חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פיצוי בגין עזרה סיעודית במקרה של נכות קודמת

מחבר: 27/12/2019 15:28

פגיעה קשה עקב תאונת דרכים גוררת עימה שיקום מתמשך בו נזקק הנפגע לטיפול סיעודי צמוד המסייע לו לנהל את חייו בצורה תקינה. טיפול זה מכונה גם עזרת הזולת.

טיפול סיעודי זה יקר מאד וראש נזק זה הינו אחד מראשי הנזק העיקריים אותו תובעים הנפגעים בבתי המשפט, בדרך כלל כחלק מהפיצויים אותם הם מבקשים לקבל מחברת הביטוח אשר מבטחת את השימוש ברכב.

כמובן שמהות הטיפול הסיעודי והפיצויים הניתנים עקב כך משתנים בהתאם לרמת הפגיעה ממנה סבל הנפגע כתוצאה מהתאונה. ככל שרמת הפגיעה גבוהה יותר כך יידרש טיפול סיעודי אינטנסיבי יותר על מנת שהנפגע יוכל לנהל חיים תקינים. כמו כן, חשוב להבהיר כי על האחראי לתאונה תוטל חובת פיצוי רק בגין הנזק שגרמה התאונה לה היה אחראי, ולא יחויב בדרך כלל בתשלום פיצוי עבור נזק מצטבר מתאונות קודמות.

בואו להתייעץ בנושא תאונות ופיצויים: פורום בניהול עו"ד עופר סולר

פיצוי בגין עזרת הזולת לנכה - דוגמה לפסק דין

עניין גובה הפיצויים בגין עזרת הזולת נדון בתיק ת.א (חי') 16216/07 אהרון שרביט נ' יוסף יובל מור. במקרה זה היה הנתבע אחראי לתאונת דרכים בה נפגע התובע.

התאונה גרמה לתובע לפגיעה ברגלו השמאלית שכתוצאה ממנה נאלץ לעבור ניתוח להחלפת ברך ונותר עקב כך עם מגבלות כמו הגבלה בכיפוף וישור הברך, קיצור רגלו בשני סנטימטר והישארות של צלקות ניתוחיות נרחבות על ברך שמאל.

יובהר, כי עוד בטרם התאונה הוגדר התובע כנכה בשיעורים שונים על ידי הביטוח הלאומי, וזאת עקב מחלות לב ולחץ דם ממנה סבל. עקב הליך השיקום והעזרה לה נזקק באופן קבוע לאחר התאונה, ביקש התובע פיצויים שיכסו את הוצאות טיפולים אלו.

בית המשפט קיבל את בקשתו של התובע תוך כדי שהוא מבחין בין שתי תקופות אותן עבר התובע לאחר התאונה. התקופה הראשונה ארכה כשנתיים וכללה את תקופת השיקום עד אשר החלים התובע לגמרי מהניתוחים אותם עבר.

התקופה השנייה היא כמובן יתר חייו של התובע והטיפולים להם נזקק מדי יום. בית המשפט החליט כי עבור התקופה הראשונה יש להעניק לתובע פיצויים גבוהים יותר עבור עזרה סיעודית. ראוי לומר, כי למרות שבית המשפט קיבל את התביעה הוא דאג לציין סייג לתשלום פיצויים עבור עזרה סיעודית.

הסייג אומר שקיימים מקרים בהם לא ינתנו פיצויים על אף שמדובר בתאונה עם תוצאות קשות וזאת כיון שלא עלה בידי מבקש הפיצויים להוכיח כי הוא זקוק לעזרה.

מכאן ניתן ללמוד כי כאשר מבקשים פיצוי בגין ראש נזק של עזרה סיעודית חייבים להראות לבית המשפט את החיוניות שבעזרה זו, במרבית המקרים באמצעות קביעה של מומחה רפואי בתחום השיקום.

לסיום, העמיד בית המשפט את גובה הפיצויים על 238,000 ₪ בגין ראש נזק של עזרה סיעודית ובגין ראשי נזק נוספים. על מנת להשיג פיצוי בגין נזקים שנגרמו לך פנה אל עורך דין מנוסה  ליעוץ משפטי ולצורך ניהול תביעת הפיצויים.

לקבלת סיוע אישי והכוונה ליחצו: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים פיצוי בגין עזרה סיעודית במקרה של נכות קודמת

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

21 באוקטובר 2020

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

קיבלת טיפול שורש רשלני ונ...

עו"ד עופר סולר מסביר: רשלנות רפואית בביצוע טיפול שורש - אימתי?

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה ביד התינוק עקב הערכ...

רשלנות רפואית בהערכת משקל העובר לפני הלידה גרמה לנכות בידו של התינוק - שיתוק על שם ארב. לפניכם פרשנות של פסק דין העוסק בנושא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

האם רשלנות רופא משפחה גרמ...

האם רשלנות רופא משפחה הובילה לאיחור באבחון גידול במוח? היכנסו לקריאת המאמר המלא והכרעת בית המשפט, באתר משרד עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני הוביל ל...

איחור באבחון דימום עקב מפרצת מוחית - האם מדובר במקרה של רשלנות רפואית?

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית באבחון מפרצ...

במהלך ארבעה ביקורים בקופת החולים לא אובחנה אצל התובעת מפרצת מוחית, שהתגלתה רק מאוחר בבית חולים והותירה אותה נכה באופן מלא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני בלידה -...

רשלנות רפואית בלידה - שיתוק על שם ארב אשר נגרם עקב פגיעה בעצב הכתף הלידה...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

תביעה בגין לידת תינוק עם ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין אשר עוסק באחריות הצוות המטפל בבית החולים ללידת תינוק הסובל משיתוק על שם ארב.

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

מטופל שהשתחרר על דעתו מבי...

על מי חלה האחריות במקרה של מטופל שהחליט על דעת עצמו להשתחרר מבית החולים? היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין, באתר משרד עורכי דין עופר ס...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית במהלך ניתוח...

עו"ד עופר סולר מסביר בנושא רשלנות רפואית במהלך ניתוח לב או לאחריו heart surgery...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

פגיעה באוטונומיה במהלך טי...

פגיעה באוטונומיה במהלך טיפול רפואי כעילה לתביעה משפטית - סקירה משפטית מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

עברת התקף לב בזמן העבודה?

עו"ד עופר סולר מסביר על התקף לב בזמן עבודה - האם זוהי תאונת עבודה לפי חוק?

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

18 בנובמבר 2020

האם מינון יתר של תרופה גר...

סקירת ערעור שהוגש לביהמ"ש העליון על פסיקת המחוזי, שקבע כי ביה"ח לא התרשל בטיפול ביילוד והחירשות אינה קשורה במינון יתר ש...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36