חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונות דרכים - תשובות לשאלות הגולשים

מחבר: 12/12/2019 18:55

ש. נפגעתי עקב תאונת דרכים אשר ארעה באשמתי האם אני זכאי לפיצוי?

ת. כן. לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל"ה - 1975 אשר מסדיר את עניין הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים השאלה מי אשם בתאונה כלל אינה רלבנטית לעניין הפיצוי בגין נזקי גוף ואף אם יקבע כי אתה אשם בתאונה הרי שאם נפגעת בגופך בעקבות התאונה הנך זכאי לפיצוי.

למען הסר ספק יובהר – במקרה של פגיעה בגין תאונות דרכים אשר בה רכבך היה המעורב היחידי, למשל פגעת ברמזור, וברור לגמרי כי התאונה נגרמה באשמתך עדיין תהא זכאי לפיצוי בגין נזקי גוף אם נגרמו לך.


ש. האם על מנת להגדיר פגיעת גוף כפגיעה עקב תאונת דרכים חייבת הפגיעה להתרחש בעת שהרכב נוסע?

ת. לא. חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (חוק הפלת"ד) מכיל הגדרות רחבות למדי למונח תאונות דרכים. כך למשל פגיעות בעת יציאה וכניסה לרכב תכללנה תחת ההגדרה של תאונות דרכים וכן פגיעות בעת ביצוע תיקון דרך. במידה ונפגעת בתאונה אשר קשורה (גם בעקיפין) לרכב רצוי להתייעץ עם עורך דין על מנת לברר האם החוק והפסיקה הכירו במקרה כתאונת דרכים.


ש. נפגעתי בתאונת דרכים אשר בה פגעה מכוניתי במכונית אחרת, את מי עלי לתבוע לפיצוי על נזקי גוף שנגרמו לי?

ת. עלייך לתבוע את חברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב אשר בו שהית בעת הפגיעה (נהגת או נסעת). במידה וברכב השני נפגעו גם הנהג ו/או הנוסעים עליהם לתבוע את חברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב שלהם בפוליסת ביטוח רכב חובה. גם במקרים של תאונות דרכים אין כל חשיבות לשאלה מי אשם.


ש. נפגעתי בתאונת דרכים, פנו אלי מטעם חברת הביטוח והציעו לי פיצוי, האם בכל זאת כדאי לי להיעזר בעורך דין?

ת. רצוי מאד כי במשא ומתן אל מול חברת הביטוח תיוצג על ידי עורך דין שמתמצא בתחום. לעיתים פגיעה שנראית תחילה זניחה עלולה להתפתח לפגיעה משמעותית יותר אשר מזכה בפיצוי גדול יותר. עורך דין מנוסה בתחום נזקי גוף ברובם המכריע של המקרים יוכל לסיים את התיק בסכום גדול יותר והפיצוי (גם לאחר ניכוי שכר טרחת עורך דין) יהיה גדול יותר.


ש. נפגעתי בתאונת דרכים ואני מרגיש כאבים, לגשת למיון? ומי ישלם על הבדיקה במיון?

ת. במקרה של תאונת דרכים כאשר יש לך ספק ולו קל שבקלים שיתכן ונפגעת גש מייד להיבדק במיון וזאת בראש ובראשונה למען בריאותך על מנת לוודא שלא מדובר חלילה בפגיעה רצינית אשר עדיין לא נתנה סימנים. את עלות הבדיקה במיון תשלם חברת הביטוח וכל שעליך לעשות על מנת שחברת הביטוח תשלם הוא להעביר לבית החולים העתק מאישור המשטרה שתקבל בענף התנועה במשטרה (ראה "למי עלי לדווח על התאונה"). חשוב ביותר להקפיד בעת הביקור במיון לדווח לרופא הבודק על כל הפגיעות אשר מהן אתה סובל בעקבות התאונה ולוודא כי אכן דברייך נרשמו בגיליון המיון וכן כי כל פרטי תלונותיך נרשמו בצורה מדויקת ומלאה.


