חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

קשר בין תאונת דרכים להתפרצות טרשת נפוצה

מחבר: 27/12/2019 15:17

ניתן להבחין בין מספר סוגי נזקים הנובעים בשל תאונות דרכים. הנזק הראשון הוא בדרך כלל נזק גופני מיידי הנובע מהפגיעה אותה ספג, נזק שעל פי רוב מטופל במחלקת הטיפול הנמרץ של בית החולים מיד לאחר התאונה.

נזק נוסף שיכול להיגרם לנפגע הוא נזק נפשי שאינו ניתן לזיהוי בהסתכלות ראשונית על הנפגע ומתגלה בשלב מאוחר יותר. נזק שלישי שיכול להיגרם עקב תאונה לנפגע הינו במקרה של נפגע אשר סובל מבעיה רפואית בסיסית, נסתרת מן העין, וחלה החמרה במצבו הרפואי של הנפגע בשל קרות התאונה.

כשנגרם נזק מסוג זה, תובע הנפגע מהמזיק את מלוא הפיצויים על אף שעל פי רוב, אם לא היה סובל מבעיה בריאותית בסיסית טרם התאונה, נזק זה כלל לא היה נגרם או לכל הפחות היה נגרם נזק בשיעור נמוך יותר.

היכולת של הנפגע לתבוע במצב זה את נזקיו נובע מעקרון משפטי שנקרא "עקרון הגולגולת הדקה" אשר התנאי הבסיסי להתקיימותו הוא שהמצב הרפואי הבעייתי לא היה ידוע לנפגע בטרם מקרה הפגיעה.

החמרה במצב של חולה בטרשת נפוצה כתוצאה מתאונת דרכים

מקרה מעניין בהקשר זה התרחש בתיק ת.א (חי') 13957/05 אילן סמו נ' איילון. שם דובר על נפגע תאונת דרכים, שהחל לסבול מטרשת נפוצה מספר שנים בטרם עבר את התאונה.

בעקבות זאת טען הנפגע להחמרה משמעותית במחלתו כתוצאה מנזק נפשי שסבל ממנו לאחר התאונה.

התובע בסס את זכאותו לפיצויים בין היתר על עקרון הגולגולת הדקה. יובהר, כי מומחה רפואי שמונה לתת את חוות דעתו בקשר לנזק קבע כי אין קשר בין תאונת הדרכים לבין ההחמרה להטען התובע.

בית המשפט לא קיבל את טענות התובע מסיבות שונות. תחילה בסס את קביעתו על חוות דעת המומחה ואמר כי התובע בחר שלא לחקור את המומחה על חוות דעתו וענה עליה בטענה כי המומחה טועה ובכך כשל בניסיון לסתור את חוות הדעת. כישלון שהתווסף לראיות מאוד דלות שהציג בתיק על מנת להוכיח את זכאותו לפיצויים.

ביחס לטענתו של התובע להתקיימות עקרון הגולגולת הדקה במקרה זה חזר בית המשפט על כלל הבסיס של העיקרון והוא חוסר הידיעה המוקדמת על התקיימות הבעיה הרפואית, דבר שלא קרה בענייננו ולכן סותר את התקיימות העיקרון.

עם זאת, הוסיף בית המשפט אמירה מעניינת לפיה במידה ומדע הרפואה יוכל להוכיח בעתיד התקיימות קשר בין הנזק נפשי להחמרת במצבם של חולים בטרשת נפוצה, יסכים לדון בתביעה שוב.

קביעה זו של בית המשפט מכירה בכך כי יכולת קבלת הפיצוי בתביעות בגין נזקי תאונות דרכים משתנה בהתאם להתקדמות הרפואה, ומה שנראה כיום כנזק שלא ניתן לקבל בעבורו פיצוי, יתגלה בעוד מספר שנים כנזק שניתן לקבל פיצוי בגינו. קביעה זו מעידה על כך שפיצויים מעין אלו הם כמו הרבה דברים בחיים, תלויי טכנולוגיה. 

נפגעת עקב תאונת דרכים ונגרם לך נזק? פנה בהקדם לעורך דין מנוסה בתחום שיעזור לך לממש את זכויותיך לצורך השגת פיצוי על נזקיך.

ליחצו: יעוץ משפטי

למידע נוסף ליחצו: עורך דין תאונת דרכים

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים קשר בין תאונת דרכים להתפרצות טרשת נפוצה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

21 באוקטובר 2020

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

קיבלת טיפול שורש רשלני ונ...

עו"ד עופר סולר מסביר: רשלנות רפואית בביצוע טיפול שורש - אימתי?

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה ביד התינוק עקב הערכ...

רשלנות רפואית בהערכת משקל העובר לפני הלידה גרמה לנכות בידו של התינוק - שיתוק על שם ארב. לפניכם פרשנות של פסק דין העוסק בנושא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

האם רשלנות רופא משפחה גרמ...

האם רשלנות רופא משפחה הובילה לאיחור באבחון גידול במוח? היכנסו לקריאת המאמר המלא והכרעת בית המשפט, באתר משרד עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני הוביל ל...

איחור באבחון דימום עקב מפרצת מוחית - האם מדובר במקרה של רשלנות רפואית?

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית באבחון מפרצ...

במהלך ארבעה ביקורים בקופת החולים לא אובחנה אצל התובעת מפרצת מוחית, שהתגלתה רק מאוחר בבית חולים והותירה אותה נכה באופן מלא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני בלידה -...

רשלנות רפואית בלידה - שיתוק על שם ארב אשר נגרם עקב פגיעה בעצב הכתף הלידה...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

תביעה בגין לידת תינוק עם ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין אשר עוסק באחריות הצוות המטפל בבית החולים ללידת תינוק הסובל משיתוק על שם ארב.

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

מטופל שהשתחרר על דעתו מבי...

על מי חלה האחריות במקרה של מטופל שהחליט על דעת עצמו להשתחרר מבית החולים? היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין, באתר משרד עורכי דין עופר ס...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית במהלך ניתוח...

עו"ד עופר סולר מסביר בנושא רשלנות רפואית במהלך ניתוח לב או לאחריו heart surgery...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

פגיעה באוטונומיה במהלך טי...

פגיעה באוטונומיה במהלך טיפול רפואי כעילה לתביעה משפטית - סקירה משפטית מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

עברת התקף לב בזמן העבודה?

עו"ד עופר סולר מסביר על התקף לב בזמן עבודה - האם זוהי תאונת עבודה לפי חוק?

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

18 בנובמבר 2020

האם מינון יתר של תרופה גר...

סקירת ערעור שהוגש לביהמ"ש העליון על פסיקת המחוזי, שקבע כי ביה"ח לא התרשל בטיפול ביילוד והחירשות אינה קשורה במינון יתר ש...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36