חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

רשלנות במתן ייעוץ גנטי או פענוח בדיקות גנטיות

אם נולד לך תינוק הסובל מבעיה גנטית שלא אובחנה על ידי הרופאים לפני או במהלך ההריון, יכול להיות שהמדובר על רשלנות רפואית חמורה ומגיע לכם לקבל פיצויי עתק!

פניה מהירה לעורך דין >>
עורך דין עופר סולר מומחה רשלנות רפואית

רשלנות במתן ייעוץ גנטי

אם נולד לך תינוק הסובל מבעיה גנטית שלא אובחנה לפני או במהלך ההריון, יכול להיות שהמדובר על רשלנות רפואית חמורה ומגיע לכם לקבל פיצויי עתק!

פניה מהירה לעורך דין >>

תסמונת איקס שביר

מחבר: 31/03/2024 13:03

תסמונת האיקס השביר הידועה גם בשם תסמונת מרטין בל, מהווה גורם נפוץ לפיגור שכלי, המתרחש על רקע גנטי. לפי הספרות הרפואית, התסמונת נגרמת בעקבות שינוי בגן הנקרא FMR1, המכיל קוד גנטי הקשור לייצוג חלבונים.

כתוצאה מכמות לא מווסתת של החלבון FMRP, נוצרת תקלה במערכת העצבים, מה שגורם להחלשה בתפקודו של המוח וכתוצאה מכך מתרחשים ליקויים אינטלקטואלים, רגשיים, התנהגותיים ופיזיים בדרגות שונות.

בדומה לספקטרום האוטיסטי, אנשים החיים עם תסמונת האיקס השביר, חולקים תווי פנים ייחודיים המתבטאים בפנים מאורכות ואוזניים גדולות ובולטות.

ככלל, הסובלים מהתסמונת מסווגים כבעלי פיגור שכלי ובנוסף, על פי ממצאי העמותה לתסמונת האיקס השביר בישראל - כשבעים אחוזים מהילדים עם תסמונת איקס שביר, מראים התנהגות אוטיסטית בנוסף ללקות הקוגניטיבית.

הסובל מהתסמונת עשוי אף לחלות באפילפסיה ולסבול מתסמינים פיזיים שונים כגון טונוס שרירים נמוך, בעיות במחזור הדם, דלקות אוזניים וחריצים ספיראליים בקרקפת ומבעיות קוגניטיביות כגון קשיים בהתפתחות השפה, קושי בדיבור ובניהול שיחה, בעיות קשב וריכוז ועוד.

כיצד התסמונת באה לידי ביטוי?

על פי דבריה של דוקטור לידיה גביס, מנהלת המכון להתפתחות הילד בבית החולים שיבא, הלוקים בתסמונת איקס שביר, נמצאים במצב מתמיד של עוררות יתר ומתקשים לווסת את התגובות לגירויים שונים.

קונסטלציה זו מתבטאת במחסור בשינה, רגישות למגע, חוש ריח מוקצן, קשיי אכילה, קשיים ביציבות ובתנועה, קשיי זיכרון, דיבור איטי, קושי בהבנת הנשמע ובהבנה הבסיסית ובנוסף, אלה הסובלים מהפרעות קשב וריכוז, התנהגותם אימפולסיבית והם חווים רגישות יתר.

ילדי האיקס השביר רגישים בצורה מהותית לגירויים חזותיים, הגורמים להם לחרדה ולרוב הם נמנעים מיצירת קשר עין. באופן כללי הם מפרשים את המידע אליו הם נחשפים באופן שגוי ויכולת השיפוט שלהם היא נמוכה עד לא קיימת.

הם סובלים מקשיים הקשורים לנושא הקורדינציה ומרבים להיתקל בדברים הנקרים בדרכם. הם סובלים מליקויי למידה ומתקשים בתחומים כמו מתמטיקה וקריאה.

כמו כן, ילדים הסובלים מתסמונת איקס שביר הינם רגישים למגע באופן הגורם להם ללחץ ואי נוחות קיצונית, הם ימנעו ממגע בכלל, גם כשמדובר במגע עם הקרובים להם ואף ימנעו ממקומות הומים. מרביתם רגישים לבדים כמו צמר, פשתן וקטיפה ואף למרקמים מחוספסים ולא אחידים כמו תפרים בולטים, רוכסן, כפתורים ותוויות של בגדים.

