חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תשלום חודשי (תשלומים עיתיים) לנפגעי תאונות

מחבר: 10/12/2019 18:26

כשמחליט בית משפט על תשלום פיצויים לנפגע תאונת דרכים עומדות בפניו שתי אפשרויות לבחירת דרך התשלום: תשלום חד פעמי גבוה או תשלום עיתי המשולם בדרך כלל מדי חודש. לכל אחת משיטות אלו יש את היתרונות שלה.

כך למשל תשלום חד פעמי תורם לסופיות הדיון המשפטי בין הצדדים ולוודאות בקשר לסכום המשולם. כמו כן, התשלום החד פעמי מעניק גם ביטחון לצד הנפגע מהחשש כי המזיק לא יוכל לעמוד בעתיד, מסיבה כלשהי, בתשלומים שעליו לשלם לו.

לעומת זאת, תורם התשלום העיתי לכך שהוא מסייע בצורה הטובה להחזיר את מצב הנפגע לקדמותו, ובכך שהוא לא ימצא את עצמו חסר אמצעים לאחר שלא ישארו בידיו כספים מהסכום החד פעמי שקיבל, עקב נסיבות חייו שהיו לא צפויות.

הבחירה בדרך התשלום משתנה ממקרה למקרה ותלויה במספר גורמים.

ראשית תלויה הבחירה ביכולת הערכת הפיצוי ובניתוח העובדות על ידי בית המשפט, אשר לא אוהב מצידו להסתמך על ספקולציות, לכן, כשיש קושי בהערכת הפיצוי יעדיף בית המשפט לקבוע פיצוי כתשלום עיתי.

מעבר לכך תלוי הפיצוי כמובן באופי המקרה, לעתים כאשר נפסק סכום פיצוי גדול, חושש בית המשפט לתת את כולו בבת אחת מחשש שהסכום לא ינוצל נכון על ידי הנפגע ויבוזבז בטרם עת. בנוסף, מתחשב כמובן בית המשפט בסוג ראש הנזק שבגינו מתקבל הפיצוי, יש ראשי נזק המתאימים יותר לפיצוי עיתי ויש כאלה המתאימים יותר לתשלום חד פעמי.

שאלות על תשלומים עיתיים? ליחצו: פורום רשלנות רפואית

סוגיית הפיצוי העיתי התעוררה בהליך תא (חי') 752/05 מסס יעקב נ' הפניקס.

במקרה זה נפגע התובע אנושות בתאונת דרכים קשה והוגדר כבעל נכות השיעור של 100% עקב פגיעה בראשו. עקב כך אושפז התובע באחד ממוסדות השיקום הנמצאים בישראל.

לצדדים לא הייתה מחלוקת בנוגע לחובה של חברת ביטוח לשלם פיצויים לנפגע, השאלה שעלתה הייתה בקשר לגובה הפיצויים ולדרך תשלום הפיצויים.

בבואו לדון בגובה הפיצויים ניסה בית המשפט להעריך את קיצור תוחלת החיים שנגרמה לנפגע. לשם כך זומנו לחוות דעתם מספר מומחים אשר לא הצליחו להעריך את הקיצור בתוחלת החיים ואם בכלל התקיים.

שאלה לא פתורה זו הניעה את בית המשפט לקבוע עבור חלק מראשי הנזק פיצוי עיתי כיון שלא ידע מה מספר השנים שלגביהן הוא אמור לקבוע את הפיצוי.

מאחר ובית המשפט לא אוהב לעסוק בספקולציות כאמור, העדיף לקבוע עבור חלק נכבד מהתביעה תשלום עיתי.

עקב החלטה זו, חייב בית המשפט את חברת הביטוח בתשלום עיתי חודשי עבור האשפוז של התובע במוסד הסיעודי סכום שעומד על כ-15,000 ₪ בחודש.

בנוסף חויבה חברת הביטוח לשלם סכום שעומד על כ-4,800 ₪ לחודש בגין עזרת צד ג', תשלום לאשת התובע עקב הפיכתה לאפוטרופסית שלו, הוצאות נסיעה והוצאות רפואיות לעתיד. תשלומים אלו יתקבלו ככל שיהיה זקוק להם הנפגע.

בנוסף לכך, קבע בית המשפט גם תשלום סכום פיצוי חד פעמי ונכבד עקב נזקי התובע, נזקים שאותם יכלו להעריך בקלות יותר. סכום פיצוי זה עמד על כ-2,400,000 ₪ ונגע בעיקר להפסדי ההשתכרות של התובע ולהוצאות עבר שהוציא ביחס לפגיעתו הקשה.

נפגעת עקב תאונת דרכים? פנה בהקדם אל עורך דין מנוסה לצורך יעוץ משפטי בדבר הפיצויים המגיעים לך.

לקבלת סיוע בנושא פיצויים לנפגעי תאונות דרכים ליחצו: יעוץ משפטי

לקריאה נוספת ליחצו: תאונת דרכים עורך דין

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר תשלום חודשי (תשלומים עיתיים)

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24