חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פיצויים לנפגע תאונה - האם מדובר בתאונת דרכים

מחבר: 10/12/2019 18:27

סיווג תאונה כתאונת דרכים בהתאם להגדרתה בחוק, תאונת עבודה או תאונה אשר אינה תאונת דרכים הינה בעלות משעות רבה הן לנפגע בעקבות התאונה והן לגורמים המעורבים בתאונה.

בשנת 1975 חוקקה הכנסת את הפלת"ד - חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, מטרת חוק זה הייתה להבטיח פיצוי מהיר (על נזקי גוף) למי שנפגע מכיוון שבמקרים רבים לפגיעה יש השלכות כלכליות קשות מאוד. החוק עובד על עקרון של אחריות מוחלטת והזכות לפיצוי לא דורשת להוכיח את אשמת המזיק ואין זה משנה אם יש אשם גם למי שנפגע.

הנפגע יקבל פיצוי מחברת הביטוח שלו ובמידה והנוהג ברכב הפוגע אינו ידוע מכיוון שפגע וברח או שאין לו ביטוח הפיצוי יתבצע על ידי "קרנית" חברת ביטוח שהוקמה על ידי המדינה למטרה זו.

בואו להתייעץ עם עורך דין עופר סולר ב: פורום העוסק בדיני נזיקין

בנוסף הגדיר החוק את המקרים שנחשבים לתאונות דרכים, לפי החוק הפגיעה צריכה להיות עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה (החוק ממשיך ומפרט) כך שכאשר נעשה שימוש ברכב למטרות שאינן מטרות תחבורה לא יהיה פיצוי.

פסק דין - קביעת מטרת השימוש ברכב

בפסק הדין ז'סטלב נ' כלל חברה לביטוח בע"מ ואח' דובר באדם שעבד כמוביל כלי רכב. ביום הפציעה הגיע עם בנו שהצטרף אליו כדי לצלם סרט על העבודה לסוכנות מכוניות בבאר שבע. התובע אמור היה באותו יום לעביר מכוניות לתל אביב על גבי משאית.

התובע נכנס עם בנו למכונית קרייזלר והחל להסיע אותה במעלה החלק האחורי של המשאית, התובע עצר את המכונית למעלה ויצא מהרכב כדי להתקין "סטופרים" שמטרתם להחזיק את מכונית הקרייזלר במקום בעת עצירת המשאית.

לאחר ההתקנה ביקש לשוב לרכב אך נתקל באחד הסטופרים, צנח למטה מהמשאית ונגרמו לו נזקים בגפיים התחתונות.

בבית המשפט טען התובע כי בעת שיצא מהרכב בנו נשאר בפנים והמנוע פעל וכן טען שהתכוון להסיע את רכב הקרייזלר מעט קדימה לנקודה בה הוא ננעל. הנתבעים טענו כי עדותו של התובע אינה עקבית מכיוון שבתחילה טען שאת הסטופרים שם מלפנים ואחרי טען ששם אותם מאחור אך בית המשפט לא קיבל טענה זו עקב קשיי שפה של התובע.

החלטת בית המשפט

בסופו של דבר קבע בית המשפט שלמרות האמינות של גרסת התובע אין מדובר בשימוש בקריזלר אלא בפגיעה בעת טעינה של הקריזלר על המשאית.

שימוש אשר מוחרג בחוק ואינו מוכר כתאונת דרכים. לכן קבע בית המשפט שהמקרה אינו נופל בקטגוריה של תאונת דרכים ואינו מזכה את התובע בפיצוי מחברת הביטוח לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

כאשר נקלעתם לתאונת דרכים או לכל תאונה אחרת בה נגרם לכם נזק יש לפנות מיידית להתייעצות עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין, התייעצות מהירה יכולה להיות משמעותית לעניין הפיצויים שתקבלו, ככל שתקדימו להתייעץ תהיו מודעים יותר להשלכות של פעולותיכם.

בכל מקרה יש לשמור מסמכים רפואיים וכן כל עותק של מידע שנמסר לחברת הביטוח, ככל שיהיו בידיכם יותר אסמכתאות הטיעון שלכם יהיה חזק יותר והסיכוי לפיצויים גבוהים יגדל.
 

נפגעת עקב תאונת דרכים? לחץ: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
תאונת דרכים עם כמה נפגעים - מי אחראי? - איזו חברת ביטוח אחראית לפצות את הנפגעים בתאונה שבה יש יותר מנפגע אחד? ומה קורה כאשר חלק מהנפגעים אינם נוסעים ברכב?
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי הגדרת תאונת דרכים - נפילה ממשאית

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36