חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונת דרכים אשר הינה גם תאונת עבודה - קביעת נכות

מחבר: 25/12/2019 19:11

תאונת דרכים המתרחשת בזמן ביצוע עבודה, תוך כדי העבודה או בדרך אל העבודה או ממנה בחזרה לבית, נחשבת גם תאונת עבודה ומקימה לנפגע זכות לקבל קצבה, מענק וגמלאות שונות מטעם ביטוח לאומי בנוסף לזכותו לתבוע פיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לו בעקבות תאונת הדרכים וכתוצאה ממנה, עפ"י חוק "פיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה 1975".

במצב זה יכול הנפגע לבחור באחת משתי החלופות: להמתין עד שוועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי תקבע את נכותו הצמיתה, לאחר מכן בתביעה של נזקי הגוף תוחל קביעת שיעור הנכות שנקבעה על ידי המוסד לביטוח לאומי גם בתביעת נזקי הגוף על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

במקרה בו אחד הצדדים סבור כי החלטת ועדת הביטוח הלאומי בעניין אחוזי הנכות שנותרו עקב תאונת הדרכים שגויה מיסודה ואין זה ראוי להחיל אותה גם בתביעת הפיצויים בפני בית המשפט ניתן להגיש בקשה להביא ראיות לסתור את קביעת הועדה על מנת לשכנע את בית המשפט כי יש לסטות מקביעת הועדה.

אפשרות שניה שעומדת לנפגע עקב תאונת דרכים אשר הינה גם תאונת עבודה הינה להתחיל בתהליך התביעה הנזיקית קודם ואז בית המשפט ממנה מומחה רפואי מטעמו לקביעת שיעור נכותו הרפואית של התובע ובבוא העת, הועדה הרפואית של הביטוח הלאומי תקבע בנפרד את נכותו הצמיתה לצורך קביעת הגמלה המגיעה לו מהם.

פסק דין - סתירת החלטה של ועדה רפואית

במקרה שנדון בבש"א 019243/08, המאגר הישראלי לרכב בע"מ –"הפול", נ' ניר חיים נתניה

הנפגע היה מעורב באירוע של תאונת דרכים שהייתה גם תאונת עבודה, אשר בעיקבותיה נגרמו לו נזקי-גוף שונים ובינהם חבלות ושברים בשיניים וחבלות בגב התחתון.

התובע בחר לפנות תחילה לביטוח הלאומי לקביעת נכותו מהתאונה אשר הינה תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה.

ועדה מדרג ראשון בביטוח הלאומי קבעה את נכותו הצמיתה בשיעור של 0.5% בגין נכות עקב שברים בשיניים.

התובע ערער על קביעה זו והועלה ולעדת ערר בביטוח הלאומי, שם נקבעה נכותו האורטופדית הצמיתה בשיעור 30% בגין פגיעה בגב התחתון ולאחר שהופעלה תקנה 15 במלואה, הועמדה נכותו של התובע בשיעור של 46% לרבות הפגיעה בשיניו ובגבו התחתון.

לאחר מכן הגיש התובע תביעת פיצויים לבית המשפט כנגד מבטחת הרכב בביטוח חובה ובהתאם לדין הרי יש לעשות שימוש בקביעות הביטוח הלאומי לעניין נכותו עקב התאונה גם בתביעת הפיצויים כנגד מבטחת הרכב בביטוח חובה.

חברת הביטוח הנתבעת ביקשה להתיר הבאת ראיות שתכליתן לסתור את קביעת ועדת הערר, בהתאם לסעיף 6ב לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, ע"י מינויו של רופא מומחה מטעם ביהמ"ש בתחום האורטופדי, לצורך קביעת נכותו של התובע בגין התאונה, הקשר הסיבתי בינה לבין נזקי הגוף של התובע והקשר לעברו הרפואי.

ערעורה של המבקשת על קביעתה של ועדת הערר נסוב על שני צירים:

האחד- הפער המהותי בין שיעור הנכות שקבעה לתובע ועדה זו, לעומת קביעת הועדה הראשונה מיוחס לפגם מהותי בקביעת הועדה ובפרט לאור העובדה שלפני לתאונה סבל התובע מגבו ולאור העובדה כי ועדת הערר התייחסה לממצאים רפואיים אשר לא הועלו בוועדה הראשונה.

השני- פגם מהותי נוסף מעלה המבקשת לאור פער ניכר בין קביעת הוועדות וייחוס פער זה לחוות הדעת של רופא מומחה פרטי מטעם התובע, שהוצגה בפני הועדה ואשר הטתה או השפיעה באופן זה או אחר על קביעת הוועדה.

בית המשפט דחה את בקשת חברת הביטוח וקבע כי תפקידה של ועדת הערר הינו לעמוד מחדש על מצבו של הנפגע, לרבות בדיקתו, בדיקת המסמכים הרפואיים ועיון מחדש בנתונים- אין מדובר בפגם מהותי כי אם באכיפת הסמכות אשר נתונה לה.

משום כך, אין בקביעתה של הועדה או בפער בין קביעתה לקביעת הועדה הראשונה משום הצדקה להבאת ראיות לסתור ואו לבטל את מסקנות הועדה הרפואית.

