חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

נפגעת בגלל רשלנות רפואית? מגיע לך לקבל תשובות!

בכל שנה מוגשות בישראל כ-2400 תביעות רשלנות רפואית. אם גם לך נגרמו נזקים בטיפול רפואי, חשוב לבדוק את המקרה לעומק, בשיתוף מומחה רפואי, בדרך לפיצויי הולם!

פניה מהירה לעורך דין >>

נפגעת בגלל רשלנות רפואית?

בכל שנה מוגשות בישראל מעל 2400 תביעות רשלנות רפואית. אם גם לך נגרמו נזקים בטיפול רפואי, זה הזמן לבדוק את המקרה לעומק בדרך לתביעת פיצויים!

פניה מהירה לעורך דין >>

טיפול רפואי רשלני ברפואת ילדים

מחבר: 20/04/2020 22:10

"ויבא אלישע הביתה והנה הנער מת משכב על מיטתו ויבא ויסגר הדלת בעד שניהם ויתפלל אל ה' ויעל וישכב על הילד וישם פיו על פיו ועיניו על עיניו וכפיו על כפו ויגהר עליו ויחם בשר הילד וישב וילך בבית אחת הנה ואחת ויעל ויגהר עליו ויזורר הנער עד שבע פעמים ויפקח הנער את עיניו", מלכים ב' פרק ד' לב'-לה.

כל הורה חרד לבריאות ילדיו ומבקש, בעת הצורך, לקבל עבורם טיפול רפואי נכון וטוב אשר יסייע לילד להחלים ממחלה.

בעת טיפול בילד מוטלת על הרופא המטפל משימה לא פשוטה של אבחון וטיפול, משום שבמרבית המקרים הוא מתקשה לקבל מהילד מידע חיוני שניתן לקבל ממבוגר שסובל מבעיה בריאותית - מיקום הכאב, סימפטומים ועוד. בנוסף, בחלק מן המקרים הילד אינו משתף פעולה ואף מתנגד לבדיקה ולטיפול.

על אף כל האמור לעיל ואולי דווקא בגלל זה, סטנדרט הטיפול, האבחון והזהירות המצופים מרופא אשר מטפל בילד הסובל מבעיה רפואית הינו גבוה למדי.

טיפול רפואי בילד כשל וגרם נזק - איך יודעים שזו רשלנות?

כאשר מדובר ברופא אשר אינו מומחה ברפואת ילדים, למשל רופא משפחה או רופא תורן במוקד רפואי של קופת חולים, הרי שמוטלת עליו החובה בכל מקרה של ספק באבחנה או בטיפול להפנות את הילד לבדיקת רופא מומחה בתחום רפואת הילדים.

על רופא הילדים לקבל מהוריו של הילד או ממי שהשגיח על הילד את סיפור המקרה לפרטי פרטים (אנמנזה) על מנת לקל תמונה מלאה על הסימפטומים.

הרופא חייב לבצע את כל הבדיקות הנחוצות על מנת לשלול מצבים ומחלות מסוכנות אשר עלולות לגרום לנזק חמור לילד, אף אם אבחנות אלו נדירות ופחות שכיחות.

על הרופא מוטלת החובה להדריך את הורי הילד כיצד יש לטפל בילד, מה לעשות במידה ומצבו מתדרדר, לאילו סימנים מחשידים יש לשים לב במיוחד ומתי הם חייבים לפנות למיון.

לאחרונה ניתן פסק דין בעניין ע.א 3459/06 (מחוזי ת"א) ד"ר שוורץ לב ואח' נ' עזבון המנוח דנה פילוסוף, אשר עסק בפסק דינו של בית משפט השלום בעניין מותה של ילדה בת 5 שנפטרה מדלקת קרום המוח על רקע דלקת ריאות חמורה.

הילדה המנוחה נבדקה ערב קודם בידי רופא במוקד רפואי אשר לא איבחן את מחלתה ולא ערך את הבדיקות הנדרשות. בשל רשלנות רפואית של הרופא הבודק במוקד הרפואי, מצבה של הילדה התדרדר עד שנפטרה.

בית המשפט בפסק דינו קובע את הסטנדרטים הראויים בעת בדיקת ילד ובפרט אצל רופא מוקד, אשר מהווה את החוליה הראשונה בשרשרת הטיפול והגורם הרפואי הראשון אשר בודק את הילד.