נוסף על האמור לעיל, ריחות עלולים לעורר אצל ילדים הסובלים מהתסמונת את רפלקס ההקאה ובאופן כללי, רעשים חזקים ומתמשכים יגרמו לאי שקט ולסימני מצוקה, אשר יובילו לתגובות כגון זמזום, הפקת קולות וצווחות, אטימת האוזניים וניסיון לברוח.

ילדים אשר סובלים מקשיי שפה לא אחת יגיבו בהתפרצויות זעם. לעיתים תחושת החרדה ואי הנוחות עלולות לגרום למצב אשר בו ילד הסובל מהתסמונת יטיח את ראשו שוב ושוב או יפגע בעצמו, כי גם תחושת הכאב שלהם לוקה בחסר.

מי לוקה בתסמונת האיקס השביר?

לתסמונת האיקס השביר אין שייכות מגדרית, עדתית או אתנית והיא קיימת בכל שכבות האוכלוסייה. שכיחותה של תסמונת האיקס השביר בקרב הגברים הינה 1:4000, לעומת 1:8000 בקרב הנשים.

מבחינה סטטיסטית, ילד אחד מתוך 2000 ילדים, יוולד עם התסמונת בישראל, בזמן שבעולם מדובר על ילד אחד מתוך כ-7000. מתוך מאה עשרים וחמש נשים בישראל, אחת תהיה נשאית של הגן, בהשוואה לנשאית אחת מתוך מאתיים חמישים נשים בעולם.

מי שמצוי בקבוצת סיכון הינם נשאים של הגן או אנשים אשר נולדו לנשאים או למשפחות בהן יש את הגן. כאמור, קבוצת הסיכון קיימת בכלל האוכלוסיה והעובדה שצד אחד הוא נשא אינה משליכה במאה אחוזים על ילודה של צאצא עם הגן.

איתור תסמונת איקס שביר והשפעותיה על הילד

על מנת לאתר את תסמונת האיקס השביר יש לבצע בדיקת ד.נ.א. מהימנות הבדיקה גבוהה יחסית והיא נעשית באמצעות נטילת דם. בנוסף, בבדיקת ד.נ.א ניתן לבחון ולאתר האם הנבדק גם נושא את הגן.

כמו בכל מחלה, גם כאשר נולדים עם תסמונת איקס שביר, ניתן לקיים חיים מלאים ובריאים. בעלי פיגור שכלי ככלל, מקיימים אורך חיים רגיל יחסית - הם חיים בזוגיות, מקימים משפחה ואף עובדים בענפי העבודה השונים. חשוב לציין, שבכל הנוגע לבעלי מוגבלויות, הגישה בארץ היא לתמוך וללוות אותם תוך שאיפה לשלבם במסגרות נורמטיביות רגילות.


יחד עם זאת, כשמדובר במקרים קשים, בהם המצב לא מאפשר לקיים חיים מלאים בלא ליווי צמוד, אז קיים סל סיוע מכוח חוק הביטוח הלאומי ובמקביל פועלות עמותות המסייעות למשפחה בכל שלב ושלב.

הלוקים בתסמונת איקס שביר יעזרו הן בטיפול תרופתי והן בטיפול התנהגותי, פסיכולוגי או פסיכיאטרי. מטרת הטיפול התרופתי היא להקל על התפקוד היומיומי, לרבות הורדת המתח, שליטה בכעס ובאימפולסיביות והתמודדות עם התרגשויות.

ישנן תרופות המסייעות בשיפור מצב הרוח היעילות גם כנגד דיכאון, תרופות הרגעה המסייעות גם לשינה, תרופות נגד חרדה, תרופות הממתנות היפראקטיביות והפרעות קשב וריכוז ואף תרופות לסובלים מאפילפסיה.

תרופות אלה יינתנו אך ורק בהמלצת רופא ובביצוע מעקב מתמשך. ככלל, מומלץ לשמור על סביבה קבועה ועל סדר יום רגיל וקבוע, תוך שילוב המטופל בפעילות שגרתית התואמת את יכולותיו

מקרי רשלנות רפואית לדוגמא

מחובתו של רופא לברר ולדרוש את הרקע התורשתי הקיים במשפחתם של ההורים. במידה והתגלו סימנים המשייכים אותם לקבוצת סיכון, עליו להאיץ בהם לגשת ולבצע בהקדם את הבדיקות הגנטיות למטרת גילוי מוקדם.

