חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פגיעה בתאונת דרכים בעת תיקון דרך - אימתי?

מחבר: 27/12/2019 15:18

זה קורה לכל אחד מאיתנו שנוהג בדרכים ברכב חדש או ישן. תמיד זה קורה בזמן הכי גרוע. בדרך לטיול משפחתי, בנסיעה מחוץ לעיר בשעות הערב המאוחרות לאחר חזרה משירות מילואים ובדרך לפגישה עסקית חשובה שאסור לאחר אליה.

אחת הנוריות בלוח השעונים נדלקת באור אדום. אות מבשר רעות. התגובה המידית היא עצירה בצד הדרך. מרימים מכסה מנוע, נוגעים בזהירות במכסה הקרבוראטור, פותחים כדי לבדוק את מצב המים ולמרות הזהירות הפקק קופץ וזרם מים רותחים שוטף את הפנים ומותיר בהם ובחלקי גוף אחרים כוויות קשות. אמבולנס הוזמן לפינוי הנהג לבית החולים ושירותי גרירה גררו את הרכב מהשוליים בכביש המהיר.

מה המעמד של אירוע שכזה? האם הוא נופל בהגדרה של תאונת דרכים לפי חוק הפלת"ד? לאיזה פיצוי זכאי הנהג שנפגע בגלל תיקון דרך ברכבו ומי ישלם לנפגע?

זו לא התקלה היחידה שעלולה להתרחש. תוך כדי נסיעה מרגישים שההגה "מושך" שלא כהרגלו. עוצרים בצד הדרך ומגלים שאין אוויר בגלגל הימני. תקר. צריך להחליף גלגל. מרימים את הרכב עם הג'ק, ומחליפים גלגל. תוך כדי הברגה הג'ק קורס והרכב נוחת על הברך של הנהג ומרסק אותה.

האם תיקון דרך שכזה יחשב לתאונת דרכים לפי הגדרתו בחוק?

יעוץ משפטי לנפגעי תאונות דרכים!

עורך דין עופר סולר מתמחה בייצוג נפגעי תאונות דרכים, ומשרדו טיפל ומטפל באלפי תביעות פיצויים שהוגשו על ידי נפגעים, לאחר תאונות דרכים בעת תיקון דרך ובמקרים רבים אחרים.

אם את או אתה נפגעתם בגלל תאונת דרכים, בנסיבות שונות ומשונות, הקדימו לפנות ולהתייעץ עם עורך דין מנוסה.

במשרדנו תוכלו להפגש עם עורך דין ולקבל יעוץ משפטי אישי בכל הנוגע לזכויות נפגעי תאונות דרכים בכפוף לחוק הפלת"ד, ולגבי האפשרות להגיש תביעת פיצויים כנגד החברה שביטחה את הרכב בביטוח חובה או כנגד קרנית.

זיכרו כי מומלץ שלא לפנות אל חברת הביטוח באופן עצמאי, קודם להתייעצות מעמיקה ומפורטת עם עורך דין הבקיא בתחום.

חברות הביטוח בישראל (ובעולם) מעסיקות עשרות עורכי דין, שכל מטרתם הנה להקטין ככל שניתן את תשלומי הפיצויים המועברים לנפגעים.

במקרים שבהם קיים ספק, חברות הביטוח מנסות לא אחת להתחמק מתשלום ולגרור את הנפגע(ים) למאבק משפטי יקר וממושך.

קיראו דוגמאות ומקרים דומים:

עמדת בית המשפט לגבי תיקון דרך והכרה בתאונת דרכים

על אירועים אלו ודומיהם נדרשו בתי המשפט לדון ולהכריע. הדרך הנכונה לבחון אם האירוע הוא בבחינת תאונת דרכים אם לאו, נדונה בפסק דינו המקיף של הנשיא ברק בתיק רע"א 8061/95 יצחק עוזר נ' אררט בע"מ. שם נקבע כי על בית המשפט לקבוע קודם אם האירוע נופל בגדרה של תאונת דרכים, בהגדרתה הבסיסית. 

גם השופט אנגלרד בספרו, "פיצויים לנפגעי תאונות דרכים" קובע כי: "פעולה של תיקון רכב אינה בבחינת סיכון תחבורתי, אך אם היא מבוצעת אגב נסיעה היא יכולה להיחשב כשימוש למטרות תחבורה". 

הנשיא ברק תומך בהשקפה זו וקובע בתיק ע"א 4469/95 דראושה נ' אררט כי: אכן הטיפול הוא טיפול דרך, אם הוא נועד למנוע או להקטין את הסיכון התעבורתי והוא נעשה אגב הנסיעה או לצורך המשכתה המיידית".

תיקון מס' 8 לחוק הפלת"ד קובע בהתייחסו ל"שימוש ברכב מנועי" כי מדובר: "בנסיעה ברכב, כניסה לתוכו או ירידה ממנו, החנייתו, דחיפתו או גרירתו, טיפול דרך או תיקון דרך לרכב,  שנעשה בידי המשתמש בו או בידי אדם ......"

