חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פיצויים לנפגעי תאונות דרכים רשיון נהיגה בינלאומי

מחבר: 10/12/2019 18:49

אחד התנאים לקבלת פיצוי בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הינו כי הנהג אשר נהג ברכב המבוטח החזיק ברישיון נהיגה ישראלי בר תוקף. תנאי זה מעלה לעיתים קרובות שאלות בנודע לכיסוי הביטוחי במקרים של תאונה בעת שנהג ברכב אדם בעל רשיון נהיגה בינלאומי. 

פסק הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בעניין סהר חברה לביטוח בע"מ, אבנר איגוד לביטוח לנפגעי רכב בע"מ נ' רובינזון צישיבילי, אורי עטיה והדר חברה לביטוח בע"מ עסק בערעור שהוגש ע"י הנתבעות בתביעה המקורית כנגד מי שתבע אותם (המבוטח שלהן) וכנגד הנהג הנוסף ומבטחתו.

בתאריך 04.05.97 התרחשה תאונת דרכים בין צישיבילי לבין עטיה, צישיבילי נכנס לישראל ביום 26.02.96 עם אשרת תייר ולאחר כשבעה חודשים ביקש שיכירו בו כעולה חדש בחודש אוקטובר של אותה שנה קיבל אישור עבודה וכשלושה שבועות לאחריה קיבל מעמד של תשוב ארעי אשר הפך באוגוסט 99 למעמד של תושב קבע.

ביום התאונה החזיק צישיבילי ברשיון בין לאומי בתוקף מגרוזיה  שהומר ברישיון ישראלי כחודש וחצי לאחר שצישיבילי עבר מבחן שליטה.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים אשר מסדיר את הפיצויים למי שנפגע בנזקי גוף עקב תאונת דרכים בצורה בה הוכחה של נזק מקנה זכות לפיצויים מבלי צורך להוכיח אחריות לקרות התאונה קובע כי מי שנוהג ללא רישיון אין לו זכות לפיצויים אלא אם כן זה רישיון שפקע כי לא שילמו אגרה.

כאשר מדובר ברשיון בין לאומי, רישיון זה כשהוא בר תוקף ומדובר באדם שאינו תושב ישראל, מקום מגוריו הקבוע הוא בחוץ לארץ והוא חי שם לפחות שנה, והוא נמצא בארץ באופן זמני. המערערות שהיו המבטחות של צישיבילי ולכן גם חייבות לפצותו טענו כי אמנם מתקיים התנאי של חיים בחו"ל של לפחות שנה אך התנאי השני אינו מתקיים.

בית משפט השלום קבע כי ההימצאות של צישיבילי היא זמנית מאחר ושהה בארץ עם אשרת תייר וכן ביום הגיעו לארץ עוד לא הייתה לו הכוונה להישאר. כמו כן הגיע בית המשפט למסקנה חלופית לפיה גם אם לא מכירים ברישיון הזר אין לשלול ממנו פיצויים מאחר והכשירות שלו לנהוג אינה מוטלת בספק.

בית המשפט המחוזי בחן את טענת המערערות לגבי כוונתו של צישיבילי מאחר ויש בסיס לטענה כי במועד התאונה כוונתו הייתה להישאר בארץ והוא אף הגיש בקשה קודם לתאונה להכרה בו כעולה חדש.

בית המשפט החליט לבסוף כי יש להבדיל בין הכוונה להישאר בארץ לבין יישומה, לפי בית המשפט המערערות מקדשות את הכוונה על פני היישום מצב זה לא תמיד תואם את מציאות החיים, פותח פתח למניפולציות ויכולה לפגוע בתכלית החוק.

לקריאה נוספת לחץ - תאונת דרכים התלקחות רכב

בית המשפט הבהיר כי כיום החוק שונה ומאפשר נהיגה עם רישיון נהיגה זר במשך שנה מיום הכניסה לארץ ואין נפקא מינה אם הנוהג הוא תייר, עולה, תושב ארעי או תושב חוזר. אולם באשר למקרה הנ"ל אמנם היה רצון להפוך את ישראל למקום מגורי קבע אך במבחן הכולל ביישום נעשה מעט מאוד (לא הוכר אף לא כתושב ארעי, לא פתח חשבון בנק, לא היה חבר בקופת חולים וכו').

לאור כך החליט בית המשפט לדחות את הערעור ולהשאיר על כנה גם את המסקנה החלופית שקבע בית משפט השלום באשר לכך שגם אם הרשיון לא היה נחשב לרישיון בתוקף הפיצויים לא היו נשללים מציבי שבילי.

בית המשפט דחה את הערעור וחייב את המערערות לשאת בהוצאותיהם של המשיבים בסך 7,500₪ לציבישבילי וסכום זהה למשיבים 2 ו-3.

במידה ונפגעת עקב תאונת דרכים יש לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין להתייעצות בטרם פניה לחברת הביטוח.

לקריאה נוספת לחץ - תאונת אופנוע עורך דין
למידע וסיוע לחץ - יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
תאונת דרכים עם כמה נפגעים - מי אחראי? - איזו חברת ביטוח אחראית לפצות את הנפגעים בתאונה שבה יש יותר מנפגע אחד? ומה קורה כאשר חלק מהנפגעים אינם נוסעים ברכב?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר כיסוי ביטוחי במקרה של תאונת נהג עם רשיון זר

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24