לפי פסק הדין מוטלת על הרופא החובה להגיע לחקר האמת, על ידי ביצוע כל הבדיקות הנדרשות וכל זאת על מנת שלא יחשב כרשלן ועל מנת שבית המשפט יקבע כי אין המדובר בטיפול רפואי רשלני.

כיצד לפעול אם יש חשד כי התרשלות בטיפול גרמה נזק לילד?

היה ויש חשד כי רשלנות רפואית בטיפול גרמה נזק לילד בראש ובראשנה מומלץ לפנות בהקדם להתייעצות עם עו"ד אשר הינו בקי ומנסה בתחום הרשלנות הרפואית. לשם עריכת פגישת ייעוץ, עורך הדין יפנה לגורמים הרפואיים אשר טיפלו בילד ויקבל את מלוא התיקים הרפואיים.

לאחר מכן יפנה עורך הדין למומחה רפואי מתאים על פי נסיבות המקרה אשר יבדוק את התיעוד הרפואי ובמידת הצורך את הילד ויעריך את איכות הטיפול ואם אכן התגלתה רשלנות רפואית בטיפול. המומחה הרפואי יערוך חוות דעת רפואית אשר תבסס את הטענה בדבר טיפול רפואי רשלני והנזק שנגרם בעקבותיו. 

תשובות לשאלות נפוצות בנושא רשלנות רפואית בטיפול בילד

באתרנו תוכלו למצוא אלפי סקירות רפואיות ומשפטיות שכתבו מומחים רפואיים ועורכי דין על סמך ניסיון פרקטי בטיפול וייצוג נפגעי רשלנות רפואית.

עורכי הדין שלנו צברו ניסיון רב לאורך השנים, טיפלנו ונתנו ייעוץ משפטי לאלפי אנשים שרצו לבדוק היתכנות להגשת תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית. מרבית הפונים מתעניינים לרוב בסוגיות מרכזיות, אשר רלוונטיות כמעט בכל תביעת רשלנות רפואית, כמובן בכל מקרה לגופו.

לפניכם תשובות מפורטות והסברים של עורכי הדין ארבל קפלינסקי ועופר סולר בנוגע לשאלות נפוצות בנושא רשלנות רפואית בטיפול בילדים ובפרט רשלנות של רופא ילדים והזכויות המגיעות לכם ולילדכם בכל מקרה של חשש מפני התרשלות בטיפול.

פניתי עם בני לרופא ילדים שוב ושוב עם כאבי בטן קשים והוא כל פעם אמר שזה רק עצירות, בסוף פניתי למיון והתברר שזה היה אפנדציט שהתפוצץ והילד עבר ניתוח גדול והחלמה ארוכה, אפשר לתבוע על רשלנות רפואית?

כדי להעריך אם רופא הילדים התרשל בכך שלא הפנה אתכם למיון מוקדם יותר ולא חשד כי מדובר בדלקת בתוספתן (אפנדציטיס), יש צורך לבחון את התיק הרפואי של הילד. 

יש מספר בדיקות אשר על רופא הילדים לבצע כדי לשלול את האפשרות של דלקת בתוספתן ובהן בדיקה פיזיקאלית של הבטן, בדיקת דם ועוד. 

אם יתברר כי אכן רופא הילדים לא ביצע את הבדיקות הנדרשות ובכך התרשל וכי אם הרופא היה מפנה אתכם מוקדם יותר לבדיקה במיון ניתן היה לאבחן את הדלקת בתוספתן קודם להתנקבות התוספתן המודלק, הרי שיתכן וניתן יהיה לשקול תביעת רשלנות רפואית. 

יהיה צורך לבחון גם את היקף הנזק שנגרם ובפרט הנזק הקבוע בשל ההתרשלות והאם הוא מצדיק כלכלית הגשת תביעת רשלנות רפואית אשר כרוכה בעלויות.

הבן שלי בן 13 הרגיש כאב פתאומי באשכים ביום שישי בערב, הלכנו למוקד רפואי והרופאה אמרה שזה כנראה בקע ושנלך לקופת חולים ביום ראשון. ביום ראשון הפנו אותנו דחוף לבית חולים והתברר שהיה תסביב של האשך. ניתחו אותו אבל היו כבר צריכים לכרות את האשך שהיה אבוד. איך מגישים תביעת רשלנות רפואית ונגד מי? 

