חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

אחריות מוזיאון לפציעות מבקריו

מחבר: 27/12/2019 15:06

כולנו מגיעים לתערוכות במוזיאון על מנת להתרשם מאמנות שלא רואים בכל יום ולחזור הביתה עם חוויה שלא תישכח. אך החוויה שלא תשכחו עלולה להיות דווקא פציעה הנגרמת מניהול רשלני של התערוכה על ידי הנהלת המוזיאון.

חשוב לדעת שבעת ביקור במוזיאון או בכל מקום ציבורי אחר, אחראי המקום לתחזוק המקום בצורה נאותה ובטוחה וכן עליו להימנע מהצבת מכשולים בדרך או מכל גורם אחר שעלול להוות סיכון ולגרום לפציעות למבקרים במקום.

מקום ציבורי שיציב מכשולים וסיכונים ביודעין או בתום לב, יהיה אחראי ברשלנות על פציעה שתיגרם עקב המכשול ויצטרך לשלם פיצויים.

פסק דין - מוזיאון ארץ ישראל

אירוע של פציעה כזו נדון בתא (ק"ש) 257/04 יפעת שחר נ' מוזיאון ארץ ישראל. שם, דובר על אירוע שהתרחש במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב אשר הציג את תערוכת "פסטיבל האורות הסיני הגדול", תערוכת אורות גדולה ומרשימה של מיצגי תאורה סיניים שהוצבו בשטחי המוזיאון בצורה מפוזרת.

עקב העובדה שמדובר במיצגי תאורה, הייתה התערוכה פתוחה רק בשעות הלילה, בהן ניתן להבחין בעוצמת התאורה. התובעת  ביקרה במוזיאון כשהייתה בחודש השמיני להריונה.

במהלך סיורה בין המיצגים ולאחר שעברה בשבילי המוזיאון מספר פעמים, מעדה על אבן השפה של אחד השבילים ושברה את כף רגלה, דבר שגרם לה לנכות צמיתה של 5%.

טענותיה העיקריות של התובעת היו על חוסר תאורה מספקת בשבילי המוזיאון, מה שהפריע לה ולמבקרים האחרים להבחין במכשולים שהיו בדרך, דבר שהוביל לנפילתה בסופו של דבר. מסיבה זו, טענה התובעת כי מדובר באירוע של רשלנות ותבעה מהמוזיאון ומהחברה המבטחת של המוזיאון פיצויים בגין פציעתה.

על סמך הראיות והעדויות המוצגות בתיק, שהראו כי הנתבעים לא ערכו בדיקה מספקת של טיב התאורה בשבילים, וכי במידה ובדיקה כזו הייתה נערכת היה בה כדי למנוע את פגיעתה של הנתבעת, החליטה השופטת לקבל את התביעה.

השופטת הדגישה כי העובדה שהתערוכה הוצגה בשעות החשיכה הטילה על הנתבעים אחריות גדולה יותר בקיום בדיקה מקיפה של טיב התאורה הראויה. בהמשך לכך קבעה כי כלל הנתבעים אחראים על 75% מהנזק שנגרם לתובעת.

שאר האחריות, בגובה של 25%, הוטלה על הנתבעת בגין אשם תורם וזאת כיון שהתהלכה בשבילי המוזיאון מספר רב של דקות בטרם פציעתה, דבר שלדעת בית המשפט היה צריך להדליק אצלה נורה אדומה לגבי השבילים והדרך הנכונה להתהלך בהם.

לאחר בחינת הנזקים שנגרמו לתובעת כתוצאה מהפציעה פסקה השופטת כי הנתבעים ישלמו לה פיצויים בסך של כ- 75,000 ₪.

אם גם אתה נפגעת במקום ציבורי כתוצאה מרשלנות פנה במהרה ליעוץ אצל עורך דין מומחה בתחום נזקי הגוף על מנת לקבל את הפיצוי המגיע לך.

לקבלת יעוץ משפטי איכותי בתחום נזקי גוף ופיצויים: לחץ כאן

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף אחריות מוזיאון לפציעות מבקריו

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36