חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תביעת פיצויים בשל מקרי התאבדות ממגדלי עזריאלי

מחבר: 27/12/2019 15:35

התאבדות היא מעשה שרווח יותר בקרב מתבגרים לעומת שאר האוכלוסיה, כאשר מספר ניסיונות ההתאבדות גבוה בהרבה ממספר ההתאבדויות בפועל. בישראל, למרות ששיעור ההתאבדויות נמוך בהשוואה לאיחוד האירופי, אחוז התאבדות בקרב בני נוער משתווה לממוצע האיחוד האירופי.

בחלק מהמקרים, המתאבדים בוחרים ליטול את חייהם בדרך של קפיצה ממקומות גבוהים ובכלל זה מקומות ציבוריים, כגון מגדלים או מבנים גבוהים שקל להגיע אליהם. למרות שההתאבדות עצמה מתבצעת מתוך בחירה, קיימים הגורסים כי יש להטיל אחריות על הבעלים של המבנה במידה וההתאבדות התבצעה ממנו.

בהליך תא (מרכז) 6413-11-08 עזבון המנוח א.מ ז"ל נ' קנית השלום השקעות בע"מ אוחדו שתי תביעות של משפחות שילדיהן התאבדו בקפיצה מהקומה השלישית של מגדלי עזריאלי בתל אביב, בהפרש של שלוש שנים בין המקרים.

הרקע העובדתי המשותף

עובדות המקרים הן שכל אחד מהמתאבדים הגיע למגדל עזריאלי, יצא מהקומה השלישית לאחד הגגות שבקומת הביניים במגדל וקפץ אל מותו כשהוא עובר את המעקה שהותקן במקום. הדלת שהפרידה בין הקניון לבין הגג לא היתה נעולה בשני המקרים והגג ממנו קפצו משמש את קהל המבקרים למטרות שעשועים.

טענות המשפחות התובעות ומגדלי עזריאלי

התובעים אינם טוענים כי מגדלי עזריאלי אחראים להתאבדות עצמה אלא כי זמינות אמצעי ההתאבדות שקיימים במקום היא זו שהכריעה את רצונם של המתאבדים לעשות את המעשה. גישתם של התובעים, אשר נסמכת על חוות דעתו של פרופ' אור-בך מהחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן, גורסת כי מגדלי עזריאלי ידועים כמקום המושך מתאבדים.

כלומר, המקום מהווה זירה עבור מתאבדים רבים באופן יחסי עקב הסמליות המשתקפת במעשה זה דווקא מהמגדלים ומההיבט הפסיכולוגי שהמתאבדים מייחסים לקפיצה מהמגדלים. לפי ההורים התובעים, המתאבדים לא היו קופצים אל מותם אלמלא היה ניתן לעשות כן ממגדלי עזריאלי.

לכן, אם דלת היציאה לגג היתה נשארת סגורה או אם היה מותקן במקום מעקה גבוה שלא היה מאפשר את הטיפוס מעליו, היו מעשי ההתאבדות נמנעים. משכך, יש לקבוע כי מגדלי עזריאלי התרשלו במניעת ההתאבדות.

בתגובה טענו מגדלי עזריאלי, כי הקביעה לפיה הפכו לאתר המושך מתאבדים כלל אינה מבוססת מחקרית וכי לא הובאו ראיות לגיבוש טענה זו. בנוסף, הנתבעת טוענת כי הקומה האמורה משמשת למטרות שעשועים וסגירתה תפגע בקהל רחב ביותר המבקש לבלות וליהנות במקום. לגישתה, הדבר אינו מוצדק וממילא אין זה מחובתה לנסות ולאתר מתאבדים פוטנציאליים.

עוד טוענת הנתבעת, כי הוריהם ומחנכיהם של המתאבדים לא מנעו את התאבדותם של הילדים בכך שכשלו בהפנייתם לקבלת עזרה מתאימה, והניסיון שלהם להטיל את האשמה עליה בזמן שלא יכולה היתה כלל לצפות את ניסיון ההתאבדות, דינו להדחות.

פסיקת בית המשפט בתביעת הרשלנות נגד מגדלי עזריאלי

בית המשפט בחן את עוולת הרשלנות וציין כי עוולה זו מבוססת על שני מרכיבים ראשוניים אותם יש לבדוק: חובת זהירות מושגית וחובת זהירות קונקרטית.

בנוסף, יש לבחון אם במקרה זה ניתן לקבוע כי הנזק המכריע נגרם באמצעות אדם אחר  - המתאבד, ולכן אין להטיל אחריות על הנתבעת.

לעניין זה פסק בית המשפט כי יש לראות את ההתאבדות כפעולה המתבצעת על ידי המתאבד ולכן לא מתקיים קשר סיבתי בינה לבין גורם אחר.

נוכח האמור, גם אם ניתן לקבוע כי קיימת חובת זהירות מושגית של הנתבעת כלפי המתאבדים, קשה לבחון כיצד ניתן להטיל עליה חובת זהירות קונקרטית, כלומר, החובה למנוע באופן ספציפי את התאבדותם. 

בית המשפט הדגיש כי למגדלי עזריאלי מגיעים מיליוני בני אדם בשנה ואין דרך בה ניתן לסווגם כך שאפשר יהיה לדעת מי מהמבקרים מתכוון להתאבד. מעבר לכך ציין בית המשפט, כי מגדלי עזריאלי הקפידו על התקנות ובנו את המעקה בגובה הנדרש.

בסופו של דבר נפסק, כי לא קיימת צפיות מצד הנתבעת למעשה ההתאבדות, וההתאבדות למעשה מנתקת את הקשר הסיבתי בין מעשה או מחדל של מגדלי עזריאלי לביו נזקם של התובעים. לאור האמור הוחלט כי דין התביעה להידחות.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

לחצו לקריאה מורחבת בנושאים:

נזקי גוף

התאבדות במעצר או מאסר

  לקבלת סיוע מיידי בתחום נזקי גוף, לחצו: ייעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פיצויים בגין התאבדות בקפיצה ממגדלי עזריאלי

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36