חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פגיעה מבלון גז אשר התגלגל ממשאית - תאונת דרכים

מחבר: 15/12/2019 16:39

תקציר פסק דין ת.א 27323/06 (שלום ת"א) עזרא פנחס נ' הפניקס הישראלי חברה לביטוח ואח' מאת כב' השופט אבי זמיר. פסק דין מיום 16.10.07.

התובע נפגע בתאונה בעת שסידר בלוני גז במשאית בה נהג כאשר בלון גז נפל על רגלו. התובע סידר את בלוני הגז שהיו מיועדים להישאר על המשאית החונה על מנת למנוע את הסיכון שהבלונים יתגלגלו תוך כדי הנסיעה הצפויה.

בית המשפט קבע כי מדובר בתאונת דרכים כהגדרתה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ולכן התובע זכאי לפיצוי מהנתבעת - חברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב בביטוח חובה. בית המשפט קבע כי גרסתו של התובע כי נפגע בעת שסידר את בלוני הגז במשאית על מנת למנוע את הסיכון שבגלגולם בעת הנסיעה הוכחה.

בהתאם לקביעת בית המשפט במונח "נסיעה" יש לכלול אף אירועים שהתרחשו בעת עצירת הרכב, כמו למשל סידור הבלונים למנוע את התגלגלותם בעת הנסיעה, כאשר פעולות אלו נועדו לאפשר את הנסיעה.

בית המשפט קבע כי הפעולה שביצע התובע הינה "טיפול דרך" אשר במהלכו נפגע התובע ובהתאם לחוק מדובר לפיכך בשימוש ברכב מנועי.

בנוסף בהתאם לחוק סעיף ההגדרות של שימוש ברכב מנועי כולל גם "התנתקות או נפילה של חלק מהרכב או מטענו תוך כדי נסיעה וכן התנתקות או נפילה כאמור מרכב עומד או חונה שלא עקב טיפולו של אדם ברכב במסגרת עבודתו ולמעט טעינתו של מטען או פריקתו כשהרכב עומד".

בית המשפט קבע כי אף חזקה מרבה זו חלה במקרה הנדון שכן הפגיעה עקב בלון הגז שנפל לא ארעה תוך כדי פריקה או טעינה והתובע לא ביצע תיקון של הרכב כמי שמקצועו  בתיקון כלי רכב.

מפסק דין זה ניתן ללמוד כי גם מקרים אשר כלל אינם מזכירים את תאונת הדרכים הקלאסית של פגיעת רכב ברכב יכולים להיות מוכרים כתאונת דרכים מבחינה משפטית, ובעקבות כך הנפגע זכאי לפיצוי מחברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב בביטוח חובה.

כך למשל אם משאית אשר עמוסה בארגזי סחורה עומדת בשטח מפעל ואחד מפועלי המפעל עובר לידה ונפגע מארגז שנופל על ראשו הרי שיש אפשרות לטעון כי מדובר בפגיעה בתאונת דרכים. מקרה נוסף של נזק אשר מוגדר כתאונת דרכים לכל דבר ועניין הינו כוויה אשר מתרחשת בשל מגע רגלו של רוכב אופנוע עם האגזוז הלוהט של האופנוע בעת ירידה מהאופנוע בתום הנסיעה.

מומלץ לפיכך בכל מקרה בו מתרחשת פגיעה אשר בה מעורב ולו בעקיפין כלי רכב מנועי להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום נזקי גוף על מנת לבחון אם מדובר בתאונת דרכים המזכה בפיצוי על הנזק שנגרם.

בכל מקרה שהתאונה ארעה תוך כדי העבודה או בדרך אל העבודה או ממנה הרי שמדובר בתאונת עבודה שמזכה בקבלת תגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, בין אם יקבע כי התאונה הינה תאונת דרכים ובין אם לאו.

מידע נוסף על הפעולות שכדאי לנקוט במקרה של תאונת דרכים ניתן למצוא בעמוד טיפים שימושיים לנפגעי תאונת דרכים וכן בעמוד תאונות דרכים - תשובות לשאלות הגולשים.

לקבלת סיוע משפטי בנושא תאונות דרכים ללא התחייבות: יעוץ משפטי

האם פגיעה עקב התלקחות רכב תוכר כתאונת דרכים? היכנס וקרא במאמר המלא!

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים פגיעה מבלון גז אשר התגלגל ממשאית - תאונת דרכים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36