אך גם במקרים בהם הרופא המטפל סיפק את האינפורמציה לגבי הסיכויים והסיכונים ואף הפנה את ההורים לבדיקות הקיימות ובכל זאת נולד תינוק החולה בתסמונת איקס שביר, יהיה הרופא מועד לתביעה בגין רשלנות רפואית.

זאת משום שקיימת האפשרות כי מדובר בפענוח שגוי ובמידה והרופא אכן כשל בפענוח הממצאים, אזי הוא האחראי הישיר לכך שההיריון התקדם כסדרו ולא הופסק בטרם נולד הוולד.

חשוב לציין כי גם אם רופא מנסה להניא את ההורים מההחלטה להמשיך בהריון, על סמך שתוצאות הבדיקה הן חיוביות, בסופו של דבר, ההחלטה הסופית בדבר הפסקת ההריון שייכת בלעדית להורים.

פרט נוסף אותו יש להדגיש הוא שהאחריות חלה לא רק על הרופאים, אלא גם על מי שמשתייכים לקבוצות הסיכון הללו, כמובן במידה והם מודעים לכך. עליהם לדרוש את ביצוע הבדיקה הגנטית או כל בדיקה אחרת אשר תניח את דעתם, בין אם לחיוב ובין אם לשלילה.

כשמדובר בתסמונת או במחלה חשוכת מרפא אשר עימה נולד אדם, לעיתים עילת התביעה היא מעצם אי מניעת ההולדה ובמקרים בהם הצוות הרפואי היה ער למצבו ועתידו של העובר, עלולה להתקיים תובענה של הולדה בעוולה.

תובענה בגין הולדה בעוולה תוגש על ידי ההורים בשמו של התינוק, כנגד הרופא המטפל ואו המוסד הרפואי אשר אליו הוא משתייך, כמו גם תביעה בגין רשלנות רפואית בעבור משפחתו של הילוד, שכן עלות הטיפול והמחייה של לוקה בשכלו הינה גבוהה, משום שהיא כוללת אלמנטים טיפוליים יקרים ולא שגרתיים.

פסקי דין רלוונטיים לנושא

בהליך ת"א תל אביב 1386-97‏ זאב גולן נגד הסתדרות מדיצינית בע"מ, נתבע רופא, משום שלא איבחן אדם שנולד עם פיגור שכלי אשר הוגדר כנכה ודרגת אי כושרו היא כ-65%. עילת התביעה הייתה רשלנות רפואית באבחון מוקדם.

כבר בשלב הלידה היו קשיים, התובע שאך נולד זכה לציון נמוך במבחן האפגר, דבר אשר מצביע על מצוקה. צבע עורו לא היה תקין והוא אף הוכנס לאינקובאטור על מנת לשמור על חום גופו ונזקק לחמצן.

לאחר שחרורו מבית החולים, ניגשה משפחתו של התינוק לרופא הנתבע, אשר ערך מעקב התפתחות במשך כמה שנים. על אף מראו של התובע, אשר הצביע על השתייכותו לסובלים מתסמונת איקס שביר, לא אבחן הרופא את התסמונת ורק כאשר התובע היה כבן שלוש, ניגשו הוא ומשפחתו למומחים אחרים ואז התגלה כי הוא סובל מפיגור שכלי ואובחנה התסמונת.

בתחילה נדחתה התביעה, אך בית משפט העליון הפך את ההחלטה ונקבע כי הטעות באבחון מהווה רשלנות רפואית. דובר על פיגור הנובע ממום גנטי, שזה אומר כתוצאה מהתסמונת.

לבסוף, לאחר שהתיק הוחזר לבית המשפט המחוזי, נקבעו פיצויים על סך של מיליון ומאתיים וחמישים אלף ש"ח, הכוללים בין היתר כאב וסבל, הוצאות עבור עזרה בלימודים, טיפולים רפואיים, הוצאות משק בית וכיוצא בזה.

