חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

חשיפה לחומר מסוכן בעבודה כגורם למחלת פרקינסון

מחבר: 27/12/2019 15:28

מחלת הפרקינסון Parkinson's Disease היא מחלה קשה ומוגדרת כמחלה ניוונית של מערכת העצבים. המחלה מתאפיינת ברעידות תמידיות של האיברים בגוף ובקושי בהתנהלות עצמאית. עד היום לא ברור למומחים מה הוא הגורם למחלה וקיימות מספר השערות לגבי זה. הגישה הרווחת אומרת כי מדובר במחלה הקשורה בגנטיקה.

נוסף לאלו, יש השערות לפיהן חשיפה לחומרים מסוכנים היא גורם נוסף למחלה, אך דבר זה לא הוכח באופן חד משמעי. נשאלת השאלה, האם אדם שנחשף לחומרים אלו, יכול לדרוש פיצויים ממי שגרם לו לחשיפה זו בגין אחריות להתפרצות מחלה?

קיראו בהרחבה על: חשיפה לחומרים מסוכנים בעבודה

דוגמא לפסק דין - אחריות מעביד להתפתחות מחלת פרקינסון

שאלה זו נדונה בתיק ע.א 8587/07 אברהם אלמליח נ' האוניברסיטה העברית.

במקרה זה חלה התובע במחלת הפרקינסון לאחר שעבד כשש וחצי שנים באוניברסיטה העברית ביחידה לאחזקת מבנים, כשבין היתר ביצע עבודות של ריתוך וצביעה במבנים סגורים.

התובע טען כי מחלת הפרקינסון נגרמה לו כתוצאה מרשלנותה של האוניברסיטה בשמירה על כללי בטיחות מתאימים בעבודה ובכך שחשפה אותו לחומרים מסוכנים בעבודה כגון מנגן וטינר.

קיומה של מחלת הפרקינסון של התובע לא הוטל בספק, אולם בית המשפט נדרש להכריע בשאלה האם דווקא תנאי עבודתו של התובע הם אלו שהיוו את הסיבה להיווצרותה של המחלה. בית המשפט נעזר בחוות דעת רפואיות שהגישו הצדדים על מנת לחזק את גרסתם.

התובע טען כי העובדה שהמחלה התגלתה אצלו בגיל 44 בלבד, גיל צעיר מאוד ביחס לגיל המקובל בו מתגלה מחלת הפרקינסון, וכן העובדה כי היה מעשן כבד ונהג לשתות אלכוהול.

שתי תכונות שאינן מאפיינות את חולה הפרקינסון הטיפוסי, מלמדות על כך שנדרש גורם מאיץ וחריג כדי שתיווצר אצל התובע המחלה, מה שלטענתו היה החומרים המסוכנים אליהם נחשף בעבודה.

מנגד טענה האוניברסיטה כי טענותיו של התובע לא הוכחו מדעית וכי המחלה התגלתה חצי שנה בלבד לאחר שהחל לעבוד באוניברסיטה, זמן קצר יחסית ועומד בניגוד לגישה המקובלת כי המחלה מקוננת מספר שנים בגופו של החולה עד אשר היא פורצת החוצה.

בית המשפט קיבל את גרסת האוניברסיטה ודחה את התביעה. ראשית ביסס את קביעתו על כך שלא עלה בידי התובע לבסס מבחינה מדעית את תביעתו, דבר שהוא בגדר חובה בתביעות רשלנות מעין אלו.

הביסוס המדעי נדרש על מנת להוכיח כי דווקא חומרים מסוכנים אלו מהווים גורם להופעת מחלת הפרקינסון.

בהמשך לכך קיבל בית המשפט את טענתה של האוניברסיטה, טענה שהתבססה על ספרות רפואית נרחבת, כי מחלת הפרקינסון מקננת שנים בגופו של החולה בטרם פורצת החוצה, בעוד שבמקרה זה החלה להופיע מספר חודשים ספורים לאחר שהחל לעבוד באוניברסיטה, מה שמצביע על כך שהעבודה אינה הסיבה המרכזית להיווצרות המחלה.

לסיום, התייחס בית המשפט לגישה בה הוא נוקט במקרים חריגים שבהם הוא מקבל תביעות רשלנות גם ללא ביסוס מדעי אלא ישתמש במבחן ההיגיון ובהתבסס על מכלול הנסיבות.

בית המשפט ישתמש בגישה זו כשהנסיבות מעידות בצורה ברורה כי יש קשר בין המחלה לבין התנהלות המעביד. עם זאת, בעניין זה אין לקבל טענה כי הדברים מוכחים בצורה ברורה ולכן דחה את בקשתו של התובע.

נפגעת עקב תאונת עבודה? עורך דין מנוסה יתן לך יעוץ משפטי ויעזור לך לקבל פיצוי על נזקיך.

לקבלת סיוע אישי ודיסקרטי ליחצו: יעוץ משפטי

פורום נזקי גוף לשירותך

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות עבודה לכל נפגע בתאונת עבודה מגיע פיצוי כספי! חשיפה לחומר מסוכן בעבודה כגורם למחלת פרקינסון

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24