חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

חשיפה לחומר מסוכן בעבודה כגורם למחלת פרקינסון

מחבר: 27/12/2019 15:28

מחלת הפרקינסון Parkinson's Disease היא מחלה קשה ומוגדרת כמחלה ניוונית של מערכת העצבים. המחלה מתאפיינת ברעידות תמידיות של האיברים בגוף ובקושי בהתנהלות עצמאית. עד היום לא ברור למומחים מה הוא הגורם למחלה וקיימות מספר השערות לגבי זה. הגישה הרווחת אומרת כי מדובר במחלה הקשורה בגנטיקה.

נוסף לאלו, יש השערות לפיהן חשיפה לחומרים מסוכנים היא גורם נוסף למחלה, אך דבר זה לא הוכח באופן חד משמעי. נשאלת השאלה, האם אדם שנחשף לחומרים אלו, יכול לדרוש פיצויים ממי שגרם לו לחשיפה זו בגין אחריות להתפרצות מחלה?

קיראו בהרחבה על: חשיפה לחומרים מסוכנים בעבודה

דוגמא לפסק דין - אחריות מעביד להתפתחות מחלת פרקינסון

שאלה זו נדונה בתיק ע.א 8587/07 אברהם אלמליח נ' האוניברסיטה העברית.

במקרה זה חלה התובע במחלת הפרקינסון לאחר שעבד כשש וחצי שנים באוניברסיטה העברית ביחידה לאחזקת מבנים, כשבין היתר ביצע עבודות של ריתוך וצביעה במבנים סגורים.

התובע טען כי מחלת הפרקינסון נגרמה לו כתוצאה מרשלנותה של האוניברסיטה בשמירה על כללי בטיחות מתאימים בעבודה ובכך שחשפה אותו לחומרים מסוכנים בעבודה כגון מנגן וטינר.

קיומה של מחלת הפרקינסון של התובע לא הוטל בספק, אולם בית המשפט נדרש להכריע בשאלה האם דווקא תנאי עבודתו של התובע הם אלו שהיוו את הסיבה להיווצרותה של המחלה. בית המשפט נעזר בחוות דעת רפואיות שהגישו הצדדים על מנת לחזק את גרסתם.

התובע טען כי העובדה שהמחלה התגלתה אצלו בגיל 44 בלבד, גיל צעיר מאוד ביחס לגיל המקובל בו מתגלה מחלת הפרקינסון, וכן העובדה כי היה מעשן כבד ונהג לשתות אלכוהול.

שתי תכונות שאינן מאפיינות את חולה הפרקינסון הטיפוסי, מלמדות על כך שנדרש גורם מאיץ וחריג כדי שתיווצר אצל התובע המחלה, מה שלטענתו היה החומרים המסוכנים אליהם נחשף בעבודה.

מנגד טענה האוניברסיטה כי טענותיו של התובע לא הוכחו מדעית וכי המחלה התגלתה חצי שנה בלבד לאחר שהחל לעבוד באוניברסיטה, זמן קצר יחסית ועומד בניגוד לגישה המקובלת כי המחלה מקוננת מספר שנים בגופו של החולה עד אשר היא פורצת החוצה.

בית המשפט קיבל את גרסת האוניברסיטה ודחה את התביעה. ראשית ביסס את קביעתו על כך שלא עלה בידי התובע לבסס מבחינה מדעית את תביעתו, דבר שהוא בגדר חובה בתביעות רשלנות מעין אלו.

הביסוס המדעי נדרש על מנת להוכיח כי דווקא חומרים מסוכנים אלו מהווים גורם להופעת מחלת הפרקינסון.

בהמשך לכך קיבל בית המשפט את טענתה של האוניברסיטה, טענה שהתבססה על ספרות רפואית נרחבת, כי מחלת הפרקינסון מקננת שנים בגופו של החולה בטרם פורצת החוצה, בעוד שבמקרה זה החלה להופיע מספר חודשים ספורים לאחר שהחל לעבוד באוניברסיטה, מה שמצביע על כך שהעבודה אינה הסיבה המרכזית להיווצרות המחלה.

לסיום, התייחס בית המשפט לגישה בה הוא נוקט במקרים חריגים שבהם הוא מקבל תביעות רשלנות גם ללא ביסוס מדעי אלא ישתמש במבחן ההיגיון ובהתבסס על מכלול הנסיבות.

