חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תלמיד נפצע בשיעור שחייה - של מי האחריות?

מחבר: 27/12/2019 15:05

עם ההרחבה והחידוש של הנושאים הנלמדים בבתי הספר, הפכו שיעורי שחיה להיות חלק אינטגראלי מתכנית הלימודים בבתי הספר היסודיים.

כיוון שמעטים מאוד בתי הספר בהם יש בריכות שחיה, מתקיימים שיעורים אלו מחוץ לכותלי בית הספר, בדרך כלל בבריכות העירוניות. מדריכי השחיה המעבירים את שיעורים אלו, נשכרים על ידי משרד החינוך על מנת שיעבירו את שיעורי השחיה והוא בעצם המעסיק של אותם מדריכים.

מעצם טבעם, שיעורי שחיה מלווים בסיכונים רבים וקיימת סכנה לפציעה בבריכות. לא נדירים המקרים בהם לומדי השחיה נפגעים כתוצאה מבליעת מים, ספיגת מכות ממבני האבן בבריכה או חלילה מטביעה.

לכן, קמה אחריות רבה למדריכי השחיה לשמור על בריאותם של התלמידים. אי זהירות והתרשלות בשמירה על כללי בטיחות מתאימים יוליכו להטלת אחריות על המדריכים אם וכאשר ספג התלמיד נזק גוף כתוצאה מהתנהגות זו.

פסק דין - שיעור שחייה בבית ספר בחולון

כך למשל התרחש בת"א 30658/04 אהרוני מיכל נ' עירית חולון. במקרה זה נפגעה התובעת, בהיותה בת 12, במהלך שיעור שחיה בבית הספר היסודי בו למדה, שיעור זה היה השיעור הרביעי במספר מאז שהחלו לימודי השחיה באותה שנה.

תלמידי הכיתה חולקו לקבוצות על פי יכולת, כאשר התובעת שובצה בקבוצה החלשה ביותר שנקראה קבוצת ה"יראים". במהלך תרגיל של צלילה במים, צללה בעיניים עצומות.

כתוצאה מכך, נפגעה מדפנות הבריכה וספגה חבטות בראש ובשפה העליונה אשר גרמו לה כאבים רבים ואילצו אותה לעבור טיפולי שיניים יקרים.

בעקבות זאת, החליטה לתבוע את העיריה אשר הבריכה הייתה בבעלותה ואת משרד החינוך אשר העסיק את מדריך השחיה ולטענתה התרשל בתפקידו.

לטענתה, הוראותיו של המדריך השחיה היו לשחות בעיניים עצומות מה שגרם לה להיתקל בדופן הבריכה. בנוסף, לא קיבלו אמצעי עזר לשחיה כמו משקפת, אשר היו גורמים לתלמידים להתמצא טוב יותר במים ולהימנע מספיגת חבלות מיותרות.

השופטת בהחלטתה פטרה את העירייה מאחריות לפציעה כיוון שלדעתה אין היה ביכולתה לפקח על תוכנם של שיעורי השחיה, המועברים על ידי מדריכים מוסמכים.

מצד שני, קיבלה השופטת את הטענות בדבר אחריות משרד החינוך לנזק. לדבריה, תאונות מעין אלו צריכות להיות צפויות על ידי מי שמעביר את שיעורי השחיה ופגיעה מדופן הבריכה אינה נדירה בשיעורי שחיה.

לכן, היה על המדריך לנקוט בזהירות רבה יותר בשיעורי השחיה, זאת הוא היה עושה על ידי וידוא הבנת ההוראות שהוא נותן על ידי התלמידים, השגחה צמודה יותר על התלמידים וסיפוק משקפי שחיה טובים לתלמידים על מנת שיתמצאו טוב יותר במים.

השופטת אמרה שבנסיבות הענין, כשמדובר בשיעור הרביעי בלבד של קבוצת התלמידים המתקשים ביותר, יש להקפיד על הוראות אלו בצורה טובה יותר.

לאור זאת, הטילה השופטת על משרד החינוך תשלום פיצויים בגובה של כ-50,000 ₪ לתובעת.
מפסיקה זו ניכר כי בתי המשפט לא חוששים להרחיב את תחומי האחריות המוטלים על המדריכים והמורים בבתי הספר ופותחים פתח רחב לקבלת פיצוי על נזקי גוף שנגרמים במהלך הלימודים.

נגרם לך נזק גוף כתוצאה מרשלנות? לחץ כאן ליעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נפגעת בגלל נפילה בבריכת השחיה? - באילו מקרים ניתן להגיש תביעת פיצויים בעקבות פציעה אישית בעת שהייה בבריכת שחיה עירונית או פרטית? מה קובע החוק בנושא?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תלמיד נפצע בשיעור שחייה - של מי האחריות?

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36