חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

עישון פסיבי במקום העבודה - האם נחשב לתאונת עבודה?

מחבר: 25/12/2019 19:13

האם עובד זכאי לתבוע את מעסיקו על הנזקים הבריאותיים שנגרמו לו כתוצאה של עישון פסיבי במקום עבודה? על שאלה זו, נרחיב במאמר זה, תוך התייחסות לחוק ולפסיקת בית המשפט בנושא שהתקבלה בשנת 2005 ע"י בית הדין לעבודה.

סעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי מגדיר תאונת עבודה כדלקמן: "תאונה שאירעה תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעבידו או מטעמו, ובעובד עצמאי - תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח ידו"

במקרה שאירוע מוגדר כתאונת עבודה נוצרת לנפגע זכות לפיצוי על הנזקים שנגרמו לו מהביטוח הלאומי ו/או מהמעסיק עצמו.

דה עקא, שהחוק כפי שניתן להתרשם אינו נותן הגדרה ספציפית למושג תאונת עבודה, אלא הגדרתו רחבה, ונתונה לפרשנותו של בית הדין לעבודה.

פסק דין - עישון פאסיבי

אחד מהמקרים בהם נדרש בית הדין לעבודה לפרש את הסעיף התעורר בב.ל. 1896/01 (בי``ד לעבודה בת``א) אריה קרמר נ` המוסד לביטוח לאומי.

עובדות המקרה

אריה קרמר (להלן התובע) עבד במשרד התחבורה בתפקיד מנהלי, במשך שנים רבות. כל אותם השנים בהם עבד, הוא היה חשוף לעשן הסיגריות אותן עישנה הפקידה בחדר הסמוך לו ועל אף תלונותיו החוזרות כנגד המצב הקיים לא חדלה הפקידה מהרגלה.

מעבר לכך בעקבות בדיקת רפואה תעסוקתית שבוצעה במקום הוגדר חדר עישון לעובדי המשרד.
דה עקא שחדר עישון זה לא הפסיק את היות התובע מעשן פסיבי שכן החדר היה סמוך למשרדו של התובע ועל כן גם העשן שהתמר ממנו הגיע לריאותיו.

חוות דעת רפואית שהוגשה בידי התובע קבעה כי העישון הפסיבי המתמשך החמיר מחלה בדרכי הנשימה שהייתה קיימת בגופו ובגין החמרה זו התובע מבקש קבלת פיצוי על נזקו מהביטוח הלאומי.

השאלה לדיון

השאלה שהיה על בית המשפט להכריע בה, היא האם עישון פסיבי מצוי תחת ההגדרה של "תאונה שאירעה תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו" של התובע אצל מעסיקו.

הכרעת בית המשפט

בית המשפט הכריע כי עישון פסיבי מהווה תאונת עבודה ועל כן על הביטוח הלאומי לפצות את התובע בגין הנזק שנגרם לו וכך נכתב בהחלטה:

"נזקי העישון הפסיבי במקומות עבודה הוכרו על ידי המחוקק, אשר הגביל על פי חוק את העישון במקומות ציבוריים ובמקומות עבודה.

הגבלת עישון במקומות עבודה מקובלת היום בעולם המערבי, אשר נוכח לדעת כי תופעת העישון, לרבות העישון הפסיבי מביאה לתחלואה והיעדרויות רבות מהעבודה"

וכך סיכם בית המשפט את העניין הנדון: "לפיכך – אני קובעת כי מחלת התובע, אשר הוחמרה עקב תנאי עבודתו, היא בגדר פגיעה בעבודה כמשמעותה בחוק"

כיצד צפוי פסק הדין להשפיע על תביעות עתידיות?

במונחים משפטיים פסק הדין בעניין אריה קרמר הוא פסק דין חדש, ועל כן תוצאותיו אינן ברורות דיו בכדי לקבוע באופן חד משמעי זכאות לפיצוי של עובד פלוני בגין נזקי עישון.

למידע נוסף לחץ - תאונת עבודה נפילת טכנאי מסולם

בעיה נוספת שעומדת בפני מתלוננים על נזק בעקבות עישון פאסיבי היא הוכחה כי הנזק שנגרם להם נגרם כתוצאה מהעישון הפאסיבי ולא כתוצאה מגורמים אחרים.

על אף האי בהירות פסק הדין שהתקבל הוא מהפכני במובן שהוא משנה את ההלכה הנוהגת בתאונות עבודה ומרחיב את הפרשנות שניתנת לסעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי.

יש לציין, כי מומלץ להתייעץ עם עורך דין מתחום דיני העבודה לפני הגשת תביעה בגין תאונת עבודה בכלל, ותאונה הנובעת מעישון פסיבי בפרט וזאת לשם השגת התוצאות המשפטיות והכספיות האופטימאליות עבורכם.

לקבלת סיוע משפטי בנושא תאונות עבודה ללא התחייבות: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות עבודה לכל נפגע בתאונת עבודה מגיע פיצוי כספי! עישון פסיבי במקום העבודה - האם נחשב לתאונת עבודה?

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36