חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

שימוש ברכב - מגע פיזי בין הנפגע לרכב

מחבר: 10/12/2019 18:47

כאשר אנשים משתמשים בחיי יום יום ביטוי "תאונת דרכים" עולה מטבע הדברים הדימוי של מכונית המתנגשת במכונית ופציעות של נוסעים ונהגים אשר נגרמים עקב כך. בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ההגדרה של תאונת דרכים הינה רחבה הרבה יותר וכוללת גם פגיעה בעת השימוש ברכב למטרת תחבורה לדוגמה – פציעה בעת כניסה ויציאה מהרכב.

פגיעה לקראת כניסה לרכב - תאונת דרכים?

פסק הדין שניתן בבית משפט השלום בעניין אילן דהן נ' יוסף אלאלוף והראל חברה לביטוח בע"מ עסק בתביעה שהגיש דהן כנגד חברו לצוות העבודה שנהג ברכב וכנגד מי שביטחה את הרכב בגין נזק גוף שנגרם לו כתוצאה מתאונת דרכים.

דהן עובד חברת החשמל טען כי התאונה התרחשה ביום 10.02.04 עם סיום יום העבודה נכנס לרכב ששימש את העובדים כאשר יצאו לעבוד בשטח, לטענתו פתח את דלת הרכב כאשר רגלו האחת ברכב ורגלו השנייה מחוץ לרכב איבד את שיווי משקלו, רגלו החליקה ונתפסה בין האבנים כתוצאה מכך סובב את ברך ימין.

לטענת הראל התובע נפגע מכך שרגלו נפגעה בין אבנים שהיו בשטח וללא קשר לעלייתו לרכב, אלאלוף הנתבע מס' 1 סיפר כי ישב ליד ההגה שמע כי הדלת האחורית מצד ימין נפתחת הסתכל לאחור וראה את דהן נופל, הוא טען שראה כי דהן אחז בדלת הרכב בעת האירוע.

בהודעות שמסר דהן לחברת החשמל לאחר האירוע סיפר כי במהלך התארגנות לעזיבת מקום העבודה בשטח דרך בצורה לא נכונה על אבנים הרגל נלכדה כתוצאה מכך והברך הסתובבה בהודעה זו לא הוזכר הרכב כלל, בהודעה השנייה סיפר כי הפגיעה התרחשה בדרכו לרכב.

בית המשפט נדרש לשוני הבולט בין הגרסאות. חשוב לציין כי שתי ההודעות שנתן לא נגבו על ידי חוקר מטעם הביטוח אלא ניתנו באופן רצוני למקום העבודה. מאחר  והגרסאות שניתנו הן מפורטות תמוהה הסיבה לכך שדווקא הפרטים על פתיחת דלת והכנסת רגל אחת הושמטו. גם מועד הפניה למשטרה ביום 01.2.05 כשנה לאחר האירוע וכחודש לפני שהוגשה התביעה בעניין עורר בבית המשפט תהיה.

לקריאה נוספת לחץ - תאונת אופנוע

עם זאת  התובע הביא עדות של שני עדי ראייה שתמכו בגרסתו ולמרות שהם חבריו יש לבחון את עדותם, בית המשפט הגיע לבסוף למסקנה כי האירוע התרחש בדרכו אל הרכב אך בטרם נפתחה דלת הרכב וללא כל מגע פיזי בין התובע לרכב.

לצורך קבלת פיצויים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים יש להוכיח כי הפגיעה נגרמה במהלך שימוש ברכב, ללא שימוש זה כפי שהוא מוגדר בפקודה אין זכאות לפיצויים לפי חוק זה. לפי החוק כניסה לרכב נחשבת לחלק מהשימוש ברכב.

התובע טוען כי גם בהושטת יד לעבר דלת הרכב יש שימוש ברכב, לפי הפסיקה כניסה לרכב אינה כוללת הליכה לרכב וכל עוד לא נוצר מגע פיזי בין הנפגע לרכב אין נחשבת הפעולה כניסה, ולעיתים גם מגע פיזי אינו מספק.

בית המשפט הגיע למסקנה כי התובע נפגע כשהיה בדרכו אל הרכב לפני שנוצר מגע פיזי ולכן האירוע אינו תאונת דרכים. בית המשפט דחה את התביעה שבוססה על עילה של תאונת דרכים ופסק כי התובע יישא בהוצאות המשפט ושכר טרחת עורך דין של הנתבעים.

למידע נוסף לחץ - תביעת קרנית נהג ללא רשיון

במידה ונפגעת עקב בתאונת דרכים יש לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין לצורך התייעצות באשר לאפשרויות העומדות בפניך.

יש להקפיד על מתן גרסה נכונה ומלאה של אירוע התאונה בכל מסמך אשר ממלאים ובכלל זה מסמכי הביטוח הלאומי.

למידע נוסף לחץ - עורך דין תאונת דרכים
לסיוע לחץ - יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
ייחוד עילה בתביעה להכרה בפגיעה כתאונת דרכים - האם פגיעת נהג במהלך עבודתו הוכרה כתאונת דרכים וכתאונת עבודה? - היכנסו לקריאה במאמר המלא...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר פגיעה בעת כניסה לרכב

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24