חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פיצוי בגין עזרה סיעודית במקרה של נכות קודמת

מחבר: 27/12/2019 15:28

פגיעה קשה עקב תאונת דרכים גוררת עימה שיקום מתמשך בו נזקק הנפגע לטיפול סיעודי צמוד המסייע לו לנהל את חייו בצורה תקינה. טיפול זה מכונה גם עזרת הזולת.

טיפול סיעודי זה יקר מאד וראש נזק זה הינו אחד מראשי הנזק העיקריים אותו תובעים הנפגעים בבתי המשפט, בדרך כלל כחלק מהפיצויים אותם הם מבקשים לקבל מחברת הביטוח אשר מבטחת את השימוש ברכב.

כמובן שמהות הטיפול הסיעודי והפיצויים הניתנים עקב כך משתנים בהתאם לרמת הפגיעה ממנה סבל הנפגע כתוצאה מהתאונה. ככל שרמת הפגיעה גבוהה יותר כך יידרש טיפול סיעודי אינטנסיבי יותר על מנת שהנפגע יוכל לנהל חיים תקינים. כמו כן, חשוב להבהיר כי על האחראי לתאונה תוטל חובת פיצוי רק בגין הנזק שגרמה התאונה לה היה אחראי, ולא יחויב בדרך כלל בתשלום פיצוי עבור נזק מצטבר מתאונות קודמות.

בואו להתייעץ בנושא תאונות ופיצויים: פורום בניהול עו"ד עופר סולר

פיצוי בגין עזרת הזולת לנכה - דוגמה לפסק דין

עניין גובה הפיצויים בגין עזרת הזולת נדון בתיק ת.א (חי') 16216/07 אהרון שרביט נ' יוסף יובל מור. במקרה זה היה הנתבע אחראי לתאונת דרכים בה נפגע התובע.

התאונה גרמה לתובע לפגיעה ברגלו השמאלית שכתוצאה ממנה נאלץ לעבור ניתוח להחלפת ברך ונותר עקב כך עם מגבלות כמו הגבלה בכיפוף וישור הברך, קיצור רגלו בשני סנטימטר והישארות של צלקות ניתוחיות נרחבות על ברך שמאל.

יובהר, כי עוד בטרם התאונה הוגדר התובע כנכה בשיעורים שונים על ידי הביטוח הלאומי, וזאת עקב מחלות לב ולחץ דם ממנה סבל. עקב הליך השיקום והעזרה לה נזקק באופן קבוע לאחר התאונה, ביקש התובע פיצויים שיכסו את הוצאות טיפולים אלו.

בית המשפט קיבל את בקשתו של התובע תוך כדי שהוא מבחין בין שתי תקופות אותן עבר התובע לאחר התאונה. התקופה הראשונה ארכה כשנתיים וכללה את תקופת השיקום עד אשר החלים התובע לגמרי מהניתוחים אותם עבר.

התקופה השנייה היא כמובן יתר חייו של התובע והטיפולים להם נזקק מדי יום. בית המשפט החליט כי עבור התקופה הראשונה יש להעניק לתובע פיצויים גבוהים יותר עבור עזרה סיעודית. ראוי לומר, כי למרות שבית המשפט קיבל את התביעה הוא דאג לציין סייג לתשלום פיצויים עבור עזרה סיעודית.

הסייג אומר שקיימים מקרים בהם לא ינתנו פיצויים על אף שמדובר בתאונה עם תוצאות קשות וזאת כיון שלא עלה בידי מבקש הפיצויים להוכיח כי הוא זקוק לעזרה.

מכאן ניתן ללמוד כי כאשר מבקשים פיצוי בגין ראש נזק של עזרה סיעודית חייבים להראות לבית המשפט את החיוניות שבעזרה זו, במרבית המקרים באמצעות קביעה של מומחה רפואי בתחום השיקום.

לסיום, העמיד בית המשפט את גובה הפיצויים על 238,000 ₪ בגין ראש נזק של עזרה סיעודית ובגין ראשי נזק נוספים. על מנת להשיג פיצוי בגין נזקים שנגרמו לך פנה אל עורך דין מנוסה  ליעוץ משפטי ולצורך ניהול תביעת הפיצויים.

לקבלת סיוע אישי והכוונה ליחצו: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים פיצוי בגין עזרה סיעודית במקרה של נכות קודמת

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24