חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פגיעה בתאונת דרכים בעת תיקון דרך - אימתי?

מחבר: 27/12/2019 15:18

זה קורה לכל אחד מאיתנו שנוהג בדרכים ברכב חדש או ישן. תמיד זה קורה בזמן הכי גרוע. בדרך לטיול משפחתי, בנסיעה מחוץ לעיר בשעות הערב המאוחרות לאחר חזרה משירות מילואים ובדרך לפגישה עסקית חשובה שאסור לאחר אליה.

אחת הנוריות בלוח השעונים נדלקת באור אדום. אות מבשר רעות. התגובה המידית היא עצירה בצד הדרך. מרימים מכסה מנוע, נוגעים בזהירות במכסה הקרבוראטור, פותחים כדי לבדוק את מצב המים ולמרות הזהירות הפקק קופץ וזרם מים רותחים שוטף את הפנים ומותיר בהם ובחלקי גוף אחרים כוויות קשות. אמבולנס הוזמן לפינוי הנהג לבית החולים ושירותי גרירה גררו את הרכב מהשוליים בכביש המהיר.

מה המעמד של אירוע שכזה? האם הוא נופל בהגדרה של תאונת דרכים לפי חוק הפלת"ד? לאיזה פיצוי זכאי הנהג שנפגע בגלל תיקון דרך ברכבו ומי ישלם לנפגע?

זו לא התקלה היחידה שעלולה להתרחש. תוך כדי נסיעה מרגישים שההגה "מושך" שלא כהרגלו. עוצרים בצד הדרך ומגלים שאין אוויר בגלגל הימני. תקר. צריך להחליף גלגל. מרימים את הרכב עם הג'ק, ומחליפים גלגל. תוך כדי הברגה הג'ק קורס והרכב נוחת על הברך של הנהג ומרסק אותה.

האם תיקון דרך שכזה יחשב לתאונת דרכים לפי הגדרתו בחוק?

יעוץ משפטי לנפגעי תאונות דרכים!

עורך דין עופר סולר מתמחה בייצוג נפגעי תאונות דרכים, ומשרדו טיפל ומטפל באלפי תביעות פיצויים שהוגשו על ידי נפגעים, לאחר תאונות דרכים בעת תיקון דרך ובמקרים רבים אחרים.

אם את או אתה נפגעתם בגלל תאונת דרכים, בנסיבות שונות ומשונות, הקדימו לפנות ולהתייעץ עם עורך דין מנוסה.

במשרדנו תוכלו להפגש עם עורך דין ולקבל יעוץ משפטי אישי בכל הנוגע לזכויות נפגעי תאונות דרכים בכפוף לחוק הפלת"ד, ולגבי האפשרות להגיש תביעת פיצויים כנגד החברה שביטחה את הרכב בביטוח חובה או כנגד קרנית.

זיכרו כי מומלץ שלא לפנות אל חברת הביטוח באופן עצמאי, קודם להתייעצות מעמיקה ומפורטת עם עורך דין הבקיא בתחום.

חברות הביטוח בישראל (ובעולם) מעסיקות עשרות עורכי דין, שכל מטרתם הנה להקטין ככל שניתן את תשלומי הפיצויים המועברים לנפגעים.

במקרים שבהם קיים ספק, חברות הביטוח מנסות לא אחת להתחמק מתשלום ולגרור את הנפגע(ים) למאבק משפטי יקר וממושך.

קיראו דוגמאות ומקרים דומים:

עמדת בית המשפט לגבי תיקון דרך והכרה בתאונת דרכים

על אירועים אלו ודומיהם נדרשו בתי המשפט לדון ולהכריע. הדרך הנכונה לבחון אם האירוע הוא בבחינת תאונת דרכים אם לאו, נדונה בפסק דינו המקיף של הנשיא ברק בתיק רע"א 8061/95 יצחק עוזר נ' אררט בע"מ. שם נקבע כי על בית המשפט לקבוע קודם אם האירוע נופל בגדרה של תאונת דרכים, בהגדרתה הבסיסית. 

גם השופט אנגלרד בספרו, "פיצויים לנפגעי תאונות דרכים" קובע כי: "פעולה של תיקון רכב אינה בבחינת סיכון תחבורתי, אך אם היא מבוצעת אגב נסיעה היא יכולה להיחשב כשימוש למטרות תחבורה". 

הנשיא ברק תומך בהשקפה זו וקובע בתיק ע"א 4469/95 דראושה נ' אררט כי: אכן הטיפול הוא טיפול דרך, אם הוא נועד למנוע או להקטין את הסיכון התעבורתי והוא נעשה אגב הנסיעה או לצורך המשכתה המיידית".

תיקון מס' 8 לחוק הפלת"ד קובע בהתייחסו ל"שימוש ברכב מנועי" כי מדובר: "בנסיעה ברכב, כניסה לתוכו או ירידה ממנו, החנייתו, דחיפתו או גרירתו, טיפול דרך או תיקון דרך לרכב,  שנעשה בידי המשתמש בו או בידי אדם ......"

