חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תביעת פיצויים בשל מקרי התאבדות ממגדלי עזריאלי

מחבר: 27/12/2019 15:35

התאבדות היא מעשה שרווח יותר בקרב מתבגרים לעומת שאר האוכלוסיה, כאשר מספר ניסיונות ההתאבדות גבוה בהרבה ממספר ההתאבדויות בפועל. בישראל, למרות ששיעור ההתאבדויות נמוך בהשוואה לאיחוד האירופי, אחוז התאבדות בקרב בני נוער משתווה לממוצע האיחוד האירופי.

בחלק מהמקרים, המתאבדים בוחרים ליטול את חייהם בדרך של קפיצה ממקומות גבוהים ובכלל זה מקומות ציבוריים, כגון מגדלים או מבנים גבוהים שקל להגיע אליהם. למרות שההתאבדות עצמה מתבצעת מתוך בחירה, קיימים הגורסים כי יש להטיל אחריות על הבעלים של המבנה במידה וההתאבדות התבצעה ממנו.

בהליך תא (מרכז) 6413-11-08 עזבון המנוח א.מ ז"ל נ' קנית השלום השקעות בע"מ אוחדו שתי תביעות של משפחות שילדיהן התאבדו בקפיצה מהקומה השלישית של מגדלי עזריאלי בתל אביב, בהפרש של שלוש שנים בין המקרים.

הרקע העובדתי המשותף

עובדות המקרים הן שכל אחד מהמתאבדים הגיע למגדל עזריאלי, יצא מהקומה השלישית לאחד הגגות שבקומת הביניים במגדל וקפץ אל מותו כשהוא עובר את המעקה שהותקן במקום. הדלת שהפרידה בין הקניון לבין הגג לא היתה נעולה בשני המקרים והגג ממנו קפצו משמש את קהל המבקרים למטרות שעשועים.

טענות המשפחות התובעות ומגדלי עזריאלי

התובעים אינם טוענים כי מגדלי עזריאלי אחראים להתאבדות עצמה אלא כי זמינות אמצעי ההתאבדות שקיימים במקום היא זו שהכריעה את רצונם של המתאבדים לעשות את המעשה. גישתם של התובעים, אשר נסמכת על חוות דעתו של פרופ' אור-בך מהחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן, גורסת כי מגדלי עזריאלי ידועים כמקום המושך מתאבדים.

כלומר, המקום מהווה זירה עבור מתאבדים רבים באופן יחסי עקב הסמליות המשתקפת במעשה זה דווקא מהמגדלים ומההיבט הפסיכולוגי שהמתאבדים מייחסים לקפיצה מהמגדלים. לפי ההורים התובעים, המתאבדים לא היו קופצים אל מותם אלמלא היה ניתן לעשות כן ממגדלי עזריאלי.

לכן, אם דלת היציאה לגג היתה נשארת סגורה או אם היה מותקן במקום מעקה גבוה שלא היה מאפשר את הטיפוס מעליו, היו מעשי ההתאבדות נמנעים. משכך, יש לקבוע כי מגדלי עזריאלי התרשלו במניעת ההתאבדות.

בתגובה טענו מגדלי עזריאלי, כי הקביעה לפיה הפכו לאתר המושך מתאבדים כלל אינה מבוססת מחקרית וכי לא הובאו ראיות לגיבוש טענה זו. בנוסף, הנתבעת טוענת כי הקומה האמורה משמשת למטרות שעשועים וסגירתה תפגע בקהל רחב ביותר המבקש לבלות וליהנות במקום. לגישתה, הדבר אינו מוצדק וממילא אין זה מחובתה לנסות ולאתר מתאבדים פוטנציאליים.

עוד טוענת הנתבעת, כי הוריהם ומחנכיהם של המתאבדים לא מנעו את התאבדותם של הילדים בכך שכשלו בהפנייתם לקבלת עזרה מתאימה, והניסיון שלהם להטיל את האשמה עליה בזמן שלא יכולה היתה כלל לצפות את ניסיון ההתאבדות, דינו להדחות.

פסיקת בית המשפט בתביעת הרשלנות נגד מגדלי עזריאלי

בית המשפט בחן את עוולת הרשלנות וציין כי עוולה זו מבוססת על שני מרכיבים ראשוניים אותם יש לבדוק: חובת זהירות מושגית וחובת זהירות קונקרטית.

בנוסף, יש לבחון אם במקרה זה ניתן לקבוע כי הנזק המכריע נגרם באמצעות אדם אחר  - המתאבד, ולכן אין להטיל אחריות על הנתבעת.

לעניין זה פסק בית המשפט כי יש לראות את ההתאבדות כפעולה המתבצעת על ידי המתאבד ולכן לא מתקיים קשר סיבתי בינה לבין גורם אחר.

נוכח האמור, גם אם ניתן לקבוע כי קיימת חובת זהירות מושגית של הנתבעת כלפי המתאבדים, קשה לבחון כיצד ניתן להטיל עליה חובת זהירות קונקרטית, כלומר, החובה למנוע באופן ספציפי את התאבדותם. 

בית המשפט הדגיש כי למגדלי עזריאלי מגיעים מיליוני בני אדם בשנה ואין דרך בה ניתן לסווגם כך שאפשר יהיה לדעת מי מהמבקרים מתכוון להתאבד. מעבר לכך ציין בית המשפט, כי מגדלי עזריאלי הקפידו על התקנות ובנו את המעקה בגובה הנדרש.

בסופו של דבר נפסק, כי לא קיימת צפיות מצד הנתבעת למעשה ההתאבדות, וההתאבדות למעשה מנתקת את הקשר הסיבתי בין מעשה או מחדל של מגדלי עזריאלי לביו נזקם של התובעים. לאור האמור הוחלט כי דין התביעה להידחות.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

לחצו לקריאה מורחבת בנושאים:

נזקי גוף

התאבדות במעצר או מאסר

  לקבלת סיוע מיידי בתחום נזקי גוף, לחצו: ייעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פיצויים בגין התאבדות בקפיצה ממגדלי עזריאלי

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36