חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פגיעה בתאונת דרכים בעת ישיבה ברכב חונה

מחבר: 10/12/2019 18:48

פסק הדין שניתן בבית משפט השלום בעניין וינדהולץ סואלי נ' קרנית – קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים עסק בתביעה שהגישה סואלי כנגד הקרן שהוקמה על ידי הממשלה במטרה להבטיח פיצוי לכל מי שנגרמו לו נזקי גוף עקב תאונת דרכים במקרים בהם אין חברת ביטוח ו/או במקרים של פגע וברח.

הקרן הוקמה לפי חוק הפלת"ד (פיצויים לנפגע תאונות דרכים) ואחד הקריטריונים המזכים בפיצוי הוא הגדרת האירוע כתאונת דרכים.

כדי שאירוע יחסה תחת ההגדרה של תאונת דרכים הוא צריך להיות חלק משימוש ברכב למטרות תחבורה כאשר החוק מגדיר מהו שימוש זה וכן אלו שימושים אינם נחשבים למטרות תחבורה. (יש לציין כי אירוע שאינו מוגדר כתאונת דרכים אינו חוסם את האפשרות לקבלת פיצוי לפי פקודת הנזיקין).

תאונת דרכים חניה במקום אסור

ביום 28.09.99 נסעה סואלי ברכבה ביישוב מזכרת בתיה כאשר בנה רוני בן התשע נמצא עמה ברכב, במפרץ חניה הסמוך למשרד ברח' רוטשילד ביישוב עצרה התובעת וחיכתה לבנה שירד מהרכב בכדי לרכוש מצרכים וכן בכדי לברר פרטים באשר לטיול בו היה עתיד להשתתף עם כיתתו.

בהיותה במפרץ החניה פגע ברכבה רכב אחר ונמלט מהמקום, לאחר מכן שבה התובעת עם  בנה לביתם במושב גני-יוחנן כאשר לטענתה הייתה לבושה ב"בגדי בית" מאחר והתכוונה לשוב לביתה מייד לאחר העצירה, רכבה של התובעת  נפגע וכך גם התובעת עצמה. והוגשה תביעה כנגד חברת הביטוח שביטחה את השימוש ברכב שלה "אליהו חברה לביטוח בע"מ" תביעה זו נדחתה בטענה שהאירוע אינו בגדר שימוש ברכב לפי חוק הפיצויים.

קראו על: סכום הפיצוי עבור תאונת דרכים

התובעת הגישה את התביעה כנגד קרנית וטענה כי בהיעדר אחריות קרנית תיכנס בנעליה של חברת הביטוח, קרנית טענה כי מדובר בשימוש ברכב ועל חברת הביטוח לפצות את התובעת.

בית המשפט שדחה את התביעה הקודמת קבע כי הפגיעה נגרמה כתוצאה מכך שהתובעת חנתה במקום שאסור לחנות בו ויצרה סיכון תעבורתי ולכן דחה את התביעה.

לקריאה נוספת: פגיעה בעת ירידה מהאוטובוס

ואולם לפי חוק הפלת"ד גם כאשר האירוע נגרם כתוצאה מחניה במקום אסור התוצאה היא שהאירוע נחשב לתאונת דרכים ולכן טענה קרנית כי השופט בבית המשפט הקודם טעה. בית המשפט הנוכחי נדרש ראשית לשאלה האם אכן דובר במקרה זה בשימוש ברכב לפי הפקודה.

לא ידוע לבית המשפט  אם המנוע פעל אך ידוע כי הייתה בעצירה מוחלטת אך היא הייתה במצב של המתנה לבנה וחגורת הבטיחות לא נותקה כך שיש לראות בהמתנה חלק רגיל של הנסיעה וזהו דומה לאדם העוצר לרגע את רכבו בכדי לקבלת הוראות הגעה.

בית המשפט קיבל את הטענה כי האירוע אכן תאונת דרכים והעצירה של הרכב היה חלק מהשימוש, עם זאת קבע בית המשפט כי קרנית אינה הכתובת הנכונה לתביעה אלא חברת הביטוח אליהו ולכן דחה את התביעה וחייב את התובעת בהוצאות משפט.

במידה ונפגעת בעקבות תאונת דרכים יש לפנות באופן מיידי אל עורך דין המנוסה בתחום הנזיקין  לצורך התייעצות וקבלת הכוונה. חמומלץ לשמור מסמכים רפואיים וכן קבלות על הוצאות אשר נגרמו לך.

לקבלת סיוע לחץ - יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
תאונת דרכים עם כמה נפגעים - מי אחראי? - איזו חברת ביטוח אחראית לפצות את הנפגעים בתאונה שבה יש יותר מנפגע אחד? ומה קורה כאשר חלק מהנפגעים אינם נוסעים ברכב?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי הגדרת תאונת דרכים חניה במקום אסור

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36