חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פיצויים למהנדס תוכנה - נכות קשה עקב תאונה

מחבר: 10/12/2019 18:47

במקרים בהם מעורב משתמש ברכב בתאונת דרכים קשה חלילה נגרמים פעמים רבות נזקי גוף ונכויות קשות במספר מערכות גוף. כאשר מוגשת תביעת פיצויים כנגד חברת הביטוח אשר ביטחה את השימוש ברכב בביטוח חובה בגין הנזקים שנגרמו עקב תאונת דרכים על בית המשפט, בסיוע מומחים רפואיים מטעמו, לבחון את היקף הנזק שנגרם ומשמעותו לתובע ו"לתרגם" נזקים ונכויות אלו לפיצוי כספי.

תאונת דרכים חבלה רב מערכתית

פסק הדין בעניין רוטנפלד אלכסנדר נ' דולב חברה לביטוח בע"מ שניתן בבית המשפט המחוזי בחיפה עסק בתביעה שהגיש אוטנפלד כנגד המבטחת של רכבו בגין נזקי גוף שנגרמו לו בתאונת דרכים קשה בה היה מעורב. רוטנפלד יליד 1970 עלה לארץ בשנת 1994 מסנט-פטרסבורג.

ביום 13.12.97 נהג ברכבו בירושלים, הרכב התהפך מספר פעמים והתנגש בעמוד. רוטנפלד הובהל לבית החולים הדסה עין כרם שם נמצא כי הוא סובל מפגיעת ראש, קרע במעי הגס, קרע בטחול, קרע בכבד, קרע בתריסריון, אי ספיקה נשימתית, פגיעה בלבלב, שבר בצלעות ואי שליטה בסוגרים.

התובע נותח באופן דחוף ובניתוח נכרת ראש הלבלב, חלק מהתריסריון, והמעי הגס הימני, תוך כדי הניתוח הורע מצבו והניתוח הופסק והושלם רק לאחר מכן כאשר מצבו התאושש. בנוסף עבר רוטנפלד ניתוחים נוספים להשתלת עור בבטן, שאיבת הפרשות מהריאה וטיפול אנטיביוטי.

לאחר ששוחרר מבית החולים הדסה אושפז במרכז הרפואי חורב לטיפול ושיקום הפצע בבטנו שהמשיך להפריש נוזלים עד אשר עבר ניתוח לתיקון הבקע. סה"כ היה רוטנפלד מאושפז בעקבות תאונת הדרכים כ- 65 יום.

בין הצדדים מחלוקת על גובה הנזק ממנו סובל התובע בעקבות התאונה. מומחית רפואית מטעם בית המשפט, ד"ר בתיה יפה,
אשר תחום מומחיותה כירורגיה פלסטית קבעה כי לתובע נותר בקע המצריך שימוש בחגורה מיוחדת בכל מאמץ (עמידה, הליכה וכו') וכי בגין הצלקות שאת מראן לא ניתן לשפר יש לקבוע נכות בשיעור של 20%.

פרופסור בורק שמונה למומחה בתחום מחלות פנימיות קבע כי רוטנפלד סובל מתסמונת דמפינג Dumping Syndrome אשר מתבטאת בתחושה כללית רעה המלווה בדופק מהיר, סחרחורת והזעה לאחר ארוחה.

תסמונת זו אופיינית למצבים בהם דרכי העיכול לא פועלות באופן תקין. אך ייתכן כי בעתיד ישתפר מצבו של התובע וכי יש לקבוע לו  40% נכות זמנית ועוד 10% נכות בגין כריתת הטחול.

מומחה רפואי בתחום הנאורולוגי, ד"ר מרסל, לא מצא הפרעות בתפקוד אך העריך נכות של 5% בגין חבלת ראש קלה. ד"ר אבני, מומחה רפואי בתחום הפסיכיאטרי, העריך כי בעקבות תאונת הדרכים נגרמה לתובע נכות נפשית בשיעור 10%. בית המשפט שקלל את הנכות הרפואית וקבע כי בעקבות תאונת הדרכים שעבר התובע נותרה לו נכות רפואית בשיעור 63%.

רוטנפלד הינו בעל תואר שני שהנדסת מחשבים ומתמטיקה ועבד עוד טרם עלייתו בתור מתכנת, לאחר שעלה וסיים אולפן החל לעבוד כמהנדס תוכנה בחברה המתמחה בתחום פיתוח מולטימדיה ווידאו בישומי מחשב. לאחר תקופה קצרה חזר לביקור ברוסיה ועם חזרתו לארץ התקיים תחילה על דמי אבטלה ולאחר מכן החל לעבוד בחברה נוספת כאחראי על פיתוח תוכנה.

לאחר התאונה לא חזר התובע לעבוד. בית המשפט החליט להעמיד את נכותו התפקודית בסך 60% עקב העובדה כי הוא צריך לאכול מנות קטנות בתדירות גבוהה וסובל מיציאות מרובות.

בית המשפט קבע את פיצויים כדלקמן:

-    הפסד השתכרות לעבר: 594,787 ₪
-    הפסד השתכרות לעתיד: 1,185,289 ₪
-    הפסדי פנסיה: 169,475 ₪.
-    עזרת האם: 150,000 ₪.
-    עזרת צד ג' עבר: 146,000 ₪.
-    עזרת צד ג' עתיד: 1,179,297 ₪.
-    התאמת דיור: 100,000 ₪.
-    ניידות, כביסה והוצאות על תרופות: 125,000 ₪.
-    נזק לא ממוני: 137,134 ₪ (לפי 63% נכות ו-65 ימי אשפוז).
-    ניכויים 777,335 - ₪ (ביטוח לאומי וכן תשלום תכוף שכבר נתקבלו)


סה"כ 3,009,647 ₪ בצירוף הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.

במידה ונפגעתם עקב תאונת דרכים יש לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין לצורך התייעצות על מנת למצות את זכויותיכם באופן מיטבי.

למידע נוסף לחץ - עורך דין תאונת דרכים
לקבלת סיוע לחץ - יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי פיצויים בשל נכות קשה תאונת דרכים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36