חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פגיעה מהידרדרות רכב במוסך הוכרה כתאונת דרכים

מחבר: 12/12/2019 18:44

האם אירוע בו נפגע עובד מוסך מרכב בו טיפל במוסך הינו בגדר תאונת דרכים כהגדרתה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים?

פסק הדין שניתן בבית משפט השלום בתל אביב בעניין מ.י נגד כלל חברה לביטוח בע"מ עסק בתביעה שהגיש מ. כנגד מי שביטחה אותו בביטוח חובה לרכב, בשלו נגרמו לו נזקי גוף.

פרטי המקרה וטענות הצדדים

מ. יליד 1966 הועסק בתפקיד מנהל עבודה של מוסך. ביום 12.12.03  טיפל ברכב מסוג מזדה אשר בוטח על ידי הנתבעת. בעל הרכב התלונן על רעשים מכיוון המנוע ומ. עמד בחזית הרכב, פתח את מכסה המנוע כאשר הלקוח ברכב והמנוע עובד, מ. "נתן גז", דרך את המנוע, הרכב התדרדר לעברו והוא נפגע ברגליו.

התובע פונה לבית החולים קפלן שם אובחנו רגישות ונפיחות בשוק שמאל. לאחר מכן התלונן התובע על כאבים בקרסול וטופל בפיזיותרפיה ובהמשך עבר ניתוח ארטוסקופי בקרסול.

מומחה רפואי מטעם בית המשפט, ד"ר אמנון ישראלי, קבע לתובע אובדן כושר מלא לחודש ימים וכן נכות צמיתה בשיעור של כ 10%. בעל הרכב טען כי לא היה ברכב בעת האירוע ואינו זוכר באיזה מצב השאיר את ידית ההילוכים. בית המשפט קבע כי מאחר והגז "ניתן" מחוץ לרכב אין זה משנה אם בעל הרכב נמצא בו באותה שעה אם לאו.

בשנת 1975 חוקקה הכנסת את חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. מטרת חוק זה הינה להסדיר ולהבטיח פיצויים למי שנפגעו בנזק גוף כתוצאה מתאונת דרכים.

החוק מגדיר בין השאר מהם המקרים שייחשבו לתאונת דרכים, ובהם "מאורע שנגרם עקב ניצול הכוח המכאני" וכן "הידרדרות של הרכב... וכן הינתקות או נפילה כאמור מרכב עומד או חונה שלא תוך טיפולו של אדם ברכב במסגרת עבודתו".

התובע טען, כי הסייג הנוגע לטיפול במסגרת עבודתו של אדם אינו חל על הידרדרות ולפיכך הידרדרות של הרכב במוסך צריכה להיחשבכתאונת דרכים.

התובעת טענה מנגד, כי לא מדובר בהידרדרות מאחר והתאונה אירעה עקב הפעלת מנוע, אך עם זאת לטענתה אין לראות בתובע כמי שנפגע מניצול הכוח המכאני מאחר ולא דובר בהתנעה אלא בתגובה של הרכב לתיקון שנעשה במסגרת העבודה ולא שעה שהרכב שימש לצרכי תחבורה.

לחץ כאן לקריאה בנושאים: 

תאונת דרכים ברכב חונה


פגיעה בעת תיקון דרך הוכרה כתאונת דרכים

פסיקת הערכאה המשפטית

בית המשפט קבע כי יש להכיר באירוע כתאונת דרכים.

התנועה של הרכב אל עבר התובע אינה תוצאה של נפילה אלא הידרדרות וזו פעולה אשר נכללת במסגרת הסיכון התעבורתי של רכב, כאשר גם רכב מונע יכול להתדרדר ואין זה משנה שההידרדרות ארעה במסגרת תיקון רכב על ידי אדם במסגרת עבודתו.

לעניין הנזק קבע בית המשפט, בהתאם להודאת התובע כי חזר לעבוד כמנהל עבודה במוסך, כי לא נגרם לו הפסד השתכרות לעבר, עד ליום המשפט.

לתובע נקבע פיצוי גלובלי בסך 75,000 ש"ח, סכום נוסף של 17,568 ש"ח בגין כאב וסבל וכן 2,500 ש"ח בגין עזרת הזולת.

סך סכמום של פיצויים אשר פסק בית המשפט במקרה זה עמד על 95,068 ש"ח, בתוספת הוצאות ושכר טרחת עורך דין.

במידה ונפגעת בתאונת דרכים מומלץ לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין מנוסה בתחום לצורך התייעצות באשר לאפשרויות הפעולה העומדות בפניך.

לחץ לקריאה מורחבת בנושא:

מבחנים לקביעת דרגת הנכות בתאונת דרכים

נגרם לך נזק עקב תאונת דרכים? לחץ כאן לקבלת ייעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר הכרה בפגיעה עקב הידרדרות רכב במוסך כתאונת דרכים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24