חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

היקף הפיצויים עבור עזרה סיעודית בעתיד

מחבר: 27/12/2019 15:19

המלחמה האמיתית של נפגעי תאונות דרכים קשות מתחילה בשלבים שלאחר התאונה, כיוון שאז מתחיל תהליך שיקום ארוך בו הם זקוקים לטיפול צמוד על מנת לחזור לעצמם ולבריאות מלאה.

חסרי המזל מבין הנפגעים ישארו בעלי נכות קבועה בדרגה גבוהה לאחר התאונה ויזדקקו לטיפול סיעודי ורפואי צמוד לכל שאר חייהם. לאחר תאונות דרכים מתעוררות מחלוקות בין חברות הביטוח לבין הנפגעים לגבי גובה הפיצוי הנדרש עבור תשלום למטפלים סיעודיים.

המחלוקת בין הצדדים ניטשת בדרך כלל בנוגע להיקף העזרה הנדרשת, האם מדובר בעזרה צמודה למשך כל שעות היממה או לעזרה בשעות ביום וכן באשר לאופי העזרה – האם יש לדאוג לתובע למטפל ישראלי דובר עברית (אשר שכרו יקר יותר) או שניתן להסתפק במטפל עובד זר אשר עלות העסקתו זולה יותר. אחת לכמה זמן אנו רואים שבתי המשפט נדרשים לקבוע הלכה בנוגע למהות הפיצוי עבור נפגעי תאונות דרכים.

בואו לדבר איתנו בפורום המקצועי שבאתר

טיפול סיעודי עקב שיתוק מלא - איך מחשבים את הפיצויים?

כך למשל נדון בתיק ע.א 4772/02 סהר חברה לביטוח נ' גיל צ'יבוטארו. במקרה זה, היה הנפגע בן 25 בלבד בשעה שעבר תאונת דרכים קשה ברכב אשר בו הוא נהג.

כתוצאה מהתאונה נפגע בגזע המח ונותר נטול יכולת דיבור ומשותק בכל חלקי גופו, כשהפעולה הפיזית היחידה שהיה ביכולתו לבצע באופן עצמאי היה מצמוץ בעפעף ימין ותנועה קלה בצוואר.

לעומת זאת, מבחינה קוגניטיבית מחשבתית היה הנפגע צלול לגמרי, כך שעל מנת לבטא את מחשבתו הוצמד לו לוח עם אותיות כאשר כל פעם שהעבירו את האצבע על אחת מהאותיות שמרכיבות את המילה אותה הוא רוצה לומר הוא מצמץ בעינו הימנית על מנת לאשר זאת.

סוג כזה של פציעה הנקרא Locked in Syndrome מתייחסת לאדם אשר כשיר לחלוטין מבחינה קוגניטיבית ומוחית אך חסר יכולת מוטורית לבטא את דעתו כלפי חוץ ולתקשר את הסביבה, כך שלמעשה הוא "כלוא" בתוך גופו המשותק.

שני הצדדים עתרו לבית המשפט העליון כערכאת ערעור בנוגע לגובה הפיצויים שנפסקו בערכאה הנמוכה יותר בבית המשפט המחוזי ולגבי המהות של פיצויים אלו.

השאלה המעניינת בה התעסק בית המשפט הייתה שאלת אופי הזכאות של נפגע הלוקה ב-Locked in Syndrome לטיפול סיעודי צמוד.

בית המשפט ענה על סוגיה זו כי אדם הסובל מפגיעה זו זכאי למימון של טיפול סיעודי נוסף שכן זכותו כאדם להגשים את עצמו, וזכות זו תמומש רק אם יקבל את הסיוע המתאים לכך.

בית המשפט ביסס את קביעתו באמצעות הדגמת סיפורו של העיתונאי הצרפתי ז'אן דומיניק בובי, אשר לקה בשבץ מוחי שכתוצאה ממנו "נכלא" גם הוא בתוך גופו המשותק.

בעקבות טיפול סיעודי מקיף שהוצמד לו, הצליח באמצעות מצמוצי עיניו להביא לכתב את מחשבותיו שהובילו לכתיבת ספר מצליח ועתיר שבחים בשם "הפרפר ופעמון הצלילה" ולסרט מופת שבוסס על ספר זה.

באמצעות סיפור זה המחיש בית המשפט את החשיבות שבמתן טיפול סיעודי מקיף לסובלים מפגיעות קשות ואישר לנפגע מימון גם למטפל סיעודי ישראלי שיבטא את תחושותיו של הנפגע בצורה הטובה ביותר, וזאת בנוסף למימון מטפל סיעודי זר שהוצמד לנפגע על ידי חברת כח אדם.

אם גם אתה או אחד מבני משפחתך סובל מפגיעות גוף מומלץ כי תפנה לקבלת יעוץ משפטי לצורך הגשת תביעת פיצויים על הפגיעה ומיצוי זכויותך המשפטיות.

לקבלת סיוע דיסקרטי והכוונה ליחצו: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
שיקול אנושי בקביעת פיצויים במקרי רשלנות רפואית - ישנם שיקולים שאינם "כתובים על הספר" אשר יבואו במסגרת השיקולים לקביעת פיצויים. הכנסו לקרוא בהרחבה על שיקולים אנושיים לקביעת פיצויים במקרי רשלנות רפואית...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים היקף הפיצויים עבור עזרה סיעודית בעתיד

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24