בהליך בת"א 12074-07/10 פלוני, פלונית, פלוני נגד מדינת ישראל משרד הבריאות, שירותי בריאות כללית, המקרה האמור עסק בתובענה בגין רשלנות רפואית. מדובר בילד אשר נולד עם תסמונת איקס שביר בנוסף למומים אחרים, בין היתר הוולד נולד עם היקף ראש קטן ונכות שכלית שהוגדרה כבינונית.

מן הראוי לציין כי הורי התובע הינם בני דודים ובעבר נולד להם ילד אשר סבל ממום גנטי שבעקבותיו הוא לבסוף נפטר. יחד עם זאת, לזוג ההורים יש ילדים נוספים אשר מוגדרים כילדים נורמטיביים.

ההורים העלו טענות כנגד הרופא אשר ביצע בדיקת אולטרסאונד, על כך שהלה לא הפנה אותם לבדיקה גנטית, על אף ההיסטוריה הרפואית. בנוסף, הועלו טענות גם כנגד טיפת חלב בגין התרשלות בביצוע מעקב אחר האם.

לבסוף נקבעה חלוקת אחריות בין שירותי טיפת חלב לשירותי בריאות כללית. הפיצויים אשר נפסקו היו בסך של אחד עשר מיליון ש"ח, סכום הכולל ניידות, סיוע באבזור, הוצאות רפואיות, כאב וסבל, סיוע של צד שלישי, התאמת דיור, הפסדי פנסיה עתידיים והפסדי שכר צפויים.

תשובות של עורכי דין לגבי תסמונת האיקס השביר

באתר שלנו תוכלו למצוא אלפי סקירות רפואיות ומשפטיות שכתבו מומחים רפואיים ועורכי דין על סמך ניסיון פרקטי בטיפול וייצוג נפגעי רשלנות רפואית.

עורכי הדין שלנו צברו ניסיון רב לאורך השנים, טיפלנו ונתנו ייעוץ משפטי לאלפי אנשים שרצו לבדוק היתכנות להגשת תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית כלפיהם או כלפי הילדים שלהם.

רוב הפונים למשרדנו מגלים עניין בסוגיות מרכזיות, אשר רלוונטיות כמעט בכל תביעת רשלנות רפואית, כמובן בכל מקרה לגופו.

לפניכם תשובות מפורטות והסברים של עורך הדין עופר סולר בנוגע לשאלות נפוצות בנושא רשלנות רפואית באבחון תסמונת איקס שביר וכן מידע בנוגע לזכויות המגיעות לכם ולילדכם בכל מקרה של חשש מפני התרשלות במעקב ההריון שגרמה ללידת תינוק הסובל מתסמונת האיקס השביר.

עשיתי מעקב הריון בקופת חולים שהיה תקין ונולד לי בן שהתברר בגיל 3 שיש לו תסמונת איקס שביר ואני נשאית של הגן, לא הסבירו לי שצריך להיבדק בהריון, אם אני מגישה תביעה צריך לתבוע את הרופאה שהיא שכנה שלי?

במקרה של לידת ילד אשר לוקה בתסמונת איקס שביר בשל כך שלא הוסבר לאם בהריון כי מומלץ שתערוך בדיקת נשאות לאיקס שביר, התביעה מוגשת כנגד הגורם אשר אחראי על מעקב ההיריון ואשר עליו הייתה מוטלת החובה להסביר על הבדיקה ונחיצותה. 

אם מעקב ההיריון בוצע במסגרת קופת חולים, אין בדרך כלל חובה לתבוע באופן אישי את הרופאה שביצעה את מעקב ההיריון כל עוד היא עבדה בקופת החולים וביצעה כאמור את מעקב ההריון במסגרת עבודתה בקופת חולים. קופת החולים אחראית על מעשי עובדיה וניתן להגיש את התביעה נגד קופת החולים.

נבדקתי בהריון הראשון לנשאות לתסמונת איקס שביר וקיבלתי תשובה שאני לא נשאית, בהריון השלישי נולד לי בן אשר לוקה בתסמונת - האם יש מקום לתביעה? איך זה אפשרי?

הבדיקה לנשים לנשאות לתסמונת איקס שביר מכסה אחוז גבוה מאוד מהמוטציות הגנטיות אשר עלולות לגרום ללידת ילד הלוקה בתסמונת איקס שביר. יש אחוז קטן מאוד של סוגי מוטציות שאינו נבדק ויתכן שזה המקרה שאירע אצלך ואז לא בטוח שיהיה מקום לתביעה. 