תסביב של האשך הינו מצב רפואי בו האשך מסתובב לפתע סביב צירו ובשל כך יורדת אספקת הדם לאשך ועלול להיווצר נמק. הסימנים הם כאב פתאומי, אדמומיות באזור ונפיחות. מדובר במצב רפואי דחוף הדורש טיפול כירורגי בהקדם האפשרי כדי למנוע את המשך הפגיעה באספקת הדם לאשך ונמק שלו.

כדי להעריך אם הרופאה במוקד התרשלה בכך שלא חשדה באבחנה האפשרית המסוכנת של תסביב אשך ולא הפנתה אתכם באופן דחוף למיון, יהיה צורך לקבל את הרשומה הרפואית מהמוקד ומבית החולים ולהתייעץ עם רופא ילדים או אורולוג ילדים.

כדאי לפנות תחילה אל עורך דין בעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לכם בקבלת התיק הרפואי ובפניה למומחה הרפואי המתאים.

הבת שלי בת שנה וחצי סבלה מדלקת אוזניים וגרון, הרופא בקופת חולים עשה לה משטח גרון ונתן אנטיביוטיקה, היינו אצלו שלוש פעמים אחר כך ואמרנו שלא רק שהיא לא משתפרת, אלא שהמצב הופך פחות טוב והחום לא יורד והוא הורה להמשיך את האנטיביוטיקה. הלכנו למיון מיוזמתנו ושם הילדה אושפזה בטיפול נמרץ ויש חשד לנזק מוחי, אני רוצה לתבוע את הרופא ילדים על הזלזול והרשלנות, מה עושים?

במצב של זיהום חיידקי אצל ילדים אשר אינו משתפר תחת טיפול אנטיביוטי יש בדרך כלל מקום לבירור ובדיקות על מנת למנוע התדרדרות למצב של שוק ספטי, אשר הוא ככל הנראה מה שאירע במקרה שלכם. 

על מנת להעריך אם ההתנהלות של רופא הילדים בקופת חולים הייתה סבירה או רשלנית, יהיה צורך לבדוק את התיק הרפואי ולבחון אילו בדיקות רופא הילדים ערך לילדה, מה היו התוצאות של הבדיקות ולהתייעץ עם רופא ילדים מנוסה האם מדובר כאמור בסטייה מסטנדרט רפואי סביר

ככל שמדובר במקרה טרי מומלץ טרם הגשת תביעה להמתין להתאוששות של הילדה ולערוך סדרת בדיקות מקיפה להערכת הנזק. 

כאשר מדובר בילדים צעירים מאוד מתחת לגיל 3, יש לעיתים צורך להמתין פרק זמן עד שניתן יהיה לערוך בדיקה נוירו-התפתחותית שתוכל לתת תשובה ודאית אם נגרם נזק נוירולוגי ומה היקפו.  

פניתי לרופא ילדים בקופת חולים אחרי שהבן שלי בן שנתיים וחצי התלונן על כאבי בטן חזקים והיו לו הקאות עם צבע ירוק וגם יציאות אדומות. הרופא אמר שאין מה לדאוג כי אין חום וככה מרח אותי שלוש פעמים שפניתי אליו. הגענו בסוף למיון שהילד כבר ישנוני ושם אבחנו תוך רבע שעה שהוא סובל מהתפשלות מעי עם נקב כבר במעי שגרם לזיהום קשה. אני בטוחה שזו רשלנות רפואית ורוצה לתבוע, איך ממשיכים מכאן?

הסימנים שאת מתארת אכן אופייניים להתפשלות מעי - זהו מצב בו חלק של המעי 'נבלע' בתוך חלק סמוך לו בדומה לאופן בו מקפלים אנטנה של מכשיר רדיו. זהו מצב מסוכן ודחוף, שכן הוא עלול לגרום לפגיעה במעי עקב ירידה באספקת הדם אליו וחדירת חיידקים מהמעי לתוך הגוף עד למצב של זיהום קשה בכל הגוף (ספסיס), אשר הינו מצב מסכן חיים. 
 
נראה שיש בהחלט מקום לברר את המקרה והדרך הנכונה לעשות זאת היא לפנות תחילה אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית, שיוכל לסייע בקבלת התיקים הרפואיים ובפניה למומחה רפואי מתאים ברפואת ילדים שיעריך אם הייתה התרשלות בטיפול והאם יש מקום להגשת תביעה. 