על יסוד הוראות החוק וההלכות שנקבעו נדרש בית המשפט בירושלים לפסוק בתיק ת.א (י-ם) 12283/05 אבו דוויח עלי נ' מנורה. לפי העולה מפסק הדין, הנפגע נסע ברחובות ירושלים במכונית אשר השאיל מחברו.

במהלך הנסיעה החל האוטו להתחמם, הנפגע בתגובה עצר את המכונית בצד וניגש לבדוק את הבעיה. לאחר שפתח את מכסה המנוע, פתח גם את פקק המצנן שממנו החלו לצאת אדים חמים, אדים אלו פגשו את פניו, צרבו אותם ופגעו במאור עיניו. בתגובה הנפגע צעד לאחור, איבד שיווי משקל נפל ושבר את ידו.

עקב אירוע זה, הגיש הנפגע תביעה לקבלת פיצויים מחברת הביטוח בגין פציעתו ובגין העובדה כי נפגע בתאונת דרכים. חברת הביטוח מצידה טענה שהתובע שיקר בגרסתו ונפצע בצורה שונה.

בבואו לדון בשאלה המשפטית קבע בית המשפט כי האירוע כפי שתואר עומד בהגדרת תאונת דרכים. לעניין גרסתו של הנפגע נפסק כי זה תיאר את נסיבות האירוע בצורה נכונה, את קביעתו זו בסס על שיקול דעתו ועל עדים שהגיעו מטעם הנפגע כדי לתמוך בגרסתו.

>>> פורום תאונות דרכים ונזקי גוף לשירותך! <<<

בית משפט השלום בחיפה בתיק א' 016953/01, חג'אג' פואד נ' מנורה חברה לביטוח,  התבקש להכריע בשאלה דומה אך באירוע שונה עובדתית מזה המתואר בעניין הפגיעה מאדי מצנן (קרבוראטור).

לטענת חג'אג' (התובע) ביום 17/4/00 הוא סיים עבודתו בין השעות 14:00 ל- 14:30 והיה בדרכו ברכבו ממקום עבודתו בקרית-ים לכיוון ביתו שבשפרעם, כאשר נסע עמו מר אדואר סלבאק, עובדו. תוך כדי נסיעה נשמעו שריקות במכונית אשר התחממה. השניים עצרו את המכונית בצומת סומך וניסו לטפל בתקלה, בהמשך סלבאק ירד לביתו והתובע המשיך בנסיעתו.

הואיל ומהמכונית המשיכו להישמע שריקות, עצר התובע את המכונית בכביש המקביל לביתו בשפרעם על מנת לבדוק את התקלה, ולהמשיך בנסיעה למסגד, על מנת להתפלל. במהלך טיפולו במכונית, כיבה תחילה התובע את המכונית, פתח מכסה המנוע והתברר לו כי רצועת המנוע רופפת.

הוא חיזק את הרצועה בבורג והתניע את המכונית. שוב נשמעו שריקות מהרצועה ולפיכך אחז בקבוק מים והתיז מתוכו מים על הרצועה. השריקות נעלמו אלא ששוב חזרו. התובע ניסה שנית להתיז מים על הרצועה ואגב כך נתפסו אצבעות ידו הימנית ברצועה ונמשכו לגלגל של המנוע ובעקבות כך נכרתו חלקים מאצבעות השניה והשלישית של ידו הימנית.

בית המשפט נדרש לבירור המחלוקת המשפטית לעניין תקפותה של הגדרת תאונת דרכים באירוע הנדון.

שורש המחלוקת בהיבט המשפטי והעובדתי עולה מתוך סעיף 1 לחוק הפלת"ד שקובע כי: תאונת דרכים היא בין השאר מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה. ושימוש ברכב מנועי גם לפי התיקון בחוק מוגדר, כנסיעה ברכב לצורך טיפול דרך או תיקון דרך לרכב, שנעשה בידי המשתמש בו או בידי אדם אחר, שלא במסגרת עבודתו. 

גם השופט ריבלין קבע בספרו "תאונת הדרכים, סדרי הדין וחישוב הפיצויים" כי תיקון פתע או טיפולים בלתי צפויים, שמתעורר הצורך בהם במהלך הנסיעה ולשם המשכתה, נחשבים הם לטיפול דרך או תיקון דרך לרכב.

על יסוד האבחנות וההלכות הקיימות קבע בית המשפט בתיק זה (חג'אג' נ' אררט): "בחנתי מכלול הנסיבות והנתונים. הנני רואה לרחוש אמון מלא לגרסתו של התובע. בדעתי לקבוע, איפוא, כי התאונה האמורה היא בבחינת "תיקון דרך", כמבואר מעלה...".

אשר על כן קבע השופט כי הנתבעת נושאת בחבות לגרם התאונה ותוצאותיה בהתאם להוראות חוק הפלת"ד וחייב אותה לשלם לתובע הוצאות משפט בסך 8000 ₪.

נפעת בתאונת דרכים בזמן תיקון דרך ברכבך?
לשיחה עם עו"ד עופר סולר חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים תיקון דרך

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36