חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פיצויים לנפגע תאונה - האם מדובר בתאונת דרכים

מחבר: 10/12/2019 18:27

סיווג תאונה כתאונת דרכים בהתאם להגדרתה בחוק, תאונת עבודה או תאונה אשר אינה תאונת דרכים הינה בעלות משעות רבה הן לנפגע בעקבות התאונה והן לגורמים המעורבים בתאונה.

בשנת 1975 חוקקה הכנסת את הפלת"ד - חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, מטרת חוק זה הייתה להבטיח פיצוי מהיר (על נזקי גוף) למי שנפגע מכיוון שבמקרים רבים לפגיעה יש השלכות כלכליות קשות מאוד. החוק עובד על עקרון של אחריות מוחלטת והזכות לפיצוי לא דורשת להוכיח את אשמת המזיק ואין זה משנה אם יש אשם גם למי שנפגע.

הנפגע יקבל פיצוי מחברת הביטוח שלו ובמידה והנוהג ברכב הפוגע אינו ידוע מכיוון שפגע וברח או שאין לו ביטוח הפיצוי יתבצע על ידי "קרנית" חברת ביטוח שהוקמה על ידי המדינה למטרה זו.

בואו להתייעץ עם עורך דין עופר סולר ב: פורום העוסק בדיני נזיקין

בנוסף הגדיר החוק את המקרים שנחשבים לתאונות דרכים, לפי החוק הפגיעה צריכה להיות עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה (החוק ממשיך ומפרט) כך שכאשר נעשה שימוש ברכב למטרות שאינן מטרות תחבורה לא יהיה פיצוי.

פסק דין - קביעת מטרת השימוש ברכב

בפסק הדין ז'סטלב נ' כלל חברה לביטוח בע"מ ואח' דובר באדם שעבד כמוביל כלי רכב. ביום הפציעה הגיע עם בנו שהצטרף אליו כדי לצלם סרט על העבודה לסוכנות מכוניות בבאר שבע. התובע אמור היה באותו יום לעביר מכוניות לתל אביב על גבי משאית.

התובע נכנס עם בנו למכונית קרייזלר והחל להסיע אותה במעלה החלק האחורי של המשאית, התובע עצר את המכונית למעלה ויצא מהרכב כדי להתקין "סטופרים" שמטרתם להחזיק את מכונית הקרייזלר במקום בעת עצירת המשאית.

לאחר ההתקנה ביקש לשוב לרכב אך נתקל באחד הסטופרים, צנח למטה מהמשאית ונגרמו לו נזקים בגפיים התחתונות.

בבית המשפט טען התובע כי בעת שיצא מהרכב בנו נשאר בפנים והמנוע פעל וכן טען שהתכוון להסיע את רכב הקרייזלר מעט קדימה לנקודה בה הוא ננעל. הנתבעים טענו כי עדותו של התובע אינה עקבית מכיוון שבתחילה טען שאת הסטופרים שם מלפנים ואחרי טען ששם אותם מאחור אך בית המשפט לא קיבל טענה זו עקב קשיי שפה של התובע.

החלטת בית המשפט

בסופו של דבר קבע בית המשפט שלמרות האמינות של גרסת התובע אין מדובר בשימוש בקריזלר אלא בפגיעה בעת טעינה של הקריזלר על המשאית.

שימוש אשר מוחרג בחוק ואינו מוכר כתאונת דרכים. לכן קבע בית המשפט שהמקרה אינו נופל בקטגוריה של תאונת דרכים ואינו מזכה את התובע בפיצוי מחברת הביטוח לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

כאשר נקלעתם לתאונת דרכים או לכל תאונה אחרת בה נגרם לכם נזק יש לפנות מיידית להתייעצות עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין, התייעצות מהירה יכולה להיות משמעותית לעניין הפיצויים שתקבלו, ככל שתקדימו להתייעץ תהיו מודעים יותר להשלכות של פעולותיכם.

בכל מקרה יש לשמור מסמכים רפואיים וכן כל עותק של מידע שנמסר לחברת הביטוח, ככל שיהיו בידיכם יותר אסמכתאות הטיעון שלכם יהיה חזק יותר והסיכוי לפיצויים גבוהים יגדל.
 

נפגעת עקב תאונת דרכים? לחץ: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
תאונת דרכים עם כמה נפגעים - מי אחראי? - איזו חברת ביטוח אחראית לפצות את הנפגעים בתאונה שבה יש יותר מנפגע אחד? ומה קורה כאשר חלק מהנפגעים אינם נוסעים ברכב?
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר הגדרת תאונת דרכים - נפילה ממשאית

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24