חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

אומדן פיצויים לנער שנפגע בתאונת דרכים

מחבר: 22/12/2019 17:06

"תאונות דרכים לא קורות, הן נגרמות", "בכביש אל תהיה צודק, היה חכם"...

סיסמאות כאלו ואחרות הן תולדה של מאמצים כבירים להשריש בתודעתנו את הסכנה האורבת לנו בכבישים.

לעיתים, זהירים ככל שנהיה, ילד קטן שקופץ לכביש ברגע של היסח דעת, מצידו או מצד האוחז בהגה, עלול להסתיים בעוגמת נפש ונזקי גוף קשים. כך במקרה שלפנינו, תיק אזרחי 675/97 ויסאם שאהין נ' מוחמד אבו חמיד ואררט חברה לביטוח, בבית משפט המחוזי בנצרת:

התובע נפצע  עקב תאונת דרכים עת היה בן 11 שנים. משאית נהוגה בידי נתבע 1 פגעה בו וכתוצאה מכך נגרמו לו נזקי גוף קשים מאוד לרבות הצטלקויות בכל גופו.

הנתבעים אינם חולקים על חבותם כלפי התובע עפ'י חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה 1975, ופסק הדין עניינו שיעור הפיצוי בגין הנזק אשר נגרם לצעיר עקב תאונת הדרכים.

פסיקת בית המשפט

לעניין עזרת צד שלישי, שבמקרה זה ניתנה ע"י אימו של הנער, נקבע כי יש לפצות את האם ששהתה ליד מיטת בנה משך כל התקופה וסעדה אותו פיזית ונפשית, וזאת על אף שהיא עקרת בית. סכום הפיצוי יקבע בנסיבות, על דרך האומדנה כסכום גלובאלי.

באשר לעתיד ייאלץ התובע להיעזר באחרים לביצוע מטלות שאדם אחר יכול לבצען בעצמו ואילו התובע ייאלץ לשלם בגין שירותים אלו. על כן גם בגין פריט זה יש ללכת על דרך האומדנה.

בגין ראש נזק של הוצאות רפואיות לעבר ולעתיד, קבע בית המשפט כי לא הובאה בפניו כל ראיה לגבי הוצאה רפואית שאינה מכוסה ע"י חוק ביטוח בריאות ממלכתי תשנ"ד 1944. הוצאות אלו זכאי התובע לקבל מהקופה בה הוא חבר ואילו הקופה זכאית להיפרע בגינן ישירות מהנתבעת. כך שלא נפסקו פיצויים בגין ראש נזק זה.

בגין הוצאות נסיעה: קבע בית המשפט כי ביקורי ההורים בביה"ח היו כרוכים בהוצאות שהן תולדה של התאונה. על כן הוצאה זו ובלבד שהוצאה זו הייתה נחוצה. גם כאן גובה הפיצוי נקבע כסכום גלובאלי על דרך האומדנה.

בגין ראש נזק של הפסדי שכר בעבר ובעתיד: התובע טרם נכנס למעגל העבודה עקב גילו הצעיר והנכויות עימן נותר, לפיכך מקרה זה נמנה עם המקרים בהם יש לראות בנכות הרפואית אינדיקציה לנכות התפקודית. בהקשר זה אין להתייחס לצלקות כמסבות נכות תפקודית. באשר להערכת כושר השתכרותו של קטין מהווה השכר הממוצע במשק את בסיס החישוב, בהעדר אינדיקציה לתכונות מיוחדות בהן ניחן התובע.

בגין ראש נזק של הפסד פנסיה: מאחר שהנפגע לא איבד את כושר עבודתו לחלוטין, הנטייה בפסיקה לפסוק לו פיצויים בגין אובדן תנאים סוציאליים ולא בגין הפסד פנסיה. היות שהתנאים הסוציאליים הם בגדר נתונים מיוחדים שאינם אופיינים לכלל המשק, יש לפוסקם במקרה זה על דרך האומדנה.

