חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

חשיפה לחומר מסוכן בעבודה כגורם למחלת פרקינסון

מחבר: 27/12/2019 15:28

מחלת הפרקינסון Parkinson's Disease היא מחלה קשה ומוגדרת כמחלה ניוונית של מערכת העצבים. המחלה מתאפיינת ברעידות תמידיות של האיברים בגוף ובקושי בהתנהלות עצמאית. עד היום לא ברור למומחים מה הוא הגורם למחלה וקיימות מספר השערות לגבי זה. הגישה הרווחת אומרת כי מדובר במחלה הקשורה בגנטיקה.

נוסף לאלו, יש השערות לפיהן חשיפה לחומרים מסוכנים היא גורם נוסף למחלה, אך דבר זה לא הוכח באופן חד משמעי. נשאלת השאלה, האם אדם שנחשף לחומרים אלו, יכול לדרוש פיצויים ממי שגרם לו לחשיפה זו בגין אחריות להתפרצות מחלה?

קיראו בהרחבה על: חשיפה לחומרים מסוכנים בעבודה

דוגמא לפסק דין - אחריות מעביד להתפתחות מחלת פרקינסון

שאלה זו נדונה בתיק ע.א 8587/07 אברהם אלמליח נ' האוניברסיטה העברית.

במקרה זה חלה התובע במחלת הפרקינסון לאחר שעבד כשש וחצי שנים באוניברסיטה העברית ביחידה לאחזקת מבנים, כשבין היתר ביצע עבודות של ריתוך וצביעה במבנים סגורים.

התובע טען כי מחלת הפרקינסון נגרמה לו כתוצאה מרשלנותה של האוניברסיטה בשמירה על כללי בטיחות מתאימים בעבודה ובכך שחשפה אותו לחומרים מסוכנים בעבודה כגון מנגן וטינר.

קיומה של מחלת הפרקינסון של התובע לא הוטל בספק, אולם בית המשפט נדרש להכריע בשאלה האם דווקא תנאי עבודתו של התובע הם אלו שהיוו את הסיבה להיווצרותה של המחלה. בית המשפט נעזר בחוות דעת רפואיות שהגישו הצדדים על מנת לחזק את גרסתם.

התובע טען כי העובדה שהמחלה התגלתה אצלו בגיל 44 בלבד, גיל צעיר מאוד ביחס לגיל המקובל בו מתגלה מחלת הפרקינסון, וכן העובדה כי היה מעשן כבד ונהג לשתות אלכוהול.

שתי תכונות שאינן מאפיינות את חולה הפרקינסון הטיפוסי, מלמדות על כך שנדרש גורם מאיץ וחריג כדי שתיווצר אצל התובע המחלה, מה שלטענתו היה החומרים המסוכנים אליהם נחשף בעבודה.

מנגד טענה האוניברסיטה כי טענותיו של התובע לא הוכחו מדעית וכי המחלה התגלתה חצי שנה בלבד לאחר שהחל לעבוד באוניברסיטה, זמן קצר יחסית ועומד בניגוד לגישה המקובלת כי המחלה מקוננת מספר שנים בגופו של החולה עד אשר היא פורצת החוצה.

בית המשפט קיבל את גרסת האוניברסיטה ודחה את התביעה. ראשית ביסס את קביעתו על כך שלא עלה בידי התובע לבסס מבחינה מדעית את תביעתו, דבר שהוא בגדר חובה בתביעות רשלנות מעין אלו.

הביסוס המדעי נדרש על מנת להוכיח כי דווקא חומרים מסוכנים אלו מהווים גורם להופעת מחלת הפרקינסון.

בהמשך לכך קיבל בית המשפט את טענתה של האוניברסיטה, טענה שהתבססה על ספרות רפואית נרחבת, כי מחלת הפרקינסון מקננת שנים בגופו של החולה בטרם פורצת החוצה, בעוד שבמקרה זה החלה להופיע מספר חודשים ספורים לאחר שהחל לעבוד באוניברסיטה, מה שמצביע על כך שהעבודה אינה הסיבה המרכזית להיווצרות המחלה.

לסיום, התייחס בית המשפט לגישה בה הוא נוקט במקרים חריגים שבהם הוא מקבל תביעות רשלנות גם ללא ביסוס מדעי אלא ישתמש במבחן ההיגיון ובהתבסס על מכלול הנסיבות.

בית המשפט ישתמש בגישה זו כשהנסיבות מעידות בצורה ברורה כי יש קשר בין המחלה לבין התנהלות המעביד. עם זאת, בעניין זה אין לקבל טענה כי הדברים מוכחים בצורה ברורה ולכן דחה את בקשתו של התובע.

נפגעת עקב תאונת עבודה? עורך דין מנוסה יתן לך יעוץ משפטי ויעזור לך לקבל פיצוי על נזקיך.

לקבלת סיוע אישי ודיסקרטי ליחצו: יעוץ משפטי

פורום נזקי גוף לשירותך

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות עבודה לכל נפגע בתאונת עבודה מגיע פיצוי כספי! חשיפה לחומר מסוכן בעבודה כגורם למחלת פרקינסון

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

28 בנובמבר 2021

2 חוות דעת של 2 מומחים יד...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - 2 חוות דעת של 2 מומחים ידועים - כיצד הכריע בית המשפט בתביעת הרשלנות הרפואית?

קרא עוד

08 בדצמבר 2021

רשלנות רפואית בביצוע בדיק...

אי ביצוע בדיקות סקר גנטיות או טעות בפיענוח הבדיקות עלול להוביל להולדת ילד בעל פגיעות קשות ביותר...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36