חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

נפגעת בגלל רשלנות רפואית? מגיע לך לקבל תשובות!

בכל שנה מוגשות בישראל כ-2400 תביעות רשלנות רפואית. אם גם לך נגרמו נזקים בטיפול רפואי, חשוב לבדוק את המקרה לעומק, בשיתוף מומחה רפואי, בדרך לפיצויי הולם!

פניה מהירה לעורך דין >>

נפגעת בגלל רשלנות רפואית?

בכל שנה מוגשות בישראל מעל 2400 תביעות רשלנות רפואית. אם גם לך נגרמו נזקים בטיפול רפואי, זה הזמן לבדוק את המקרה לעומק בדרך לתביעת פיצויים!

פניה מהירה לעורך דין >>

טיפול רפואי רשלני ברפואת ילדים

מחבר: 31/03/2024 12:56

"ויבא אלישע הביתה והנה הנער מת משכב על מיטתו ויבא ויסגר הדלת בעד שניהם ויתפלל אל ה' ויעל וישכב על הילד וישם פיו על פיו ועיניו על עיניו וכפיו על כפו ויגהר עליו ויחם בשר הילד וישב וילך בבית אחת הנה ואחת ויעל ויגהר עליו ויזורר הנער עד שבע פעמים ויפקח הנער את עיניו", מלכים ב' פרק ד' לב'-לה.

כל הורה חרד לבריאות ילדיו ומבקש, בעת הצורך, לקבל עבורם טיפול רפואי נכון וטוב אשר יסייע לילד להחלים ממחלה.

בעת טיפול בילד מוטלת על הרופא המטפל משימה לא פשוטה של אבחון וטיפול, משום שבמרבית המקרים הוא מתקשה לקבל מהילד מידע חיוני שניתן לקבל ממבוגר שסובל מבעיה בריאותית - מיקום הכאב, סימפטומים ועוד. בנוסף, בחלק מן המקרים הילד אינו משתף פעולה ואף מתנגד לבדיקה ולטיפול.

על אף כל האמור לעיל ואולי דווקא בגלל זה, סטנדרט הטיפול, האבחון והזהירות המצופים מרופא אשר מטפל בילד הסובל מבעיה רפואית הינו גבוה למדי.

טיפול רפואי בילד כשל וגרם נזק - איך יודעים שזו רשלנות?

כאשר מדובר ברופא אשר אינו מומחה ברפואת ילדים, למשל רופא משפחה או רופא תורן במוקד רפואי של קופת חולים, הרי שמוטלת עליו החובה בכל מקרה של ספק באבחנה או בטיפול להפנות את הילד לבדיקת רופא מומחה בתחום רפואת הילדים.

על רופא הילדים לקבל מהוריו של הילד או ממי שהשגיח על הילד את סיפור המקרה לפרטי פרטים (אנמנזה) על מנת לקל תמונה מלאה על הסימפטומים.

הרופא חייב לבצע את כל הבדיקות הנחוצות על מנת לשלול מצבים ומחלות מסוכנות אשר עלולות לגרום לנזק חמור לילד, אף אם אבחנות אלו נדירות ופחות שכיחות.

על הרופא מוטלת החובה להדריך את הורי הילד כיצד יש לטפל בילד, מה לעשות במידה ומצבו מתדרדר, לאילו סימנים מחשידים יש לשים לב במיוחד ומתי הם חייבים לפנות למיון.

לאחרונה ניתן פסק דין בעניין ע.א 3459/06 (מחוזי ת"א) ד"ר שוורץ לב ואח' נ' עזבון המנוח דנה פילוסוף, אשר עסק בפסק דינו של בית משפט השלום בעניין מותה של ילדה בת 5 שנפטרה מדלקת קרום המוח על רקע דלקת ריאות חמורה.

הילדה המנוחה נבדקה ערב קודם בידי רופא במוקד רפואי אשר לא איבחן את מחלתה ולא ערך את הבדיקות הנדרשות. בשל רשלנות רפואית של הרופא הבודק במוקד הרפואי, מצבה של הילדה התדרדר עד שנפטרה.

