חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

האם קלנועית הינה רכב מנועי לפי חוק?

מחבר: 15/12/2019 16:59

רכ במנועי לפי חוק או לא? חשיבות ההגדרה...

לעיתים קרובות נדרש בית המשפט להכריע האם רכב מסוים אשר היה מעורב בתאונה הינו רכב מנועי כהגדרתו בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. יותר ויותר רכבים חשמליים מסוג קלנועית נעים ברחובות ישראל ולא אחת, מתרחשות תאונות עם נזקי גוף במעורבותה של קלנועית.

להגדרת "רכב מנועי" חשיבות ניכרת שכן אם הרכב אשר בו נסע הנפגע הינו רכב מנועי כהגדרתו בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים אזי על הנפגע להפנות את תביעתו בגין נזקי גוף בתאונה למבטח הרכב בו נסע או לקרנית בהעדר ביטוח חובה.

אם אין המדובר ברכב מנועי כהגדרתו בחוק לנפגע עילת תביעה כנגד נהג הרכב הנוסף אשר מעורב בתאונה (צד ג') המבטחת שלו.

ההכרעה בפסק הדין

לאחרונה הוכרעה סוגיה בנושא זה במקרה של ת.א (ת"א) 61077/04 בן ישי פרחיה נ' אילבג דוד עמית. התובעת נסעה בקלנועית אשר הייתה נהוגה על ידי בעלה. הקלנועית התנגשה ברכב אחר והתובעת נפגעה בתאונה.

בית המשפט נדרש להכרעה האם הקלנועית אשר בה נסעה התובעת הינה רכב מנועי על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים שכן אז על התובעת להפנות את תביעתה אל קרנית.

בית המשפט הכריע כי קלנועית הינה רכב מנועית כהגדרתו בחוק ועל כן יש לבטחו בפוליסת ביטוח חובה ואם אין ביטוח שכזה על הנפגע להפנות את תביעתו בגין נזקי גוף לקרנית.

בית המשפט מפרט בפסק דינו כי על פי קביעות בית המשפט העליון כי המפרט הטכני של קלנועית אשר הינה רכב בעל גלגלים המיועד להסעת נוסעים כאשר היא נעה בכוח מכני בהנעה ישירה לגלגלים ללא שרשרת להבדיל מאופניים או כסא גלגלים.

ברור גם על פי קביעת בית המשפט כי הקלנועית נעה על פני הקרקע ועיקר יעודה הינה לשמש לתחבורה יבשתית.

בית המשפט אף דן בשאלה, אשר אינה נדרשת במקרה זה, לאחר הקביעה כי קלנועית הינה רכב מנועי כהגדרתו בחוק האם הקלנועית עומדת במבחני הריבוי וקובע כי אמנם לפי מבחן הכשירות הנורמטיבית ספק אם הקלנועית הינה רכב מנועי.

אולם מאחר ועל פי ההגדרה הבסיסית בחוק הפיצויים עצמו מדובר ברכב מנועי אין למבחן הנורמטיבי חשיבות.

בחוק נקבע כי 'כסא גלגלים' אינו רכב מנועי ובית המשפט קובע בפסק דינו כי הקלנועית אינה כסא גלגלים משוכלל אלא רכב אשר שונה מהותית מכסא גלגלים אשר כאמור על פי הגדרת החוק אינו רכב מנועי.

לפני הכל - חשוב להתייעץ עם עורך דין!

לאורך השנים האחרונות היו לא מעט מקרים של תביעות לפיצוי בגין נזקי גוף, בתאונות בהן היתה מעורבת קלנועית. על מנת לבחון את האפשרות להגיש תביעת פיצויים לפי חוק קיימת חשיבות רבה להתייעצות אישית עם עורך דין המתמחוה בתחום.

כמו במקרים אחרים, לכל תאונה יש נסיבות מיוחדות והיקף הנזק משתנה. לכן חשוב, במקרה של פגיעות גוף, להקדים ולפנות להתייעצות אישית עם עורך דין מנוסה.

משרדו של עורך דין עופר סולר טיפל ומטפל בנפגעי תאונות דרכים מזה שנים ארוכות, ואנו מציעים גם לך לפנות אלינו ללא כל התחייבות, ולהגיע לפגישת יעוץ אישית במשרדינו.

במהלך הפגישה נבחן את נסיבות התאונה ונייעץ לך לגבי האפשרות להגיש תביעה משפטית ולזכות בכספי הפיצויים לפי חוק.

נפגעת בתאונה שבה היתה מעורבת קלנועית?
חייג/י לשיחה עם עורך דין עופר סולר: 03-7369253


למידע נוסף על תאונות דרכים ופיצויים לחצו כאן: עורכי דין תאונות דרכים

לקבלת סיוע משפטי בנושא פגיעה בתאונת דרכים לחץ: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים האם קלנועית הינה רכב מנועי?

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24