חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נזק נפשי לאחר פגיעה בתאונת דרכים

מחבר: 15/12/2019 16:59

לא רק נזקי גוף - בית המשפט מכיר גם בנזקים נפשיים בתאונה ומזכה את הנפגע בפיצויים.

כל פגיעה בגוף או בנפש אשר התרחשה בעקבות תאונת דרכים מזכה את הנפגע בפיצוי מחברת הביטוח, אשר מבטחת את הרכב בו נהג או נסע הנפגע. מערכת המשפט הכירה זה מכבר גם בפגיעה נפשית מוכחת, ככזו המזכה את הנפגע בפיצויים.

מעבר לכך וכפי שניתן לקרוא בסקירה שלפניך, בית המשפט מכיר בזכותו של נפגע לקבל פיצויי גם במקרים שבהם הנזק הנפשי שנגרם לו, התרחש בעקבות פגיעתו (או פטירתו) של אדם אחר שהיה ברכב בעת התאונה.

פסק דין - פיצוי עבור נזק נפשי

ת.א 630/06 שוקרון אברהם נ' המגן חברה לביטוח

להלן תמצית פסק הדין בתביעה הנ"ל, במהלכו דן בית המשפט בתביעתו של אדם שנפגע בתאונת דרכים, הוכיח כי נגרם לו נזק נפשי וזכה לפיצויים מבית המשפט.

כבוד השופט יצחק כהן מבית המשפט המחוזי בנצרת כתב פסק דין אשר דן בשאלת זכאותו לפיצויים של נפגע בנפש עקב תאונת דרכים, כאשר הפגיעה הנפשית הינה בעקבות גרם מוות של אדם אחר בתאונה.

התובע, שוקרון אברהם, נהג ברכב במסגרת עבודתו ופגע בעת ניסיון עקיפה באופנוע במסלול הנגדי. שני רוכבי אופנוע נהרגו מייד. התובע לא הכיר את רוכבי האופנוע ולא היה ביניהם כל קשר.

לתובע נגרמה טראומה נפשית קשה בעקבות התאונה וגרימת מותם של רוכבי האופנוע. אירוע התאונה ונזקו של התובע הוכר על ידי הביטוח הלאומי כרוע של תאונת עבודה. ועדת עררים של המוסד לביטוח לאומי קבעה כי לתובע נותרה נכות בשיעור של 100 אחוז בתחום הנפשי בעקבות התאונה.

התובע אושפז בעקבות מצבו הנפשי מספר רב של פעמים ואף ניסה להתאבד מספר פעמים. התובע טוען בכתב תביעתו כי פגיעתו הינה פגיעה בתאונת דרכים כהגדרתה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ולכן הוא זכאי לפיצויים מהנתבעת - חברת הביטוח המגן, אשר ביטחה את השימוש ברכבו בביטוח חובה.

בית המשפט דן בטענות התובע וקובע כי ראשית ניתן לקבוע כי התובע הינו נפגע תאונת דרכים וזכאי לפיצוי לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים על פי הלכת אלסוחה.

הלכת אלסוחה הינה הלכה אשר נקבעה בפסק הדין רע"א 444/87 אלסוחה ואח' נגד דהאן שם נקבעה לראשונה ההלכה כי אדם אשר נגרמה לו נכות נפשית עקב חשיפה לפציעה קשה או מוות של אחר בתאונת דרכים.

הקריטריונים לקבלת פיצוי לפי הלכת אלסוחה

 

פסק דין אלסוחה נקבעו ארבעה קריטריונים לקבלת פיצוי בגין נזק נפשי עקב חשיפה לפגיעת אחר בתאונת דרכים.

זהות התובע – בפסק דין אלסוחה נקבע כי התביעה אפשרית רק לקרובי משפחה מדרגה ראשונה אך נותר בפסק הדין פתח להרחבת הלכה זו כפי אכן נקבע בפסקי דין מאוחרים.

התרשומות ישירה מהאירוע המזיק – ככל שהתובע קרוב לאירוע ומתרשם ממנו באופן בלתי אמצעי עולה הצפיות לנזק נפשי אך ניתן לקבל גם מקרים של נזק אשר מקורו עקב קבלת מידע על הפגיעה מכלי שני.

מידת הקרבה במקום ובזמן לאירוע המזיק – גם קריטריון זה הוגמש וניתן להסתפק בהוכחת נזק נפשי מממשי ומוגדר.

מידת הפגיעה – נדרשה הפגיעה נפשית מהותית כגון מחלת נפש או פגיעה נפשית רצינית.

בית המשפט בפסק הדין קובע כי התובע עומד בפועל בכל שלושת הקריטריונים האחרונים. באשר לדרישת הקרבה בין הניזוק הנפשי לניזוק בתאונה שלא התקיימה במקרה זה הרי שבית המשפט קובע כי במקרים קיצונים ניתן להגמיש קריטריון זה .

בית המשפט קובע איפה בפסק דינו כי התובע מוכר בנפגע בתאונת סרכים על פי הלכת אלסוחה.

מעבר לכך בית המשפט סבור כי ניתן להכיר בתובע כנפגע ישיר בעקבות התאונה בעיקר בהסתמך על פסיקה זרה.

מומלץ, לפיכך, בכל מקרה של פגיעה נפשית בעקבות תאונת דרכים להתייעץ עם עורך דין אשר הינו בקיא בתחום הנזיקין ותאונות דרכים.

מידע נוסף על פגיעה נפשית עקב חשיפה לפגיעת אחר בתאונת דרכים תוכלו למצוא במאמר תאונות דרכים – נזק נפשי לקרוב. יש להדגיש כי הלכת אלסוחה בדבר נזק נפשי לאדם אשר התרשם מפגיעה של אחר תקפה וישימה אף בתביעות בגין תאונות עבודה ובגין רשלנות רפואית.

 

נפגעת בתאונה? פנה לקבלת יעוץ משפטי אישי!

לפני שמקבלים החלטות בעקבות פגיעה בתאונת דרכים, ואין זה משנה מה אופי ומהות הפגיעה, רצוי בהחלט לפנות ולהתייעץ עם עורך דין מנוסה בתחום, על מנת לבחון את המקרה הספציפי שלך ולפעול בהתאם לכללי הפסיקה ולחוקי הנזיקין.

משרדו של עורך דין עופר סולר טיפל ומטפל באלפי תביעות שהוגשו על ידי נפגעי גוף ונפש, לאחר תאונות דרכים. לנו הניסיון הדרוש על מנת לטפל בתביעות פיצויים, במשא ומתן מול חברות הביטוח ובתביעות הנדונות בבתי המשפט - בכל הערכאות.

נגרם לך נזק נפשי בעקבות תאונת דרכים שעברת?
לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י כבר עכשיו: 03-7369253

ליחצו כאן לקבלת יעוץ משפטי לאחר פגיעה בתאונה!

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים נזק נפשי לאחר פגיעה בתאונה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36