חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונה בשטח הרשות הפלסטינית - מי משלם פיצויים?

מחבר: 12/12/2019 18:39

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים נועד להבטיח, כי כל אדם אשר נפגע במסגרת תאונת דרכים בישראל לא יוותר ללא פיצוי בגין נזקים שנגרמו לו עקב התאונה.

אחת המחלוקת שהתעוררו לאחר תאונות דרכים אשר אירעו בשטחים שבשליטת הרשות הפלסטינית, הינה האם חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים חל באזורים אלה, ומכאן האם נפגעי תאונות דרכים זכאים לקבלת פיצוי על פי חוק זה?

פסק הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בירושלים בעניין פאדיה מנצור עוויס נ' קרנית - קרן נפגעי תאונות דרכים וסאיד עלוי עסק בתביעה שהגישה מנצור כנגד קרנית, קרן שהוקמה על פי חוק ומטרתה הבטחת פיצוי למי שנפגע בנזקי גוף בתאונת דרכים, במקרים של היעדר חברת ביטוח ו/או נהג פוגע.

בנוסף, תבעה מנצור את נהג הרכב בו נסעה ובו נפגעה בתאונת דרכים אשר בעטייה נגרמו לה נזקי גוף.

נסיבות המקרה

מנצור, ילידת 1965, נפגעה ביום 2.04.00 בתאונת דרכים בכביש עוקף רמאללה.

מנצור הובהלה לבית החולים מקסאד שם קיבלה טיפול ראשוני מציל חיים ולאחר מכן עברה מספר ניתוחים ובדיקות נוספות.

מנצור, אשר נפגעה בכל חלקי גופה, אושפזה בבית החולים למשך כ 38 יום, כאשר גם לאחר השחרור מבית החולים ממשיכה מנצור לעבור ניתוחים וטיפולים שונים. לאחר התאונה התברר, כי הרכב בו נסעה מנצור לא היה מבוטח בביטוח חובה ומכאן התביעה כנגד קרנית.

עלוי, נהג הרכב, מעולם לא הגיש כתב הגנה ואילו קרנית טענה בכתב ההגנה כי מנצור אינה זכאית לפיצויים מאחר ומעולם לא היתה תושבת ו/או אזרחית ישראל אלא תושבת הרשות הפלסטינית.

עוד טענה קרנית, כי התאונה עצמה לא התרחשה בשטח ישראל ולפיכך היה צריך להגיש את התביעה לקרן פלסטינית המטפלת בנפגעי תאונות דרכים חסרי ביטוח, מאחר ותחום זה הועבר לא מכבר לשליטת הרשות.

בנוסף טענה קרנית, כי תקופת ההתיישנות אשר חלה על המקרה חלפה וכי לבית המשפט אין סמכות מקומית לדון בעניין.

לאחר שהמשא ומתן אשר התנהל בין הצדדים במטרה להגיע לפשרה נכשל, חזרו הצדדים לשולחן הדיונים.

מנצור טענה, כי קרנית התפשרה עם ארבעת הנפגעים האחרים ולא טענה לחוסר חבות כלפיהם ו/או חוסר סמכות של בית המשפט.

כן טענה מנצור, כי קרנית התחייבה בפני התובעת לכיסוי הטיפולים הרפואיים, גם כאן ללא טענה להיעדר חבות.

עוד טענה מנצור, כי הרשות הפלסטינית חוקקה את החוק בדבר חסרי ביטוח רק בשנת 2005 וכי המקום בו ארעה התאונה אינו בסמכות הרשות.

לכן, בנסיבות המקרה יש להחיל את חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הישראלי, אשר מקנה פיצויים לנפגעים בנזקי גוף עקב תאונות דרכים ללא צורך בהוכחת אחריות, כאשר מכוח חוק זה הוקמה קרנית ולפיכך קרנית חייבת בפיצוי התובעת.

קרנית טענה בתגובה, כי תאונת הדרכים התרחשה שלא בשטח ישראל, כאשר כל המעורבים בתאונה הינם תושבי הרשות והרכב רשום ברשות.

כן טענה קרנית, כי תשלום תכוף לצורך מתן טיפולים רפואיים אינו נחשב להודיה מטעמה באחריותה לשלם פיצויים ועניין זה אף מצוין בכתב הקבלה על התשלום.

עוד טענה קרנית, כי הנפגעים האחרים פוצו מאחר ותביעתם לא התיישנה.

הכרעת בית המשפט

בית המשפט קבע, כי חוק הפיצויים הוא חוק טריטוריאלי מאחר והינו חוק סוציאלי שמטרתו להבטיח כי לא יקרה תרחיש בו אנשים נפגעים בנזק גוף בתאונת דרכים ואין מי שיפצה אותם, כאשר אם לא מתקיימת חובת ביטוח לפי הדין בישראל אזי החוק לא חל.

כן קבע בית המשפט, כי מאחר וקרנית ממומנת על ידי חברות הביטוח הישראליות בעזרת כספים המופרשים מביטוח החובה לטובת הקרן, ומאחר וחברות הביטוח באזור התאונה אינן משתתפות במימון הקרן הרי הנפגעים בתאונה זו אינם זכאים לפיצוי.

קרנית חייבת לפצות רק במקרה בו הנפגע זכאי לפיצוי לפי חוק הפיצויים.
מאחר ובמקרה זה התאונה אירעה לפי קביעת בית המשפט בשטח הרשות והמקרה אינו נופל בגדר החריגים המזכים בפיצוי, מנצור היתה צריכה להגיש את התביעה נגד הקרן הפלסטינית.

כן קיבל בית המשפט את טענות קרנית באשר לתשלום התכוף ולפשרה במסגרתה שולמו פיצויים לנפגעים האחרים בטרם תום תקופת ההתיישנות.

במידה ונפגעת בתאונת דרכים יש לפנות אל עורך דין תאונות דרכים לצורך התייעצות באשר לאפשרויות הפעולה העומדות בפנייך.

לאחר בחינת נסיבות המקרה יסייע עורך דין מהתחום למרשו בהגשת תביעה וניהולה בפני הערכאות, ויחתור להשגת פיצויים גבוהים בגין נזקי הגוף שנגרמו לנפגע.

לחץ כאן לקריאה מורחבת בנושאים:

תאונת דרכים מחוץ לישראל

כיסוי ביטוח נסיעות לחו"ל

לקבלת סיוע אישי לחץ: ייעוץ משפטי - תאונות דרכים

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
תאונת טרקטורון - האם המדובר בתאונת דרכים? - חשוב לדעת ולהכיר את שקבע בית המשפט וקביעות החוק בישראל, במקרים של תאונות עם נפגעים במעורבותם של טרקטורונים...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר פיצויים בגין תאונת דרכים בשטח הרשות הפלסטינית

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24