בית המשפט ישתמש בגישה זו כשהנסיבות מעידות בצורה ברורה כי יש קשר בין המחלה לבין התנהלות המעביד. עם זאת, בעניין זה אין לקבל טענה כי הדברים מוכחים בצורה ברורה ולכן דחה את בקשתו של התובע.

נפגעת עקב תאונת עבודה? עורך דין מנוסה יתן לך יעוץ משפטי ויעזור לך לקבל פיצוי על נזקיך.

לקבלת סיוע אישי ודיסקרטי ליחצו: יעוץ משפטי

פורום נזקי גוף לשירותך

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות עבודה לכל נפגע בתאונת עבודה מגיע פיצוי כספי! חשיפה לחומר מסוכן בעבודה כגורם למחלת פרקינסון

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

27 ביולי 2020

רשלנות רפואית של מרדים בה...

רשלנות רפואית במעקב אחר ילדה לאחר ביצוע ניתוח ובעקבות כך נזק מוחי חמור...

קרא עוד

05 באוגוסט 2020

פיצויי של מיליונים על רשל...

עורך הדין עופר סולר ייצג תובע שנגרם לו נזק חמור בניתוח פריצת דיסק שעבר, ובית המשפט המחוזי פסק לטובתו מיליוני שקלים כפיצויי...

קרא עוד

05 באוגוסט 2020

רשלנות רפואית בניתוח מתיח...

רשלנות בניתוח מתיחת בטן, בשל כך שחובת המנתח לתת הסברים מלאים ומפורטים למטופלת על הסיבוכים הכרוכים בניתוח, לא התממשה.

קרא עוד

05 באוגוסט 2020

נותרו בגופך צלקות לאחר ני...

עו"ד עופר סולר מסביר על מקרים בהם הופעת צלקת בעקבות ניתוח עונה להגדרת רשלנות רפואית ומזכה את המטופל בפיצוי כספי...

קרא עוד

09 באוגוסט 2020

רשלנות בית חולים הובילה ל...

עו"ד עופר סולר מציג לפנינו פסק דין העוסק בשאלת רשלנות בית חולים כרמל בגרימת פקקת ברגלה הימנית של התובעת ודן בפרטי המקרה.

קרא עוד

16 באוגוסט 2020

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

16 באוגוסט 2020

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

20 באוגוסט 2020

חובת היידוע: הרופא חייב ל...

במקרה של לידת ילד או ילדה הנושאים מחלה גנטית תורשתית ובמידה ויתברר כי הרופא שליווה את מעקב ההריון לא הסביר ויידע את ההורים לגבי ה...

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

רשלנות במניעת זיהום לאחר ...

תיאור עובדות מקרה של רשלנות בביצוע גרידה וגרימת זיהום אשר הצריך כריתת רחם ואיברים פנימיים, כולל הסברים מה ניתן לעשות במצב כזה.

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

רשלנות באבחון גידול סרטני...

תיאור מקרה של תביעה בעילת רשלנות רפואית אשר גרמה למות המנוח כתוצאה מאבחנה מאוחרת של גידול סרטני ממאיר.

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

רשלנות רפואית בקביעת מיקו...

עורך דין עופר סולר מסביר האם הטעות בקביעת המקום לניתוח המוח מהווה רשלנות רפואית וכן מה שיעור הפיצוי בגין הפגיעה באוטונומיה.

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

אי אבחון חוסר אצבעות בסקי...

סקירה משפטית מקיפה אודות השאלה האם אי גילוי חוסר באצבעות בביצוע סקירת מערכות אצל העובר הינו בגדר רשלנות רפואית.

קרא עוד

07 בספטמבר 2020

האם תשניק בלידה עקב רשלנו...

בחינת מקרה רשלנות בלידה והשאלה האם התגלתה רשלנות בחילוץ עובר מהרחם והאם הסיבה לפיגור השכלי שנגרם לתינוק הינה תשניק בלידה.

קרא עוד

07 בספטמבר 2020

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

רשלנות רפואית של אורטופד

תיאור פרטי המקרה והסבר על תביעת רשלנות רפואית שהוגשה בטענה לבחירת טיפול שמרני תחת טיפול ניתוחי אורטופדי...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

נפגעת בזמן ניתוח גב ונגרם...

עו"ד עופר סולר מסביר על רשלנות רפואית בניתוח גב - עברת ניתוח גב ונגרם לך נזק?

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

רשלנות באבחון וניתוח גידו...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו הסבר אודות תביעה שהוגשה בגין רשלנות באבחון גידול עצב השמע ובביצוע הניתוח להסרת הגידול...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36