בית המשפט בפסק דינו קובע את הסטנדרטים הראויים בעת בדיקת ילד ובפרט אצל רופא מוקד, אשר מהווה את החוליה הראשונה בשרשרת הטיפול והגורם הרפואי הראשון אשר בודק את הילד.

לפי פסק הדין מוטלת על הרופא החובה להגיע לחקר האמת, על ידי ביצוע כל הבדיקות הנדרשות וכל זאת על מנת שלא יחשב כרשלן ועל מנת שבית המשפט יקבע כי אין המדובר בטיפול רפואי רשלני.

כיצד לפעול אם יש חשד כי התרשלות בטיפול גרמה נזק לילד?

היה ויש חשד כי רשלנות רפואית בטיפול גרמה נזק לילד בראש ובראשנה מומלץ לפנות בהקדם להתייעצות עם עו"ד אשר הינו בקי ומנסה בתחום הרשלנות הרפואית. לשם עריכת פגישת ייעוץ, עורך הדין יפנה לגורמים הרפואיים אשר טיפלו בילד ויקבל את מלוא התיקים הרפואיים.

לאחר מכן יפנה עורך הדין למומחה רפואי מתאים על פי נסיבות המקרה אשר יבדוק את התיעוד הרפואי ובמידת הצורך את הילד ויעריך את איכות הטיפול ואם אכן התגלתה רשלנות רפואית בטיפול. המומחה הרפואי יערוך חוות דעת רפואית אשר תבסס את הטענה בדבר טיפול רפואי רשלני והנזק שנגרם בעקבותיו. 

תשובות לשאלות נפוצות בנושא רשלנות רפואית בטיפול בילד

באתרנו תוכלו למצוא אלפי סקירות רפואיות ומשפטיות שכתבו מומחים רפואיים ועורכי דין על סמך ניסיון פרקטי בטיפול וייצוג נפגעי רשלנות רפואית.

עורכי הדין שלנו צברו ניסיון רב לאורך השנים, טיפלנו ונתנו ייעוץ משפטי לאלפי אנשים שרצו לבדוק היתכנות להגשת תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית. מרבית הפונים מתעניינים לרוב בסוגיות מרכזיות, אשר רלוונטיות כמעט בכל תביעת רשלנות רפואית, כמובן בכל מקרה לגופו.

לפניכם תשובות מפורטות והסברים של עורך הדין עופר סולר בנוגע לשאלות נפוצות בנושא רשלנות רפואית בטיפול בילדים ובפרט רשלנות של רופא ילדים והזכויות המגיעות לכם ולילדכם בכל מקרה של חשש מפני התרשלות בטיפול.

פניתי עם בני לרופא ילדים שוב ושוב עם כאבי בטן קשים והוא כל פעם אמר שזה רק עצירות, בסוף פניתי למיון והתברר שזה היה אפנדציט שהתפוצץ והילד עבר ניתוח גדול והחלמה ארוכה, אפשר לתבוע על רשלנות רפואית?

כדי להעריך אם רופא הילדים התרשל בכך שלא הפנה אתכם למיון מוקדם יותר ולא חשד כי מדובר בדלקת בתוספתן (אפנדציטיס), יש צורך לבחון את התיק הרפואי של הילד. 

יש מספר בדיקות אשר על רופא הילדים לבצע כדי לשלול את האפשרות של דלקת בתוספתן ובהן בדיקה פיזיקאלית של הבטן, בדיקת דם ועוד. 

אם יתברר כי אכן רופא הילדים לא ביצע את הבדיקות הנדרשות ובכך התרשל וכי אם הרופא היה מפנה אתכם מוקדם יותר לבדיקה במיון ניתן היה לאבחן את הדלקת בתוספתן קודם להתנקבות התוספתן המודלק, הרי שיתכן וניתן יהיה לשקול תביעת רשלנות רפואית. 

יהיה צורך לבחון גם את היקף הנזק שנגרם ובפרט הנזק הקבוע בשל ההתרשלות והאם הוא מצדיק כלכלית הגשת תביעת רשלנות רפואית אשר כרוכה בעלויות.

