חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

סידור מטען כתיקון דרך והגדרתה של תאונת דרכים

מחבר: 10/12/2019 18:23

האם נפילה ממשאית הנה תאונת דרכים ע"פ חוק? כדי שאירוע בו נפגע אדם כתוצאה משימוש בכלי רכב יחשב תאונת דרכים אין חובה כי הדבר יקרה תוך כדי נסיעה ברכב.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הכניס להגדרת תאונת דרכים גם את המונח תיקון דרך, בו עוצר הנהג את הנסיעה ומטפל או מתקן את רכבו על מנת לאפשר את המשך הנסיעה. במידה ונפגע הנהג תוך כדי ביצוע התיקון, יקבל בדרך כלל הנהג פיצויים עקב היותו נפגע תאונת דרכים.

עם זאת, כיוון שבאינטואיציה הבסיסית שלנו, אירועים מסוג אלו אינם נחשבים תאונות דרכים, מתקיימים דיונים משפטיים רבים סביב השאלה האם פעולתו של הנהג הנפגע אכן עומדת בהגדרה של תיקון דרך.

בכל מקרה של פגיעה ונזקי גוף בעקבות תאונה מומלץ להקדים ולהתייעץ עם עורך דין מנוסה, בטרם נקיטת פעולות כלשהן באופן עצמאי. משרדו של עורך דין עופר סולר מייצג נפגעי תאונות דרכים מזה שנים ארוכות, ואנו נשמח להפגש ולייעץ גם לך - ללא תשלום וללא כל התחייבות.

פסק דין - תאונת דרכים או תאונת פריקה?

סוגיה מעניינת מעין זו נדונה בתיק ת.א (חי') 281/07 ספנייב רבו נ' הראל שאת פרטיו הבאנו בקצרה מתוך המאגר המשפטי.

במקרה זה עבד התובע כנהג משאית בחברת מפעלי מתכת. במסגרת עבודתו הגיע באופן קבוע להעמיס על משאיתו חומרי בנייה ממפעל באיזור קיסריה על מנת להובילם למקומות שונים ברחבי הארץ.

>>> הפורום המשפטי לשירותך! <<<

חשוב להדגיש במקרה זה כי חומרי הבנייה, אשר לא הועמסו על המשאית על ידי התובע אלא על ידי הפועלים במפעל, לא היו בעלי צורה קבוע כך שלפעמים היו יוצאים במפתיע מחוץ לארגז המשאית ומסכנים את העוברים ליד המשאית ואת שאר המשתמשים בדרך.

במקרים כאלו היה התובע עוצר את הנסיעה, עולה על ארגז המשאית ומסדר את הסחורה. זו הייתה הסיטואציה היחידה בה היה נוגע פיזית בסחורה במהלך עבודתו.

האירוע בו נפגע התובע התרחש מיד עם סיום העמסת חומרי הבנייה על המשאית. התובע נסע כחמישה עשר מטרים עד ששם לב כי חלק מהסחורה בולט מעבר לארגז. עקב כך, עלה התובע על הארגז וניסה לסדר את הסחורה, במהלך הסידור החליק מהארגז ונפגע.

הדיון המשפטי נסוב סביב השאלה האם מדובר במקרה זה בתאונת דרכים והאם פעולת התובע היא חלק מטעינת הסחורה או שהיא דווקא תיקון דרך.

סוגיית אופי הפעולה הינה בעלת חשיבות רבה שכן אם יקבע בית המשפט כי מדובר בתיקון דרך יהיה זכאי התובע לקבלת פיצויים מחברת הביטוח בעקבות האירוע, אם יקבע כי מדובר בחלק מטעינת הסחורה לא יעלה האירוע בגדר תאונת דרכים כיוון שהחוק קובע שטעינה ופריקה של סחורה אינן חלק מהגדרתו של תיקון דרך ופגיעה במסגרתן אינה בגדר תאונת דרכים.

קראו על מקרה דומה: פגיעה עקב נפילת דופן משאית

בית המשפט הסכים עם הגישה כי מדובר כאן בתאונת דרכים. בית המשפט קבע כי סידור הסחורה אינו עולה בגדר טעינת הסחורה וזאת כיון שתפקידו של התובע לא כלל את ביצוע פעולת הטעינה וכי האירוע בו נפגע התובע התרחש לאחר סיום פעולת הטעינה.

בהמשך לכך קבע בית המשפט כי פעולתו של התובע עומדת בהגדרת היעוד הבסיסי של תיקון דרך והוא תיקון מפגע תעבורתי המסכן את הסביבה של הנהג ואת הנהג עצמו, ולכן יש לסווג את האירוע כתיקון דרך.

לקריאה נוספת בנושא: פגיעה בעת תיקון הרכב - תאונת דרכים המזכה בפיצוי

בית המשפט המשיך וביסס את החלטתו על מספר מבחנים שנקבעו בפסיקה לאורך השנים אשר חיזקו את עמדת התובע כי מדובר בתיקון דרך כך שזכאי הוא לפיצויים בגין תאונת דרכים.

לסיום קבע בית המשפט כי הכנסת אירוע כזה תחת הגדרת תאונת דרכים, תתמרץ נהגים לעצור ולטפל במפגעים תעבורתיים אותם הם יוצרים ולא להמתין עד לסיום הנסיעה.

אם גם אתה נפגעת עקב תאונת דרכים, פנה אל עורך דין מנוסה בתחום שיסייע לך לזכות בפיצוי מירבי בגין נזקיך.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36