חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

סידור מטען כתיקון דרך והגדרתה של תאונת דרכים

מחבר: 10/12/2019 18:23

האם נפילה ממשאית הנה תאונת דרכים ע"פ חוק? כדי שאירוע בו נפגע אדם כתוצאה משימוש בכלי רכב יחשב תאונת דרכים אין חובה כי הדבר יקרה תוך כדי נסיעה ברכב.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הכניס להגדרת תאונת דרכים גם את המונח תיקון דרך, בו עוצר הנהג את הנסיעה ומטפל או מתקן את רכבו על מנת לאפשר את המשך הנסיעה. במידה ונפגע הנהג תוך כדי ביצוע התיקון, יקבל בדרך כלל הנהג פיצויים עקב היותו נפגע תאונת דרכים.

עם זאת, כיוון שבאינטואיציה הבסיסית שלנו, אירועים מסוג אלו אינם נחשבים תאונות דרכים, מתקיימים דיונים משפטיים רבים סביב השאלה האם פעולתו של הנהג הנפגע אכן עומדת בהגדרה של תיקון דרך.

בכל מקרה של פגיעה ונזקי גוף בעקבות תאונה מומלץ להקדים ולהתייעץ עם עורך דין מנוסה, בטרם נקיטת פעולות כלשהן באופן עצמאי. משרדו של עורך דין עופר סולר מייצג נפגעי תאונות דרכים מזה שנים ארוכות, ואנו נשמח להפגש ולייעץ גם לך - ללא תשלום וללא כל התחייבות.

פסק דין - תאונת דרכים או תאונת פריקה?

סוגיה מעניינת מעין זו נדונה בתיק ת.א (חי') 281/07 ספנייב רבו נ' הראל שאת פרטיו הבאנו בקצרה מתוך המאגר המשפטי.

במקרה זה עבד התובע כנהג משאית בחברת מפעלי מתכת. במסגרת עבודתו הגיע באופן קבוע להעמיס על משאיתו חומרי בנייה ממפעל באיזור קיסריה על מנת להובילם למקומות שונים ברחבי הארץ.

>>> הפורום המשפטי לשירותך! <<<

חשוב להדגיש במקרה זה כי חומרי הבנייה, אשר לא הועמסו על המשאית על ידי התובע אלא על ידי הפועלים במפעל, לא היו בעלי צורה קבוע כך שלפעמים היו יוצאים במפתיע מחוץ לארגז המשאית ומסכנים את העוברים ליד המשאית ואת שאר המשתמשים בדרך.

במקרים כאלו היה התובע עוצר את הנסיעה, עולה על ארגז המשאית ומסדר את הסחורה. זו הייתה הסיטואציה היחידה בה היה נוגע פיזית בסחורה במהלך עבודתו.

האירוע בו נפגע התובע התרחש מיד עם סיום העמסת חומרי הבנייה על המשאית. התובע נסע כחמישה עשר מטרים עד ששם לב כי חלק מהסחורה בולט מעבר לארגז. עקב כך, עלה התובע על הארגז וניסה לסדר את הסחורה, במהלך הסידור החליק מהארגז ונפגע.

הדיון המשפטי נסוב סביב השאלה האם מדובר במקרה זה בתאונת דרכים והאם פעולת התובע היא חלק מטעינת הסחורה או שהיא דווקא תיקון דרך.

סוגיית אופי הפעולה הינה בעלת חשיבות רבה שכן אם יקבע בית המשפט כי מדובר בתיקון דרך יהיה זכאי התובע לקבלת פיצויים מחברת הביטוח בעקבות האירוע, אם יקבע כי מדובר בחלק מטעינת הסחורה לא יעלה האירוע בגדר תאונת דרכים כיוון שהחוק קובע שטעינה ופריקה של סחורה אינן חלק מהגדרתו של תיקון דרך ופגיעה במסגרתן אינה בגדר תאונת דרכים.

קראו על מקרה דומה: פגיעה עקב נפילת דופן משאית

בית המשפט הסכים עם הגישה כי מדובר כאן בתאונת דרכים. בית המשפט קבע כי סידור הסחורה אינו עולה בגדר טעינת הסחורה וזאת כיון שתפקידו של התובע לא כלל את ביצוע פעולת הטעינה וכי האירוע בו נפגע התובע התרחש לאחר סיום פעולת הטעינה.

בהמשך לכך קבע בית המשפט כי פעולתו של התובע עומדת בהגדרת היעוד הבסיסי של תיקון דרך והוא תיקון מפגע תעבורתי המסכן את הסביבה של הנהג ואת הנהג עצמו, ולכן יש לסווג את האירוע כתיקון דרך.

לקריאה נוספת בנושא: פגיעה בעת תיקון הרכב - תאונת דרכים המזכה בפיצוי

בית המשפט המשיך וביסס את החלטתו על מספר מבחנים שנקבעו בפסיקה לאורך השנים אשר חיזקו את עמדת התובע כי מדובר בתיקון דרך כך שזכאי הוא לפיצויים בגין תאונת דרכים.

לסיום קבע בית המשפט כי הכנסת אירוע כזה תחת הגדרת תאונת דרכים, תתמרץ נהגים לעצור ולטפל במפגעים תעבורתיים אותם הם יוצרים ולא להמתין עד לסיום הנסיעה.

אם גם אתה נפגעת עקב תאונת דרכים, פנה אל עורך דין מנוסה בתחום שיסייע לך לזכות בפיצוי מירבי בגין נזקיך.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24