הבן שלי בן 13 הרגיש כאב פתאומי באשכים ביום שישי בערב, הלכנו למוקד רפואי והרופאה אמרה שזה כנראה בקע ושנלך לקופת חולים ביום ראשון. ביום ראשון הפנו אותנו דחוף לבית חולים והתברר שהיה תסביב של האשך. ניתחו אותו אבל היו כבר צריכים לכרות את האשך שהיה אבוד. איך מגישים תביעת רשלנות רפואית ונגד מי? 

תסביב של האשך הינו מצב רפואי בו האשך מסתובב לפתע סביב צירו ובשל כך יורדת אספקת הדם לאשך ועלול להיווצר נמק. הסימנים הם כאב פתאומי, אדמומיות באזור ונפיחות. מדובר במצב רפואי דחוף הדורש טיפול כירורגי בהקדם האפשרי כדי למנוע את המשך הפגיעה באספקת הדם לאשך ונמק שלו.

כדי להעריך אם הרופאה במוקד התרשלה בכך שלא חשדה באבחנה האפשרית המסוכנת של תסביב אשך ולא הפנתה אתכם באופן דחוף למיון, יהיה צורך לקבל את הרשומה הרפואית מהמוקד ומבית החולים ולהתייעץ עם רופא ילדים או אורולוג ילדים.

כדאי לפנות תחילה אל עורך דין בעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לכם בקבלת התיק הרפואי ובפניה למומחה הרפואי המתאים.

הבת שלי בת שנה וחצי סבלה מדלקת אוזניים וגרון, הרופא בקופת חולים עשה לה משטח גרון ונתן אנטיביוטיקה, היינו אצלו שלוש פעמים אחר כך ואמרנו שלא רק שהיא לא משתפרת, אלא שהמצב הופך פחות טוב והחום לא יורד והוא הורה להמשיך את האנטיביוטיקה. הלכנו למיון מיוזמתנו ושם הילדה אושפזה בטיפול נמרץ ויש חשד לנזק מוחי, אני רוצה לתבוע את הרופא ילדים על הזלזול והרשלנות, מה עושים?

במצב של זיהום חיידקי אצל ילדים אשר אינו משתפר תחת טיפול אנטיביוטי יש בדרך כלל מקום לבירור ובדיקות על מנת למנוע התדרדרות למצב של שוק ספטי, אשר הוא ככל הנראה מה שאירע במקרה שלכם. 

על מנת להעריך אם ההתנהלות של רופא הילדים בקופת חולים הייתה סבירה או רשלנית, יהיה צורך לבדוק את התיק הרפואי ולבחון אילו בדיקות רופא הילדים ערך לילדה, מה היו התוצאות של הבדיקות ולהתייעץ עם רופא ילדים מנוסה האם מדובר כאמור בסטייה מסטנדרט רפואי סביר

ככל שמדובר במקרה טרי מומלץ טרם הגשת תביעה להמתין להתאוששות של הילדה ולערוך סדרת בדיקות מקיפה להערכת הנזק. 

כאשר מדובר בילדים צעירים מאוד מתחת לגיל 3, יש לעיתים צורך להמתין פרק זמן עד שניתן יהיה לערוך בדיקה נוירו-התפתחותית שתוכל לתת תשובה ודאית אם נגרם נזק נוירולוגי ומה היקפו.  

פניתי לרופא ילדים בקופת חולים אחרי שהבן שלי בן שנתיים וחצי התלונן על כאבי בטן חזקים והיו לו הקאות עם צבע ירוק וגם יציאות אדומות. הרופא אמר שאין מה לדאוג כי אין חום וככה מרח אותי שלוש פעמים שפניתי אליו. הגענו בסוף למיון שהילד כבר ישנוני ושם אבחנו תוך רבע שעה שהוא סובל מהתפשלות מעי עם נקב כבר במעי שגרם לזיהום קשה. אני בטוחה שזו רשלנות רפואית ורוצה לתבוע, איך ממשיכים מכאן?