ש. למי עלי לדווח על התאונה?

ת. במקרים של תאונות דרכים, לאחר הביקור במיון או לאחר שחרור מאשפוז יש לגשת לענף התנועה במשטרת ישראל בתחנה הקרובה למקום מגורייך לדווח על התאונה ולציין כי נפגעת בתאונה. בעקבות הדיווח תקבל (מיד במקום או לעיתים בדואר) מסמך אשר נקרא "טופס מידע על נתוני תיק כללי - תאונה". טופס זה חשוב שכן הוא הכרחי לצורך דרישת הפיצוי ומעבר לכך הוא יאפשר לך לקבל טיפול רפואי ללא תשלום בגין פגיעותיך בעקבות התאונה שכן חשבון הטיפולים ישלח לחברת הביטוח המבטחת את הרכב בו נפגעת בביטוח חובה. כאשר אתה מקבל את הטופס לידך, בין מיידית בתחנת המשטרה ובין בדואר בדוק את הפרטים אשר מופיעים בו בקפידה. יש לבדוק כי אכן נרשמת בטופס כנפגע בתאונה וכי פרטי הרכב, מס' הפוליסה, מספר תעודת הזהות שלך וכל שאר הפרטים מדויקים לחלוטין.


ש. כאשר אני פונה לעורך דין על מנת לתבוע פיצוי בגין נזקי גוף בעקבות תאונת דרכים אלו מסמכים עלי להביא עימי?

ת. המסמכים הדרושים הינם כדלקמן : אישור משטרה, תעודת ביטוח חובה של הרכב בו נסעת/נהגת, רישיון נהיגה של נהג הרכב בו נפגעת, תיעוד רפואי, קבלות ומסמכים על הוצאות אם ישנן, תלושי שכר 6 חודשים לפני התאונה ותלושי שכר אחרי התאונה אם יש או לחילופין מסמכים מרו"ח, אם הנך עצמאי, אשר מעידים על הכנסות לפני התאונה ואחריה. חשוב לשמור את כל המסמכים הרפואיים אשר מופקים בעקבות הבדיקות והטיפולים שעברת לאחר התאונה ובכלל זה גם מרשמים, דף מעקב אחר טיפולי פיזיותרפיה וכל מסמך רפואי אחר. במידה ואין בידך קבלות על הוצאות או לא שמרת עליהן יש לערוך רישום מדויק של כל הוצאותייך סמוך ככל האפשר למועד הוצאתן בציון תאריכים מדויקים ושעות וכמובן הסכומים שהוצאו.


ש. נפגעתי בתאונת דרכים כהולך רגל, מי ישלם לי פיצוי עבור נזקי הגוף שלי? ומה קורה אם נהג הרכב לא עצר אחרי שפגע בי?

ת. אדם שנפגע כהולך רגל זכאי לפיצוי מחברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב הפוגע בביטוח חובה. חשוב לפיכך לקבל מנהג הרכב הפוגע את כל פרטיו ובכלל זה תעודת ביטוח חובה. אם נהג הרכב הפוגע לא עצר ולא ניתן לזהותו עדיין הינך זכאי לפיצוי מגוף מיוחד בשם "קרנית" אשר הוקם לצורך הטיפול במקרים כאלו.


ש. האם תביעה אל מול חברת הביטוח המבטחת את הרכב היא המקור היחיד לפיצוי בגין נזק גוף בעקבות תאונת דרכים?

ת. לא. הזכאות לפיצוי לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים באה בנוסף לזכותו של הנפגע לקבל תגמולים מביטוחים פרטיים אשר רכש לעצמו ו/או ביטוחים שקיבל במקום העבודה. לעיתים במקומות עבודה קיים ביטוח קולקטיבי לכלל העובדים ויש לבדוק זאת עם המעביד. ביטוחי חיים ומנהלים כוללים לרוב כיסוי למקרה של אבדן כושר עבודה ו/או נכות עקב תאונת דרכים וכך גם ביטוח תאונות אישיות אשר נכלל לעיתים בביטוח דירה או ביטוח עסק. יש לשים לב שתביעה מכוח פוליסה צריכה להיות מוגשת בתוך 3 שנים מיום התאונה אחרת תתיישן התביעה ולא תהיה זכאי כלל לפיצוי זאת להבדיל מתביעה לפי חוק הפיצויים שמתיישנת כעבור 7 שנים.