באשר לטענה כי קביעת הועדה נקבעה לאור חוות דעת של מומחה פרטי מטעם התובע אשר הוצגה בפני הוועדה, משיב בית המשפט כי הוועדה כלל לא אימצה את מסקנות חוות דעת זו ואף קבעה נכות גבוהה יותר מזו שהומלצה בחוות הדעת הפרטית.

ביחס לטענה כי לפני תאונת הדרכים כבר סבל התובע מכאבי גב, ועל כן אין לראות את התאונה כמקור הנזק, פסק בית המשפט כי "בהעדר הוכחה לקיומה של נכות רפואית ערב התאונה, לא ניתן לייחס לתובע נכות קודמת".

נוכח כך גם בתביעה אל מול חברת הביטוח בבית משפט קבע בית המשפט כי יש להשתמש בקביעת ועדת הערר של הביטוח הלאומי בקשר לשיעור נכותו של התובע עקב התאונה.

כשאדם מעורב באירוע של תאונת דרכים שמתרחש בזמן העבודה, כאמור, עליו לפנות להתייעצות עם עורך דין שעוסק בייצוג נפגעים עקב נזקי גוף אשר יכוונו באשר להמשך התביעה.

עורך דין בקיא בתחום נזקי הגוף מכיר את התנהלות הגורמים הרלוונטיים למקרה, כביטוח לאומי וחברות הביטוח הפרטיות ויכול לכוון באופן המיטבי את הנפגע לתביעה אפקטיבית אשר תמצה את זכויותיו מכל הגורמים האמורים וזאת מבלי לאבד זמן או זכויות.

 לקבלת סיוע משפטי בנושא תביעות נזיקין לחץ - יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נפגעת בתאונת דרכים בזמן נסיעה ברכב הסעות? - מה אומר חוק הפלת"ד לפגבי פגיעות בתאונת דרכים בעת נסיעה ברכב הסעות בתשלום?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים תאונת דרכים אשר הינה גם תאונת עבודה - קביעת נכות

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר תביעות שהוגשו כנגד בית החולים העמק בעפולה בשל רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר מקרי תביעות שהוגשו נגד בית החולים רבקה זיו בעילת רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פסק דין: פיצויים לנפגעת ב...

סקירה משפטית של פסק דין המסביר את פסיקת בית המשפט לתשלום פיצויים של מאות אלפי שקלים בעקבות התרשלות חמורה בניתוח ליישור מחיצות האף...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

היעדר התנגדות לקבלת תרופה...

עורך הדין עופר סולר מסביר פסק דין מעניין שקבע כי היעדר התנגדות לקבלת תרופה עשוי להוות הסכמה מדעת...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

הורים שהם בני דודים לא הו...

עורך הדין עופר סולר מסביר פסק דין מעניין, שהכריע בסוגיית רשלנות רפואית בשל אי הפניה של בני דודים לקבלת ייעוץ גנטי ולידת ילד נכה...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

400,000 ש''ח פיצויי בגלל ...

בית המשפט קבע פיצויים לילד שנפגע בעינו בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטרקט שעבר...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות נגד בית החולים סורוקה

עורך הדין עופר סולר מביא דוגמאות לתביעות רשלנות רפואית שהוגשו נגד בית החולים סורוקה בבאר שבע...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

התפרצות מחלת נפש לאחר נית...

אדם לקה בסכיזופרניה לאחר ניתוח השתלת שיער שעבר, האם המקרה מזכה בפיצויים בשל רשלנות רפואית?

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פנייה לנציב קבילות הציבור...

עורך הדין עופר סולר מסביר על אופן הפניה וסמכותו של נציב קבילות הציבור למקצועות רפואיים במשרד הבריאות...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

עברת טיפול אורטודנטי ונגר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרה של רשלנות חמורה בטיפול אורטודונטי וקבלת פיצויי עתק...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פיצויי של מיליונים על רשל...

עורך הדין עופר סולר ייצג תובע שנגרם לו נזק חמור בניתוח פריצת דיסק שעבר, ובית המשפט המחוזי פסק לטובתו מיליוני שקלים כפיצויי...

קרא עוד

07 בינואר 2020

רשלנות באבחון נגע סרטני מ...

בית המשפט המחוזי בחיפה פסק פיצויים של מאות אלפי שקלים בשל רשלנות רפואית חמורה באבחון נגע סרטני ממאיר בגופו של אדם!

קרא עוד

12 בינואר 2020

הגשת תביעה בגלל רשלנות רפ...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרים של רשלנות רפואית בהריון ופגיעה משמעותית בעובר ובאם ההריונית...

קרא עוד

12 בינואר 2020

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

12 בינואר 2020

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

סולר קפלינסקי רשלנות רפואית: המשרד המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה עומד לרשותך!

קרא עוד

19 בינואר 2020

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

20 בינואר 2020

אודות עורך דין עופר סולר

הכירו את הניסיון המקצועי של עורך הדין עופר סולר, מבכירי עורכי הדין בישראל שעוסקים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית...

קרא עוד

23 בינואר 2020

מידע מקיף בנושא רשלנות רפ...

עו"ד סולר וקפלינסקי מתמחים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית למעלה מ-19 שנה וישמחו לעמוד לצדך בדרך לבירור זכויותיך והגשת תביעת פיצו...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36