חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תלמיד נפצע בשיעור שחייה - של מי האחריות?

מחבר: 27/12/2019 15:05

עם ההרחבה והחידוש של הנושאים הנלמדים בבתי הספר, הפכו שיעורי שחיה להיות חלק אינטגראלי מתכנית הלימודים בבתי הספר היסודיים.

כיוון שמעטים מאוד בתי הספר בהם יש בריכות שחיה, מתקיימים שיעורים אלו מחוץ לכותלי בית הספר, בדרך כלל בבריכות העירוניות. מדריכי השחיה המעבירים את שיעורים אלו, נשכרים על ידי משרד החינוך על מנת שיעבירו את שיעורי השחיה והוא בעצם המעסיק של אותם מדריכים.

מעצם טבעם, שיעורי שחיה מלווים בסיכונים רבים וקיימת סכנה לפציעה בבריכות. לא נדירים המקרים בהם לומדי השחיה נפגעים כתוצאה מבליעת מים, ספיגת מכות ממבני האבן בבריכה או חלילה מטביעה.

לכן, קמה אחריות רבה למדריכי השחיה לשמור על בריאותם של התלמידים. אי זהירות והתרשלות בשמירה על כללי בטיחות מתאימים יוליכו להטלת אחריות על המדריכים אם וכאשר ספג התלמיד נזק גוף כתוצאה מהתנהגות זו.

פסק דין - שיעור שחייה בבית ספר בחולון

כך למשל התרחש בת"א 30658/04 אהרוני מיכל נ' עירית חולון. במקרה זה נפגעה התובעת, בהיותה בת 12, במהלך שיעור שחיה בבית הספר היסודי בו למדה, שיעור זה היה השיעור הרביעי במספר מאז שהחלו לימודי השחיה באותה שנה.

תלמידי הכיתה חולקו לקבוצות על פי יכולת, כאשר התובעת שובצה בקבוצה החלשה ביותר שנקראה קבוצת ה"יראים". במהלך תרגיל של צלילה במים, צללה בעיניים עצומות.

כתוצאה מכך, נפגעה מדפנות הבריכה וספגה חבטות בראש ובשפה העליונה אשר גרמו לה כאבים רבים ואילצו אותה לעבור טיפולי שיניים יקרים.

בעקבות זאת, החליטה לתבוע את העיריה אשר הבריכה הייתה בבעלותה ואת משרד החינוך אשר העסיק את מדריך השחיה ולטענתה התרשל בתפקידו.

לטענתה, הוראותיו של המדריך השחיה היו לשחות בעיניים עצומות מה שגרם לה להיתקל בדופן הבריכה. בנוסף, לא קיבלו אמצעי עזר לשחיה כמו משקפת, אשר היו גורמים לתלמידים להתמצא טוב יותר במים ולהימנע מספיגת חבלות מיותרות.

השופטת בהחלטתה פטרה את העירייה מאחריות לפציעה כיוון שלדעתה אין היה ביכולתה לפקח על תוכנם של שיעורי השחיה, המועברים על ידי מדריכים מוסמכים.

מצד שני, קיבלה השופטת את הטענות בדבר אחריות משרד החינוך לנזק. לדבריה, תאונות מעין אלו צריכות להיות צפויות על ידי מי שמעביר את שיעורי השחיה ופגיעה מדופן הבריכה אינה נדירה בשיעורי שחיה.

לכן, היה על המדריך לנקוט בזהירות רבה יותר בשיעורי השחיה, זאת הוא היה עושה על ידי וידוא הבנת ההוראות שהוא נותן על ידי התלמידים, השגחה צמודה יותר על התלמידים וסיפוק משקפי שחיה טובים לתלמידים על מנת שיתמצאו טוב יותר במים.

השופטת אמרה שבנסיבות הענין, כשמדובר בשיעור הרביעי בלבד של קבוצת התלמידים המתקשים ביותר, יש להקפיד על הוראות אלו בצורה טובה יותר.

לאור זאת, הטילה השופטת על משרד החינוך תשלום פיצויים בגובה של כ-50,000 ₪ לתובעת.
מפסיקה זו ניכר כי בתי המשפט לא חוששים להרחיב את תחומי האחריות המוטלים על המדריכים והמורים בבתי הספר ופותחים פתח רחב לקבלת פיצוי על נזקי גוף שנגרמים במהלך הלימודים.

נגרם לך נזק גוף כתוצאה מרשלנות? לחץ כאן ליעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נפגעת בגלל נפילה בבריכת השחיה? - באילו מקרים ניתן להגיש תביעת פיצויים בעקבות פציעה אישית בעת שהייה בבריכת שחיה עירונית או פרטית? מה קובע החוק בנושא?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תלמיד נפצע בשיעור שחייה - של מי האחריות?

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36