על יסוד הוראות החוק וההלכות שנקבעו נדרש בית המשפט בירושלים לפסוק בתיק ת.א (י-ם) 12283/05 אבו דוויח עלי נ' מנורה. לפי העולה מפסק הדין, הנפגע נסע ברחובות ירושלים במכונית אשר השאיל מחברו.

במהלך הנסיעה החל האוטו להתחמם, הנפגע בתגובה עצר את המכונית בצד וניגש לבדוק את הבעיה. לאחר שפתח את מכסה המנוע, פתח גם את פקק המצנן שממנו החלו לצאת אדים חמים, אדים אלו פגשו את פניו, צרבו אותם ופגעו במאור עיניו. בתגובה הנפגע צעד לאחור, איבד שיווי משקל נפל ושבר את ידו.

עקב אירוע זה, הגיש הנפגע תביעה לקבלת פיצויים מחברת הביטוח בגין פציעתו ובגין העובדה כי נפגע בתאונת דרכים. חברת הביטוח מצידה טענה שהתובע שיקר בגרסתו ונפצע בצורה שונה.

בבואו לדון בשאלה המשפטית קבע בית המשפט כי האירוע כפי שתואר עומד בהגדרת תאונת דרכים. לעניין גרסתו של הנפגע נפסק כי זה תיאר את נסיבות האירוע בצורה נכונה, את קביעתו זו בסס על שיקול דעתו ועל עדים שהגיעו מטעם הנפגע כדי לתמוך בגרסתו.

>>> פורום תאונות דרכים ונזקי גוף לשירותך! <<<

בית משפט השלום בחיפה בתיק א' 016953/01, חג'אג' פואד נ' מנורה חברה לביטוח,  התבקש להכריע בשאלה דומה אך באירוע שונה עובדתית מזה המתואר בעניין הפגיעה מאדי מצנן (קרבוראטור).

לטענת חג'אג' (התובע) ביום 17/4/00 הוא סיים עבודתו בין השעות 14:00 ל- 14:30 והיה בדרכו ברכבו ממקום עבודתו בקרית-ים לכיוון ביתו שבשפרעם, כאשר נסע עמו מר אדואר סלבאק, עובדו. תוך כדי נסיעה נשמעו שריקות במכונית אשר התחממה. השניים עצרו את המכונית בצומת סומך וניסו לטפל בתקלה, בהמשך סלבאק ירד לביתו והתובע המשיך בנסיעתו.

הואיל ומהמכונית המשיכו להישמע שריקות, עצר התובע את המכונית בכביש המקביל לביתו בשפרעם על מנת לבדוק את התקלה, ולהמשיך בנסיעה למסגד, על מנת להתפלל. במהלך טיפולו במכונית, כיבה תחילה התובע את המכונית, פתח מכסה המנוע והתברר לו כי רצועת המנוע רופפת.

הוא חיזק את הרצועה בבורג והתניע את המכונית. שוב נשמעו שריקות מהרצועה ולפיכך אחז בקבוק מים והתיז מתוכו מים על הרצועה. השריקות נעלמו אלא ששוב חזרו. התובע ניסה שנית להתיז מים על הרצועה ואגב כך נתפסו אצבעות ידו הימנית ברצועה ונמשכו לגלגל של המנוע ובעקבות כך נכרתו חלקים מאצבעות השניה והשלישית של ידו הימנית.

בית המשפט נדרש לבירור המחלוקת המשפטית לעניין תקפותה של הגדרת תאונת דרכים באירוע הנדון.

שורש המחלוקת בהיבט המשפטי והעובדתי עולה מתוך סעיף 1 לחוק הפלת"ד שקובע כי: תאונת דרכים היא בין השאר מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה. ושימוש ברכב מנועי גם לפי התיקון בחוק מוגדר, כנסיעה ברכב לצורך טיפול דרך או תיקון דרך לרכב, שנעשה בידי המשתמש בו או בידי אדם אחר, שלא במסגרת עבודתו. 

גם השופט ריבלין קבע בספרו "תאונת הדרכים, סדרי הדין וחישוב הפיצויים" כי תיקון פתע או טיפולים בלתי צפויים, שמתעורר הצורך בהם במהלך הנסיעה ולשם המשכתה, נחשבים הם לטיפול דרך או תיקון דרך לרכב.

על יסוד האבחנות וההלכות הקיימות קבע בית המשפט בתיק זה (חג'אג' נ' אררט): "בחנתי מכלול הנסיבות והנתונים. הנני רואה לרחוש אמון מלא לגרסתו של התובע. בדעתי לקבוע, איפוא, כי התאונה האמורה היא בבחינת "תיקון דרך", כמבואר מעלה...".

אשר על כן קבע השופט כי הנתבעת נושאת בחבות לגרם התאונה ותוצאותיה בהתאם להוראות חוק הפלת"ד וחייב אותה לשלם לתובע הוצאות משפט בסך 8000 ₪.

נפעת בתאונת דרכים בזמן תיקון דרך ברכבך?
לשיחה עם עו"ד עופר סולר חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים תיקון דרך

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24