חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פגיעה בתאונת דרכים בעת ישיבה ברכב חונה

מחבר: 10/12/2019 18:48

פסק הדין שניתן בבית משפט השלום בעניין וינדהולץ סואלי נ' קרנית – קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים עסק בתביעה שהגישה סואלי כנגד הקרן שהוקמה על ידי הממשלה במטרה להבטיח פיצוי לכל מי שנגרמו לו נזקי גוף עקב תאונת דרכים במקרים בהם אין חברת ביטוח ו/או במקרים של פגע וברח.

הקרן הוקמה לפי חוק הפלת"ד (פיצויים לנפגע תאונות דרכים) ואחד הקריטריונים המזכים בפיצוי הוא הגדרת האירוע כתאונת דרכים.

כדי שאירוע יחסה תחת ההגדרה של תאונת דרכים הוא צריך להיות חלק משימוש ברכב למטרות תחבורה כאשר החוק מגדיר מהו שימוש זה וכן אלו שימושים אינם נחשבים למטרות תחבורה. (יש לציין כי אירוע שאינו מוגדר כתאונת דרכים אינו חוסם את האפשרות לקבלת פיצוי לפי פקודת הנזיקין).

תאונת דרכים חניה במקום אסור

ביום 28.09.99 נסעה סואלי ברכבה ביישוב מזכרת בתיה כאשר בנה רוני בן התשע נמצא עמה ברכב, במפרץ חניה הסמוך למשרד ברח' רוטשילד ביישוב עצרה התובעת וחיכתה לבנה שירד מהרכב בכדי לרכוש מצרכים וכן בכדי לברר פרטים באשר לטיול בו היה עתיד להשתתף עם כיתתו.

בהיותה במפרץ החניה פגע ברכבה רכב אחר ונמלט מהמקום, לאחר מכן שבה התובעת עם  בנה לביתם במושב גני-יוחנן כאשר לטענתה הייתה לבושה ב"בגדי בית" מאחר והתכוונה לשוב לביתה מייד לאחר העצירה, רכבה של התובעת  נפגע וכך גם התובעת עצמה. והוגשה תביעה כנגד חברת הביטוח שביטחה את השימוש ברכב שלה "אליהו חברה לביטוח בע"מ" תביעה זו נדחתה בטענה שהאירוע אינו בגדר שימוש ברכב לפי חוק הפיצויים.

קראו על: סכום הפיצוי עבור תאונת דרכים

התובעת הגישה את התביעה כנגד קרנית וטענה כי בהיעדר אחריות קרנית תיכנס בנעליה של חברת הביטוח, קרנית טענה כי מדובר בשימוש ברכב ועל חברת הביטוח לפצות את התובעת.

בית המשפט שדחה את התביעה הקודמת קבע כי הפגיעה נגרמה כתוצאה מכך שהתובעת חנתה במקום שאסור לחנות בו ויצרה סיכון תעבורתי ולכן דחה את התביעה.

לקריאה נוספת: פגיעה בעת ירידה מהאוטובוס

ואולם לפי חוק הפלת"ד גם כאשר האירוע נגרם כתוצאה מחניה במקום אסור התוצאה היא שהאירוע נחשב לתאונת דרכים ולכן טענה קרנית כי השופט בבית המשפט הקודם טעה. בית המשפט הנוכחי נדרש ראשית לשאלה האם אכן דובר במקרה זה בשימוש ברכב לפי הפקודה.

לא ידוע לבית המשפט  אם המנוע פעל אך ידוע כי הייתה בעצירה מוחלטת אך היא הייתה במצב של המתנה לבנה וחגורת הבטיחות לא נותקה כך שיש לראות בהמתנה חלק רגיל של הנסיעה וזהו דומה לאדם העוצר לרגע את רכבו בכדי לקבלת הוראות הגעה.

בית המשפט קיבל את הטענה כי האירוע אכן תאונת דרכים והעצירה של הרכב היה חלק מהשימוש, עם זאת קבע בית המשפט כי קרנית אינה הכתובת הנכונה לתביעה אלא חברת הביטוח אליהו ולכן דחה את התביעה וחייב את התובעת בהוצאות משפט.

במידה ונפגעת בעקבות תאונת דרכים יש לפנות באופן מיידי אל עורך דין המנוסה בתחום הנזיקין  לצורך התייעצות וקבלת הכוונה. חמומלץ לשמור מסמכים רפואיים וכן קבלות על הוצאות אשר נגרמו לך.

לקבלת סיוע לחץ - יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
תאונת דרכים עם כמה נפגעים - מי אחראי? - איזו חברת ביטוח אחראית לפצות את הנפגעים בתאונה שבה יש יותר מנפגע אחד? ומה קורה כאשר חלק מהנפגעים אינם נוסעים ברכב?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר הגדרת תאונת דרכים חניה במקום אסור

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24