חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

כוויות עקב שריפת רכב - פגיעה בתאונת דרכים

מחבר: 10/12/2019 18:54

אחת הסוגיות בהן מתחבט שוב ושוב בית המשפט הינה אלה אירועים יכולים להיות מוגדרים כ- 'תאונת דרכים' כהגדרתה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. התחבטות זו באה על רקע הגדרה לא מספיק ברורה ולא חדה דיה בחוק למונח תאונת דרכים.

פסק הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בחיפה בעניין נביל מחמוד חטי'ב (קטינה) באמצעות הוריה נ' חט'יב סנא, הדר חברה לביטוח בע"מ ואבנר איגוד לביטוח נפגעי רכב עסק בתביעה שהגישה נביל באמצעות הוריה כנגד בעלת הרכב (אמא של התובעת) ומבטחות הרכב בו נפגעה עקב נזקי גוף קשים שנגרמו לה בהיותה ברכב.

נסיבות המקרה

כאשר היתה נביל בת שנתיים וחצי נכנסה עם אחיה הגדול שהיה בן חמש באותה עת לרכב המשפחה כאשר הוריה בבית והם עתידים לצאת לחתונה. לאחר כמה דקות אחיה של התובעת עזב את הרכב והיא נשארה שם לבדה ובחלוף מספר דקות נוספות התלקח הרכב ועלה באש כאשר התובעת בתוכו.

>>> הפורום המשפטי לשירותך <<<

נביל נכוותה קשות ופונתה לבית חולים, ובהמשך הסתבר כי התלקחות הרכב התרחשה ככל הנראה כתוצאה ממשחק עם מצית גז בתוך הרכב.

הדיון בבית המשפט המחוזי

בדיון מוקדם שהתקיים בבית המשפט נקבע, כי התאונה אינה נכנסת להגדרה הבסיסית של תאונת דרכים.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הוא החוק המבטיח פיצוי למי שנפגע בנזק גוף בתאונת דרכים ללא צורך להוכיח אחריות, כאשר הפיצוי מגיע מחברת הביטוח המבטחת את השימוש ברכב אשר בו נסע או נהג הנפגע.

לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הפיצוי ניתן רק כאשר מדובר בנזק שנגרם כתוצאה מתאונת דרכים כהגדרתה בחוק.

קראו גם על: פגיעה מבלון גז שהתגלגל ממשאית

במקרה זה אמנם אין האירוע חוסה תחת ההגדרה הבסיסית לתאונת דרכים  - "אירוע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה" אך הוא חוסה תחת חזקה מרבה הקיימת בחוק - "התפוצצות או התלקחות של הרכב" ולכן בית המשפט קבע כי התובעת נפגעה בתאונת דרכים וחברת הביטוח הנתבעת חייבת לשלם לה פיצויים בעקבות תאונת דרכים על פי תנאי פוליסת ביטוח החובה.
 

קיראו על נסיבות אחרות אשר הוכרו בפסיקה כתאונת דרכים:

החלטת בית המשפט העליון בערעור

הנתבעים ערערו על החלטה זו לבית המשפט העליון אשר קבע, כי האירוע אינו חוסה גם תחת ההגדרה המרבה ולכן לא נחשב לתאונת דרכים על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

התובעת פנתה לבית המשפט בטענה חלופית לפיה הנתבעות 2 ו-3 (מבטחות הרכב) צריכות לפצות אותה על נזקיה מכוח עילה נזיקית שמכוסה בביטוח החובה.

פוליסת החובה נסמכת על ההוראות של פקודת ביטוח רכב מנועי ולפי הוראות אלה הפוליסה מבטחת את בעל הרכב מפני "חבות אחרת שהם עשויים לחוב בשל נזק גוף שנגרם לאדם..." על ידי או עקב השימוש ברכב.

במקרה זה קבע בית המשפט כי מתקיימים היסודות של עוולת הרשלנות (חבות אחרת) מאחר והאם השאירה אותה ללא השגחה, אך מאחר ובית המשפט העליון כבר קבע כי השימוש של הילדים ברכב לא היה למטרות תחבורה לצורך חוק הפיצויים, גם במקרה זה לא ייחשב השימוש ברכב כשימוש למטרות תחבורה אלא כזירת אירוע בלבד.

בית המשפט פסק שיש לדחות את התביעה ובשל הנסיבות המיוחדות בתיק החליט שלא להטיל על התובעת הוצאות וכל צד יישא בהוצאותיו הוא.

במידה ונפגעת עקב תאונת דרכים יש לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

בכל מקרה של תאונת דרכים כדאי לשמור את פרטיהם של עדים לתאונה ולהקפיד על דיוק ומתן מידע מלא ונכון בעת עדות במשטרה או בפני כל גורם אחר. בטרם פניה לחברת הביטוח כדאי ומומלץ להתייעץ עם עורך דין.

לקבלת סיוע אישי ליחצו - יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36