חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תשלום חודשי (תשלומים עיתיים) לנפגעי תאונות

מחבר: 10/12/2019 18:26

כשמחליט בית משפט על תשלום פיצויים לנפגע תאונת דרכים עומדות בפניו שתי אפשרויות לבחירת דרך התשלום: תשלום חד פעמי גבוה או תשלום עיתי המשולם בדרך כלל מדי חודש. לכל אחת משיטות אלו יש את היתרונות שלה.

כך למשל תשלום חד פעמי תורם לסופיות הדיון המשפטי בין הצדדים ולוודאות בקשר לסכום המשולם. כמו כן, התשלום החד פעמי מעניק גם ביטחון לצד הנפגע מהחשש כי המזיק לא יוכל לעמוד בעתיד, מסיבה כלשהי, בתשלומים שעליו לשלם לו.

לעומת זאת, תורם התשלום העיתי לכך שהוא מסייע בצורה הטובה להחזיר את מצב הנפגע לקדמותו, ובכך שהוא לא ימצא את עצמו חסר אמצעים לאחר שלא ישארו בידיו כספים מהסכום החד פעמי שקיבל, עקב נסיבות חייו שהיו לא צפויות.

הבחירה בדרך התשלום משתנה ממקרה למקרה ותלויה במספר גורמים.

ראשית תלויה הבחירה ביכולת הערכת הפיצוי ובניתוח העובדות על ידי בית המשפט, אשר לא אוהב מצידו להסתמך על ספקולציות, לכן, כשיש קושי בהערכת הפיצוי יעדיף בית המשפט לקבוע פיצוי כתשלום עיתי.

מעבר לכך תלוי הפיצוי כמובן באופי המקרה, לעתים כאשר נפסק סכום פיצוי גדול, חושש בית המשפט לתת את כולו בבת אחת מחשש שהסכום לא ינוצל נכון על ידי הנפגע ויבוזבז בטרם עת. בנוסף, מתחשב כמובן בית המשפט בסוג ראש הנזק שבגינו מתקבל הפיצוי, יש ראשי נזק המתאימים יותר לפיצוי עיתי ויש כאלה המתאימים יותר לתשלום חד פעמי.

שאלות על תשלומים עיתיים? ליחצו: פורום רשלנות רפואית

סוגיית הפיצוי העיתי התעוררה בהליך תא (חי') 752/05 מסס יעקב נ' הפניקס.

במקרה זה נפגע התובע אנושות בתאונת דרכים קשה והוגדר כבעל נכות השיעור של 100% עקב פגיעה בראשו. עקב כך אושפז התובע באחד ממוסדות השיקום הנמצאים בישראל.

לצדדים לא הייתה מחלוקת בנוגע לחובה של חברת ביטוח לשלם פיצויים לנפגע, השאלה שעלתה הייתה בקשר לגובה הפיצויים ולדרך תשלום הפיצויים.

בבואו לדון בגובה הפיצויים ניסה בית המשפט להעריך את קיצור תוחלת החיים שנגרמה לנפגע. לשם כך זומנו לחוות דעתם מספר מומחים אשר לא הצליחו להעריך את הקיצור בתוחלת החיים ואם בכלל התקיים.

שאלה לא פתורה זו הניעה את בית המשפט לקבוע עבור חלק מראשי הנזק פיצוי עיתי כיון שלא ידע מה מספר השנים שלגביהן הוא אמור לקבוע את הפיצוי.

מאחר ובית המשפט לא אוהב לעסוק בספקולציות כאמור, העדיף לקבוע עבור חלק נכבד מהתביעה תשלום עיתי.

עקב החלטה זו, חייב בית המשפט את חברת הביטוח בתשלום עיתי חודשי עבור האשפוז של התובע במוסד הסיעודי סכום שעומד על כ-15,000 ₪ בחודש.

בנוסף חויבה חברת הביטוח לשלם סכום שעומד על כ-4,800 ₪ לחודש בגין עזרת צד ג', תשלום לאשת התובע עקב הפיכתה לאפוטרופסית שלו, הוצאות נסיעה והוצאות רפואיות לעתיד. תשלומים אלו יתקבלו ככל שיהיה זקוק להם הנפגע.

בנוסף לכך, קבע בית המשפט גם תשלום סכום פיצוי חד פעמי ונכבד עקב נזקי התובע, נזקים שאותם יכלו להעריך בקלות יותר. סכום פיצוי זה עמד על כ-2,400,000 ₪ ונגע בעיקר להפסדי ההשתכרות של התובע ולהוצאות עבר שהוציא ביחס לפגיעתו הקשה.

נפגעת עקב תאונת דרכים? פנה בהקדם אל עורך דין מנוסה לצורך יעוץ משפטי בדבר הפיצויים המגיעים לך.

לקבלת סיוע בנושא פיצויים לנפגעי תאונות דרכים ליחצו: יעוץ משפטי

לקריאה נוספת ליחצו: תאונת דרכים עורך דין

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי תשלום חודשי (תשלומים עיתיים)

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36