ש. ארעה לי תאונה לפני ארבע שנים נפגעתי ולא תבעתי פיצוי, אני עדיין יכול לתבוע?

ת. תקופת ההתיישנות להגשת תביעה על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הינה 7 שנים מקרות התאונה. לקטין תקופת ההתיישנות הינה 7 שנים מיום הגיעו לגיל 18.


ש. האם בכל מקרה של נזק גוף בעקבות תאונת דרכים יש מקום להגיש תביעה לבית משפט?

ת. לא. בחלק גדול מהמקרים מדובר בפגיעה קלה יחסית אשר אינה מותירה נזק קבוע לנפגע - נכות - ובמקרים אלו ההליך המהיר והיעיל יותר יהיה ניהול משא ומתן אל מול חברת הביטוח באמצעות עורך דין ללא הגשת תביעה לבית המשפט. חשוב לדעת כי עורך דין מנוסה בתחום יוכל לייעץ לך האם פגיעתך מצדיקה הגשת תביעה לבית המשפט ואולם בכל מקרה גם פגיעות קלות, אשר כלל לא הצריכו אשפוז, מזכות בפיצוי.


ש. תוך כמה זמן אקבל פיצוי?

ת. אורך ההליך לקבלת פיצוי משתנה כמובן ממקרה למקרה. בפגיעות קלות אשר בגינן לא מוגשת תביעה לבית המשפט אלא מתנהל משא ומתן אל מול חברת הביטוח ניתן לסיים את התיק בתוך מספר חודשים בודדים במרבית המקרים אם כי יתכן מצב שהטיפול בתיק מתארך בשל נסיבותיו המיוחדות. תביעות אשר מתנהלות בבית משפט עורכות זמן רב יחסית שכן קצב ניהול התיק תלוי בראש ובראשונה ביומנו העמוס של בית המשפט. תביעה בבית משפט יכולה אף להסתיים לאחר 4 ו - 5 שנים, גם כאן למורכבות התיק השפעה על זמן ניהולו.


ש. האם גם תאונת דרכים אשר ארעה לי במהלך העבודה מזכה אותי בפיצוי?

ת. כן. אם כי במקרה שכזה עליך לפנות במקביל אל המוסד לביטוח לאומי על מנת לקבל את כל הפיצויים וההטבות המגיעות למי שמוגדר בחוק כ- "נפגע תאונת עבודה". במקרה כזה מסכום הפיצוי שתקבל מחברת הביטוח יקוזזו הסכומים אשר תקבל או שמגיעים לך מהביטוח הלאומי. מומלץ להתייעץ עם עורך דין אשר בקי בתחום זה על מנת לקבל מידע נוסף.


ש. האם הפיצוי מחברת הביטוח בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הוא הפיצוי היחידי אשר מגיע לי אם נפגעתי בעקבות תאונת דרכים?

ת. לא. התביעה וקבלת הפיצוי מחברת הביטוח על פי החוק אינה שוללת קבלת פיצוי לתגמולים מכוח ביטוחים פרטיים אשר רכש הנפגע או שרכש עבור הנפגע מעבידו. שים לב כי מרבית פוליסות ביטוח החיים והמנהלים כוללות פיצוי בגין אובדן כושר עבודה ו/או נכות עקב תאונה וכך גם כמובן פוליסת ביטוח תאונות אישיות אשר חלק גדול מהפוליסות לביטוח דירה ועסק כוללות אף אותה.

לקבלת סיוע משפטי מיידי בנושא תאונות דרכים לחץ כאן: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי שאלות ותשובות תאונות דרכים - תשובות לשאלות הגולשים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36