עם זאת, יש מקרים בהם מתברר כי הבדיקה שנערכה לאישה בהריון לנשאות למוטציה של איקס שביר לא נערכה כראוי או הייתה התרשלות בפענוח הבדיקה והתוצאה שנמסרה לאישה שאינה נשאית של התסמונת הייתה שגויה. 

ניתן לברר אם אכן זה מה שאירע בעזרת בדיקה גנטית חוזרת לאישה ובחינת התוצאות של הבדיקה הקודמת, שכן תמונות הפענוח אמורות להישמר במכון שפענח את הבדיקה.

משרדנו טיפל ומטפל בתביעות רשלנות רפואית בנושא ביצוע רשלני או פענוח רשלני של בדיקות נשאות לאיקס שביר אצל נשים אשר הביאו ללידת ילדים הלוקים בתסמונת ובכל חשד את מוזמנת לפנות אלינו.

הבנתי שתסמונת איקס שביר זו מחלה בעיקר של בנים, נולדה לי בת שהתברר שיש לה איקס שביר והיא על הרצף האוטיסטי, האם אפשר לתבוע על כך שלא שלחו אותי לבדיקה לנשאות בהריון?

ההמלצה לבצע בדיקת נשאות למוטציות של איקס שביר הינה לכלל הנשים בהריון או בגיל הפוריות המתכננות הריון וזאת ללא קשר למין העובר. תסמונת האיקס השביר אכן לרוב מתבטאת באופן חמור יותר אצל זכרים מאשר אצל נקבות, אולם גם אצל בנות עלולים להתפתח מאפיינים של התסמונת הכוללים קווים אוטיסטים. 

ככל שלא הוסבר לך לפני ההיריון או בזמן ההיריון שמומלץ לערוך בדיקת דם לנשאות לתסמונת, נראה שיתכן שיהיה מקום לתביעת רשלנות רפואית כנגד הגורם אשר ביצע לך את מעקב ההיריון.

לאחר הריון תקין לחלוטין נולד לי ילד שמתברר שיש לו תסמונת איקס שביר, במשפחה שלנו לא ידוע לי על מקרים נוספים, האם יכלו לעלות על הבעיה בהריון?

תסמונת האיקס השביר הינה תסמונת שכיחה למדי ולכן הוחלט להציע לכלל הנשים לפני הריון או בתחילת הריון בדיקה גנטית לנשאות למוטציה. המדובר בבדיקת דם פשוטה ולא כואבת וככל שהאישה נמצאת נשאית, הרי שיש מקום לבדוק אם העובר אינו חולה. 

העובדה שאין במשפחה מקרים ידועים של תסמונת איקס שביר אינה משנה את חובת הרופא אשר מבצע את מעקב ההריון או מלווה אישה אשר מתכננת הריון, להסביר לה על הבדיקה ולהציע לה לבצע אותה. 

בכל מקרה של הולדת ילד עם איקס שביר מן הראוי לבדוק אם ניתנו לאם הסברים לפני ההריון ובמהלך ההריון על האפשרות לבצע את הבדיקה באמצעות בחינת התיק הרפואי.

איזה חוות דעת של מומחים רפואיים צריך כדי להגיש תביעת רשלנות רפואית במקרה של לידת ילד שאובחן עם תסמונת איקס שביר וכמה הן עולות?

ככל שמדובר בתביעת רשלנות רפואית בגין אי עדכון של האם בדבר הבדיקה לנשאות למוטציה הגנטית של איקס שביר, הרי שיש צורך בחוות דעת של מומחה בתחום הגניקולוגיה וכן מומחה להערכת הנכות של הילד בתחום נוירולוגית ילדים. 

בתביעות אשר עילתן התרשלות באופן ביצוע בדיקת הנשאות למוטציה אצל האם, יהיה צורך לצרף חוות דעת של מומחה בתחום הגנטיקה, אשר יבהיר מה הייתה ההתרשלות בבדיקה שהביאה לתוצאה שגויה וכן מומחה בתחום נוירולוגית ילדים להערכת הנכות. 

