חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

אחריות מפעיל אתר החלקה על הקרח לנזק שנגרם למחליקה

מחבר: 27/12/2019 15:21

החלקה על הקרח הוא ספורט חורף פופולארי מאוד ברחבי העולם. נהנים ממנו מקצוענים וחובבים גם יחד ולעתים גם ניתן לראות משפחות שלמות יוצאות לבילוי במשטחי ההחלקה. חשוב לזכור עם זאת כי ההחלקה מלווה בסיכונים רבים ונחשבת ספורט עתיר פציעות.

הסיכונים הקיימים בהחלקה על הקרח

נפילות – משטח הקרח חלק מאוד ורבים המקרים בהם המחליקים מאבדים את השליטה בזמן הפעילות ונופלים. בנוסף, כיון שהמשטח קשה, נפילה עליו שוות ערך לנפילה על הרצפה, לכן קיימת סכנה לפציעות ונזקי גוף כאשר נופלים על הקרח בזמן שמחליקים במהירות גבוהה.

התנגשויות – כאשר מחליקים במשטח החלקה עם מחליקים נוספים, קיימת סכנת התנגשות בין המחליקים שעלולה לגרום לנפילות ולפציעות.

חיתוך – נעלי ההחלקה בנויות על להבים חדים על מנת להעלות את מהירות ההחלקה, מגע עם להבים אלו עלול לגרום לחתכים עמוקים ולנזק.

לאור סיכונים אלו מכריזים המפעילים של משטחי ההחלקה כי ההחלקה היא באחריות המחליק וכי המפעיל אינו אחראי על נזקים שיגרמו למחליק. חשוב לדעת כי הכרזה זו איננה תקפה בכל מקרה מבחינה משפטית.

קראו גם על: עובדי הניקיון התרשלו, התובעת החליקה ושברה יד

לעניין המקרים בהם תוטל על המפעיל באחריות לפציעה קבעה הפסיקה כי אמנם המחליק לוקח על עצמו סיכון בזה שהוא עוסק בספורט זה אך האחריות על המפעיל תוטל במידה והתנאים במשטח ההחלקה שסיפק המפעיל העלו את רמת הסיכון הרגילה שיש בהחלקה והגבירו את הסיכוי לתאונות.

פסק דין - אחריות מפעיל האתר

תאונה כזו הינה נשוא הדיון בתיק ת.א 53535/05 צריגרדסקי אולגה נ' מרכז קנדה מטולה בע"מ.

מדובר היה בפציעה נפוצה בהחלקה על הקרח שנבעה מהתנגשות בין שני מחליקים. במקרה זה ההתנגשות נבעה מהשתוללות של מספר מחליקים שארכה כעשרים דקות במשטח ההחלקה.

בסופו של דבר, אחד מהם, בזמן שהחליק בניגוד לכיוון ההחלקה במשטח, התנגש בתובעת ששברה כתוצאה מכך את עצם הירך השמאלית.

התובעת, שלה היה ניסיון מועט בהחלקה חובבנית על הקרח, טענה שהמפעיל התרשל בשמירה על הבטיחות במשטח ולכן יש לחייבו לפצותה בגין נזקי גוף שנגרמו לה.

לקריאה נוספת: נזקי גוף שנגרמו לגולש - תאונת עבודה?

לאחר שהשופטת קיבלה את גרסתה של התובעת לאירוע קבעה כי המפעיל התרשל בכך שלא דרש מהמחליקים המשתוללים לרדת מהמשטח מיד כשהבחין בהשתוללות.

השופטת הוסיפה כי באופן כללי, על מפעיל שמבחין במחליקים משתוללים לדרוש מיד כי יפסיקו עם התנהגות זו ולהורידם במידת הצורך מהמשטח, ולא להסתפק בהערות סרק שאינן משפיעות כלל.

יחד עם זאת הוסיפה השופטת כי כיון שהתובעת הבחינה במחליקים המשתוללים מספר רב של דקות לפני ההתנגשות והן בגלל שיש לה ניסיון עבר בהחלקה ולא הייתה חדשה בתחום, הייתה לתובעת חלק באחריות לקרות ההתנגשות ולכן קבעה השופטת כי יש לתובעת אשם תורם להתרחשות התאונה בשיעור של 35%. לאור זאת, הגיע סכום הפיצוי הכולל שהוטל על המפעיל ל-87,500 ₪.

נפגעת בעת פעילות פנאי או ספורט? צור קשר בהקדם עם עורך דין לצורך יעוץ משפטי והדרכה להמשך הדרך.

לקבלת סיוע אישי ודיסקרטי חייג/י 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזקי גוף שנגרמו לגולש - תאונת עבודה? - האם נזק גוף שנגרם לגולש במהלך עיסוקו הוכר כתאונת עבודה? - היכנסו לקריאה במאמר המלא...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף החלקה על הקרח

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24