חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פציעה בתאונת אופנוע ללא ביטוח לנהג

מחבר: 10/12/2019 18:45

רוכבי אופנוע חשופים מטבע הדברים יותר ממשתמשים אחרים בדרך לתאונות דרכים ועל פי מחקרים הפציעות שלהם בעקבות תאונת דרכים בדרך כלל חמורות יותר מפציעות של נהגי ונוסעי רכבים אחרים.

פסק הדין עוזרי אבישי נ' קרנית קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים עניינו תאונת אופנוע אשר גרמה לנפגעים.

ביום 07.06.96 במהלך פיקניק עם חברים באזור ראש העין רכב עוזרי על אופנוע כאשר הוא מרכיב על האופנוע אדם נוסף בשם יובל כולאני, בשלב מסוים איבד עוזרי שליטה ונפל לתוך ערוץ מבוא נחל הירקון.

תביעת קרנית בהעדר ביטוח

האופנוע עליו רכב היה שייך לאדם בשם צמח אדמוני אשר לו פוליסת ביטוח בחברת הביטוח "אריה" נקובה בשם, משמע כי פוליסת הביטוח מבטחת רק את השימוש של צמח אדמוני באופנוע ונהגים אחרים אינם מבוטחים. עוזרי נפצע בתאונה.

בתחילה הגיש עוזרי תביעה כנגד חברת הביטוח אריה אך מאחר והפוליסה נקובה בשם ואדם אחר מלבד המבוטח צמח אינו זכאי לפיצויים הוסיף עוזרי את קרנית לכתב התביעה.

קרנית הינה תאגיד שהוקם על ידי מדינת ישראל, תאגיד זה הוקם לצורך תשלום פיצויים למי שנפגע בתאונת דרכים כאשר לנהג הפוגע לא היה כיסוי ביטוחי או שהוא ברח, התאגיד ממומן על ידי תשלומי ביטוח החובה.

לאחר מכן מחק עוזרי את חברת הביטוח אריה מהתביעה. קרנית הגישה תביעת צד ג' כנגד אדמוני אשר לא התייצב ולכן נקבע כי הוא יישא בעלות הפיצוי במידה ועוזרי יזכה בתביעתו.

>>> ליחצו כאן והתייעצו עם עורכי דין בפורום שלנו <<<

מומחה רפואי בתחום האורתופדי, פרופסור גנאל, בהסתמכו על מבחני הנכות של המוסד לביטוח לאומי העריך את נכותו הרפואית של עוזרי ב-10%.

לטענת עוזרי היה זה אדם עובר אורח אשר הזעיק את כוחות החילוץ, יחידה של מכבי האש מאיגוד ערים פתח תקווה ולאחר מכן פונה לבית חולים השרון בפתח תקווה שם היה מאושפז במשך 11 ימים. התובע טען כי לא ידע ולא יכול היה לדעת כי אין לו ביטוח על האופנוע.

לקריאה נוספת: שימוש ברכב למטרות תחבורה - עמדת בית המשפט

הנתבעת טוענת כי התובע לא הוכיח כי האירוע הינו תאונת דרכים. קרנית אמורה לשלם פיצויים רק במקרה והאירוע המדובר הוא תאונת דרכים. לפי חוק הפלת"ד – פיצויים לנפגעי תאונות דרכים אירוע ייחשב לתאונה רק כאשר הוא עומד בהגדרה הקבועה בחוק.

כמו כן טענה הנתבעת כי אינה מקבלת את טענת התובע שלא ידע שאינו זכאי לכיסוי ביטוחי ולחילופין טענה כי במידה ויש לפצותו יש לעשות זאת בגין כאב וסבל בלבד מאחר ולא הציג כל ראיות לגבי נזקים נוספים.

בית המשפט קבע כי התובע לא הוכיח את נסיבות האירוע ואת היותו תאונת דרכים, בית המשפט קבע כי גרסתו של התובע לא גובתה כראוי בעדויות הן מצד "החברים" שנכחו במקום והן מצד מר יובל כולאני אשר היה לכאורה על האופנוע יחד עימו, כן בחר התובע שלא להמציא לבית המשפט מסמכים נוספים כגון תעודת עובד ציבור אשר היו יכולים לאשש את טענותיו.

כאשר אדם אינו מביא עד או ראיה אשר ברשותו היכולים כביכול לאשש טענותיו ללא סיבה נראית לעין עובדה זו עומדת לחובתו ומביאה למסקנה כי לא הוצגו ראיות אלה היו תומכות בגרסת היריב.

לעניין טענת התובע כי לא ידע שהכיסוי הביטוחי אינו מכסה אותו קבע בית המשפט כי לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים זכאות לפיצויים במקרה זה תחול רק במידה והנוהג ברכב נהג בהיתר, לא ידע ובנסיבות המקרה לא היה צריך לדעת שאינו זכאי לכיסוי ביטוחי.

למידע נוסף ליחצו: עורך דין תאונת אופנוע

התובע טוען כי ראה את הפוליסה אך לא ראה כי היא נקובה בשם, בית המשפט קבע כי אדם סביר היה צריך להבחין כי הפוליסה נקובה בשם.

בית המשפט דחה את התביעה כנגד קרנית וחייב את עוזרי לשלם לה הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין בסך 10,000 ₪.

במידה ונפגעת בעקבות תאונת דרכים יש לפנות אל עורך דין המנוסה בתחום הנזיקין להתייעצות.

לקבלת סיוע אישי מעורך דין ליחצו: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
מסירת מידע לחברות ביטוח - בלי סיפורים! - לספר או לא לספר לסוכן הביטוח את האמת? לא כולם באמת מבינים את המשמעות האמיתית שמאחורי הסתרת מידע מחברת הביטוח או אי דיווח כוזב...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36