חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

האם נפילה לבור בעת סילוק מפגע מהדרך הינה תאונת דרכים

מחבר: 22/12/2019 17:06

 באוקטובר 2007 דן בית המשפט השלום בחיפה (ת.א.4917/05 שביט אליעד נ' אליהו חברה לביטוח בע"מ) במקרה שארע בשנת 2004 לאליעד שביט.

בעת שנהג, הב
חין שביט במשטחי עץ ופח שהיו מונחים במרכז הצומת שלפניו ואשר מנעו מעבר כלי רכב. שביט העמיד את רכבו בצד הדרך, ירד ממנו כשמנועו ממשיך לפעול ודלת הנהג פתוחה, התרחק מרחק של שבעה עד עשרה מטר כדי להסיר את המכשול ולהמשיך בנסיעה. בשובו לרכב נפל לפתע לתוך בור שעומקו כשני מטרים ונפגע בגופו.

בית משפט השלום קבע שנסיבות אירוע התאונה נכנסות בגדר תאונת דרכים במובן חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים  והסתמך על הלכה קודמת (להלן: "הלכת אלראהב") לפיה, אם המצאות הנהג מחוץ לרכב קשורה קשר ישיר לשימוש ברכב - הפגיעה תחשב ככזו שנגרמה בעקבות השימוש ברכב.

כלומר, בית המשפט קבע שהפעולה של התרחקות מהרכב במטרה לסלק מכשול בדרך קשורה קשר ישיר לשימוש שעשה הנהג כנוהג ברכב ולפיכך מהווה הנפילה לבור כתוצאה ממנה נגרם לו נזק גוף תאונת דרכים.

בית המשפט השלום ב
חיפה קיבל לפיכך את תביעתו של הנהג וקבע כי חברת הביטוח אשר ביטחה את השימוש ברכב בביטוח חובה, אליהו חברה לביטוח, חייבת לפצות את הנהג בגין נזקיו.

ערעור על פסק דין

על פסק דין זה של השלום הוגש ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה– ע"א 242-08 אליהו חברה לביטוח בע"מ נ'  אליעד שביט. להלן תקציר הערעור:

בית המשפט המחוזי בחיפה הפך את החלטת בית משפט השלום, קיבל את ערעור חברת הביטוח  וקבע כי האירוע אינו נחשב תאונת דרכים כהגדרתה בחוק. בדעת רוב, קבע בית המשפט שהאירוע כולו, אינו נופל בדרך טבעית בגדרו של המונח "נסיעה" ושהנפילה לבור אשר גרמה לנהג לנזק גוף, אינה נכללת בגדרו של הסיכון התעבורתי הנובע מהשימוש ברכב.

השופטת וילנר (דעת רוב) קבעה, בין היתר, שלמרות שברור כי על מנת להמשיך בפעולת הנסיעה היה הכרחי להסיר את המכשול שבדרך, הרי שפעולת ההסרה, כמו גם עצם הנפילה לבור, אינם מהווים, על פי ההיגיון ומבחן השכל הישר, חלק בלתי נפרד מ"הליך הנסיעה".

 סגן הנשיא השופט גריל (דעת מיעוט) קבע כי יש לראות את האירוע כחלק אינטגרלי של הנסיעה ברכבהעובדה שהנהג יצא לזמן קצר ולמרחק של מס' מטרים בודדים מהרכב לצורך סילוק המכשול, פעולה הקשורה קשר ישיר לשימוש ברכב, והעובדה שחזר לרכב מתוך כוונה להמשיך בנסיעה נחשבת "נסיעה ברכב". הנפילה לבור אירעה במהלך התרחשות זו והיא בגדר הסיכונים הכרוכים בשימוש ברכב למטרות תחבורה.

לסיכום: בית המשפט המחוזי בחיפה קיבל את הערעור של חברת הביטוח, קבע כי התאונה שארעה לנהג אינה מהווה תאונת דרכים כהגדרתה בחוק ובכך הפך את פסיקת הערכאה הראשונה.

למידע נוסף בנושא תאונות דרכים:  עורכי דין תאונת אופנוע

לקבלת סיוע משפטי בנושא פגיעות עקב תאונות דרכים לחץ: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים האם נפילה לבור בעת סילוק מפגע מהדרך הינה תאונת דרכים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24