חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

היקף הפיצויים עבור עזרה סיעודית בעתיד

מחבר: 27/12/2019 15:19

המלחמה האמיתית של נפגעי תאונות דרכים קשות מתחילה בשלבים שלאחר התאונה, כיוון שאז מתחיל תהליך שיקום ארוך בו הם זקוקים לטיפול צמוד על מנת לחזור לעצמם ולבריאות מלאה.

חסרי המזל מבין הנפגעים ישארו בעלי נכות קבועה בדרגה גבוהה לאחר התאונה ויזדקקו לטיפול סיעודי ורפואי צמוד לכל שאר חייהם. לאחר תאונות דרכים מתעוררות מחלוקות בין חברות הביטוח לבין הנפגעים לגבי גובה הפיצוי הנדרש עבור תשלום למטפלים סיעודיים.

המחלוקת בין הצדדים ניטשת בדרך כלל בנוגע להיקף העזרה הנדרשת, האם מדובר בעזרה צמודה למשך כל שעות היממה או לעזרה בשעות ביום וכן באשר לאופי העזרה – האם יש לדאוג לתובע למטפל ישראלי דובר עברית (אשר שכרו יקר יותר) או שניתן להסתפק במטפל עובד זר אשר עלות העסקתו זולה יותר. אחת לכמה זמן אנו רואים שבתי המשפט נדרשים לקבוע הלכה בנוגע למהות הפיצוי עבור נפגעי תאונות דרכים.

בואו לדבר איתנו בפורום המקצועי שבאתר

טיפול סיעודי עקב שיתוק מלא - איך מחשבים את הפיצויים?

כך למשל נדון בתיק ע.א 4772/02 סהר חברה לביטוח נ' גיל צ'יבוטארו. במקרה זה, היה הנפגע בן 25 בלבד בשעה שעבר תאונת דרכים קשה ברכב אשר בו הוא נהג.

כתוצאה מהתאונה נפגע בגזע המח ונותר נטול יכולת דיבור ומשותק בכל חלקי גופו, כשהפעולה הפיזית היחידה שהיה ביכולתו לבצע באופן עצמאי היה מצמוץ בעפעף ימין ותנועה קלה בצוואר.

לעומת זאת, מבחינה קוגניטיבית מחשבתית היה הנפגע צלול לגמרי, כך שעל מנת לבטא את מחשבתו הוצמד לו לוח עם אותיות כאשר כל פעם שהעבירו את האצבע על אחת מהאותיות שמרכיבות את המילה אותה הוא רוצה לומר הוא מצמץ בעינו הימנית על מנת לאשר זאת.

סוג כזה של פציעה הנקרא Locked in Syndrome מתייחסת לאדם אשר כשיר לחלוטין מבחינה קוגניטיבית ומוחית אך חסר יכולת מוטורית לבטא את דעתו כלפי חוץ ולתקשר את הסביבה, כך שלמעשה הוא "כלוא" בתוך גופו המשותק.

שני הצדדים עתרו לבית המשפט העליון כערכאת ערעור בנוגע לגובה הפיצויים שנפסקו בערכאה הנמוכה יותר בבית המשפט המחוזי ולגבי המהות של פיצויים אלו.

השאלה המעניינת בה התעסק בית המשפט הייתה שאלת אופי הזכאות של נפגע הלוקה ב-Locked in Syndrome לטיפול סיעודי צמוד.

בית המשפט ענה על סוגיה זו כי אדם הסובל מפגיעה זו זכאי למימון של טיפול סיעודי נוסף שכן זכותו כאדם להגשים את עצמו, וזכות זו תמומש רק אם יקבל את הסיוע המתאים לכך.

בית המשפט ביסס את קביעתו באמצעות הדגמת סיפורו של העיתונאי הצרפתי ז'אן דומיניק בובי, אשר לקה בשבץ מוחי שכתוצאה ממנו "נכלא" גם הוא בתוך גופו המשותק.

