חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

האם נפילה לבור בעת סילוק מפגע מהדרך הינה תאונת דרכים

מחבר: 22/12/2019 17:06

 באוקטובר 2007 דן בית המשפט השלום בחיפה (ת.א.4917/05 שביט אליעד נ' אליהו חברה לביטוח בע"מ) במקרה שארע בשנת 2004 לאליעד שביט.

בעת שנהג, הב
חין שביט במשטחי עץ ופח שהיו מונחים במרכז הצומת שלפניו ואשר מנעו מעבר כלי רכב. שביט העמיד את רכבו בצד הדרך, ירד ממנו כשמנועו ממשיך לפעול ודלת הנהג פתוחה, התרחק מרחק של שבעה עד עשרה מטר כדי להסיר את המכשול ולהמשיך בנסיעה. בשובו לרכב נפל לפתע לתוך בור שעומקו כשני מטרים ונפגע בגופו.

בית משפט השלום קבע שנסיבות אירוע התאונה נכנסות בגדר תאונת דרכים במובן חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים  והסתמך על הלכה קודמת (להלן: "הלכת אלראהב") לפיה, אם המצאות הנהג מחוץ לרכב קשורה קשר ישיר לשימוש ברכב - הפגיעה תחשב ככזו שנגרמה בעקבות השימוש ברכב.

כלומר, בית המשפט קבע שהפעולה של התרחקות מהרכב במטרה לסלק מכשול בדרך קשורה קשר ישיר לשימוש שעשה הנהג כנוהג ברכב ולפיכך מהווה הנפילה לבור כתוצאה ממנה נגרם לו נזק גוף תאונת דרכים.

בית המשפט השלום ב
חיפה קיבל לפיכך את תביעתו של הנהג וקבע כי חברת הביטוח אשר ביטחה את השימוש ברכב בביטוח חובה, אליהו חברה לביטוח, חייבת לפצות את הנהג בגין נזקיו.

ערעור על פסק דין

על פסק דין זה של השלום הוגש ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה– ע"א 242-08 אליהו חברה לביטוח בע"מ נ'  אליעד שביט. להלן תקציר הערעור:

בית המשפט המחוזי בחיפה הפך את החלטת בית משפט השלום, קיבל את ערעור חברת הביטוח  וקבע כי האירוע אינו נחשב תאונת דרכים כהגדרתה בחוק. בדעת רוב, קבע בית המשפט שהאירוע כולו, אינו נופל בדרך טבעית בגדרו של המונח "נסיעה" ושהנפילה לבור אשר גרמה לנהג לנזק גוף, אינה נכללת בגדרו של הסיכון התעבורתי הנובע מהשימוש ברכב.

השופטת וילנר (דעת רוב) קבעה, בין היתר, שלמרות שברור כי על מנת להמשיך בפעולת הנסיעה היה הכרחי להסיר את המכשול שבדרך, הרי שפעולת ההסרה, כמו גם עצם הנפילה לבור, אינם מהווים, על פי ההיגיון ומבחן השכל הישר, חלק בלתי נפרד מ"הליך הנסיעה".

 סגן הנשיא השופט גריל (דעת מיעוט) קבע כי יש לראות את האירוע כחלק אינטגרלי של הנסיעה ברכבהעובדה שהנהג יצא לזמן קצר ולמרחק של מס' מטרים בודדים מהרכב לצורך סילוק המכשול, פעולה הקשורה קשר ישיר לשימוש ברכב, והעובדה שחזר לרכב מתוך כוונה להמשיך בנסיעה נחשבת "נסיעה ברכב". הנפילה לבור אירעה במהלך התרחשות זו והיא בגדר הסיכונים הכרוכים בשימוש ברכב למטרות תחבורה.

לסיכום: בית המשפט המחוזי בחיפה קיבל את הערעור של חברת הביטוח, קבע כי התאונה שארעה לנהג אינה מהווה תאונת דרכים כהגדרתה בחוק ובכך הפך את פסיקת הערכאה הראשונה.

למידע נוסף בנושא תאונות דרכים:  עורכי דין תאונת אופנוע

לקבלת סיוע משפטי בנושא פגיעות עקב תאונות דרכים לחץ: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים האם נפילה לבור בעת סילוק מפגע מהדרך הינה תאונת דרכים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36