חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונות דרכים - פגיעה בעת תיקון דרך מהי?

מחבר: 15/12/2019 17:34

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מכיל הגדרות עמומות למדי למושגים תאונת דרכים ושימוש ברכב מנועי.

הגדרות אלו היוו לא פעם כר נרחב למחלוקות בין אנשים שנפגעו תוך שימוש ברכב לבין חברת הביטוח שמבטחת את הרכב בביטוח חובה – הנפגע טוען כי פגיעתו הינה תאונת דרכים לכל דבר ועניין ועל כן הינו זכאי לפיצוי ואילו חברת הביטוח טוענת כי לא מדובר בתאונת דרכים כהגדרתה בחוק.

פסק דין פגיעה עקב נפילת דופן משאית – "תאונת דרכים"?

כך אירע אף במקרה של אילן שיוביץ, נהג משאית אשר נפגע בעת שנהג במשאית שלו ועניינו הגיע לדיון משפטי בבית משפט השלום ולאחר מכן אף לערעור בפני בית המשפט המחוזי בתל-אביב (ת.א 2556/01 מחוזי ת"א סהר חברה לביטוח נ' שיוביץ אילן ואח').

אילן שיוביץ נהג במשאית שלו ובמהלך הנסיעה שמע רעשים ונוכח לדעת בבדיקה שערך כי דופן המשאית אינה במקומה. הוא ניסה לתקן את הדופן אולם ללא הצלחה. כאשר הגיע אילן למחוז חפצו במפעל בו המתינה לו סחורה להעמסה ניסה לסדר שוב את דופן המשאית הפעם בעזרת פועל מהמפעל ואז נהדפה הדופן כלפיו והוא נחבל ונפל.

התובע טען כי החבלה אירעה לו תוך כדי השימוש ברכב ולפיכך הינה בגדר תאונת דרכים ומכאן שחברת הביטוח שביטחה את הרכב בביטוח חובה חייבת לפצותו. בית משפט השלום קיבל את התובע ופסק כי מדובר בתאונת דרכים לפי הגדרת החוק וכי נסיון התיקון של דופן המשאית הינו שימוש ברכב מנועי.

חברת הביטוח ערערה על פסק דין זה לבית המשפט המחוזי וטענה כי אין מדובר בתאונת דרכים שכן האירוע התרחש במהלך טעינה או פעולות מקדימות לטעינה, כאשר בחוק הוגדרה פגיעה בעת פריקה או טעינה של רכב כפגיעה אשר אינה תאונת דרכים.

חברת הביטוח אף טענה כי אין במדובר בטיפול או תיקון דרך אשר מיועד לצורך המשכה המיידי של הנסיעה ואשר על כן אין המדובר בתאונת דרכים כהגדרתה בחוק הפלת"ד.

בית המשפט קבע כי המקרה הנדון עונה על ההגדרות של תאונת דרכים ושימוש ברכב מנועי בחוק ממספר טעמים.

ראשית מדובר בהתנתקות של חלק מרכב כאשר התובע לא תיקן את הרכב כחלק מעבודתו הקבועה שכן הוא נהג משאית ולא עוסק דרך קבע בתיקון כלי רכבו. אשר על כן לא מתקיים כאן הרכיב השלילי בהגדרה של תיקון הרכב "במסגרת עבודתו".

בית המשפט אף שלל את טענת חברת הביטוח כי התאונה אירעה תוך כדי טעינה של המשאית או פעולות מכינות לטעינה אשר כאשמור פגיעה במהלכן אינה בגדר תאונת דרכים על פי החוק. בית המשפט קבע כי מדובר בתקלה שהתובע ניסה לתקן ולא בפעולה אשר הינה חלק ממהלך הטעינה.

בפסק הדין שלל אף בית המשפט את טענת חברת הביטוח כי הרכב שימש זירת אירוע בלבד ולא השימוש בו גרם לתאונה.

בית המשפט קבע לפיכך כי התאונה הינה תאונת דרכים בהתאם להגדרה בחוק הפיצויים לנפדעי תאונות דרכים והתובע זכאי לפיצוי מחברת הביטוח.

לחצו כאן לקריאה בנושא: תאונת דרכים עקב קריסת משאית

לקבלת מידע נוסף בנושא ליחצו: עו"ד תאונת דרכים

לקבלת סיוע של עורך דין בנושא תאונות דרכים ליחצו: יעוץ משפטי 
קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
פגיעה של רוכב אופניים בתאונת דרכים - מה קובע חוק הפלת"ד לגבי מקרים של פגיעת רוכב אופניים בתאונה? מי אחראי לפיצויי בגין נזקי הגוף שנגרמים לרוכב האופניים?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים תאונות דרכים - פגיעה בעת תיקון דרך מהי?

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24