חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

טופס הודעה על תאונת דרכים ודיווח לחברת הביטוח

מחבר: 10/12/2019 18:27

במקרה של תאונת דרכים הפיצויים נעשים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. חוק זה נועד לשפות את הנפגע עקב תאונת דרכים בשל נזקי גוף בלבד ולא עקב נזק לרכוש.

האחריות היא מוחלטת כלומר לא משנה אם הפגיעה נעשתה באשמת הנהג ברכב או באשמת נהג ברכב פוגע בכל מקרה הנפגעים זכאים לפיצוי על נזקיהם. הפיצוי יעשה על ידי חברת הביטוח אשר מבטחת את השימוש ברכב בביטוח חובה.

כמו כן במידה ואין חברת ביטוח או במקרה שאי אפשר לאתר את מי שפגע ניתן בחלק מן המקרים לתבוע את קרנית שהיא קרן שהוקמה על ידי המדינה שמבטיחה פיצויים למי שנפגע עקב התאונת דרכים.

השאלה שעולה היא מה נחשב לתאונת דרכים כהגדרתה בחוק.

לא כל אירוע של תאונה המלווה בפציעה נחשבת לתאונת דרכים, לעיתים משמש הרכב זירת אירוע בלבד לדוגמא אדם שנורה בעודו יושב ברכבו אינו נחשב לנפגע תאונת דרכים. לפי החוק, תאונת דרכים הינה פגיעה עקב שימוש ברכב למטרה של תחבורה.

מתוך קביעות קודמות של בית המשפט גם עליה וירידה מהרכב נחשבות כחלק מהשימוש לצרכי תחבורה מאחר וכדי להשתמש ברכב יש לעלות עליו ובסיום לרדת ממנו וזהו המהלך הטבעי של הדברים.

מאחר וביטוח חובה קיים ברוב המקרים והיא זו שצריכה לשלם את הנזק  פעמים רבות מנסה חברת הביטוח להתנער מאחריות.

למידע נוסף לחץ: תאונת דרכים בעת ישיבה ברכב חונה

לאחר כל מקרה ביטוח, אירוע כלשהו שהתרחש ודורש את הפעלת הביטוח יש למלא טופס של חברת הביטוח המתאר את מה שקרה וטופס זה משמש כראיה בבית המשפט.

במקרה של ספא מוראד שתואר בפסק הדין מורד ספא ואח ' נגד כלל חברה לביטוח בע"מ ניתן לראות את החשיבות של תיאור המקרה.

קיראו בהרחבה: שאלות ותשובות על תאונות דרכים

בהיותה בת שלוש נסעה ספא עם אביה ועם שני אחיה לקניות לכבוד חג עיד-אלפיטר כאשר שבו הביתה יצאו שני האחים הגדולים מהרכב דרך הדלת האחורית וספא יצאה אחרונה, מאחר והחניה בביתם משופעת נעזרה ספא בשפת פתח היציאה של הרכב בשעה שאחד האחים טרק את הדלת והדלת נסגרה על היד, בשל כך אצבעה האמצעית של ספא נקטעה.

פורום יעוץ משפטי לשירותך!

אביה הבהיל אותה לקופת החולים ומשם הופנתה לבית חולים רמב"ם שם טופלה.

במהלך המשפט טענה חברת הביטוח שמדובר בתביעת מרמה וספא כלל לא נפגעה מהרכב אלה ממשחק בזיקוקים, לעניין זה אין זה משנה אם נפגעה מהם ברכב או מחוצה לו מאחר והפגיעה לא נעשתה כתוצאה משימוש רגיל ברכב.

ד"ר חורי יעקב שהיה הראשון שטיפל בילדה שנפגעה העיד כי הפגיעה אינה אופיינית לפגיעה מזיקוקים מאחר ולא היו סימני כוויה.

הנתבעת המשיכה וטענה כי יש סתירות בין מה שמסר האב לחברת הביטוח לבין מה שהעיד בבית המשפט, היה שוני בעדויות לגבי מי מהאחים סגר את הדלת, איפה הייתה הילדה בעת הפגיעה, האם כבר הייתה מחוץ לרכב או בתוכו וכן הלאה.

בית המשפט קבע שאמנם קיימות סתירות אך אינן משמעותיות והן נובעות מכך שכל עד ראה את האירוע מנקודת המבט שלו ואף חוסר התיאום בפרטים קטנים אלה אף תורם לאמינות התביעה.

בית המשפט קבע כי האירוע הינו תאונת דרכים ופסק לתובעת את הוצאותיה בסך 3,500 ש"ח ומע"מ וכן נקבע שיש למנות מומחה רפואי וגם בהוצאה זו תשא הנתבעת.

במידה ונקלעת לתאונת דרכים עליך לפנות אל עורך דין להתייעצות באופן מיידי.

נסה לתעד את האירוע באופן מדויק ככל שניתן. בקש עותק ותיעוד של כל מסמך שנתת לחברת הביטוח ובמידת האפשר יש להתייעץ עם עורך דין מנוסה בתחום לפני מסירת הגרסא לחברת הביטוח.

משרדו של עורך הדין עופר סולר טיפל ומטפל באלפי תביעות פיצויים שהוגשו בשמם של נפגעי תאונות דרכים לאורך השנים.

למשרדנו ניסיון רב בתחום, ואנו מייצגים נפגעי גוף בלבד (ולא חברות ביטוח) בכל ערכאה שיפוטית, ובכל בית משפט בישראל. אם יש לך שאלות לאחר פגיעה בתאונת דרכים, אם לגבי טופס ההודעה על התאונה שאמור להשלח אל הוסכן שלך ו/או לחברת הביטוח, אל תהסס/י לפנות אלינו לקבלת יעוץ אישי.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

לקבלת סיוע משפטי אישי ודיסקרטי ליחצו: יעוץ לנפגעי תאונות דרכים

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
מסירת מידע לחברות ביטוח - בלי סיפורים! - לספר או לא לספר לסוכן הביטוח את האמת? לא כולם באמת מבינים את המשמעות האמיתית שמאחורי הסתרת מידע מחברת הביטוח או אי דיווח כוזב...
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים טופס הודעה על תאונת דרכים - נסיבות התאונה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24