חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פגיעה מבלון גז אשר התגלגל ממשאית - תאונת דרכים

מחבר: 15/12/2019 16:39

תקציר פסק דין ת.א 27323/06 (שלום ת"א) עזרא פנחס נ' הפניקס הישראלי חברה לביטוח ואח' מאת כב' השופט אבי זמיר. פסק דין מיום 16.10.07.

התובע נפגע בתאונה בעת שסידר בלוני גז במשאית בה נהג כאשר בלון גז נפל על רגלו. התובע סידר את בלוני הגז שהיו מיועדים להישאר על המשאית החונה על מנת למנוע את הסיכון שהבלונים יתגלגלו תוך כדי הנסיעה הצפויה.

בית המשפט קבע כי מדובר בתאונת דרכים כהגדרתה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ולכן התובע זכאי לפיצוי מהנתבעת - חברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב בביטוח חובה. בית המשפט קבע כי גרסתו של התובע כי נפגע בעת שסידר את בלוני הגז במשאית על מנת למנוע את הסיכון שבגלגולם בעת הנסיעה הוכחה.

בהתאם לקביעת בית המשפט במונח "נסיעה" יש לכלול אף אירועים שהתרחשו בעת עצירת הרכב, כמו למשל סידור הבלונים למנוע את התגלגלותם בעת הנסיעה, כאשר פעולות אלו נועדו לאפשר את הנסיעה.

בית המשפט קבע כי הפעולה שביצע התובע הינה "טיפול דרך" אשר במהלכו נפגע התובע ובהתאם לחוק מדובר לפיכך בשימוש ברכב מנועי.

בנוסף בהתאם לחוק סעיף ההגדרות של שימוש ברכב מנועי כולל גם "התנתקות או נפילה של חלק מהרכב או מטענו תוך כדי נסיעה וכן התנתקות או נפילה כאמור מרכב עומד או חונה שלא עקב טיפולו של אדם ברכב במסגרת עבודתו ולמעט טעינתו של מטען או פריקתו כשהרכב עומד".

בית המשפט קבע כי אף חזקה מרבה זו חלה במקרה הנדון שכן הפגיעה עקב בלון הגז שנפל לא ארעה תוך כדי פריקה או טעינה והתובע לא ביצע תיקון של הרכב כמי שמקצועו  בתיקון כלי רכב.

מפסק דין זה ניתן ללמוד כי גם מקרים אשר כלל אינם מזכירים את תאונת הדרכים הקלאסית של פגיעת רכב ברכב יכולים להיות מוכרים כתאונת דרכים מבחינה משפטית, ובעקבות כך הנפגע זכאי לפיצוי מחברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב בביטוח חובה.

כך למשל אם משאית אשר עמוסה בארגזי סחורה עומדת בשטח מפעל ואחד מפועלי המפעל עובר לידה ונפגע מארגז שנופל על ראשו הרי שיש אפשרות לטעון כי מדובר בפגיעה בתאונת דרכים. מקרה נוסף של נזק אשר מוגדר כתאונת דרכים לכל דבר ועניין הינו כוויה אשר מתרחשת בשל מגע רגלו של רוכב אופנוע עם האגזוז הלוהט של האופנוע בעת ירידה מהאופנוע בתום הנסיעה.

מומלץ לפיכך בכל מקרה בו מתרחשת פגיעה אשר בה מעורב ולו בעקיפין כלי רכב מנועי להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום נזקי גוף על מנת לבחון אם מדובר בתאונת דרכים המזכה בפיצוי על הנזק שנגרם.

בכל מקרה שהתאונה ארעה תוך כדי העבודה או בדרך אל העבודה או ממנה הרי שמדובר בתאונת עבודה שמזכה בקבלת תגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, בין אם יקבע כי התאונה הינה תאונת דרכים ובין אם לאו.

מידע נוסף על הפעולות שכדאי לנקוט במקרה של תאונת דרכים ניתן למצוא בעמוד טיפים שימושיים לנפגעי תאונת דרכים וכן בעמוד תאונות דרכים - תשובות לשאלות הגולשים.

לקבלת סיוע משפטי בנושא תאונות דרכים ללא התחייבות: יעוץ משפטי

האם פגיעה עקב התלקחות רכב תוכר כתאונת דרכים? היכנס וקרא במאמר המלא!

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים פגיעה מבלון גז אשר התגלגל ממשאית - תאונת דרכים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

21 באוקטובר 2020

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

קיבלת טיפול שורש רשלני ונ...

עו"ד עופר סולר מסביר: רשלנות רפואית בביצוע טיפול שורש - אימתי?

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה ביד התינוק עקב הערכ...

רשלנות רפואית בהערכת משקל העובר לפני הלידה גרמה לנכות בידו של התינוק - שיתוק על שם ארב. לפניכם פרשנות של פסק דין העוסק בנושא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

האם רשלנות רופא משפחה גרמ...

האם רשלנות רופא משפחה הובילה לאיחור באבחון גידול במוח? היכנסו לקריאת המאמר המלא והכרעת בית המשפט, באתר משרד עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני הוביל ל...

איחור באבחון דימום עקב מפרצת מוחית - האם מדובר במקרה של רשלנות רפואית?

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית באבחון מפרצ...

במהלך ארבעה ביקורים בקופת החולים לא אובחנה אצל התובעת מפרצת מוחית, שהתגלתה רק מאוחר בבית חולים והותירה אותה נכה באופן מלא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני בלידה -...

רשלנות רפואית בלידה - שיתוק על שם ארב אשר נגרם עקב פגיעה בעצב הכתף הלידה...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

תביעה בגין לידת תינוק עם ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין אשר עוסק באחריות הצוות המטפל בבית החולים ללידת תינוק הסובל משיתוק על שם ארב.

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

מטופל שהשתחרר על דעתו מבי...

על מי חלה האחריות במקרה של מטופל שהחליט על דעת עצמו להשתחרר מבית החולים? היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין, באתר משרד עורכי דין עופר ס...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית במהלך ניתוח...

עו"ד עופר סולר מסביר בנושא רשלנות רפואית במהלך ניתוח לב או לאחריו heart surgery...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

פגיעה באוטונומיה במהלך טי...

פגיעה באוטונומיה במהלך טיפול רפואי כעילה לתביעה משפטית - סקירה משפטית מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

עברת התקף לב בזמן העבודה?

עו"ד עופר סולר מסביר על התקף לב בזמן עבודה - האם זוהי תאונת עבודה לפי חוק?

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

18 בנובמבר 2020

האם מינון יתר של תרופה גר...

סקירת ערעור שהוגש לביהמ"ש העליון על פסיקת המחוזי, שקבע כי ביה"ח לא התרשל בטיפול ביילוד והחירשות אינה קשורה במינון יתר ש...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36