חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונות דרכים - פגיעה בעת תיקון דרך מהי?

מחבר: 15/12/2019 17:34

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מכיל הגדרות עמומות למדי למושגים תאונת דרכים ושימוש ברכב מנועי.

הגדרות אלו היוו לא פעם כר נרחב למחלוקות בין אנשים שנפגעו תוך שימוש ברכב לבין חברת הביטוח שמבטחת את הרכב בביטוח חובה – הנפגע טוען כי פגיעתו הינה תאונת דרכים לכל דבר ועניין ועל כן הינו זכאי לפיצוי ואילו חברת הביטוח טוענת כי לא מדובר בתאונת דרכים כהגדרתה בחוק.

פסק דין פגיעה עקב נפילת דופן משאית – "תאונת דרכים"?

כך אירע אף במקרה של אילן שיוביץ, נהג משאית אשר נפגע בעת שנהג במשאית שלו ועניינו הגיע לדיון משפטי בבית משפט השלום ולאחר מכן אף לערעור בפני בית המשפט המחוזי בתל-אביב (ת.א 2556/01 מחוזי ת"א סהר חברה לביטוח נ' שיוביץ אילן ואח').

אילן שיוביץ נהג במשאית שלו ובמהלך הנסיעה שמע רעשים ונוכח לדעת בבדיקה שערך כי דופן המשאית אינה במקומה. הוא ניסה לתקן את הדופן אולם ללא הצלחה. כאשר הגיע אילן למחוז חפצו במפעל בו המתינה לו סחורה להעמסה ניסה לסדר שוב את דופן המשאית הפעם בעזרת פועל מהמפעל ואז נהדפה הדופן כלפיו והוא נחבל ונפל.

התובע טען כי החבלה אירעה לו תוך כדי השימוש ברכב ולפיכך הינה בגדר תאונת דרכים ומכאן שחברת הביטוח שביטחה את הרכב בביטוח חובה חייבת לפצותו. בית משפט השלום קיבל את התובע ופסק כי מדובר בתאונת דרכים לפי הגדרת החוק וכי נסיון התיקון של דופן המשאית הינו שימוש ברכב מנועי.

חברת הביטוח ערערה על פסק דין זה לבית המשפט המחוזי וטענה כי אין מדובר בתאונת דרכים שכן האירוע התרחש במהלך טעינה או פעולות מקדימות לטעינה, כאשר בחוק הוגדרה פגיעה בעת פריקה או טעינה של רכב כפגיעה אשר אינה תאונת דרכים.

חברת הביטוח אף טענה כי אין במדובר בטיפול או תיקון דרך אשר מיועד לצורך המשכה המיידי של הנסיעה ואשר על כן אין המדובר בתאונת דרכים כהגדרתה בחוק הפלת"ד.

בית המשפט קבע כי המקרה הנדון עונה על ההגדרות של תאונת דרכים ושימוש ברכב מנועי בחוק ממספר טעמים.

ראשית מדובר בהתנתקות של חלק מרכב כאשר התובע לא תיקן את הרכב כחלק מעבודתו הקבועה שכן הוא נהג משאית ולא עוסק דרך קבע בתיקון כלי רכבו. אשר על כן לא מתקיים כאן הרכיב השלילי בהגדרה של תיקון הרכב "במסגרת עבודתו".

בית המשפט אף שלל את טענת חברת הביטוח כי התאונה אירעה תוך כדי טעינה של המשאית או פעולות מכינות לטעינה אשר כאשמור פגיעה במהלכן אינה בגדר תאונת דרכים על פי החוק. בית המשפט קבע כי מדובר בתקלה שהתובע ניסה לתקן ולא בפעולה אשר הינה חלק ממהלך הטעינה.

בפסק הדין שלל אף בית המשפט את טענת חברת הביטוח כי הרכב שימש זירת אירוע בלבד ולא השימוש בו גרם לתאונה.

בית המשפט קבע לפיכך כי התאונה הינה תאונת דרכים בהתאם להגדרה בחוק הפיצויים לנפדעי תאונות דרכים והתובע זכאי לפיצוי מחברת הביטוח.

לחצו כאן לקריאה בנושא: תאונת דרכים עקב קריסת משאית

לקבלת מידע נוסף בנושא ליחצו: עו"ד תאונת דרכים

לקבלת סיוע של עורך דין בנושא תאונות דרכים ליחצו: יעוץ משפטי 
קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
פגיעה של רוכב אופניים בתאונת דרכים - מה קובע חוק הפלת"ד לגבי מקרים של פגיעת רוכב אופניים בתאונה? מי אחראי לפיצויי בגין נזקי הגוף שנגרמים לרוכב האופניים?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים תאונות דרכים - פגיעה בעת תיקון דרך מהי?

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

21 באוקטובר 2020

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

קיבלת טיפול שורש רשלני ונ...

עו"ד עופר סולר מסביר: רשלנות רפואית בביצוע טיפול שורש - אימתי?

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה ביד התינוק עקב הערכ...

רשלנות רפואית בהערכת משקל העובר לפני הלידה גרמה לנכות בידו של התינוק - שיתוק על שם ארב. לפניכם פרשנות של פסק דין העוסק בנושא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

האם רשלנות רופא משפחה גרמ...

האם רשלנות רופא משפחה הובילה לאיחור באבחון גידול במוח? היכנסו לקריאת המאמר המלא והכרעת בית המשפט, באתר משרד עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני הוביל ל...

איחור באבחון דימום עקב מפרצת מוחית - האם מדובר במקרה של רשלנות רפואית?

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית באבחון מפרצ...

במהלך ארבעה ביקורים בקופת החולים לא אובחנה אצל התובעת מפרצת מוחית, שהתגלתה רק מאוחר בבית חולים והותירה אותה נכה באופן מלא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני בלידה -...

רשלנות רפואית בלידה - שיתוק על שם ארב אשר נגרם עקב פגיעה בעצב הכתף הלידה...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

תביעה בגין לידת תינוק עם ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין אשר עוסק באחריות הצוות המטפל בבית החולים ללידת תינוק הסובל משיתוק על שם ארב.

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

מטופל שהשתחרר על דעתו מבי...

על מי חלה האחריות במקרה של מטופל שהחליט על דעת עצמו להשתחרר מבית החולים? היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין, באתר משרד עורכי דין עופר ס...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית במהלך ניתוח...

עו"ד עופר סולר מסביר בנושא רשלנות רפואית במהלך ניתוח לב או לאחריו heart surgery...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

פגיעה באוטונומיה במהלך טי...

פגיעה באוטונומיה במהלך טיפול רפואי כעילה לתביעה משפטית - סקירה משפטית מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

עברת התקף לב בזמן העבודה?

עו"ד עופר סולר מסביר על התקף לב בזמן עבודה - האם זוהי תאונת עבודה לפי חוק?

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

18 בנובמבר 2020

האם מינון יתר של תרופה גר...

סקירת ערעור שהוגש לביהמ"ש העליון על פסיקת המחוזי, שקבע כי ביה"ח לא התרשל בטיפול ביילוד והחירשות אינה קשורה במינון יתר ש...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36