חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נזק נפשי לאחר פגיעה בתאונת דרכים

מחבר: 15/12/2019 16:59

לא רק נזקי גוף - בית המשפט מכיר גם בנזקים נפשיים בתאונה ומזכה את הנפגע בפיצויים.

כל פגיעה בגוף או בנפש אשר התרחשה בעקבות תאונת דרכים מזכה את הנפגע בפיצוי מחברת הביטוח, אשר מבטחת את הרכב בו נהג או נסע הנפגע. מערכת המשפט הכירה זה מכבר גם בפגיעה נפשית מוכחת, ככזו המזכה את הנפגע בפיצויים.

מעבר לכך וכפי שניתן לקרוא בסקירה שלפניך, בית המשפט מכיר בזכותו של נפגע לקבל פיצויי גם במקרים שבהם הנזק הנפשי שנגרם לו, התרחש בעקבות פגיעתו (או פטירתו) של אדם אחר שהיה ברכב בעת התאונה.

פסק דין - פיצוי עבור נזק נפשי

ת.א 630/06 שוקרון אברהם נ' המגן חברה לביטוח

להלן תמצית פסק הדין בתביעה הנ"ל, במהלכו דן בית המשפט בתביעתו של אדם שנפגע בתאונת דרכים, הוכיח כי נגרם לו נזק נפשי וזכה לפיצויים מבית המשפט.

כבוד השופט יצחק כהן מבית המשפט המחוזי בנצרת כתב פסק דין אשר דן בשאלת זכאותו לפיצויים של נפגע בנפש עקב תאונת דרכים, כאשר הפגיעה הנפשית הינה בעקבות גרם מוות של אדם אחר בתאונה.

התובע, שוקרון אברהם, נהג ברכב במסגרת עבודתו ופגע בעת ניסיון עקיפה באופנוע במסלול הנגדי. שני רוכבי אופנוע נהרגו מייד. התובע לא הכיר את רוכבי האופנוע ולא היה ביניהם כל קשר.

לתובע נגרמה טראומה נפשית קשה בעקבות התאונה וגרימת מותם של רוכבי האופנוע. אירוע התאונה ונזקו של התובע הוכר על ידי הביטוח הלאומי כרוע של תאונת עבודה. ועדת עררים של המוסד לביטוח לאומי קבעה כי לתובע נותרה נכות בשיעור של 100 אחוז בתחום הנפשי בעקבות התאונה.

התובע אושפז בעקבות מצבו הנפשי מספר רב של פעמים ואף ניסה להתאבד מספר פעמים. התובע טוען בכתב תביעתו כי פגיעתו הינה פגיעה בתאונת דרכים כהגדרתה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ולכן הוא זכאי לפיצויים מהנתבעת - חברת הביטוח המגן, אשר ביטחה את השימוש ברכבו בביטוח חובה.

בית המשפט דן בטענות התובע וקובע כי ראשית ניתן לקבוע כי התובע הינו נפגע תאונת דרכים וזכאי לפיצוי לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים על פי הלכת אלסוחה.

הלכת אלסוחה הינה הלכה אשר נקבעה בפסק הדין רע"א 444/87 אלסוחה ואח' נגד דהאן שם נקבעה לראשונה ההלכה כי אדם אשר נגרמה לו נכות נפשית עקב חשיפה לפציעה קשה או מוות של אחר בתאונת דרכים.

הקריטריונים לקבלת פיצוי לפי הלכת אלסוחה

 

פסק דין אלסוחה נקבעו ארבעה קריטריונים לקבלת פיצוי בגין נזק נפשי עקב חשיפה לפגיעת אחר בתאונת דרכים.

זהות התובע – בפסק דין אלסוחה נקבע כי התביעה אפשרית רק לקרובי משפחה מדרגה ראשונה אך נותר בפסק הדין פתח להרחבת הלכה זו כפי אכן נקבע בפסקי דין מאוחרים.

התרשומות ישירה מהאירוע המזיק – ככל שהתובע קרוב לאירוע ומתרשם ממנו באופן בלתי אמצעי עולה הצפיות לנזק נפשי אך ניתן לקבל גם מקרים של נזק אשר מקורו עקב קבלת מידע על הפגיעה מכלי שני.

מידת הקרבה במקום ובזמן לאירוע המזיק – גם קריטריון זה הוגמש וניתן להסתפק בהוכחת נזק נפשי מממשי ומוגדר.

מידת הפגיעה – נדרשה הפגיעה נפשית מהותית כגון מחלת נפש או פגיעה נפשית רצינית.

בית המשפט בפסק הדין קובע כי התובע עומד בפועל בכל שלושת הקריטריונים האחרונים. באשר לדרישת הקרבה בין הניזוק הנפשי לניזוק בתאונה שלא התקיימה במקרה זה הרי שבית המשפט קובע כי במקרים קיצונים ניתן להגמיש קריטריון זה .

בית המשפט קובע איפה בפסק דינו כי התובע מוכר בנפגע בתאונת סרכים על פי הלכת אלסוחה.

מעבר לכך בית המשפט סבור כי ניתן להכיר בתובע כנפגע ישיר בעקבות התאונה בעיקר בהסתמך על פסיקה זרה.

מומלץ, לפיכך, בכל מקרה של פגיעה נפשית בעקבות תאונת דרכים להתייעץ עם עורך דין אשר הינו בקיא בתחום הנזיקין ותאונות דרכים.

מידע נוסף על פגיעה נפשית עקב חשיפה לפגיעת אחר בתאונת דרכים תוכלו למצוא במאמר תאונות דרכים – נזק נפשי לקרוב. יש להדגיש כי הלכת אלסוחה בדבר נזק נפשי לאדם אשר התרשם מפגיעה של אחר תקפה וישימה אף בתביעות בגין תאונות עבודה ובגין רשלנות רפואית.

 

נפגעת בתאונה? פנה לקבלת יעוץ משפטי אישי!

לפני שמקבלים החלטות בעקבות פגיעה בתאונת דרכים, ואין זה משנה מה אופי ומהות הפגיעה, רצוי בהחלט לפנות ולהתייעץ עם עורך דין מנוסה בתחום, על מנת לבחון את המקרה הספציפי שלך ולפעול בהתאם לכללי הפסיקה ולחוקי הנזיקין.

משרדו של עורך דין עופר סולר טיפל ומטפל באלפי תביעות שהוגשו על ידי נפגעי גוף ונפש, לאחר תאונות דרכים. לנו הניסיון הדרוש על מנת לטפל בתביעות פיצויים, במשא ומתן מול חברות הביטוח ובתביעות הנדונות בבתי המשפט - בכל הערכאות.

נגרם לך נזק נפשי בעקבות תאונת דרכים שעברת?
לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י כבר עכשיו: 03-7369253

ליחצו כאן לקבלת יעוץ משפטי לאחר פגיעה בתאונה!

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים נזק נפשי לאחר פגיעה בתאונה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24