חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

היקף הפיצויים עבור עזרה סיעודית בעתיד

מחבר: 27/12/2019 15:19

המלחמה האמיתית של נפגעי תאונות דרכים קשות מתחילה בשלבים שלאחר התאונה, כיוון שאז מתחיל תהליך שיקום ארוך בו הם זקוקים לטיפול צמוד על מנת לחזור לעצמם ולבריאות מלאה.

חסרי המזל מבין הנפגעים ישארו בעלי נכות קבועה בדרגה גבוהה לאחר התאונה ויזדקקו לטיפול סיעודי ורפואי צמוד לכל שאר חייהם. לאחר תאונות דרכים מתעוררות מחלוקות בין חברות הביטוח לבין הנפגעים לגבי גובה הפיצוי הנדרש עבור תשלום למטפלים סיעודיים.

המחלוקת בין הצדדים ניטשת בדרך כלל בנוגע להיקף העזרה הנדרשת, האם מדובר בעזרה צמודה למשך כל שעות היממה או לעזרה בשעות ביום וכן באשר לאופי העזרה – האם יש לדאוג לתובע למטפל ישראלי דובר עברית (אשר שכרו יקר יותר) או שניתן להסתפק במטפל עובד זר אשר עלות העסקתו זולה יותר. אחת לכמה זמן אנו רואים שבתי המשפט נדרשים לקבוע הלכה בנוגע למהות הפיצוי עבור נפגעי תאונות דרכים.

בואו לדבר איתנו בפורום המקצועי שבאתר

טיפול סיעודי עקב שיתוק מלא - איך מחשבים את הפיצויים?

כך למשל נדון בתיק ע.א 4772/02 סהר חברה לביטוח נ' גיל צ'יבוטארו. במקרה זה, היה הנפגע בן 25 בלבד בשעה שעבר תאונת דרכים קשה ברכב אשר בו הוא נהג.

כתוצאה מהתאונה נפגע בגזע המח ונותר נטול יכולת דיבור ומשותק בכל חלקי גופו, כשהפעולה הפיזית היחידה שהיה ביכולתו לבצע באופן עצמאי היה מצמוץ בעפעף ימין ותנועה קלה בצוואר.

לעומת זאת, מבחינה קוגניטיבית מחשבתית היה הנפגע צלול לגמרי, כך שעל מנת לבטא את מחשבתו הוצמד לו לוח עם אותיות כאשר כל פעם שהעבירו את האצבע על אחת מהאותיות שמרכיבות את המילה אותה הוא רוצה לומר הוא מצמץ בעינו הימנית על מנת לאשר זאת.

סוג כזה של פציעה הנקרא Locked in Syndrome מתייחסת לאדם אשר כשיר לחלוטין מבחינה קוגניטיבית ומוחית אך חסר יכולת מוטורית לבטא את דעתו כלפי חוץ ולתקשר את הסביבה, כך שלמעשה הוא "כלוא" בתוך גופו המשותק.

שני הצדדים עתרו לבית המשפט העליון כערכאת ערעור בנוגע לגובה הפיצויים שנפסקו בערכאה הנמוכה יותר בבית המשפט המחוזי ולגבי המהות של פיצויים אלו.

השאלה המעניינת בה התעסק בית המשפט הייתה שאלת אופי הזכאות של נפגע הלוקה ב-Locked in Syndrome לטיפול סיעודי צמוד.

בית המשפט ענה על סוגיה זו כי אדם הסובל מפגיעה זו זכאי למימון של טיפול סיעודי נוסף שכן זכותו כאדם להגשים את עצמו, וזכות זו תמומש רק אם יקבל את הסיוע המתאים לכך.

בית המשפט ביסס את קביעתו באמצעות הדגמת סיפורו של העיתונאי הצרפתי ז'אן דומיניק בובי, אשר לקה בשבץ מוחי שכתוצאה ממנו "נכלא" גם הוא בתוך גופו המשותק.

בעקבות טיפול סיעודי מקיף שהוצמד לו, הצליח באמצעות מצמוצי עיניו להביא לכתב את מחשבותיו שהובילו לכתיבת ספר מצליח ועתיר שבחים בשם "הפרפר ופעמון הצלילה" ולסרט מופת שבוסס על ספר זה.

באמצעות סיפור זה המחיש בית המשפט את החשיבות שבמתן טיפול סיעודי מקיף לסובלים מפגיעות קשות ואישר לנפגע מימון גם למטפל סיעודי ישראלי שיבטא את תחושותיו של הנפגע בצורה הטובה ביותר, וזאת בנוסף למימון מטפל סיעודי זר שהוצמד לנפגע על ידי חברת כח אדם.

אם גם אתה או אחד מבני משפחתך סובל מפגיעות גוף מומלץ כי תפנה לקבלת יעוץ משפטי לצורך הגשת תביעת פיצויים על הפגיעה ומיצוי זכויותך המשפטיות.

לקבלת סיוע דיסקרטי והכוונה ליחצו: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
שיקול אנושי בקביעת פיצויים במקרי רשלנות רפואית - ישנם שיקולים שאינם "כתובים על הספר" אשר יבואו במסגרת השיקולים לקביעת פיצויים. הכנסו לקרוא בהרחבה על שיקולים אנושיים לקביעת פיצויים במקרי רשלנות רפואית...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים היקף הפיצויים עבור עזרה סיעודית בעתיד

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36