לארץ ואין נפקא מינה אם הנוהג הוא תייר, עולה, תושב ארעי או תושב חוזר. אולם באשר למקרה הנ"ל אמנם היה רצון להפוך את ישראל למקום מגורי קבע אך במבחן הכולל ביישום נעשה מעט מאוד (לא הוכר אף לא כתושב ארעי, לא פתח חשבון בנק, לא היה חבר בקופת חולים וכו').

לאור כך החליט בית המשפט לדחות את הערעור ולהשאיר על כנה גם את המסקנה החלופית שקבע בית משפט השלום באשר לכך שגם אם הרשיון לא היה נחשב לרישיון בתוקף הפיצויים לא היו נשללים מציבי שבילי.

בית המשפט דחה את הערעור וחייב את המערערות לשאת בהוצאותיהם של המשיבים בסך 7,500₪ לציבישבילי וסכום זהה למשיבים 2 ו-3.

במידה ונפגעת עקב תאונת דרכים יש לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין להתייעצות בטרם פניה לחברת הביטוח.

לקריאה נוספת לחץ - תאונת אופנוע עורך דין
למידע וסיוע לחץ - יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
תאונת דרכים עם כמה נפגעים - מי אחראי? - איזו חברת ביטוח אחראית לפצות את הנפגעים בתאונה שבה יש יותר מנפגע אחד? ומה קורה כאשר חלק מהנפגעים אינם נוסעים ברכב?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי כיסוי ביטוחי במקרה של תאונת נהג עם רשיון זר

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36