חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פיצויים לנפגעי תאונות דרכים רשיון נהיגה בינלאומי

מחבר: 10/12/2019 18:49

אחד התנאים לקבלת פיצוי בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הינו כי הנהג אשר נהג ברכב המבוטח החזיק ברישיון נהיגה ישראלי בר תוקף. תנאי זה מעלה לעיתים קרובות שאלות בנודע לכיסוי הביטוחי במקרים של תאונה בעת שנהג ברכב אדם בעל רשיון נהיגה בינלאומי. 

פסק הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בעניין סהר חברה לביטוח בע"מ, אבנר איגוד לביטוח לנפגעי רכב בע"מ נ' רובינזון צישיבילי, אורי עטיה והדר חברה לביטוח בע"מ עסק בערעור שהוגש ע"י הנתבעות בתביעה המקורית כנגד מי שתבע אותם (המבוטח שלהן) וכנגד הנהג הנוסף ומבטחתו.

בתאריך 04.05.97 התרחשה תאונת דרכים בין צישיבילי לבין עטיה, צישיבילי נכנס לישראל ביום 26.02.96 עם אשרת תייר ולאחר כשבעה חודשים ביקש שיכירו בו כעולה חדש בחודש אוקטובר של אותה שנה קיבל אישור עבודה וכשלושה שבועות לאחריה קיבל מעמד של תשוב ארעי אשר הפך באוגוסט 99 למעמד של תושב קבע.

ביום התאונה החזיק צישיבילי ברשיון בין לאומי בתוקף מגרוזיה  שהומר ברישיון ישראלי כחודש וחצי לאחר שצישיבילי עבר מבחן שליטה.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים אשר מסדיר את הפיצויים למי שנפגע בנזקי גוף עקב תאונת דרכים בצורה בה הוכחה של נזק מקנה זכות לפיצויים מבלי צורך להוכיח אחריות לקרות התאונה קובע כי מי שנוהג ללא רישיון אין לו זכות לפיצויים אלא אם כן זה רישיון שפקע כי לא שילמו אגרה.

כאשר מדובר ברשיון בין לאומי, רישיון זה כשהוא בר תוקף ומדובר באדם שאינו תושב ישראל, מקום מגוריו הקבוע הוא בחוץ לארץ והוא חי שם לפחות שנה, והוא נמצא בארץ באופן זמני. המערערות שהיו המבטחות של צישיבילי ולכן גם חייבות לפצותו טענו כי אמנם מתקיים התנאי של חיים בחו"ל של לפחות שנה אך התנאי השני אינו מתקיים.

בית משפט השלום קבע כי ההימצאות של צישיבילי היא זמנית מאחר ושהה בארץ עם אשרת תייר וכן ביום הגיעו לארץ עוד לא הייתה לו הכוונה להישאר. כמו כן הגיע בית המשפט למסקנה חלופית לפיה גם אם לא מכירים ברישיון הזר אין לשלול ממנו פיצויים מאחר והכשירות שלו לנהוג אינה מוטלת בספק.

בית המשפט המחוזי בחן את טענת המערערות לגבי כוונתו של צישיבילי מאחר ויש בסיס לטענה כי במועד התאונה כוונתו הייתה להישאר בארץ והוא אף הגיש בקשה קודם לתאונה להכרה בו כעולה חדש.

בית המשפט החליט לבסוף כי יש להבדיל בין הכוונה להישאר בארץ לבין יישומה, לפי בית המשפט המערערות מקדשות את הכוונה על פני היישום מצב זה לא תמיד תואם את מציאות החיים, פותח פתח למניפולציות ויכולה לפגוע בתכלית החוק.

לקריאה נוספת לחץ - תאונת דרכים התלקחות רכב

בית המשפט הבהיר כי כיום החוק שונה ומאפשר נהיגה עם רישיון נהיגה זר במשך שנה מיום הכניסה לארץ ואין נפקא מינה אם הנוהג הוא תייר, עולה, תושב ארעי או תושב חוזר. אולם באשר למקרה הנ"ל אמנם היה רצון להפוך את ישראל למקום מגורי קבע אך במבחן הכולל ביישום נעשה מעט מאוד (לא הוכר אף לא כתושב ארעי, לא פתח חשבון בנק, לא היה חבר בקופת חולים וכו').

לאור כך החליט בית המשפט לדחות את הערעור ולהשאיר על כנה גם את המסקנה החלופית שקבע בית משפט השלום באשר לכך שגם אם הרשיון לא היה נחשב לרישיון בתוקף הפיצויים לא היו נשללים מציבי שבילי.

בית המשפט דחה את הערעור וחייב את המערערות לשאת בהוצאותיהם של המשיבים בסך 7,500₪ לציבישבילי וסכום זהה למשיבים 2 ו-3.

במידה ונפגעת עקב תאונת דרכים יש לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין להתייעצות בטרם פניה לחברת הביטוח.

לקריאה נוספת לחץ - תאונת אופנוע עורך דין
למידע וסיוע לחץ - יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
תאונת דרכים עם כמה נפגעים - מי אחראי? - איזו חברת ביטוח אחראית לפצות את הנפגעים בתאונה שבה יש יותר מנפגע אחד? ומה קורה כאשר חלק מהנפגעים אינם נוסעים ברכב?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי כיסוי ביטוחי במקרה של תאונת נהג עם רשיון זר

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36