לאור הערכת מומחים את נכותו הגופנית והתפקודית של הנער, ולאור שלוש פציעות שנותרו בגופו ועליהן נקבע שיעור הנכות, אלו הן: נכות בגין פציעת שרירי המרפק, נכות בגין מצב היד לאחר השבר במרפק, ונכות בגין הנזק בברך ימין, ולאור הצלקות הכעורות שנותרו על גופו של הנער, שיעור הנכות הכללית שנקבעה הינה 58.53% משוקללת.

בית המשפט קבע לפיכך לנער סכום פיצוי בשל נזקיו עקב תאונת דרכים על דרך האומדנה של 1,145,023 ש'.

אם אדם נפגע בהיותו בדרך, ע"י כלי רכב, עליו לפנות אל עורך דין הבקיא בנושא תאונות דרכים וכן
נזקי גוף ולהעביר לידיו את מלוא הנתונים על התאונה.

עורך דין הבקיא בנושאי תאונות דרכים ידע מתי וכיצד יש להגיש את התביעה בגין נזקי גוף ויסייע לנפגע באשר להמשך הטיפול בתביעה.

מומלץ לפנות לעורך דין בהקדם וסמוך לאחר הפגיעה ולא להשהות את הפנייה, שכן בחלק מן המקרים מומלץ לנקוט בפעולות מיידיות זמן קצר לאחר התאונה.

למידע וקריאה נוספת בנושא ליחצו: תאונת אופנוע

לקבלת סיוע משפטי בנושא תאונות דרכים לחץ: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים אומדן פיצויים לנער שנפגע בתאונת דרכים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

21 באוקטובר 2020

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

קיבלת טיפול שורש רשלני ונ...

עו"ד עופר סולר מסביר: רשלנות רפואית בביצוע טיפול שורש - אימתי?

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה ביד התינוק עקב הערכ...

רשלנות רפואית בהערכת משקל העובר לפני הלידה גרמה לנכות בידו של התינוק - שיתוק על שם ארב. לפניכם פרשנות של פסק דין העוסק בנושא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

האם רשלנות רופא משפחה גרמ...

האם רשלנות רופא משפחה הובילה לאיחור באבחון גידול במוח? היכנסו לקריאת המאמר המלא והכרעת בית המשפט, באתר משרד עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני הוביל ל...

איחור באבחון דימום עקב מפרצת מוחית - האם מדובר במקרה של רשלנות רפואית?

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית באבחון מפרצ...

במהלך ארבעה ביקורים בקופת החולים לא אובחנה אצל התובעת מפרצת מוחית, שהתגלתה רק מאוחר בבית חולים והותירה אותה נכה באופן מלא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני בלידה -...

רשלנות רפואית בלידה - שיתוק על שם ארב אשר נגרם עקב פגיעה בעצב הכתף הלידה...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

תביעה בגין לידת תינוק עם ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין אשר עוסק באחריות הצוות המטפל בבית החולים ללידת תינוק הסובל משיתוק על שם ארב.

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

מטופל שהשתחרר על דעתו מבי...

על מי חלה האחריות במקרה של מטופל שהחליט על דעת עצמו להשתחרר מבית החולים? היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין, באתר משרד עורכי דין עופר ס...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית במהלך ניתוח...

עו"ד עופר סולר מסביר בנושא רשלנות רפואית במהלך ניתוח לב או לאחריו heart surgery...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

פגיעה באוטונומיה במהלך טי...

פגיעה באוטונומיה במהלך טיפול רפואי כעילה לתביעה משפטית - סקירה משפטית מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

עברת התקף לב בזמן העבודה?

עו"ד עופר סולר מסביר על התקף לב בזמן עבודה - האם זוהי תאונת עבודה לפי חוק?

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

18 בנובמבר 2020

האם מינון יתר של תרופה גר...

סקירת ערעור שהוגש לביהמ"ש העליון על פסיקת המחוזי, שקבע כי ביה"ח לא התרשל בטיפול ביילוד והחירשות אינה קשורה במינון יתר ש...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36