עלויות חוות הדעת משתנות ממומחה למומחה, אולם בשלב ראשון מבקשים מהמומחה לעניין ההתרשלות לבחון את התיעוד הרפואי ולהעריך אם יוכל לתת חוות דעת, כאשר עלות התייעצות זו כרוכה בתשלום של כ-3,000 ₪. 

אם התשובה היא חיובית יש לקבל חוות דעת מלאה שעלותה יקרה יותר ויכולה להגיע במקרים מסוימים לסכום של 20,000 ₪, אולם במקרים של קושי כלכלי יש חברות שמוכנות לממן באופן חוקי את עלות חוות הדעת בתמורה לעמלה מהפיצויים שמתקבלים בסוף ניהול התיק.   

מה גובה הפיצוי שניתן לקבל בתביעת רשלנות רפואית על הולדת ילד עם תסמונת איקס שביר?

גובה הפיצוי בתביעת רשלנות רפואית על הולדת ילד עם איקס שביר תלוי במידה רבה מאוד בהיקף הנזק שנגרם, כלומר בשיעור הנכות של הילד. 

ילדים ובוגרים עם תסמונת איקס שביר נעים על רצף תפקודי רחב למדי - חלקם עם אוטיזם משמעותי ופיגור שכלי וחלקם עם קווים אוטיסטים קלים ויכולת תפקודית קרובה לנורמה. 

ילד אשר אינו מתקשר כלל ויזדקק לעזרה והשגחה צמודים כל ימי חייו, אמור לקבל פיצוי גבוה יותר מאשר ילד שיזדקק בבגרותו לעזרה קלה בפעולות מורכבות. במקרים החמורים היקף הפיצוי יכול להגיע למיליוני שקלים.

עד מתי אפשר להגיש תביעת רשלנות רפואית על לידת ילד עם תסמונת איקס שביר?

תביעה בשל רשלנות רפואית אשר הביאה ללידת ילד הלוקה בתסמונת איקס שביר יש להגיש לפני שמלאו לילד 7 שנים, לאחר מועד זה יש סיכון ממשי שעילת התביעה תתיישן. ניתן לטעון להארכת תקופת ההתיישנות במקרים בהם התבררה האבחנה של איקס שביר בילוד זמן מה לאחר הלידה. 

מאחר ובחלק גדול מהמקרים האבחנה של ילדים עם איקס שביר נעשית לאחר גיל שנה שרק אז מתחילים לראות עיכוב התפתחותי, הרי שיש סיכוי להתגבר על נושא ההתיישנות גם אם התביעה תוגש זמן קצר לאחר גיל 7 שנים. 

בכל מקרה בו ניתן להגיש את התביעה לפני גיל 7 שנים הדבר רצוי מאוד ולכן מוטב לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית בהקדם.

איך מאבחנים בהריון שלעובר יש תסמונת איקס שביר?

האבחון של עובר אשר יש לו תסמונת איקס שביר מתחיל בדרך כלל בבדיקת דם לנשאות של האם לתסמונת. אם מתברר שהאם נשאית מומלץ לערוך בדיקת מי שפיר ולבדוק אם העובר לוקה בתסמונת. 

במקרים בהם מתברר בבדיקת מי שפיר שלעובר אכן יש תסמונת איקס שביר, להורים ניתנת האפשרות לפנות לוועדה להפסקת הריון ולבקש אישור להפסקת הריון. 

משום שלתסמונת איקס שביר עלולות להיות השלכות חמורות ובין היתר אוטיזם ברמה חמורה וכן פיגור שכלי, ועדה להפסקת הריון תאשר בקשה להפסקת הריון בכל שלב של ההריון אם מתברר בבדיקת מי שפיר שהעובר לוקה בתסמונת.

בכל מקרה של חשש לקיומה של רשלנות רפואית יש לפנות לעורך דין המתמחה בתחום על מנת להוציא את התיעוד הרפואי ולבחון האם אכן קיימת עילה לתביעת רשלנות.

עורכי הדין שלנו זמינים עבורכם למתן ייעוץ משפטי ראשוני אישי ללא התחייבות - פנו אלינו ונשמח לסייע!

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (5) | דירוגים (2)

5 stars - based on 2 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר רשלנות רפואית ייעוץ גנטי תסמונת איקס שביר

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24