חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

אחריות מוזיאון לפציעות מבקריו

מחבר: 27/12/2019 15:06

כולנו מגיעים לתערוכות במוזיאון על מנת להתרשם מאמנות שלא רואים בכל יום ולחזור הביתה עם חוויה שלא תישכח. אך החוויה שלא תשכחו עלולה להיות דווקא פציעה הנגרמת מניהול רשלני של התערוכה על ידי הנהלת המוזיאון.

חשוב לדעת שבעת ביקור במוזיאון או בכל מקום ציבורי אחר, אחראי המקום לתחזוק המקום בצורה נאותה ובטוחה וכן עליו להימנע מהצבת מכשולים בדרך או מכל גורם אחר שעלול להוות סיכון ולגרום לפציעות למבקרים במקום.

מקום ציבורי שיציב מכשולים וסיכונים ביודעין או בתום לב, יהיה אחראי ברשלנות על פציעה שתיגרם עקב המכשול ויצטרך לשלם פיצויים.

פסק דין - מוזיאון ארץ ישראל

אירוע של פציעה כזו נדון בתא (ק"ש) 257/04 יפעת שחר נ' מוזיאון ארץ ישראל. שם, דובר על אירוע שהתרחש במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב אשר הציג את תערוכת "פסטיבל האורות הסיני הגדול", תערוכת אורות גדולה ומרשימה של מיצגי תאורה סיניים שהוצבו בשטחי המוזיאון בצורה מפוזרת.

עקב העובדה שמדובר במיצגי תאורה, הייתה התערוכה פתוחה רק בשעות הלילה, בהן ניתן להבחין בעוצמת התאורה. התובעת  ביקרה במוזיאון כשהייתה בחודש השמיני להריונה.

במהלך סיורה בין המיצגים ולאחר שעברה בשבילי המוזיאון מספר פעמים, מעדה על אבן השפה של אחד השבילים ושברה את כף רגלה, דבר שגרם לה לנכות צמיתה של 5%.

טענותיה העיקריות של התובעת היו על חוסר תאורה מספקת בשבילי המוזיאון, מה שהפריע לה ולמבקרים האחרים להבחין במכשולים שהיו בדרך, דבר שהוביל לנפילתה בסופו של דבר. מסיבה זו, טענה התובעת כי מדובר באירוע של רשלנות ותבעה מהמוזיאון ומהחברה המבטחת של המוזיאון פיצויים בגין פציעתה.

על סמך הראיות והעדויות המוצגות בתיק, שהראו כי הנתבעים לא ערכו בדיקה מספקת של טיב התאורה בשבילים, וכי במידה ובדיקה כזו הייתה נערכת היה בה כדי למנוע את פגיעתה של הנתבעת, החליטה השופטת לקבל את התביעה.

השופטת הדגישה כי העובדה שהתערוכה הוצגה בשעות החשיכה הטילה על הנתבעים אחריות גדולה יותר בקיום בדיקה מקיפה של טיב התאורה הראויה. בהמשך לכך קבעה כי כלל הנתבעים אחראים על 75% מהנזק שנגרם לתובעת.

שאר האחריות, בגובה של 25%, הוטלה על הנתבעת בגין אשם תורם וזאת כיון שהתהלכה בשבילי המוזיאון מספר רב של דקות בטרם פציעתה, דבר שלדעת בית המשפט היה צריך להדליק אצלה נורה אדומה לגבי השבילים והדרך הנכונה להתהלך בהם.

לאחר בחינת הנזקים שנגרמו לתובעת כתוצאה מהפציעה פסקה השופטת כי הנתבעים ישלמו לה פיצויים בסך של כ- 75,000 ₪.

אם גם אתה נפגעת במקום ציבורי כתוצאה מרשלנות פנה במהרה ליעוץ אצל עורך דין מומחה בתחום נזקי הגוף על מנת לקבל את הפיצוי המגיע לך.

לקבלת יעוץ משפטי איכותי בתחום נזקי גוף ופיצויים: לחץ כאן

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף אחריות מוזיאון לפציעות מבקריו

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24