חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פציעה בתאונת אופנוע ללא ביטוח לנהג

מחבר: 10/12/2019 18:45

רוכבי אופנוע חשופים מטבע הדברים יותר ממשתמשים אחרים בדרך לתאונות דרכים ועל פי מחקרים הפציעות שלהם בעקבות תאונת דרכים בדרך כלל חמורות יותר מפציעות של נהגי ונוסעי רכבים אחרים.

פסק הדין עוזרי אבישי נ' קרנית קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים עניינו תאונת אופנוע אשר גרמה לנפגעים.

ביום 07.06.96 במהלך פיקניק עם חברים באזור ראש העין רכב עוזרי על אופנוע כאשר הוא מרכיב על האופנוע אדם נוסף בשם יובל כולאני, בשלב מסוים איבד עוזרי שליטה ונפל לתוך ערוץ מבוא נחל הירקון.

תביעת קרנית בהעדר ביטוח

האופנוע עליו רכב היה שייך לאדם בשם צמח אדמוני אשר לו פוליסת ביטוח בחברת הביטוח "אריה" נקובה בשם, משמע כי פוליסת הביטוח מבטחת רק את השימוש של צמח אדמוני באופנוע ונהגים אחרים אינם מבוטחים. עוזרי נפצע בתאונה.

בתחילה הגיש עוזרי תביעה כנגד חברת הביטוח אריה אך מאחר והפוליסה נקובה בשם ואדם אחר מלבד המבוטח צמח אינו זכאי לפיצויים הוסיף עוזרי את קרנית לכתב התביעה.

קרנית הינה תאגיד שהוקם על ידי מדינת ישראל, תאגיד זה הוקם לצורך תשלום פיצויים למי שנפגע בתאונת דרכים כאשר לנהג הפוגע לא היה כיסוי ביטוחי או שהוא ברח, התאגיד ממומן על ידי תשלומי ביטוח החובה.

לאחר מכן מחק עוזרי את חברת הביטוח אריה מהתביעה. קרנית הגישה תביעת צד ג' כנגד אדמוני אשר לא התייצב ולכן נקבע כי הוא יישא בעלות הפיצוי במידה ועוזרי יזכה בתביעתו.

>>> ליחצו כאן והתייעצו עם עורכי דין בפורום שלנו <<<

מומחה רפואי בתחום האורתופדי, פרופסור גנאל, בהסתמכו על מבחני הנכות של המוסד לביטוח לאומי העריך את נכותו הרפואית של עוזרי ב-10%.

לטענת עוזרי היה זה אדם עובר אורח אשר הזעיק את כוחות החילוץ, יחידה של מכבי האש מאיגוד ערים פתח תקווה ולאחר מכן פונה לבית חולים השרון בפתח תקווה שם היה מאושפז במשך 11 ימים. התובע טען כי לא ידע ולא יכול היה לדעת כי אין לו ביטוח על האופנוע.

לקריאה נוספת: שימוש ברכב למטרות תחבורה - עמדת בית המשפט

הנתבעת טוענת כי התובע לא הוכיח כי האירוע הינו תאונת דרכים. קרנית אמורה לשלם פיצויים רק במקרה והאירוע המדובר הוא תאונת דרכים. לפי חוק הפלת"ד – פיצויים לנפגעי תאונות דרכים אירוע ייחשב לתאונה רק כאשר הוא עומד בהגדרה הקבועה בחוק.

כמו כן טענה הנתבעת כי אינה מקבלת את טענת התובע שלא ידע שאינו זכאי לכיסוי ביטוחי ולחילופין טענה כי במידה ויש לפצותו יש לעשות זאת בגין כאב וסבל בלבד מאחר ולא הציג כל ראיות לגבי נזקים נוספים.

בית המשפט קבע כי התובע לא הוכיח את נסיבות האירוע ואת היותו תאונת דרכים, בית המשפט קבע כי גרסתו של התובע לא גובתה כראוי בעדויות הן מצד "החברים" שנכחו במקום והן מצד מר יובל כולאני אשר היה לכאורה על האופנוע יחד עימו, כן בחר התובע שלא להמציא לבית המשפט מסמכים נוספים כגון תעודת עובד ציבור אשר היו יכולים לאשש את טענותיו.

כאשר אדם אינו מביא עד או ראיה אשר ברשותו היכולים כביכול לאשש טענותיו ללא סיבה נראית לעין עובדה זו עומדת לחובתו ומביאה למסקנה כי לא הוצגו ראיות אלה היו תומכות בגרסת היריב.

לעניין טענת התובע כי לא ידע שהכיסוי הביטוחי אינו מכסה אותו קבע בית המשפט כי לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים זכאות לפיצויים במקרה זה תחול רק במידה והנוהג ברכב נהג בהיתר, לא ידע ובנסיבות המקרה לא היה צריך לדעת שאינו זכאי לכיסוי ביטוחי.

למידע נוסף ליחצו: עורך דין תאונת אופנוע

התובע טוען כי ראה את הפוליסה אך לא ראה כי היא נקובה בשם, בית המשפט קבע כי אדם סביר היה צריך להבחין כי הפוליסה נקובה בשם.

בית המשפט דחה את התביעה כנגד קרנית וחייב את עוזרי לשלם לה הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין בסך 10,000 ₪.

במידה ונפגעת בעקבות תאונת דרכים יש לפנות אל עורך דין המנוסה בתחום הנזיקין להתייעצות.

לקבלת סיוע אישי מעורך דין ליחצו: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
מסירת מידע לחברות ביטוח - בלי סיפורים! - לספר או לא לספר לסוכן הביטוח את האמת? לא כולם באמת מבינים את המשמעות האמיתית שמאחורי הסתרת מידע מחברת הביטוח או אי דיווח כוזב...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36