הילד בן החמש התחיל פתאום לצלוע ולהתלונן על כאבים באזור ירך ימין, פנינו לרופא ילדים שהעריך שזה לא משהו רציני והפנה אותנו לאורתופד ילדים והתור אליו נקבע לעוד חודש, המצב התדרדר ופנינו למיון והתברר שלילד יש זיהום חמור במפרק הירך, שכנראה כבר גרם לו לפגיעה לכל החיים, מה הסיכויים לתביעת רשלנות רפואית?

מצב של צליעה אצל ילדים יכול לנבוע מגורמים שונים, בעיה מולדת, טראומה וכן זיהום. לתלונות על צליעה רופאי הילדים אמורים להתייחס בכובד ראש ולשלול תחילה מצבים מסוכנים כמו זיהום בפרק אשר דורש טיפול מהיר כדי למנוע נזקים קבועים. 

כדי להעריך אם בדיקת רופא הילדים הייתה רשלנית והיה עליו להפנות את הילד למיון בחשד לזיהום במפרק יהיה צורך לבדוק את התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם רופא ילדים מנוסה. כדאי לפנות תחילה אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה וסיוע בקבלת התיעוד.

במידה והנכם זקוקים לייעוץ משפטי בשל חשד לטיפול רפואי רשלני בילדכם, עורכי הדין במשרד עורכי דין סולר קפלינסקי, כאן לשירותכם.
 

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (5) | דירוגים (2)

5 stars - based on 2 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי רשלנות רפואית רפואת ילדים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

07 בספטמבר 2020

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

רשלנות רפואית של אורטופד

תיאור פרטי המקרה והסבר על תביעת רשלנות רפואית שהוגשה בטענה לבחירת טיפול שמרני תחת טיפול ניתוחי אורטופדי...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

נפגעת בזמן ניתוח גב ונגרם...

עו"ד עופר סולר מסביר על רשלנות רפואית בניתוח גב - עברת ניתוח גב ונגרם לך נזק?

קרא עוד

14 באוקטובר 2020

רשלנות באבחון וניתוח גידו...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו הסבר אודות תביעה שהוגשה בגין רשלנות באבחון גידול עצב השמע ובביצוע הניתוח להסרת הגידול...

קרא עוד

14 באוקטובר 2020

רשלנות במתן תרופה שהמטופל...

מוות בעקבות מתן תרופה שהמטופל רגיש אליה ובחינת השאלה האמנם מדובר ברשלנות רפואית - סקירה משפטית מקצועית של עו"ד עופר סלר.

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה בעצב המנדיבולרי עקב...

סקירת פסק דין העוסק בפגיעה בעצב דנטלי עקב טיפול שיניים רשלני, פסיקת הערכאה המשפטית והפיצויים שנקבעו...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

מקרים של רשלנות רפואית בט...

מקרים של רשלנות רפואית בטיפול שיניים - מה עושים? סקירה מאת עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

קיבלת טיפול שורש רשלני ונ...

עו"ד עופר סולר מסביר: רשלנות רפואית בביצוע טיפול שורש - אימתי?

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה ביד התינוק עקב הערכ...

רשלנות רפואית בהערכת משקל העובר לפני הלידה גרמה לנכות בידו של התינוק - שיתוק על שם ארב. לפניכם פרשנות של פסק דין העוסק בנושא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

האם רשלנות רופא משפחה גרמ...

האם רשלנות רופא משפחה הובילה לאיחור באבחון גידול במוח? היכנסו לקריאת המאמר המלא והכרעת בית המשפט, באתר משרד עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני הוביל ל...

איחור באבחון דימום עקב מפרצת מוחית - האם מדובר במקרה של רשלנות רפואית?

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית באבחון מפרצ...

במהלך ארבעה ביקורים בקופת החולים לא אובחנה אצל התובעת מפרצת מוחית, שהתגלתה רק מאוחר בבית חולים והותירה אותה נכה באופן מלא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני בלידה -...

רשלנות רפואית בלידה - שיתוק על שם ארב אשר נגרם עקב פגיעה בעצב הכתף הלידה...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

תביעה בגין לידת תינוק עם ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין אשר עוסק באחריות הצוות המטפל בבית החולים ללידת תינוק הסובל משיתוק על שם ארב.

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36