חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונת דרכים אשר הינה גם תאונת עבודה - קביעת נכות

מחבר: 25/12/2019 19:11

תאונת דרכים המתרחשת בזמן ביצוע עבודה, תוך כדי העבודה או בדרך אל העבודה או ממנה בחזרה לבית, נחשבת גם תאונת עבודה ומקימה לנפגע זכות לקבל קצבה, מענק וגמלאות שונות מטעם ביטוח לאומי בנוסף לזכותו לתבוע פיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לו בעקבות תאונת הדרכים וכתוצאה ממנה, עפ"י חוק "פיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה 1975".

במצב זה יכול הנפגע לבחור באחת משתי החלופות: להמתין עד שוועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי תקבע את נכותו הצמיתה, לאחר מכן בתביעה של נזקי הגוף תוחל קביעת שיעור הנכות שנקבעה על ידי המוסד לביטוח לאומי גם בתביעת נזקי הגוף על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

במקרה בו אחד הצדדים סבור כי החלטת ועדת הביטוח הלאומי בעניין אחוזי הנכות שנותרו עקב תאונת הדרכים שגויה מיסודה ואין זה ראוי להחיל אותה גם בתביעת הפיצויים בפני בית המשפט ניתן להגיש בקשה להביא ראיות לסתור את קביעת הועדה על מנת לשכנע את בית המשפט כי יש לסטות מקביעת הועדה.

אפשרות שניה שעומדת לנפגע עקב תאונת דרכים אשר הינה גם תאונת עבודה הינה להתחיל בתהליך התביעה הנזיקית קודם ואז בית המשפט ממנה מומחה רפואי מטעמו לקביעת שיעור נכותו הרפואית של התובע ובבוא העת, הועדה הרפואית של הביטוח הלאומי תקבע בנפרד את נכותו הצמיתה לצורך קביעת הגמלה המגיעה לו מהם.

פסק דין - סתירת החלטה של ועדה רפואית

במקרה שנדון בבש"א 019243/08, המאגר הישראלי לרכב בע"מ –"הפול", נ' ניר חיים נתניה

הנפגע היה מעורב באירוע של תאונת דרכים שהייתה גם תאונת עבודה, אשר בעיקבותיה נגרמו לו נזקי-גוף שונים ובינהם חבלות ושברים בשיניים וחבלות בגב התחתון.

התובע בחר לפנות תחילה לביטוח הלאומי לקביעת נכותו מהתאונה אשר הינה תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה.

ועדה מדרג ראשון בביטוח הלאומי קבעה את נכותו הצמיתה בשיעור של 0.5% בגין נכות עקב שברים בשיניים.

התובע ערער על קביעה זו והועלה ולעדת ערר בביטוח הלאומי, שם נקבעה נכותו האורטופדית הצמיתה בשיעור 30% בגין פגיעה בגב התחתון ולאחר שהופעלה תקנה 15 במלואה, הועמדה נכותו של התובע בשיעור של 46% לרבות הפגיעה בשיניו ובגבו התחתון.

לאחר מכן הגיש התובע תביעת פיצויים לבית המשפט כנגד מבטחת הרכב בביטוח חובה ובהתאם לדין הרי יש לעשות שימוש בקביעות הביטוח הלאומי לעניין נכותו עקב התאונה גם בתביעת הפיצויים כנגד מבטחת הרכב בביטוח חובה.

חברת הביטוח הנתבעת ביקשה להתיר הבאת ראיות שתכליתן לסתור את קביעת ועדת הערר, בהתאם לסעיף 6ב לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, ע"י מינויו של רופא מומחה מטעם ביהמ"ש בתחום האורטופדי, לצורך קביעת נכותו של התובע בגין התאונה, הקשר הסיבתי בינה לבין נזקי הגוף של התובע והקשר לעברו הרפואי.

ערעורה של המבקשת על קביעתה של ועדת הערר נסוב על שני צירים:

האחד- הפער המהותי בין שיעור הנכות שקבעה לתובע ועדה זו, לעומת קביעת הועדה הראשונה מיוחס לפגם מהותי בקביעת הועדה ובפרט לאור העובדה שלפני לתאונה סבל התובע מגבו ולאור העובדה כי ועדת הערר התייחסה לממצאים רפואיים אשר לא הועלו בוועדה הראשונה.

השני- פגם מהותי נוסף מעלה המבקשת לאור פער ניכר בין קביעת הוועדות וייחוס פער זה לחוות הדעת של רופא מומחה פרטי מטעם התובע, שהוצגה בפני הועדה ואשר הטתה או השפיעה באופן זה או אחר על קביעת הוועדה.

בית המשפט דחה את בקשת חברת הביטוח וקבע כי תפקידה של ועדת הערר הינו לעמוד מחדש על מצבו של הנפגע, לרבות בדיקתו, בדיקת המסמכים הרפואיים ועיון מחדש בנתונים- אין מדובר בפגם מהותי כי אם באכיפת הסמכות אשר נתונה לה.

משום כך, אין בקביעתה של הועדה או בפער בין קביעתה לקביעת הועדה הראשונה משום הצדקה להבאת ראיות לסתור ואו לבטל את מסקנות הועדה הרפואית.

באשר לטענה כי קביעת הועדה נקבעה לאור חוות דעת של מומחה פרטי מטעם התובע אשר הוצגה בפני הוועדה, משיב בית המשפט כי הוועדה כלל לא אימצה את מסקנות חוות דעת זו ואף קבעה נכות גבוהה יותר מזו שהומלצה בחוות הדעת הפרטית.

ביחס לטענה כי לפני תאונת הדרכים כבר סבל התובע מכאבי גב, ועל כן אין לראות את התאונה כמקור הנזק, פסק בית המשפט כי "בהעדר הוכחה לקיומה של נכות רפואית ערב התאונה, לא ניתן לייחס לתובע נכות קודמת".

נוכח כך גם בתביעה אל מול חברת הביטוח בבית משפט קבע בית המשפט כי יש להשתמש בקביעת ועדת הערר של הביטוח הלאומי בקשר לשיעור נכותו של התובע עקב התאונה.

כשאדם מעורב באירוע של תאונת דרכים שמתרחש בזמן העבודה, כאמור, עליו לפנות להתייעצות עם עורך דין שעוסק בייצוג נפגעים עקב נזקי גוף אשר יכוונו באשר להמשך התביעה.

עורך דין בקיא בתחום נזקי הגוף מכיר את התנהלות הגורמים הרלוונטיים למקרה, כביטוח לאומי וחברות הביטוח הפרטיות ויכול לכוון באופן המיטבי את הנפגע לתביעה אפקטיבית אשר תמצה את זכויותיו מכל הגורמים האמורים וזאת מבלי לאבד זמן או זכויות.

 לקבלת סיוע משפטי בנושא תביעות נזיקין לחץ - יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נפגעת בתאונת דרכים בזמן נסיעה ברכב הסעות? - מה אומר חוק הפלת"ד לפגבי פגיעות בתאונת דרכים בעת נסיעה ברכב הסעות בתשלום?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים תאונת דרכים אשר הינה גם תאונת עבודה - קביעת נכות

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24