חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פציעה בתאונת אופנוע ללא ביטוח לנהג

מחבר: 10/12/2019 18:45

רוכבי אופנוע חשופים מטבע הדברים יותר ממשתמשים אחרים בדרך לתאונות דרכים ועל פי מחקרים הפציעות שלהם בעקבות תאונת דרכים בדרך כלל חמורות יותר מפציעות של נהגי ונוסעי רכבים אחרים.

פסק הדין עוזרי אבישי נ' קרנית קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים עניינו תאונת אופנוע אשר גרמה לנפגעים.

ביום 07.06.96 במהלך פיקניק עם חברים באזור ראש העין רכב עוזרי על אופנוע כאשר הוא מרכיב על האופנוע אדם נוסף בשם יובל כולאני, בשלב מסוים איבד עוזרי שליטה ונפל לתוך ערוץ מבוא נחל הירקון.

תביעת קרנית בהעדר ביטוח

האופנוע עליו רכב היה שייך לאדם בשם צמח אדמוני אשר לו פוליסת ביטוח בחברת הביטוח "אריה" נקובה בשם, משמע כי פוליסת הביטוח מבטחת רק את השימוש של צמח אדמוני באופנוע ונהגים אחרים אינם מבוטחים. עוזרי נפצע בתאונה.

בתחילה הגיש עוזרי תביעה כנגד חברת הביטוח אריה אך מאחר והפוליסה נקובה בשם ואדם אחר מלבד המבוטח צמח אינו זכאי לפיצויים הוסיף עוזרי את קרנית לכתב התביעה.

קרנית הינה תאגיד שהוקם על ידי מדינת ישראל, תאגיד זה הוקם לצורך תשלום פיצויים למי שנפגע בתאונת דרכים כאשר לנהג הפוגע לא היה כיסוי ביטוחי או שהוא ברח, התאגיד ממומן על ידי תשלומי ביטוח החובה.

לאחר מכן מחק עוזרי את חברת הביטוח אריה מהתביעה. קרנית הגישה תביעת צד ג' כנגד אדמוני אשר לא התייצב ולכן נקבע כי הוא יישא בעלות הפיצוי במידה ועוזרי יזכה בתביעתו.

>>> ליחצו כאן והתייעצו עם עורכי דין בפורום שלנו <<<

מומחה רפואי בתחום האורתופדי, פרופסור גנאל, בהסתמכו על מבחני הנכות של המוסד לביטוח לאומי העריך את נכותו הרפואית של עוזרי ב-10%.

לטענת עוזרי היה זה אדם עובר אורח אשר הזעיק את כוחות החילוץ, יחידה של מכבי האש מאיגוד ערים פתח תקווה ולאחר מכן פונה לבית חולים השרון בפתח תקווה שם היה מאושפז במשך 11 ימים. התובע טען כי לא ידע ולא יכול היה לדעת כי אין לו ביטוח על האופנוע.

לקריאה נוספת: שימוש ברכב למטרות תחבורה - עמדת בית המשפט

הנתבעת טוענת כי התובע לא הוכיח כי האירוע הינו תאונת דרכים. קרנית אמורה לשלם פיצויים רק במקרה והאירוע המדובר הוא תאונת דרכים. לפי חוק הפלת"ד – פיצויים לנפגעי תאונות דרכים אירוע ייחשב לתאונה רק כאשר הוא עומד בהגדרה הקבועה בחוק.

כמו כן טענה הנתבעת כי אינה מקבלת את טענת התובע שלא ידע שאינו זכאי לכיסוי ביטוחי ולחילופין טענה כי במידה ויש לפצותו יש לעשות זאת בגין כאב וסבל בלבד מאחר ולא הציג כל ראיות לגבי נזקים נוספים.

בית המשפט קבע כי התובע לא הוכיח את נסיבות האירוע ואת היותו תאונת דרכים, בית המשפט קבע כי גרסתו של התובע לא גובתה כראוי בעדויות הן מצד "החברים" שנכחו במקום והן מצד מר יובל כולאני אשר היה לכאורה על האופנוע יחד עימו, כן בחר התובע שלא להמציא לבית המשפט מסמכים נוספים כגון תעודת עובד ציבור אשר היו יכולים לאשש את טענותיו.

כאשר אדם אינו מביא עד או ראיה אשר ברשותו היכולים כביכול לאשש טענותיו ללא סיבה נראית לעין עובדה זו עומדת לחובתו ומביאה למסקנה כי לא הוצגו ראיות אלה היו תומכות בגרסת היריב.

לעניין טענת התובע כי לא ידע שהכיסוי הביטוחי אינו מכסה אותו קבע בית המשפט כי לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים זכאות לפיצויים במקרה זה תחול רק במידה והנוהג ברכב נהג בהיתר, לא ידע ובנסיבות המקרה לא היה צריך לדעת שאינו זכאי לכיסוי ביטוחי.

למידע נוסף ליחצו: עורך דין תאונת אופנוע

התובע טוען כי ראה את הפוליסה אך לא ראה כי היא נקובה בשם, בית המשפט קבע כי אדם סביר היה צריך להבחין כי הפוליסה נקובה בשם.

בית המשפט דחה את התביעה כנגד קרנית וחייב את עוזרי לשלם לה הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין בסך 10,000 ₪.

במידה ונפגעת בעקבות תאונת דרכים יש לפנות אל עורך דין המנוסה בתחום הנזיקין להתייעצות.

לקבלת סיוע אישי מעורך דין ליחצו: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
מסירת מידע לחברות ביטוח - בלי סיפורים! - לספר או לא לספר לסוכן הביטוח את האמת? לא כולם באמת מבינים את המשמעות האמיתית שמאחורי הסתרת מידע מחברת הביטוח או אי דיווח כוזב...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים תביעת קרנית נהג ללא ביטוח

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24