הסימנים שאת מתארת אכן אופייניים להתפשלות מעי - זהו מצב בו חלק של המעי 'נבלע' בתוך חלק סמוך לו בדומה לאופן בו מקפלים אנטנה של מכשיר רדיו. זהו מצב מסוכן ודחוף, שכן הוא עלול לגרום לפגיעה במעי עקב ירידה באספקת הדם אליו וחדירת חיידקים מהמעי לתוך הגוף עד למצב של זיהום קשה בכל הגוף (ספסיס), אשר הינו מצב מסכן חיים. 
 
נראה שיש בהחלט מקום לברר את המקרה והדרך הנכונה לעשות זאת היא לפנות תחילה אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית, שיוכל לסייע בקבלת התיקים הרפואיים ובפניה למומחה רפואי מתאים ברפואת ילדים שיעריך אם הייתה התרשלות בטיפול והאם יש מקום להגשת תביעה. 

הילד בן החמש התחיל פתאום לצלוע ולהתלונן על כאבים באזור ירך ימין, פנינו לרופא ילדים שהעריך שזה לא משהו רציני והפנה אותנו לאורתופד ילדים והתור אליו נקבע לעוד חודש, המצב התדרדר ופנינו למיון והתברר שלילד יש זיהום חמור במפרק הירך, שכנראה כבר גרם לו לפגיעה לכל החיים, מה הסיכויים לתביעת רשלנות רפואית?

מצב של צליעה אצל ילדים יכול לנבוע מגורמים שונים, בעיה מולדת, טראומה וכן זיהום. לתלונות על צליעה רופאי הילדים אמורים להתייחס בכובד ראש ולשלול תחילה מצבים מסוכנים כמו זיהום בפרק אשר דורש טיפול מהיר כדי למנוע נזקים קבועים. 

כדי להעריך אם בדיקת רופא הילדים הייתה רשלנית והיה עליו להפנות את הילד למיון בחשד לזיהום במפרק יהיה צורך לבדוק את התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם רופא ילדים מנוסה. כדאי לפנות תחילה אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה וסיוע בקבלת התיעוד.

במידה והנכם זקוקים לייעוץ משפטי בשל חשד לטיפול רפואי רשלני בילדכם, עורכי הדין במשרד עורכי דין סולר קפלינסקי, כאן לשירותכם.
 

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (5) | דירוגים (2)

5 stars - based on 2 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר רשלנות רפואית רפואת ילדים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

03 ביולי 2024

בדיקת מי שפיר: כל הורה חי...

רופא הנשים המלווה את ההורים במהלך ההריון חייב להסביר, בכל הריון ללא יוצא מן הכלל, על החשיבות הרבה שבבדיקת מי שפיר על מנת שההורים ...

קרא עוד

03 ביולי 2024

הפסקת טיפול תרופתי בשל הי...

רשלנות רפואית בטיפול בפצועת פיגוע ותשלום פיצויי עתק, בשל הפסקת טיפול אנטיביוטי בהעדר רישום רפואי כנדרש לפי חוק.

קרא עוד

10 ביולי 2024

אבחון תסמונת די ג'ורג' בע...

תסמונת די ג'ורג' הנה תסמונת גנטית נדירה, לרוב נובעת ממטוציה חדשה, שניתן וחשוב לאבחן באמצעות בדיקות גנטיות כבר בתחילת ההריון! עורך...

קרא עוד

10 ביולי 2024

מוטציה דה נובו - מה משמעו...

מוטציות גנטיות דה נובו הנן תסמונות גנטיות שמתפתחות לראשונה בעובר, במהלך ההריון, ולכן ניתן לאבחן אותן רק במהלך ההריון ובאמצעות בדי...

קרא עוד

14 ביולי 2024

אבחון מוקדם של פגיעה במבנ...

פגיעה במבנה התקין של כרומוזום X עלולה להוביל להתפתחותן של תסמונות גנטיות משמעותיות, ולכן חשוב להסביר להורים עד כמה חשוב לערוך בדי...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24