חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

סידור מטען כתיקון דרך והגדרתה של תאונת דרכים

מחבר: 10/12/2019 18:23

האם נפילה ממשאית הנה תאונת דרכים ע"פ חוק? כדי שאירוע בו נפגע אדם כתוצאה משימוש בכלי רכב יחשב תאונת דרכים אין חובה כי הדבר יקרה תוך כדי נסיעה ברכב.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הכניס להגדרת תאונת דרכים גם את המונח תיקון דרך, בו עוצר הנהג את הנסיעה ומטפל או מתקן את רכבו על מנת לאפשר את המשך הנסיעה. במידה ונפגע הנהג תוך כדי ביצוע התיקון, יקבל בדרך כלל הנהג פיצויים עקב היותו נפגע תאונת דרכים.

עם זאת, כיוון שבאינטואיציה הבסיסית שלנו, אירועים מסוג אלו אינם נחשבים תאונות דרכים, מתקיימים דיונים משפטיים רבים סביב השאלה האם פעולתו של הנהג הנפגע אכן עומדת בהגדרה של תיקון דרך.

בכל מקרה של פגיעה ונזקי גוף בעקבות תאונה מומלץ להקדים ולהתייעץ עם עורך דין מנוסה, בטרם נקיטת פעולות כלשהן באופן עצמאי. משרדו של עורך דין עופר סולר מייצג נפגעי תאונות דרכים מזה שנים ארוכות, ואנו נשמח להפגש ולייעץ גם לך - ללא תשלום וללא כל התחייבות.

פסק דין - תאונת דרכים או תאונת פריקה?

סוגיה מעניינת מעין זו נדונה בתיק ת.א (חי') 281/07 ספנייב רבו נ' הראל שאת פרטיו הבאנו בקצרה מתוך המאגר המשפטי.

במקרה זה עבד התובע כנהג משאית בחברת מפעלי מתכת. במסגרת עבודתו הגיע באופן קבוע להעמיס על משאיתו חומרי בנייה ממפעל באיזור קיסריה על מנת להובילם למקומות שונים ברחבי הארץ.

>>> הפורום המשפטי לשירותך! <<<

חשוב להדגיש במקרה זה כי חומרי הבנייה, אשר לא הועמסו על המשאית על ידי התובע אלא על ידי הפועלים במפעל, לא היו בעלי צורה קבוע כך שלפעמים היו יוצאים במפתיע מחוץ לארגז המשאית ומסכנים את העוברים ליד המשאית ואת שאר המשתמשים בדרך.

במקרים כאלו היה התובע עוצר את הנסיעה, עולה על ארגז המשאית ומסדר את הסחורה. זו הייתה הסיטואציה היחידה בה היה נוגע פיזית בסחורה במהלך עבודתו.

האירוע בו נפגע התובע התרחש מיד עם סיום העמסת חומרי הבנייה על המשאית. התובע נסע כחמישה עשר מטרים עד ששם לב כי חלק מהסחורה בולט מעבר לארגז. עקב כך, עלה התובע על הארגז וניסה לסדר את הסחורה, במהלך הסידור החליק מהארגז ונפגע.

הדיון המשפטי נסוב סביב השאלה האם מדובר במקרה זה בתאונת דרכים והאם פעולת התובע היא חלק מטעינת הסחורה או שהיא דווקא תיקון דרך.

סוגיית אופי הפעולה הינה בעלת חשיבות רבה שכן אם יקבע בית המשפט כי מדובר בתיקון דרך יהיה זכאי התובע לקבלת פיצויים מחברת הביטוח בעקבות האירוע, אם יקבע כי מדובר בחלק מטעינת הסחורה לא יעלה האירוע בגדר תאונת דרכים כיוון שהחוק קובע שטעינה ופריקה של סחורה אינן חלק מהגדרתו של תיקון דרך ופגיעה במסגרתן אינה בגדר תאונת דרכים.

קראו על מקרה דומה: פגיעה עקב נפילת דופן משאית

בית המשפט הסכים עם הגישה כי מדובר כאן בתאונת דרכים. בית המשפט קבע כי סידור הסחורה אינו עולה בגדר טעינת הסחורה וזאת כיון שתפקידו של התובע לא כלל את ביצוע פעולת הטעינה וכי האירוע בו נפגע התובע התרחש לאחר סיום פעולת הטעינה.

בהמשך לכך קבע בית המשפט כי פעולתו של התובע עומדת בהגדרת היעוד הבסיסי של תיקון דרך והוא תיקון מפגע תעבורתי המסכן את הסביבה של הנהג ואת הנהג עצמו, ולכן יש לסווג את האירוע כתיקון דרך.

לקריאה נוספת בנושא: פגיעה בעת תיקון הרכב - תאונת דרכים המזכה בפיצוי

בית המשפט המשיך וביסס את החלטתו על מספר מבחנים שנקבעו בפסיקה לאורך השנים אשר חיזקו את עמדת התובע כי מדובר בתיקון דרך כך שזכאי הוא לפיצויים בגין תאונת דרכים.

לסיום קבע בית המשפט כי הכנסת אירוע כזה תחת הגדרת תאונת דרכים, תתמרץ נהגים לעצור ולטפל במפגעים תעבורתיים אותם הם יוצרים ולא להמתין עד לסיום הנסיעה.

אם גם אתה נפגעת עקב תאונת דרכים, פנה אל עורך דין מנוסה בתחום שיסייע לך לזכות בפיצוי מירבי בגין נזקיך.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36