בעקבות טיפול סיעודי מקיף שהוצמד לו, הצליח באמצעות מצמוצי עיניו להביא לכתב את מחשבותיו שהובילו לכתיבת ספר מצליח ועתיר שבחים בשם "הפרפר ופעמון הצלילה" ולסרט מופת שבוסס על ספר זה.

באמצעות סיפור זה המחיש בית המשפט את החשיבות שבמתן טיפול סיעודי מקיף לסובלים מפגיעות קשות ואישר לנפגע מימון גם למטפל סיעודי ישראלי שיבטא את תחושותיו של הנפגע בצורה הטובה ביותר, וזאת בנוסף למימון מטפל סיעודי זר שהוצמד לנפגע על ידי חברת כח אדם.

אם גם אתה או אחד מבני משפחתך סובל מפגיעות גוף מומלץ כי תפנה לקבלת יעוץ משפטי לצורך הגשת תביעת פיצויים על הפגיעה ומיצוי זכויותך המשפטיות.

לקבלת סיוע דיסקרטי והכוונה ליחצו: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
שיקול אנושי בקביעת פיצויים במקרי רשלנות רפואית - ישנם שיקולים שאינם "כתובים על הספר" אשר יבואו במסגרת השיקולים לקביעת פיצויים. הכנסו לקרוא בהרחבה על שיקולים אנושיים לקביעת פיצויים במקרי רשלנות רפואית...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים היקף הפיצויים עבור עזרה סיעודית בעתיד

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

21 באוקטובר 2020

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

קיבלת טיפול שורש רשלני ונ...

עו"ד עופר סולר מסביר: רשלנות רפואית בביצוע טיפול שורש - אימתי?

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה ביד התינוק עקב הערכ...

רשלנות רפואית בהערכת משקל העובר לפני הלידה גרמה לנכות בידו של התינוק - שיתוק על שם ארב. לפניכם פרשנות של פסק דין העוסק בנושא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

האם רשלנות רופא משפחה גרמ...

האם רשלנות רופא משפחה הובילה לאיחור באבחון גידול במוח? היכנסו לקריאת המאמר המלא והכרעת בית המשפט, באתר משרד עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני הוביל ל...

איחור באבחון דימום עקב מפרצת מוחית - האם מדובר במקרה של רשלנות רפואית?

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית באבחון מפרצ...

במהלך ארבעה ביקורים בקופת החולים לא אובחנה אצל התובעת מפרצת מוחית, שהתגלתה רק מאוחר בבית חולים והותירה אותה נכה באופן מלא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני בלידה -...

רשלנות רפואית בלידה - שיתוק על שם ארב אשר נגרם עקב פגיעה בעצב הכתף הלידה...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

תביעה בגין לידת תינוק עם ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין אשר עוסק באחריות הצוות המטפל בבית החולים ללידת תינוק הסובל משיתוק על שם ארב.

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

מטופל שהשתחרר על דעתו מבי...

על מי חלה האחריות במקרה של מטופל שהחליט על דעת עצמו להשתחרר מבית החולים? היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין, באתר משרד עורכי דין עופר ס...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית במהלך ניתוח...

עו"ד עופר סולר מסביר בנושא רשלנות רפואית במהלך ניתוח לב או לאחריו heart surgery...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

פגיעה באוטונומיה במהלך טי...

פגיעה באוטונומיה במהלך טיפול רפואי כעילה לתביעה משפטית - סקירה משפטית מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

עברת התקף לב בזמן העבודה?

עו"ד עופר סולר מסביר על התקף לב בזמן עבודה - האם זוהי תאונת עבודה לפי חוק?

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

18 בנובמבר 2020

האם מינון יתר של תרופה גר...

סקירת ערעור שהוגש לביהמ"ש העליון על פסיקת המחוזי, שקבע כי ביה"ח לא התרשל בטיפול ביילוד והחירשות אינה קשורה במינון יתר ש...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36