חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

היקף הפיצויים עבור עזרה סיעודית בעתיד

מחבר: 27/12/2019 15:19

המלחמה האמיתית של נפגעי תאונות דרכים קשות מתחילה בשלבים שלאחר התאונה, כיוון שאז מתחיל תהליך שיקום ארוך בו הם זקוקים לטיפול צמוד על מנת לחזור לעצמם ולבריאות מלאה.

חסרי המזל מבין הנפגעים ישארו בעלי נכות קבועה בדרגה גבוהה לאחר התאונה ויזדקקו לטיפול סיעודי ורפואי צמוד לכל שאר חייהם. לאחר תאונות דרכים מתעוררות מחלוקות בין חברות הביטוח לבין הנפגעים לגבי גובה הפיצוי הנדרש עבור תשלום למטפלים סיעודיים.

המחלוקת בין הצדדים ניטשת בדרך כלל בנוגע להיקף העזרה הנדרשת, האם מדובר בעזרה צמודה למשך כל שעות היממה או לעזרה בשעות ביום וכן באשר לאופי העזרה – האם יש לדאוג לתובע למטפל ישראלי דובר עברית (אשר שכרו יקר יותר) או שניתן להסתפק במטפל עובד זר אשר עלות העסקתו זולה יותר. אחת לכמה זמן אנו רואים שבתי המשפט נדרשים לקבוע הלכה בנוגע למהות הפיצוי עבור נפגעי תאונות דרכים.

בואו לדבר איתנו בפורום המקצועי שבאתר

טיפול סיעודי עקב שיתוק מלא - איך מחשבים את הפיצויים?

כך למשל נדון בתיק ע.א 4772/02 סהר חברה לביטוח נ' גיל צ'יבוטארו. במקרה זה, היה הנפגע בן 25 בלבד בשעה שעבר תאונת דרכים קשה ברכב אשר בו הוא נהג.

כתוצאה מהתאונה נפגע בגזע המח ונותר נטול יכולת דיבור ומשותק בכל חלקי גופו, כשהפעולה הפיזית היחידה שהיה ביכולתו לבצע באופן עצמאי היה מצמוץ בעפעף ימין ותנועה קלה בצוואר.

לעומת זאת, מבחינה קוגניטיבית מחשבתית היה הנפגע צלול לגמרי, כך שעל מנת לבטא את מחשבתו הוצמד לו לוח עם אותיות כאשר כל פעם שהעבירו את האצבע על אחת מהאותיות שמרכיבות את המילה אותה הוא רוצה לומר הוא מצמץ בעינו הימנית על מנת לאשר זאת.

סוג כזה של פציעה הנקרא Locked in Syndrome מתייחסת לאדם אשר כשיר לחלוטין מבחינה קוגניטיבית ומוחית אך חסר יכולת מוטורית לבטא את דעתו כלפי חוץ ולתקשר את הסביבה, כך שלמעשה הוא "כלוא" בתוך גופו המשותק.

שני הצדדים עתרו לבית המשפט העליון כערכאת ערעור בנוגע לגובה הפיצויים שנפסקו בערכאה הנמוכה יותר בבית המשפט המחוזי ולגבי המהות של פיצויים אלו.

השאלה המעניינת בה התעסק בית המשפט הייתה שאלת אופי הזכאות של נפגע הלוקה ב-Locked in Syndrome לטיפול סיעודי צמוד.

בית המשפט ענה על סוגיה זו כי אדם הסובל מפגיעה זו זכאי למימון של טיפול סיעודי נוסף שכן זכותו כאדם להגשים את עצמו, וזכות זו תמומש רק אם יקבל את הסיוע המתאים לכך.

בית המשפט ביסס את קביעתו באמצעות הדגמת סיפורו של העיתונאי הצרפתי ז'אן דומיניק בובי, אשר לקה בשבץ מוחי שכתוצאה ממנו "נכלא" גם הוא בתוך גופו המשותק.

בעקבות טיפול סיעודי מקיף שהוצמד לו, הצליח באמצעות מצמוצי עיניו להביא לכתב את מחשבותיו שהובילו לכתיבת ספר מצליח ועתיר שבחים בשם "הפרפר ופעמון הצלילה" ולסרט מופת שבוסס על ספר זה.

באמצעות סיפור זה המחיש בית המשפט את החשיבות שבמתן טיפול סיעודי מקיף לסובלים מפגיעות קשות ואישר לנפגע מימון גם למטפל סיעודי ישראלי שיבטא את תחושותיו של הנפגע בצורה הטובה ביותר, וזאת בנוסף למימון מטפל סיעודי זר שהוצמד לנפגע על ידי חברת כח אדם.

אם גם אתה או אחד מבני משפחתך סובל מפגיעות גוף מומלץ כי תפנה לקבלת יעוץ משפטי לצורך הגשת תביעת פיצויים על הפגיעה ומיצוי זכויותך המשפטיות.

לקבלת סיוע דיסקרטי והכוונה ליחצו: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
שיקול אנושי בקביעת פיצויים במקרי רשלנות רפואית - ישנם שיקולים שאינם "כתובים על הספר" אשר יבואו במסגרת השיקולים לקביעת פיצויים. הכנסו לקרוא בהרחבה על שיקולים אנושיים לקביעת פיצויים במקרי רשלנות רפואית...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים היקף הפיצויים עבור עזרה סיעודית בעתיד

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36