חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

טופס הודעה על תאונת דרכים ודיווח לחברת הביטוח

מחבר: 10/12/2019 18:27

במקרה של תאונת דרכים הפיצויים נעשים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. חוק זה נועד לשפות את הנפגע עקב תאונת דרכים בשל נזקי גוף בלבד ולא עקב נזק לרכוש.

האחריות היא מוחלטת כלומר לא משנה אם הפגיעה נעשתה באשמת הנהג ברכב או באשמת נהג ברכב פוגע בכל מקרה הנפגעים זכאים לפיצוי על נזקיהם. הפיצוי יעשה על ידי חברת הביטוח אשר מבטחת את השימוש ברכב בביטוח חובה.

כמו כן במידה ואין חברת ביטוח או במקרה שאי אפשר לאתר את מי שפגע ניתן בחלק מן המקרים לתבוע את קרנית שהיא קרן שהוקמה על ידי המדינה שמבטיחה פיצויים למי שנפגע עקב התאונת דרכים.

השאלה שעולה היא מה נחשב לתאונת דרכים כהגדרתה בחוק.

לא כל אירוע של תאונה המלווה בפציעה נחשבת לתאונת דרכים, לעיתים משמש הרכב זירת אירוע בלבד לדוגמא אדם שנורה בעודו יושב ברכבו אינו נחשב לנפגע תאונת דרכים. לפי החוק, תאונת דרכים הינה פגיעה עקב שימוש ברכב למטרה של תחבורה.

מתוך קביעות קודמות של בית המשפט גם עליה וירידה מהרכב נחשבות כחלק מהשימוש לצרכי תחבורה מאחר וכדי להשתמש ברכב יש לעלות עליו ובסיום לרדת ממנו וזהו המהלך הטבעי של הדברים.

מאחר וביטוח חובה קיים ברוב המקרים והיא זו שצריכה לשלם את הנזק  פעמים רבות מנסה חברת הביטוח להתנער מאחריות.

למידע נוסף לחץ: תאונת דרכים בעת ישיבה ברכב חונה

לאחר כל מקרה ביטוח, אירוע כלשהו שהתרחש ודורש את הפעלת הביטוח יש למלא טופס של חברת הביטוח המתאר את מה שקרה וטופס זה משמש כראיה בבית המשפט.

במקרה של ספא מוראד שתואר בפסק הדין מורד ספא ואח ' נגד כלל חברה לביטוח בע"מ ניתן לראות את החשיבות של תיאור המקרה.

קיראו בהרחבה: שאלות ותשובות על תאונות דרכים

בהיותה בת שלוש נסעה ספא עם אביה ועם שני אחיה לקניות לכבוד חג עיד-אלפיטר כאשר שבו הביתה יצאו שני האחים הגדולים מהרכב דרך הדלת האחורית וספא יצאה אחרונה, מאחר והחניה בביתם משופעת נעזרה ספא בשפת פתח היציאה של הרכב בשעה שאחד האחים טרק את הדלת והדלת נסגרה על היד, בשל כך אצבעה האמצעית של ספא נקטעה.

פורום יעוץ משפטי לשירותך!

אביה הבהיל אותה לקופת החולים ומשם הופנתה לבית חולים רמב"ם שם טופלה.

במהלך המשפט טענה חברת הביטוח שמדובר בתביעת מרמה וספא כלל לא נפגעה מהרכב אלה ממשחק בזיקוקים, לעניין זה אין זה משנה אם נפגעה מהם ברכב או מחוצה לו מאחר והפגיעה לא נעשתה כתוצאה משימוש רגיל ברכב.

ד"ר חורי יעקב שהיה הראשון שטיפל בילדה שנפגעה העיד כי הפגיעה אינה אופיינית לפגיעה מזיקוקים מאחר ולא היו סימני כוויה.

הנתבעת המשיכה וטענה כי יש סתירות בין מה שמסר האב לחברת הביטוח לבין מה שהעיד בבית המשפט, היה שוני בעדויות לגבי מי מהאחים סגר את הדלת, איפה הייתה הילדה בעת הפגיעה, האם כבר הייתה מחוץ לרכב או בתוכו וכן הלאה.

בית המשפט קבע שאמנם קיימות סתירות אך אינן משמעותיות והן נובעות מכך שכל עד ראה את האירוע מנקודת המבט שלו ואף חוסר התיאום בפרטים קטנים אלה אף תורם לאמינות התביעה.

בית המשפט קבע כי האירוע הינו תאונת דרכים ופסק לתובעת את הוצאותיה בסך 3,500 ש"ח ומע"מ וכן נקבע שיש למנות מומחה רפואי וגם בהוצאה זו תשא הנתבעת.

במידה ונקלעת לתאונת דרכים עליך לפנות אל עורך דין להתייעצות באופן מיידי.

נסה לתעד את האירוע באופן מדויק ככל שניתן. בקש עותק ותיעוד של כל מסמך שנתת לחברת הביטוח ובמידת האפשר יש להתייעץ עם עורך דין מנוסה בתחום לפני מסירת הגרסא לחברת הביטוח.

משרדו של עורך הדין עופר סולר טיפל ומטפל באלפי תביעות פיצויים שהוגשו בשמם של נפגעי תאונות דרכים לאורך השנים.

למשרדנו ניסיון רב בתחום, ואנו מייצגים נפגעי גוף בלבד (ולא חברות ביטוח) בכל ערכאה שיפוטית, ובכל בית משפט בישראל. אם יש לך שאלות לאחר פגיעה בתאונת דרכים, אם לגבי טופס ההודעה על התאונה שאמור להשלח אל הוסכן שלך ו/או לחברת הביטוח, אל תהסס/י לפנות אלינו לקבלת יעוץ אישי.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

לקבלת סיוע משפטי אישי ודיסקרטי ליחצו: יעוץ לנפגעי תאונות דרכים

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
מסירת מידע לחברות ביטוח - בלי סיפורים! - לספר או לא לספר לסוכן הביטוח את האמת? לא כולם באמת מבינים את המשמעות האמיתית שמאחורי הסתרת מידע מחברת הביטוח או אי דיווח כוזב...
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים טופס הודעה על תאונת דרכים - נסיבות התאונה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36