חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

שימוש ברכב - מגע פיזי בין הנפגע לרכב

מחבר: 10/12/2019 18:47

כאשר אנשים משתמשים בחיי יום יום ביטוי "תאונת דרכים" עולה מטבע הדברים הדימוי של מכונית המתנגשת במכונית ופציעות של נוסעים ונהגים אשר נגרמים עקב כך. בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ההגדרה של תאונת דרכים הינה רחבה הרבה יותר וכוללת גם פגיעה בעת השימוש ברכב למטרת תחבורה לדוגמה – פציעה בעת כניסה ויציאה מהרכב.

פגיעה לקראת כניסה לרכב - תאונת דרכים?

פסק הדין שניתן בבית משפט השלום בעניין אילן דהן נ' יוסף אלאלוף והראל חברה לביטוח בע"מ עסק בתביעה שהגיש דהן כנגד חברו לצוות העבודה שנהג ברכב וכנגד מי שביטחה את הרכב בגין נזק גוף שנגרם לו כתוצאה מתאונת דרכים.

דהן עובד חברת החשמל טען כי התאונה התרחשה ביום 10.02.04 עם סיום יום העבודה נכנס לרכב ששימש את העובדים כאשר יצאו לעבוד בשטח, לטענתו פתח את דלת הרכב כאשר רגלו האחת ברכב ורגלו השנייה מחוץ לרכב איבד את שיווי משקלו, רגלו החליקה ונתפסה בין האבנים כתוצאה מכך סובב את ברך ימין.

לטענת הראל התובע נפגע מכך שרגלו נפגעה בין אבנים שהיו בשטח וללא קשר לעלייתו לרכב, אלאלוף הנתבע מס' 1 סיפר כי ישב ליד ההגה שמע כי הדלת האחורית מצד ימין נפתחת הסתכל לאחור וראה את דהן נופל, הוא טען שראה כי דהן אחז בדלת הרכב בעת האירוע.

בהודעות שמסר דהן לחברת החשמל לאחר האירוע סיפר כי במהלך התארגנות לעזיבת מקום העבודה בשטח דרך בצורה לא נכונה על אבנים הרגל נלכדה כתוצאה מכך והברך הסתובבה בהודעה זו לא הוזכר הרכב כלל, בהודעה השנייה סיפר כי הפגיעה התרחשה בדרכו לרכב.

בית המשפט נדרש לשוני הבולט בין הגרסאות. חשוב לציין כי שתי ההודעות שנתן לא נגבו על ידי חוקר מטעם הביטוח אלא ניתנו באופן רצוני למקום העבודה. מאחר  והגרסאות שניתנו הן מפורטות תמוהה הסיבה לכך שדווקא הפרטים על פתיחת דלת והכנסת רגל אחת הושמטו. גם מועד הפניה למשטרה ביום 01.2.05 כשנה לאחר האירוע וכחודש לפני שהוגשה התביעה בעניין עורר בבית המשפט תהיה.

לקריאה נוספת לחץ - תאונת אופנוע

עם זאת  התובע הביא עדות של שני עדי ראייה שתמכו בגרסתו ולמרות שהם חבריו יש לבחון את עדותם, בית המשפט הגיע לבסוף למסקנה כי האירוע התרחש בדרכו אל הרכב אך בטרם נפתחה דלת הרכב וללא כל מגע פיזי בין התובע לרכב.

לצורך קבלת פיצויים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים יש להוכיח כי הפגיעה נגרמה במהלך שימוש ברכב, ללא שימוש זה כפי שהוא מוגדר בפקודה אין זכאות לפיצויים לפי חוק זה. לפי החוק כניסה לרכב נחשבת לחלק מהשימוש ברכב.

התובע טוען כי גם בהושטת יד לעבר דלת הרכב יש שימוש ברכב, לפי הפסיקה כניסה לרכב אינה כוללת הליכה לרכב וכל עוד לא נוצר מגע פיזי בין הנפגע לרכב אין נחשבת הפעולה כניסה, ולעיתים גם מגע פיזי אינו מספק.

בית המשפט הגיע למסקנה כי התובע נפגע כשהיה בדרכו אל הרכב לפני שנוצר מגע פיזי ולכן האירוע אינו תאונת דרכים. בית המשפט דחה את התביעה שבוססה על עילה של תאונת דרכים ופסק כי התובע יישא בהוצאות המשפט ושכר טרחת עורך דין של הנתבעים.

למידע נוסף לחץ - תביעת קרנית נהג ללא רשיון

במידה ונפגעת עקב בתאונת דרכים יש לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין לצורך התייעצות באשר לאפשרויות העומדות בפניך.

יש להקפיד על מתן גרסה נכונה ומלאה של אירוע התאונה בכל מסמך אשר ממלאים ובכלל זה מסמכי הביטוח הלאומי.

למידע נוסף לחץ - עורך דין תאונת דרכים
לסיוע לחץ - יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
ייחוד עילה בתביעה להכרה בפגיעה כתאונת דרכים - האם פגיעת נהג במהלך עבודתו הוכרה כתאונת דרכים וכתאונת עבודה? - היכנסו לקריאה במאמר המלא...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי פגיעה בעת כניסה לרכב

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36