חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תלמיד נפצע בשיעור שחייה - של מי האחריות?

מחבר: 27/12/2019 15:05

עם ההרחבה והחידוש של הנושאים הנלמדים בבתי הספר, הפכו שיעורי שחיה להיות חלק אינטגראלי מתכנית הלימודים בבתי הספר היסודיים.

כיוון שמעטים מאוד בתי הספר בהם יש בריכות שחיה, מתקיימים שיעורים אלו מחוץ לכותלי בית הספר, בדרך כלל בבריכות העירוניות. מדריכי השחיה המעבירים את שיעורים אלו, נשכרים על ידי משרד החינוך על מנת שיעבירו את שיעורי השחיה והוא בעצם המעסיק של אותם מדריכים.

מעצם טבעם, שיעורי שחיה מלווים בסיכונים רבים וקיימת סכנה לפציעה בבריכות. לא נדירים המקרים בהם לומדי השחיה נפגעים כתוצאה מבליעת מים, ספיגת מכות ממבני האבן בבריכה או חלילה מטביעה.

לכן, קמה אחריות רבה למדריכי השחיה לשמור על בריאותם של התלמידים. אי זהירות והתרשלות בשמירה על כללי בטיחות מתאימים יוליכו להטלת אחריות על המדריכים אם וכאשר ספג התלמיד נזק גוף כתוצאה מהתנהגות זו.

פסק דין - שיעור שחייה בבית ספר בחולון

כך למשל התרחש בת"א 30658/04 אהרוני מיכל נ' עירית חולון. במקרה זה נפגעה התובעת, בהיותה בת 12, במהלך שיעור שחיה בבית הספר היסודי בו למדה, שיעור זה היה השיעור הרביעי במספר מאז שהחלו לימודי השחיה באותה שנה.

תלמידי הכיתה חולקו לקבוצות על פי יכולת, כאשר התובעת שובצה בקבוצה החלשה ביותר שנקראה קבוצת ה"יראים". במהלך תרגיל של צלילה במים, צללה בעיניים עצומות.

כתוצאה מכך, נפגעה מדפנות הבריכה וספגה חבטות בראש ובשפה העליונה אשר גרמו לה כאבים רבים ואילצו אותה לעבור טיפולי שיניים יקרים.

בעקבות זאת, החליטה לתבוע את העיריה אשר הבריכה הייתה בבעלותה ואת משרד החינוך אשר העסיק את מדריך השחיה ולטענתה התרשל בתפקידו.

לטענתה, הוראותיו של המדריך השחיה היו לשחות בעיניים עצומות מה שגרם לה להיתקל בדופן הבריכה. בנוסף, לא קיבלו אמצעי עזר לשחיה כמו משקפת, אשר היו גורמים לתלמידים להתמצא טוב יותר במים ולהימנע מספיגת חבלות מיותרות.

השופטת בהחלטתה פטרה את העירייה מאחריות לפציעה כיוון שלדעתה אין היה ביכולתה לפקח על תוכנם של שיעורי השחיה, המועברים על ידי מדריכים מוסמכים.

מצד שני, קיבלה השופטת את הטענות בדבר אחריות משרד החינוך לנזק. לדבריה, תאונות מעין אלו צריכות להיות צפויות על ידי מי שמעביר את שיעורי השחיה ופגיעה מדופן הבריכה אינה נדירה בשיעורי שחיה.

לכן, היה על המדריך לנקוט בזהירות רבה יותר בשיעורי השחיה, זאת הוא היה עושה על ידי וידוא הבנת ההוראות שהוא נותן על ידי התלמידים, השגחה צמודה יותר על התלמידים וסיפוק משקפי שחיה טובים לתלמידים על מנת שיתמצאו טוב יותר במים.

השופטת אמרה שבנסיבות הענין, כשמדובר בשיעור הרביעי בלבד של קבוצת התלמידים המתקשים ביותר, יש להקפיד על הוראות אלו בצורה טובה יותר.

לאור זאת, הטילה השופטת על משרד החינוך תשלום פיצויים בגובה של כ-50,000 ₪ לתובעת.
מפסיקה זו ניכר כי בתי המשפט לא חוששים להרחיב את תחומי האחריות המוטלים על המדריכים והמורים בבתי הספר ופותחים פתח רחב לקבלת פיצוי על נזקי גוף שנגרמים במהלך הלימודים.

נגרם לך נזק גוף כתוצאה מרשלנות? לחץ כאן ליעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נפגעת בגלל נפילה בבריכת השחיה? - באילו מקרים ניתן להגיש תביעת פיצויים בעקבות פציעה אישית בעת שהייה בבריכת שחיה עירונית או פרטית? מה קובע החוק בנושא?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תלמיד נפצע בשיעור שחייה - של מי האחריות?

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24