חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פגיעה מבלון גז אשר התגלגל ממשאית - תאונת דרכים

מחבר: 15/12/2019 16:39

תקציר פסק דין ת.א 27323/06 (שלום ת"א) עזרא פנחס נ' הפניקס הישראלי חברה לביטוח ואח' מאת כב' השופט אבי זמיר. פסק דין מיום 16.10.07.

התובע נפגע בתאונה בעת שסידר בלוני גז במשאית בה נהג כאשר בלון גז נפל על רגלו. התובע סידר את בלוני הגז שהיו מיועדים להישאר על המשאית החונה על מנת למנוע את הסיכון שהבלונים יתגלגלו תוך כדי הנסיעה הצפויה.

בית המשפט קבע כי מדובר בתאונת דרכים כהגדרתה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ולכן התובע זכאי לפיצוי מהנתבעת - חברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב בביטוח חובה. בית המשפט קבע כי גרסתו של התובע כי נפגע בעת שסידר את בלוני הגז במשאית על מנת למנוע את הסיכון שבגלגולם בעת הנסיעה הוכחה.

בהתאם לקביעת בית המשפט במונח "נסיעה" יש לכלול אף אירועים שהתרחשו בעת עצירת הרכב, כמו למשל סידור הבלונים למנוע את התגלגלותם בעת הנסיעה, כאשר פעולות אלו נועדו לאפשר את הנסיעה.

בית המשפט קבע כי הפעולה שביצע התובע הינה "טיפול דרך" אשר במהלכו נפגע התובע ובהתאם לחוק מדובר לפיכך בשימוש ברכב מנועי.

בנוסף בהתאם לחוק סעיף ההגדרות של שימוש ברכב מנועי כולל גם "התנתקות או נפילה של חלק מהרכב או מטענו תוך כדי נסיעה וכן התנתקות או נפילה כאמור מרכב עומד או חונה שלא עקב טיפולו של אדם ברכב במסגרת עבודתו ולמעט טעינתו של מטען או פריקתו כשהרכב עומד".

בית המשפט קבע כי אף חזקה מרבה זו חלה במקרה הנדון שכן הפגיעה עקב בלון הגז שנפל לא ארעה תוך כדי פריקה או טעינה והתובע לא ביצע תיקון של הרכב כמי שמקצועו  בתיקון כלי רכב.

מפסק דין זה ניתן ללמוד כי גם מקרים אשר כלל אינם מזכירים את תאונת הדרכים הקלאסית של פגיעת רכב ברכב יכולים להיות מוכרים כתאונת דרכים מבחינה משפטית, ובעקבות כך הנפגע זכאי לפיצוי מחברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב בביטוח חובה.

כך למשל אם משאית אשר עמוסה בארגזי סחורה עומדת בשטח מפעל ואחד מפועלי המפעל עובר לידה ונפגע מארגז שנופל על ראשו הרי שיש אפשרות לטעון כי מדובר בפגיעה בתאונת דרכים. מקרה נוסף של נזק אשר מוגדר כתאונת דרכים לכל דבר ועניין הינו כוויה אשר מתרחשת בשל מגע רגלו של רוכב אופנוע עם האגזוז הלוהט של האופנוע בעת ירידה מהאופנוע בתום הנסיעה.

מומלץ לפיכך בכל מקרה בו מתרחשת פגיעה אשר בה מעורב ולו בעקיפין כלי רכב מנועי להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום נזקי גוף על מנת לבחון אם מדובר בתאונת דרכים המזכה בפיצוי על הנזק שנגרם.

בכל מקרה שהתאונה ארעה תוך כדי העבודה או בדרך אל העבודה או ממנה הרי שמדובר בתאונת עבודה שמזכה בקבלת תגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, בין אם יקבע כי התאונה הינה תאונת דרכים ובין אם לאו.

מידע נוסף על הפעולות שכדאי לנקוט במקרה של תאונת דרכים ניתן למצוא בעמוד טיפים שימושיים לנפגעי תאונת דרכים וכן בעמוד תאונות דרכים - תשובות לשאלות הגולשים.

לקבלת סיוע משפטי בנושא תאונות דרכים ללא התחייבות: יעוץ משפטי

האם פגיעה עקב התלקחות רכב תוכר כתאונת דרכים? היכנס וקרא במאמר המלא!

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים פגיעה מבלון גז אשר התגלגל ממשאית - תאונת דרכים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24