חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

כוויות עקב שריפת רכב - פגיעה בתאונת דרכים

מחבר: 10/12/2019 18:54

אחת הסוגיות בהן מתחבט שוב ושוב בית המשפט הינה אלה אירועים יכולים להיות מוגדרים כ- 'תאונת דרכים' כהגדרתה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. התחבטות זו באה על רקע הגדרה לא מספיק ברורה ולא חדה דיה בחוק למונח תאונת דרכים.

פסק הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בחיפה בעניין נביל מחמוד חטי'ב (קטינה) באמצעות הוריה נ' חט'יב סנא, הדר חברה לביטוח בע"מ ואבנר איגוד לביטוח נפגעי רכב עסק בתביעה שהגישה נביל באמצעות הוריה כנגד בעלת הרכב (אמא של התובעת) ומבטחות הרכב בו נפגעה עקב נזקי גוף קשים שנגרמו לה בהיותה ברכב.

נסיבות המקרה

כאשר היתה נביל בת שנתיים וחצי נכנסה עם אחיה הגדול שהיה בן חמש באותה עת לרכב המשפחה כאשר הוריה בבית והם עתידים לצאת לחתונה. לאחר כמה דקות אחיה של התובעת עזב את הרכב והיא נשארה שם לבדה ובחלוף מספר דקות נוספות התלקח הרכב ועלה באש כאשר התובעת בתוכו.

>>> הפורום המשפטי לשירותך <<<

נביל נכוותה קשות ופונתה לבית חולים, ובהמשך הסתבר כי התלקחות הרכב התרחשה ככל הנראה כתוצאה ממשחק עם מצית גז בתוך הרכב.

הדיון בבית המשפט המחוזי

בדיון מוקדם שהתקיים בבית המשפט נקבע, כי התאונה אינה נכנסת להגדרה הבסיסית של תאונת דרכים.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הוא החוק המבטיח פיצוי למי שנפגע בנזק גוף בתאונת דרכים ללא צורך להוכיח אחריות, כאשר הפיצוי מגיע מחברת הביטוח המבטחת את השימוש ברכב אשר בו נסע או נהג הנפגע.

לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הפיצוי ניתן רק כאשר מדובר בנזק שנגרם כתוצאה מתאונת דרכים כהגדרתה בחוק.

קראו גם על: פגיעה מבלון גז שהתגלגל ממשאית

במקרה זה אמנם אין האירוע חוסה תחת ההגדרה הבסיסית לתאונת דרכים  - "אירוע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה" אך הוא חוסה תחת חזקה מרבה הקיימת בחוק - "התפוצצות או התלקחות של הרכב" ולכן בית המשפט קבע כי התובעת נפגעה בתאונת דרכים וחברת הביטוח הנתבעת חייבת לשלם לה פיצויים בעקבות תאונת דרכים על פי תנאי פוליסת ביטוח החובה.
 

קיראו על נסיבות אחרות אשר הוכרו בפסיקה כתאונת דרכים:

החלטת בית המשפט העליון בערעור

הנתבעים ערערו על החלטה זו לבית המשפט העליון אשר קבע, כי האירוע אינו חוסה גם תחת ההגדרה המרבה ולכן לא נחשב לתאונת דרכים על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

התובעת פנתה לבית המשפט בטענה חלופית לפיה הנתבעות 2 ו-3 (מבטחות הרכב) צריכות לפצות אותה על נזקיה מכוח עילה נזיקית שמכוסה בביטוח החובה.

פוליסת החובה נסמכת על ההוראות של פקודת ביטוח רכב מנועי ולפי הוראות אלה הפוליסה מבטחת את בעל הרכב מפני "חבות אחרת שהם עשויים לחוב בשל נזק גוף שנגרם לאדם..." על ידי או עקב השימוש ברכב.

במקרה זה קבע בית המשפט כי מתקיימים היסודות של עוולת הרשלנות (חבות אחרת) מאחר והאם השאירה אותה ללא השגחה, אך מאחר ובית המשפט העליון כבר קבע כי השימוש של הילדים ברכב לא היה למטרות תחבורה לצורך חוק הפיצויים, גם במקרה זה לא ייחשב השימוש ברכב כשימוש למטרות תחבורה אלא כזירת אירוע בלבד.

בית המשפט פסק שיש לדחות את התביעה ובשל הנסיבות המיוחדות בתיק החליט שלא להטיל על התובעת הוצאות וכל צד יישא בהוצאותיו הוא.

במידה ונפגעת עקב תאונת דרכים יש לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

בכל מקרה של תאונת דרכים כדאי לשמור את פרטיהם של עדים לתאונה ולהקפיד על דיוק ומתן מידע מלא ונכון בעת עדות במשטרה או בפני כל גורם אחר. בטרם פניה לחברת הביטוח כדאי ומומלץ להתייעץ עם עורך דין.

לקבלת סיוע אישי ליחצו - יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24