חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פיצויים למהנדס תוכנה - נכות קשה עקב תאונה

מחבר: 10/12/2019 18:47

במקרים בהם מעורב משתמש ברכב בתאונת דרכים קשה חלילה נגרמים פעמים רבות נזקי גוף ונכויות קשות במספר מערכות גוף. כאשר מוגשת תביעת פיצויים כנגד חברת הביטוח אשר ביטחה את השימוש ברכב בביטוח חובה בגין הנזקים שנגרמו עקב תאונת דרכים על בית המשפט, בסיוע מומחים רפואיים מטעמו, לבחון את היקף הנזק שנגרם ומשמעותו לתובע ו"לתרגם" נזקים ונכויות אלו לפיצוי כספי.

תאונת דרכים חבלה רב מערכתית

פסק הדין בעניין רוטנפלד אלכסנדר נ' דולב חברה לביטוח בע"מ שניתן בבית המשפט המחוזי בחיפה עסק בתביעה שהגיש אוטנפלד כנגד המבטחת של רכבו בגין נזקי גוף שנגרמו לו בתאונת דרכים קשה בה היה מעורב. רוטנפלד יליד 1970 עלה לארץ בשנת 1994 מסנט-פטרסבורג.

ביום 13.12.97 נהג ברכבו בירושלים, הרכב התהפך מספר פעמים והתנגש בעמוד. רוטנפלד הובהל לבית החולים הדסה עין כרם שם נמצא כי הוא סובל מפגיעת ראש, קרע במעי הגס, קרע בטחול, קרע בכבד, קרע בתריסריון, אי ספיקה נשימתית, פגיעה בלבלב, שבר בצלעות ואי שליטה בסוגרים.

התובע נותח באופן דחוף ובניתוח נכרת ראש הלבלב, חלק מהתריסריון, והמעי הגס הימני, תוך כדי הניתוח הורע מצבו והניתוח הופסק והושלם רק לאחר מכן כאשר מצבו התאושש. בנוסף עבר רוטנפלד ניתוחים נוספים להשתלת עור בבטן, שאיבת הפרשות מהריאה וטיפול אנטיביוטי.

לאחר ששוחרר מבית החולים הדסה אושפז במרכז הרפואי חורב לטיפול ושיקום הפצע בבטנו שהמשיך להפריש נוזלים עד אשר עבר ניתוח לתיקון הבקע. סה"כ היה רוטנפלד מאושפז בעקבות תאונת הדרכים כ- 65 יום.

בין הצדדים מחלוקת על גובה הנזק ממנו סובל התובע בעקבות התאונה. מומחית רפואית מטעם בית המשפט, ד"ר בתיה יפה,
אשר תחום מומחיותה כירורגיה פלסטית קבעה כי לתובע נותר בקע המצריך שימוש בחגורה מיוחדת בכל מאמץ (עמידה, הליכה וכו') וכי בגין הצלקות שאת מראן לא ניתן לשפר יש לקבוע נכות בשיעור של 20%.

פרופסור בורק שמונה למומחה בתחום מחלות פנימיות קבע כי רוטנפלד סובל מתסמונת דמפינג Dumping Syndrome אשר מתבטאת בתחושה כללית רעה המלווה בדופק מהיר, סחרחורת והזעה לאחר ארוחה.

תסמונת זו אופיינית למצבים בהם דרכי העיכול לא פועלות באופן תקין. אך ייתכן כי בעתיד ישתפר מצבו של התובע וכי יש לקבוע לו  40% נכות זמנית ועוד 10% נכות בגין כריתת הטחול.

מומחה רפואי בתחום הנאורולוגי, ד"ר מרסל, לא מצא הפרעות בתפקוד אך העריך נכות של 5% בגין חבלת ראש קלה. ד"ר אבני, מומחה רפואי בתחום הפסיכיאטרי, העריך כי בעקבות תאונת הדרכים נגרמה לתובע נכות נפשית בשיעור 10%. בית המשפט שקלל את הנכות הרפואית וקבע כי בעקבות תאונת הדרכים שעבר התובע נותרה לו נכות רפואית בשיעור 63%.

רוטנפלד הינו בעל תואר שני שהנדסת מחשבים ומתמטיקה ועבד עוד טרם עלייתו בתור מתכנת, לאחר שעלה וסיים אולפן החל לעבוד כמהנדס תוכנה בחברה המתמחה בתחום פיתוח מולטימדיה ווידאו בישומי מחשב. לאחר תקופה קצרה חזר לביקור ברוסיה ועם חזרתו לארץ התקיים תחילה על דמי אבטלה ולאחר מכן החל לעבוד בחברה נוספת כאחראי על פיתוח תוכנה.

לאחר התאונה לא חזר התובע לעבוד. בית המשפט החליט להעמיד את נכותו התפקודית בסך 60% עקב העובדה כי הוא צריך לאכול מנות קטנות בתדירות גבוהה וסובל מיציאות מרובות.

בית המשפט קבע את פיצויים כדלקמן:

-    הפסד השתכרות לעבר: 594,787 ₪
-    הפסד השתכרות לעתיד: 1,185,289 ₪
-    הפסדי פנסיה: 169,475 ₪.
-    עזרת האם: 150,000 ₪.
-    עזרת צד ג' עבר: 146,000 ₪.
-    עזרת צד ג' עתיד: 1,179,297 ₪.
-    התאמת דיור: 100,000 ₪.
-    ניידות, כביסה והוצאות על תרופות: 125,000 ₪.
-    נזק לא ממוני: 137,134 ₪ (לפי 63% נכות ו-65 ימי אשפוז).
-    ניכויים 777,335 - ₪ (ביטוח לאומי וכן תשלום תכוף שכבר נתקבלו)


סה"כ 3,009,647 ₪ בצירוף הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.

במידה ונפגעתם עקב תאונת דרכים יש לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין לצורך התייעצות על מנת למצות את זכויותיכם באופן מיטבי.

למידע נוסף לחץ - עורך דין תאונת דרכים
לקבלת סיוע לחץ - יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר פיצויים בשל נכות קשה תאונת דרכים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24