חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

האם נפילה לבור בעת סילוק מפגע מהדרך הינה תאונת דרכים

מחבר: 22/12/2019 17:06

 באוקטובר 2007 דן בית המשפט השלום בחיפה (ת.א.4917/05 שביט אליעד נ' אליהו חברה לביטוח בע"מ) במקרה שארע בשנת 2004 לאליעד שביט.

בעת שנהג, הב
חין שביט במשטחי עץ ופח שהיו מונחים במרכז הצומת שלפניו ואשר מנעו מעבר כלי רכב. שביט העמיד את רכבו בצד הדרך, ירד ממנו כשמנועו ממשיך לפעול ודלת הנהג פתוחה, התרחק מרחק של שבעה עד עשרה מטר כדי להסיר את המכשול ולהמשיך בנסיעה. בשובו לרכב נפל לפתע לתוך בור שעומקו כשני מטרים ונפגע בגופו.

בית משפט השלום קבע שנסיבות אירוע התאונה נכנסות בגדר תאונת דרכים במובן חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים  והסתמך על הלכה קודמת (להלן: "הלכת אלראהב") לפיה, אם המצאות הנהג מחוץ לרכב קשורה קשר ישיר לשימוש ברכב - הפגיעה תחשב ככזו שנגרמה בעקבות השימוש ברכב.

כלומר, בית המשפט קבע שהפעולה של התרחקות מהרכב במטרה לסלק מכשול בדרך קשורה קשר ישיר לשימוש שעשה הנהג כנוהג ברכב ולפיכך מהווה הנפילה לבור כתוצאה ממנה נגרם לו נזק גוף תאונת דרכים.

בית המשפט השלום ב
חיפה קיבל לפיכך את תביעתו של הנהג וקבע כי חברת הביטוח אשר ביטחה את השימוש ברכב בביטוח חובה, אליהו חברה לביטוח, חייבת לפצות את הנהג בגין נזקיו.

ערעור על פסק דין

על פסק דין זה של השלום הוגש ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה– ע"א 242-08 אליהו חברה לביטוח בע"מ נ'  אליעד שביט. להלן תקציר הערעור:

בית המשפט המחוזי בחיפה הפך את החלטת בית משפט השלום, קיבל את ערעור חברת הביטוח  וקבע כי האירוע אינו נחשב תאונת דרכים כהגדרתה בחוק. בדעת רוב, קבע בית המשפט שהאירוע כולו, אינו נופל בדרך טבעית בגדרו של המונח "נסיעה" ושהנפילה לבור אשר גרמה לנהג לנזק גוף, אינה נכללת בגדרו של הסיכון התעבורתי הנובע מהשימוש ברכב.

השופטת וילנר (דעת רוב) קבעה, בין היתר, שלמרות שברור כי על מנת להמשיך בפעולת הנסיעה היה הכרחי להסיר את המכשול שבדרך, הרי שפעולת ההסרה, כמו גם עצם הנפילה לבור, אינם מהווים, על פי ההיגיון ומבחן השכל הישר, חלק בלתי נפרד מ"הליך הנסיעה".

 סגן הנשיא השופט גריל (דעת מיעוט) קבע כי יש לראות את האירוע כחלק אינטגרלי של הנסיעה ברכבהעובדה שהנהג יצא לזמן קצר ולמרחק של מס' מטרים בודדים מהרכב לצורך סילוק המכשול, פעולה הקשורה קשר ישיר לשימוש ברכב, והעובדה שחזר לרכב מתוך כוונה להמשיך בנסיעה נחשבת "נסיעה ברכב". הנפילה לבור אירעה במהלך התרחשות זו והיא בגדר הסיכונים הכרוכים בשימוש ברכב למטרות תחבורה.

לסיכום: בית המשפט המחוזי בחיפה קיבל את הערעור של חברת הביטוח, קבע כי התאונה שארעה לנהג אינה מהווה תאונת דרכים כהגדרתה בחוק ובכך הפך את פסיקת הערכאה הראשונה.

למידע נוסף בנושא תאונות דרכים:  עורכי דין תאונת אופנוע

לקבלת סיוע משפטי בנושא פגיעות עקב תאונות דרכים לחץ: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים האם נפילה לבור בעת סילוק מפגע מהדרך הינה תאונת דרכים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

21 באוקטובר 2020

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

קיבלת טיפול שורש רשלני ונ...

עו"ד עופר סולר מסביר: רשלנות רפואית בביצוע טיפול שורש - אימתי?

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה ביד התינוק עקב הערכ...

רשלנות רפואית בהערכת משקל העובר לפני הלידה גרמה לנכות בידו של התינוק - שיתוק על שם ארב. לפניכם פרשנות של פסק דין העוסק בנושא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

האם רשלנות רופא משפחה גרמ...

האם רשלנות רופא משפחה הובילה לאיחור באבחון גידול במוח? היכנסו לקריאת המאמר המלא והכרעת בית המשפט, באתר משרד עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני הוביל ל...

איחור באבחון דימום עקב מפרצת מוחית - האם מדובר במקרה של רשלנות רפואית?

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית באבחון מפרצ...

במהלך ארבעה ביקורים בקופת החולים לא אובחנה אצל התובעת מפרצת מוחית, שהתגלתה רק מאוחר בבית חולים והותירה אותה נכה באופן מלא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני בלידה -...

רשלנות רפואית בלידה - שיתוק על שם ארב אשר נגרם עקב פגיעה בעצב הכתף הלידה...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

תביעה בגין לידת תינוק עם ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין אשר עוסק באחריות הצוות המטפל בבית החולים ללידת תינוק הסובל משיתוק על שם ארב.

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

מטופל שהשתחרר על דעתו מבי...

על מי חלה האחריות במקרה של מטופל שהחליט על דעת עצמו להשתחרר מבית החולים? היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין, באתר משרד עורכי דין עופר ס...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית במהלך ניתוח...

עו"ד עופר סולר מסביר בנושא רשלנות רפואית במהלך ניתוח לב או לאחריו heart surgery...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

פגיעה באוטונומיה במהלך טי...

פגיעה באוטונומיה במהלך טיפול רפואי כעילה לתביעה משפטית - סקירה משפטית מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

עברת התקף לב בזמן העבודה?

עו"ד עופר סולר מסביר על התקף לב בזמן עבודה - האם זוהי תאונת עבודה לפי חוק?

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

18 בנובמבר 2020

האם מינון יתר של תרופה גר...

סקירת ערעור שהוגש לביהמ"ש העליון על פסיקת המחוזי, שקבע כי ביה"ח לא התרשל בטיפול ביילוד והחירשות אינה קשורה במינון יתר ש...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36