חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

שימוש ברכב - מגע פיזי בין הנפגע לרכב

מחבר: 10/12/2019 18:47

כאשר אנשים משתמשים בחיי יום יום ביטוי "תאונת דרכים" עולה מטבע הדברים הדימוי של מכונית המתנגשת במכונית ופציעות של נוסעים ונהגים אשר נגרמים עקב כך. בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ההגדרה של תאונת דרכים הינה רחבה הרבה יותר וכוללת גם פגיעה בעת השימוש ברכב למטרת תחבורה לדוגמה – פציעה בעת כניסה ויציאה מהרכב.

פגיעה לקראת כניסה לרכב - תאונת דרכים?

פסק הדין שניתן בבית משפט השלום בעניין אילן דהן נ' יוסף אלאלוף והראל חברה לביטוח בע"מ עסק בתביעה שהגיש דהן כנגד חברו לצוות העבודה שנהג ברכב וכנגד מי שביטחה את הרכב בגין נזק גוף שנגרם לו כתוצאה מתאונת דרכים.

דהן עובד חברת החשמל טען כי התאונה התרחשה ביום 10.02.04 עם סיום יום העבודה נכנס לרכב ששימש את העובדים כאשר יצאו לעבוד בשטח, לטענתו פתח את דלת הרכב כאשר רגלו האחת ברכב ורגלו השנייה מחוץ לרכב איבד את שיווי משקלו, רגלו החליקה ונתפסה בין האבנים כתוצאה מכך סובב את ברך ימין.

לטענת הראל התובע נפגע מכך שרגלו נפגעה בין אבנים שהיו בשטח וללא קשר לעלייתו לרכב, אלאלוף הנתבע מס' 1 סיפר כי ישב ליד ההגה שמע כי הדלת האחורית מצד ימין נפתחת הסתכל לאחור וראה את דהן נופל, הוא טען שראה כי דהן אחז בדלת הרכב בעת האירוע.

בהודעות שמסר דהן לחברת החשמל לאחר האירוע סיפר כי במהלך התארגנות לעזיבת מקום העבודה בשטח דרך בצורה לא נכונה על אבנים הרגל נלכדה כתוצאה מכך והברך הסתובבה בהודעה זו לא הוזכר הרכב כלל, בהודעה השנייה סיפר כי הפגיעה התרחשה בדרכו לרכב.

בית המשפט נדרש לשוני הבולט בין הגרסאות. חשוב לציין כי שתי ההודעות שנתן לא נגבו על ידי חוקר מטעם הביטוח אלא ניתנו באופן רצוני למקום העבודה. מאחר  והגרסאות שניתנו הן מפורטות תמוהה הסיבה לכך שדווקא הפרטים על פתיחת דלת והכנסת רגל אחת הושמטו. גם מועד הפניה למשטרה ביום 01.2.05 כשנה לאחר האירוע וכחודש לפני שהוגשה התביעה בעניין עורר בבית המשפט תהיה.

לקריאה נוספת לחץ - תאונת אופנוע

עם זאת  התובע הביא עדות של שני עדי ראייה שתמכו בגרסתו ולמרות שהם חבריו יש לבחון את עדותם, בית המשפט הגיע לבסוף למסקנה כי האירוע התרחש בדרכו אל הרכב אך בטרם נפתחה דלת הרכב וללא כל מגע פיזי בין התובע לרכב.

לצורך קבלת פיצויים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים יש להוכיח כי הפגיעה נגרמה במהלך שימוש ברכב, ללא שימוש זה כפי שהוא מוגדר בפקודה אין זכאות לפיצויים לפי חוק זה. לפי החוק כניסה לרכב נחשבת לחלק מהשימוש ברכב.

התובע טוען כי גם בהושטת יד לעבר דלת הרכב יש שימוש ברכב, לפי הפסיקה כניסה לרכב אינה כוללת הליכה לרכב וכל עוד לא נוצר מגע פיזי בין הנפגע לרכב אין נחשבת הפעולה כניסה, ולעיתים גם מגע פיזי אינו מספק.

בית המשפט הגיע למסקנה כי התובע נפגע כשהיה בדרכו אל הרכב לפני שנוצר מגע פיזי ולכן האירוע אינו תאונת דרכים. בית המשפט דחה את התביעה שבוססה על עילה של תאונת דרכים ופסק כי התובע יישא בהוצאות המשפט ושכר טרחת עורך דין של הנתבעים.

למידע נוסף לחץ - תביעת קרנית נהג ללא רשיון

במידה ונפגעת עקב בתאונת דרכים יש לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין לצורך התייעצות באשר לאפשרויות העומדות בפניך.

יש להקפיד על מתן גרסה נכונה ומלאה של אירוע התאונה בכל מסמך אשר ממלאים ובכלל זה מסמכי הביטוח הלאומי.

למידע נוסף לחץ - עורך דין תאונת דרכים
לסיוע לחץ - יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
ייחוד עילה בתביעה להכרה בפגיעה כתאונת דרכים - האם פגיעת נהג במהלך עבודתו הוכרה כתאונת דרכים וכתאונת עבודה? - היכנסו לקריאה במאמר המלא...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי פגיעה בעת כניסה לרכב

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

31 במאי 2021

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר תביעות שהוגשו כנגד בית החולים העמק בעפולה בשל רשלנות רפואית...

קרא עוד

31 במאי 2021

לדעת יותר: על אבחון רעלת ...

עו"ד עופר סולר מסביר על: אבחון רעלת הריוןPre-Eclampsia Toxemia - סיכונים וסיבוכים אפשריים...

קרא עוד

03 ביוני 2021

עמימות עובדתית בתביעות רש...

סקירה משפטית מאת עו"ד עופר סולר: עמימות עובדתית בתביעות רשלנות רפואית - אימתי?

קרא עוד

06 ביוני 2021

אבחון מאוחר של מחלה - לאו...

אבחון מאוחר של מחלה קשה אמנם מסבך את ההליך הטיפולי ומקטין את סיכויי ההחלמה, אך לא תמיד המדובר על רשלנות רפואית! עורכי הדין במשרד ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36