חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

אומדן פיצויים לנער שנפגע בתאונת דרכים

מחבר: 22/12/2019 17:06

"תאונות דרכים לא קורות, הן נגרמות", "בכביש אל תהיה צודק, היה חכם"...

סיסמאות כאלו ואחרות הן תולדה של מאמצים כבירים להשריש בתודעתנו את הסכנה האורבת לנו בכבישים.

לעיתים, זהירים ככל שנהיה, ילד קטן שקופץ לכביש ברגע של היסח דעת, מצידו או מצד האוחז בהגה, עלול להסתיים בעוגמת נפש ונזקי גוף קשים. כך במקרה שלפנינו, תיק אזרחי 675/97 ויסאם שאהין נ' מוחמד אבו חמיד ואררט חברה לביטוח, בבית משפט המחוזי בנצרת:

התובע נפצע  עקב תאונת דרכים עת היה בן 11 שנים. משאית נהוגה בידי נתבע 1 פגעה בו וכתוצאה מכך נגרמו לו נזקי גוף קשים מאוד לרבות הצטלקויות בכל גופו.

הנתבעים אינם חולקים על חבותם כלפי התובע עפ'י חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה 1975, ופסק הדין עניינו שיעור הפיצוי בגין הנזק אשר נגרם לצעיר עקב תאונת הדרכים.

פסיקת בית המשפט

לעניין עזרת צד שלישי, שבמקרה זה ניתנה ע"י אימו של הנער, נקבע כי יש לפצות את האם ששהתה ליד מיטת בנה משך כל התקופה וסעדה אותו פיזית ונפשית, וזאת על אף שהיא עקרת בית. סכום הפיצוי יקבע בנסיבות, על דרך האומדנה כסכום גלובאלי.

באשר לעתיד ייאלץ התובע להיעזר באחרים לביצוע מטלות שאדם אחר יכול לבצען בעצמו ואילו התובע ייאלץ לשלם בגין שירותים אלו. על כן גם בגין פריט זה יש ללכת על דרך האומדנה.

בגין ראש נזק של הוצאות רפואיות לעבר ולעתיד, קבע בית המשפט כי לא הובאה בפניו כל ראיה לגבי הוצאה רפואית שאינה מכוסה ע"י חוק ביטוח בריאות ממלכתי תשנ"ד 1944. הוצאות אלו זכאי התובע לקבל מהקופה בה הוא חבר ואילו הקופה זכאית להיפרע בגינן ישירות מהנתבעת. כך שלא נפסקו פיצויים בגין ראש נזק זה.

בגין הוצאות נסיעה: קבע בית המשפט כי ביקורי ההורים בביה"ח היו כרוכים בהוצאות שהן תולדה של התאונה. על כן הוצאה זו ובלבד שהוצאה זו הייתה נחוצה. גם כאן גובה הפיצוי נקבע כסכום גלובאלי על דרך האומדנה.

בגין ראש נזק של הפסדי שכר בעבר ובעתיד: התובע טרם נכנס למעגל העבודה עקב גילו הצעיר והנכויות עימן נותר, לפיכך מקרה זה נמנה עם המקרים בהם יש לראות בנכות הרפואית אינדיקציה לנכות התפקודית. בהקשר זה אין להתייחס לצלקות כמסבות נכות תפקודית. באשר להערכת כושר השתכרותו של קטין מהווה השכר הממוצע במשק את בסיס החישוב, בהעדר אינדיקציה לתכונות מיוחדות בהן ניחן התובע.

בגין ראש נזק של הפסד פנסיה: מאחר שהנפגע לא איבד את כושר עבודתו לחלוטין, הנטייה בפסיקה לפסוק לו פיצויים בגין אובדן תנאים סוציאליים ולא בגין הפסד פנסיה. היות שהתנאים הסוציאליים הם בגדר נתונים מיוחדים שאינם אופיינים לכלל המשק, יש לפוסקם במקרה זה על דרך האומדנה.

לאור הערכת מומחים את נכותו הגופנית והתפקודית של הנער, ולאור שלוש פציעות שנותרו בגופו ועליהן נקבע שיעור הנכות, אלו הן: נכות בגין פציעת שרירי המרפק, נכות בגין מצב היד לאחר השבר במרפק, ונכות בגין הנזק בברך ימין, ולאור הצלקות הכעורות שנותרו על גופו של הנער, שיעור הנכות הכללית שנקבעה הינה 58.53% משוקללת.

בית המשפט קבע לפיכך לנער סכום פיצוי בשל נזקיו עקב תאונת דרכים על דרך האומדנה של 1,145,023 ש'.

אם אדם נפגע בהיותו בדרך, ע"י כלי רכב, עליו לפנות אל עורך דין הבקיא בנושא תאונות דרכים וכן
נזקי גוף ולהעביר לידיו את מלוא הנתונים על התאונה.

עורך דין הבקיא בנושאי תאונות דרכים ידע מתי וכיצד יש להגיש את התביעה בגין נזקי גוף ויסייע לנפגע באשר להמשך הטיפול בתביעה.

מומלץ לפנות לעורך דין בהקדם וסמוך לאחר הפגיעה ולא להשהות את הפנייה, שכן בחלק מן המקרים מומלץ לנקוט בפעולות מיידיות זמן קצר לאחר התאונה.

למידע וקריאה נוספת בנושא ליחצו: תאונת אופנוע

לקבלת סיוע משפטי בנושא תאונות דרכים לחץ: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים אומדן פיצויים לנער שנפגע בתאונת דרכים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36