חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונת דרכים אשר הינה גם תאונת עבודה - קביעת נכות

מחבר: 25/12/2019 19:11

תאונת דרכים המתרחשת בזמן ביצוע עבודה, תוך כדי העבודה או בדרך אל העבודה או ממנה בחזרה לבית, נחשבת גם תאונת עבודה ומקימה לנפגע זכות לקבל קצבה, מענק וגמלאות שונות מטעם ביטוח לאומי בנוסף לזכותו לתבוע פיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לו בעקבות תאונת הדרכים וכתוצאה ממנה, עפ"י חוק "פיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה 1975".

במצב זה יכול הנפגע לבחור באחת משתי החלופות: להמתין עד שוועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי תקבע את נכותו הצמיתה, לאחר מכן בתביעה של נזקי הגוף תוחל קביעת שיעור הנכות שנקבעה על ידי המוסד לביטוח לאומי גם בתביעת נזקי הגוף על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

במקרה בו אחד הצדדים סבור כי החלטת ועדת הביטוח הלאומי בעניין אחוזי הנכות שנותרו עקב תאונת הדרכים שגויה מיסודה ואין זה ראוי להחיל אותה גם בתביעת הפיצויים בפני בית המשפט ניתן להגיש בקשה להביא ראיות לסתור את קביעת הועדה על מנת לשכנע את בית המשפט כי יש לסטות מקביעת הועדה.

אפשרות שניה שעומדת לנפגע עקב תאונת דרכים אשר הינה גם תאונת עבודה הינה להתחיל בתהליך התביעה הנזיקית קודם ואז בית המשפט ממנה מומחה רפואי מטעמו לקביעת שיעור נכותו הרפואית של התובע ובבוא העת, הועדה הרפואית של הביטוח הלאומי תקבע בנפרד את נכותו הצמיתה לצורך קביעת הגמלה המגיעה לו מהם.

פסק דין - סתירת החלטה של ועדה רפואית

במקרה שנדון בבש"א 019243/08, המאגר הישראלי לרכב בע"מ –"הפול", נ' ניר חיים נתניה

הנפגע היה מעורב באירוע של תאונת דרכים שהייתה גם תאונת עבודה, אשר בעיקבותיה נגרמו לו נזקי-גוף שונים ובינהם חבלות ושברים בשיניים וחבלות בגב התחתון.

התובע בחר לפנות תחילה לביטוח הלאומי לקביעת נכותו מהתאונה אשר הינה תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה.

ועדה מדרג ראשון בביטוח הלאומי קבעה את נכותו הצמיתה בשיעור של 0.5% בגין נכות עקב שברים בשיניים.

התובע ערער על קביעה זו והועלה ולעדת ערר בביטוח הלאומי, שם נקבעה נכותו האורטופדית הצמיתה בשיעור 30% בגין פגיעה בגב התחתון ולאחר שהופעלה תקנה 15 במלואה, הועמדה נכותו של התובע בשיעור של 46% לרבות הפגיעה בשיניו ובגבו התחתון.

לאחר מכן הגיש התובע תביעת פיצויים לבית המשפט כנגד מבטחת הרכב בביטוח חובה ובהתאם לדין הרי יש לעשות שימוש בקביעות הביטוח הלאומי לעניין נכותו עקב התאונה גם בתביעת הפיצויים כנגד מבטחת הרכב בביטוח חובה.

חברת הביטוח הנתבעת ביקשה להתיר הבאת ראיות שתכליתן לסתור את קביעת ועדת הערר, בהתאם לסעיף 6ב לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, ע"י מינויו של רופא מומחה מטעם ביהמ"ש בתחום האורטופדי, לצורך קביעת נכותו של התובע בגין התאונה, הקשר הסיבתי בינה לבין נזקי הגוף של התובע והקשר לעברו הרפואי.

ערעורה של המבקשת על קביעתה של ועדת הערר נסוב על שני צירים:

האחד- הפער המהותי בין שיעור הנכות שקבעה לתובע ועדה זו, לעומת קביעת הועדה הראשונה מיוחס לפגם מהותי בקביעת הועדה ובפרט לאור העובדה שלפני לתאונה סבל התובע מגבו ולאור העובדה כי ועדת הערר התייחסה לממצאים רפואיים אשר לא הועלו בוועדה הראשונה.

השני- פגם מהותי נוסף מעלה המבקשת לאור פער ניכר בין קביעת הוועדות וייחוס פער זה לחוות הדעת של רופא מומחה פרטי מטעם התובע, שהוצגה בפני הועדה ואשר הטתה או השפיעה באופן זה או אחר על קביעת הוועדה.

בית המשפט דחה את בקשת חברת הביטוח וקבע כי תפקידה של ועדת הערר הינו לעמוד מחדש על מצבו של הנפגע, לרבות בדיקתו, בדיקת המסמכים הרפואיים ועיון מחדש בנתונים- אין מדובר בפגם מהותי כי אם באכיפת הסמכות אשר נתונה לה.

משום כך, אין בקביעתה של הועדה או בפער בין קביעתה לקביעת הועדה הראשונה משום הצדקה להבאת ראיות לסתור ואו לבטל את מסקנות הועדה הרפואית.

באשר לטענה כי קביעת הועדה נקבעה לאור חוות דעת של מומחה פרטי מטעם התובע אשר הוצגה בפני הוועדה, משיב בית המשפט כי הוועדה כלל לא אימצה את מסקנות חוות דעת זו ואף קבעה נכות גבוהה יותר מזו שהומלצה בחוות הדעת הפרטית.

ביחס לטענה כי לפני תאונת הדרכים כבר סבל התובע מכאבי גב, ועל כן אין לראות את התאונה כמקור הנזק, פסק בית המשפט כי "בהעדר הוכחה לקיומה של נכות רפואית ערב התאונה, לא ניתן לייחס לתובע נכות קודמת".

נוכח כך גם בתביעה אל מול חברת הביטוח בבית משפט קבע בית המשפט כי יש להשתמש בקביעת ועדת הערר של הביטוח הלאומי בקשר לשיעור נכותו של התובע עקב התאונה.

כשאדם מעורב באירוע של תאונת דרכים שמתרחש בזמן העבודה, כאמור, עליו לפנות להתייעצות עם עורך דין שעוסק בייצוג נפגעים עקב נזקי גוף אשר יכוונו באשר להמשך התביעה.

עורך דין בקיא בתחום נזקי הגוף מכיר את התנהלות הגורמים הרלוונטיים למקרה, כביטוח לאומי וחברות הביטוח הפרטיות ויכול לכוון באופן המיטבי את הנפגע לתביעה אפקטיבית אשר תמצה את זכויותיו מכל הגורמים האמורים וזאת מבלי לאבד זמן או זכויות.

 לקבלת סיוע משפטי בנושא תביעות נזיקין לחץ - יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נפגעת בתאונת דרכים בזמן נסיעה ברכב הסעות? - מה אומר חוק הפלת"ד לפגבי פגיעות בתאונת דרכים בעת נסיעה ברכב הסעות בתשלום?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים תאונת דרכים אשר הינה גם תאונת עבודה - קביעת נכות

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36