חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

קשר בין תאונת דרכים להתפרצות טרשת נפוצה

מחבר: 27/12/2019 15:17

ניתן להבחין בין מספר סוגי נזקים הנובעים בשל תאונות דרכים. הנזק הראשון הוא בדרך כלל נזק גופני מיידי הנובע מהפגיעה אותה ספג, נזק שעל פי רוב מטופל במחלקת הטיפול הנמרץ של בית החולים מיד לאחר התאונה.

נזק נוסף שיכול להיגרם לנפגע הוא נזק נפשי שאינו ניתן לזיהוי בהסתכלות ראשונית על הנפגע ומתגלה בשלב מאוחר יותר. נזק שלישי שיכול להיגרם עקב תאונה לנפגע הינו במקרה של נפגע אשר סובל מבעיה רפואית בסיסית, נסתרת מן העין, וחלה החמרה במצבו הרפואי של הנפגע בשל קרות התאונה.

כשנגרם נזק מסוג זה, תובע הנפגע מהמזיק את מלוא הפיצויים על אף שעל פי רוב, אם לא היה סובל מבעיה בריאותית בסיסית טרם התאונה, נזק זה כלל לא היה נגרם או לכל הפחות היה נגרם נזק בשיעור נמוך יותר.

היכולת של הנפגע לתבוע במצב זה את נזקיו נובע מעקרון משפטי שנקרא "עקרון הגולגולת הדקה" אשר התנאי הבסיסי להתקיימותו הוא שהמצב הרפואי הבעייתי לא היה ידוע לנפגע בטרם מקרה הפגיעה.

החמרה במצב של חולה בטרשת נפוצה כתוצאה מתאונת דרכים

מקרה מעניין בהקשר זה התרחש בתיק ת.א (חי') 13957/05 אילן סמו נ' איילון. שם דובר על נפגע תאונת דרכים, שהחל לסבול מטרשת נפוצה מספר שנים בטרם עבר את התאונה.

בעקבות זאת טען הנפגע להחמרה משמעותית במחלתו כתוצאה מנזק נפשי שסבל ממנו לאחר התאונה.

התובע בסס את זכאותו לפיצויים בין היתר על עקרון הגולגולת הדקה. יובהר, כי מומחה רפואי שמונה לתת את חוות דעתו בקשר לנזק קבע כי אין קשר בין תאונת הדרכים לבין ההחמרה להטען התובע.

בית המשפט לא קיבל את טענות התובע מסיבות שונות. תחילה בסס את קביעתו על חוות דעת המומחה ואמר כי התובע בחר שלא לחקור את המומחה על חוות דעתו וענה עליה בטענה כי המומחה טועה ובכך כשל בניסיון לסתור את חוות הדעת. כישלון שהתווסף לראיות מאוד דלות שהציג בתיק על מנת להוכיח את זכאותו לפיצויים.

ביחס לטענתו של התובע להתקיימות עקרון הגולגולת הדקה במקרה זה חזר בית המשפט על כלל הבסיס של העיקרון והוא חוסר הידיעה המוקדמת על התקיימות הבעיה הרפואית, דבר שלא קרה בענייננו ולכן סותר את התקיימות העיקרון.

עם זאת, הוסיף בית המשפט אמירה מעניינת לפיה במידה ומדע הרפואה יוכל להוכיח בעתיד התקיימות קשר בין הנזק נפשי להחמרת במצבם של חולים בטרשת נפוצה, יסכים לדון בתביעה שוב.

קביעה זו של בית המשפט מכירה בכך כי יכולת קבלת הפיצוי בתביעות בגין נזקי תאונות דרכים משתנה בהתאם להתקדמות הרפואה, ומה שנראה כיום כנזק שלא ניתן לקבל בעבורו פיצוי, יתגלה בעוד מספר שנים כנזק שניתן לקבל פיצוי בגינו. קביעה זו מעידה על כך שפיצויים מעין אלו הם כמו הרבה דברים בחיים, תלויי טכנולוגיה. 

נפגעת עקב תאונת דרכים ונגרם לך נזק? פנה בהקדם לעורך דין מנוסה בתחום שיעזור לך לממש את זכויותיך לצורך השגת פיצוי על נזקיך.

ליחצו: יעוץ משפטי

למידע נוסף ליחצו: עורך דין תאונת דרכים

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים קשר בין תאונת דרכים להתפרצות טרשת נפוצה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36