חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פיצוי בגין עזרה סיעודית במקרה של נכות קודמת

מחבר: 27/12/2019 15:28

פגיעה קשה עקב תאונת דרכים גוררת עימה שיקום מתמשך בו נזקק הנפגע לטיפול סיעודי צמוד המסייע לו לנהל את חייו בצורה תקינה. טיפול זה מכונה גם עזרת הזולת.

טיפול סיעודי זה יקר מאד וראש נזק זה הינו אחד מראשי הנזק העיקריים אותו תובעים הנפגעים בבתי המשפט, בדרך כלל כחלק מהפיצויים אותם הם מבקשים לקבל מחברת הביטוח אשר מבטחת את השימוש ברכב.

כמובן שמהות הטיפול הסיעודי והפיצויים הניתנים עקב כך משתנים בהתאם לרמת הפגיעה ממנה סבל הנפגע כתוצאה מהתאונה. ככל שרמת הפגיעה גבוהה יותר כך יידרש טיפול סיעודי אינטנסיבי יותר על מנת שהנפגע יוכל לנהל חיים תקינים. כמו כן, חשוב להבהיר כי על האחראי לתאונה תוטל חובת פיצוי רק בגין הנזק שגרמה התאונה לה היה אחראי, ולא יחויב בדרך כלל בתשלום פיצוי עבור נזק מצטבר מתאונות קודמות.

בואו להתייעץ בנושא תאונות ופיצויים: פורום בניהול עו"ד עופר סולר

פיצוי בגין עזרת הזולת לנכה - דוגמה לפסק דין

עניין גובה הפיצויים בגין עזרת הזולת נדון בתיק ת.א (חי') 16216/07 אהרון שרביט נ' יוסף יובל מור. במקרה זה היה הנתבע אחראי לתאונת דרכים בה נפגע התובע.

התאונה גרמה לתובע לפגיעה ברגלו השמאלית שכתוצאה ממנה נאלץ לעבור ניתוח להחלפת ברך ונותר עקב כך עם מגבלות כמו הגבלה בכיפוף וישור הברך, קיצור רגלו בשני סנטימטר והישארות של צלקות ניתוחיות נרחבות על ברך שמאל.

יובהר, כי עוד בטרם התאונה הוגדר התובע כנכה בשיעורים שונים על ידי הביטוח הלאומי, וזאת עקב מחלות לב ולחץ דם ממנה סבל. עקב הליך השיקום והעזרה לה נזקק באופן קבוע לאחר התאונה, ביקש התובע פיצויים שיכסו את הוצאות טיפולים אלו.

בית המשפט קיבל את בקשתו של התובע תוך כדי שהוא מבחין בין שתי תקופות אותן עבר התובע לאחר התאונה. התקופה הראשונה ארכה כשנתיים וכללה את תקופת השיקום עד אשר החלים התובע לגמרי מהניתוחים אותם עבר.

התקופה השנייה היא כמובן יתר חייו של התובע והטיפולים להם נזקק מדי יום. בית המשפט החליט כי עבור התקופה הראשונה יש להעניק לתובע פיצויים גבוהים יותר עבור עזרה סיעודית. ראוי לומר, כי למרות שבית המשפט קיבל את התביעה הוא דאג לציין סייג לתשלום פיצויים עבור עזרה סיעודית.

הסייג אומר שקיימים מקרים בהם לא ינתנו פיצויים על אף שמדובר בתאונה עם תוצאות קשות וזאת כיון שלא עלה בידי מבקש הפיצויים להוכיח כי הוא זקוק לעזרה.

מכאן ניתן ללמוד כי כאשר מבקשים פיצוי בגין ראש נזק של עזרה סיעודית חייבים להראות לבית המשפט את החיוניות שבעזרה זו, במרבית המקרים באמצעות קביעה של מומחה רפואי בתחום השיקום.

לסיום, העמיד בית המשפט את גובה הפיצויים על 238,000 ₪ בגין ראש נזק של עזרה סיעודית ובגין ראשי נזק נוספים. על מנת להשיג פיצוי בגין נזקים שנגרמו לך פנה אל עורך דין מנוסה  ליעוץ משפטי ולצורך ניהול תביעת הפיצויים.

לקבלת סיוע אישי והכוונה ליחצו: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים פיצוי בגין עזרה סיעודית במקרה של נכות קודמת

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36