חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

קשר בין תאונת דרכים להתפרצות טרשת נפוצה

מחבר: 27/12/2019 15:17

ניתן להבחין בין מספר סוגי נזקים הנובעים בשל תאונות דרכים. הנזק הראשון הוא בדרך כלל נזק גופני מיידי הנובע מהפגיעה אותה ספג, נזק שעל פי רוב מטופל במחלקת הטיפול הנמרץ של בית החולים מיד לאחר התאונה.

נזק נוסף שיכול להיגרם לנפגע הוא נזק נפשי שאינו ניתן לזיהוי בהסתכלות ראשונית על הנפגע ומתגלה בשלב מאוחר יותר. נזק שלישי שיכול להיגרם עקב תאונה לנפגע הינו במקרה של נפגע אשר סובל מבעיה רפואית בסיסית, נסתרת מן העין, וחלה החמרה במצבו הרפואי של הנפגע בשל קרות התאונה.

כשנגרם נזק מסוג זה, תובע הנפגע מהמזיק את מלוא הפיצויים על אף שעל פי רוב, אם לא היה סובל מבעיה בריאותית בסיסית טרם התאונה, נזק זה כלל לא היה נגרם או לכל הפחות היה נגרם נזק בשיעור נמוך יותר.

היכולת של הנפגע לתבוע במצב זה את נזקיו נובע מעקרון משפטי שנקרא "עקרון הגולגולת הדקה" אשר התנאי הבסיסי להתקיימותו הוא שהמצב הרפואי הבעייתי לא היה ידוע לנפגע בטרם מקרה הפגיעה.

החמרה במצב של חולה בטרשת נפוצה כתוצאה מתאונת דרכים

מקרה מעניין בהקשר זה התרחש בתיק ת.א (חי') 13957/05 אילן סמו נ' איילון. שם דובר על נפגע תאונת דרכים, שהחל לסבול מטרשת נפוצה מספר שנים בטרם עבר את התאונה.

בעקבות זאת טען הנפגע להחמרה משמעותית במחלתו כתוצאה מנזק נפשי שסבל ממנו לאחר התאונה.

התובע בסס את זכאותו לפיצויים בין היתר על עקרון הגולגולת הדקה. יובהר, כי מומחה רפואי שמונה לתת את חוות דעתו בקשר לנזק קבע כי אין קשר בין תאונת הדרכים לבין ההחמרה להטען התובע.

בית המשפט לא קיבל את טענות התובע מסיבות שונות. תחילה בסס את קביעתו על חוות דעת המומחה ואמר כי התובע בחר שלא לחקור את המומחה על חוות דעתו וענה עליה בטענה כי המומחה טועה ובכך כשל בניסיון לסתור את חוות הדעת. כישלון שהתווסף לראיות מאוד דלות שהציג בתיק על מנת להוכיח את זכאותו לפיצויים.

ביחס לטענתו של התובע להתקיימות עקרון הגולגולת הדקה במקרה זה חזר בית המשפט על כלל הבסיס של העיקרון והוא חוסר הידיעה המוקדמת על התקיימות הבעיה הרפואית, דבר שלא קרה בענייננו ולכן סותר את התקיימות העיקרון.

עם זאת, הוסיף בית המשפט אמירה מעניינת לפיה במידה ומדע הרפואה יוכל להוכיח בעתיד התקיימות קשר בין הנזק נפשי להחמרת במצבם של חולים בטרשת נפוצה, יסכים לדון בתביעה שוב.

קביעה זו של בית המשפט מכירה בכך כי יכולת קבלת הפיצוי בתביעות בגין נזקי תאונות דרכים משתנה בהתאם להתקדמות הרפואה, ומה שנראה כיום כנזק שלא ניתן לקבל בעבורו פיצוי, יתגלה בעוד מספר שנים כנזק שניתן לקבל פיצוי בגינו. קביעה זו מעידה על כך שפיצויים מעין אלו הם כמו הרבה דברים בחיים, תלויי טכנולוגיה. 

נפגעת עקב תאונת דרכים ונגרם לך נזק? פנה בהקדם לעורך דין מנוסה בתחום שיעזור לך לממש את זכויותיך לצורך השגת פיצוי על נזקיך.

ליחצו: יעוץ משפטי

למידע נוסף ליחצו: עורך דין תאונת דרכים

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים קשר בין תאונת דרכים להתפרצות טרשת נפוצה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24