עורך דין עופר סולר מסביר מונחים מקצועיים - מילון רשלנות רפואית, כל מה שצריך לדעת...
מילון מונחים רפואיים - על רשלנות רפואית

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי
אבחון סרטן הרופאים איחרו או טעו באבחון מחלה קשה?
לחצו כאן לייעוץ אישי!
עורך דין עופר סולר

מילון מונחים - הכל על רשלנות רפואית

Hebrew

אגרת בית משפט – בתביעות בגין רשלנות רפואית אשר גרמה לנזק גוף סכום האגרה הינו קבוע ועומד על סך של כ- 600 ₪ בבית משפט שלום וסך של כ- 1,000 ₪ בבית המשפט המחוזי.

אבחנה מבדלת - רשימת מחלות ומצבים רפואיים אשר כולם עלולים לגרום לסימפטום (תסמין) מסויים. כך למשך קוצר נשימה יכול להיגרם בשל אסטמה, מצב של לחץ נפשי ואי ספיקת לב.

אובדן השתכרות - אחד מראשי הנזק אשר נתבעים בתביעות בגין רשלנות רפואית. מדובר בהחזר השכר אשר יכול היה התובע להרוויח בתקופה בה לא עבד או לא יעבוד בעתיד בגין נזקי הגוף שנגרמו לו בשל רשלנות הנתבע וכן פיצוי על אובדן כושר השתכרות.

אוטופסיה - נתיחה לאחר המוות, הליך אשר מטרתו העיקרית לקבוע את סיבת המוות.

אוטיזם - הפרעה פסיכיאטרית נוירולוגית אשר המאפיינים המרכזים שלה הינם קושי בתקשורת, הפרעה בדיבור ונטיה להתנהגות חזרתית. מטופל בעיקר בטיפול התנהגותי. קיימת חשיבות רבה לאבחון מוקדם של התסמונת. 

אוטם שריר הלב  - התקף לב. מצב בו יש ירידה באספקת הדם המחומצן לשריר הלב בשל חסימה בעורקים הכליליים אשר מספקים דם לשריר הלב ובשל כך נגרם נמק של השריר ופגיעה בתפקודו.

קרא עוד
חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
כניסה לפורום
מרכז עזריאלי 1 קומה 36
טל. 03-7369253
פקס. 03-7369345
מפת האתר
כניסה לפורום מרכז עזריאלי 1 קומה 36 טל. 03-7369253 פקס. 03-7369345
עדכונים באתר:

     איחור בהפניה לקולונסקופיה     אי גילוי תסמונת דאון ביילוד      התיישנות עילה במקרים של הולדה בעוולה     לדעת יותר: על אבחון רעלת הריון     גידול בעצב השמיעה - רשלנות באבחון וניתוח     רשלנות רפואית בלידה - מוות של תינוק עקב תשניק     טיפול רפואי רשלני - כשלון ניתוח במעי הגס     איחור באבחון מפרצת באבי העורקים     אוסטאומיליטיס בעקבות זיהום לאחר ניתוח     מבחן הרופא הסביר - הלכה למעשה     נזק מוחי לאחר ניתוח נוירוכירורגי     טיפול רפואי רשלני בלידה - שיתוק ע''ש ארב erb'     בדיקות אולטראסאונד בהריון - רשלנות רופא     רשלנות רפואית במעקב הריון - נקודות למחשבה     נפגעת בגלל רשלנות רפואית?      אחרי תאונה של אישתי     פציעה במלון באיטליה     אחריות בעלי הדירות     צריך עצה של עו"ד     יש טעם לעשות משהו?     עורך דין שטיפל בתאונת דרכים     פגיעה על קורקינט חשמלי     את מי אני יכולה לתבוע?     בדיקת נסיבות המוות     הילד שבר את הרגל