חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

אומדן פיצויים לנער שנפגע בתאונת דרכים

מחבר: 22/12/2019 17:06

"תאונות דרכים לא קורות, הן נגרמות", "בכביש אל תהיה צודק, היה חכם"...

סיסמאות כאלו ואחרות הן תולדה של מאמצים כבירים להשריש בתודעתנו את הסכנה האורבת לנו בכבישים.

לעיתים, זהירים ככל שנהיה, ילד קטן שקופץ לכביש ברגע של היסח דעת, מצידו או מצד האוחז בהגה, עלול להסתיים בעוגמת נפש ונזקי גוף קשים. כך במקרה שלפנינו, תיק אזרחי 675/97 ויסאם שאהין נ' מוחמד אבו חמיד ואררט חברה לביטוח, בבית משפט המחוזי בנצרת:

התובע נפצע  עקב תאונת דרכים עת היה בן 11 שנים. משאית נהוגה בידי נתבע 1 פגעה בו וכתוצאה מכך נגרמו לו נזקי גוף קשים מאוד לרבות הצטלקויות בכל גופו.

הנתבעים אינם חולקים על חבותם כלפי התובע עפ'י חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה 1975, ופסק הדין עניינו שיעור הפיצוי בגין הנזק אשר נגרם לצעיר עקב תאונת הדרכים.

פסיקת בית המשפט

לעניין עזרת צד שלישי, שבמקרה זה ניתנה ע"י אימו של הנער, נקבע כי יש לפצות את האם ששהתה ליד מיטת בנה משך כל התקופה וסעדה אותו פיזית ונפשית, וזאת על אף שהיא עקרת בית. סכום הפיצוי יקבע בנסיבות, על דרך האומדנה כסכום גלובאלי.

באשר לעתיד ייאלץ התובע להיעזר באחרים לביצוע מטלות שאדם אחר יכול לבצען בעצמו ואילו התובע ייאלץ לשלם בגין שירותים אלו. על כן גם בגין פריט זה יש ללכת על דרך האומדנה.

בגין ראש נזק של הוצאות רפואיות לעבר ולעתיד, קבע בית המשפט כי לא הובאה בפניו כל ראיה לגבי הוצאה רפואית שאינה מכוסה ע"י חוק ביטוח בריאות ממלכתי תשנ"ד 1944. הוצאות אלו זכאי התובע לקבל מהקופה בה הוא חבר ואילו הקופה זכאית להיפרע בגינן ישירות מהנתבעת. כך שלא נפסקו פיצויים בגין ראש נזק זה.

בגין הוצאות נסיעה: קבע בית המשפט כי ביקורי ההורים בביה"ח היו כרוכים בהוצאות שהן תולדה של התאונה. על כן הוצאה זו ובלבד שהוצאה זו הייתה נחוצה. גם כאן גובה הפיצוי נקבע כסכום גלובאלי על דרך האומדנה.

בגין ראש נזק של הפסדי שכר בעבר ובעתיד: התובע טרם נכנס למעגל העבודה עקב גילו הצעיר והנכויות עימן נותר, לפיכך מקרה זה נמנה עם המקרים בהם יש לראות בנכות הרפואית אינדיקציה לנכות התפקודית. בהקשר זה אין להתייחס לצלקות כמסבות נכות תפקודית. באשר להערכת כושר השתכרותו של קטין מהווה השכר הממוצע במשק את בסיס החישוב, בהעדר אינדיקציה לתכונות מיוחדות בהן ניחן התובע.

בגין ראש נזק של הפסד פנסיה: מאחר שהנפגע לא איבד את כושר עבודתו לחלוטין, הנטייה בפסיקה לפסוק לו פיצויים בגין אובדן תנאים סוציאליים ולא בגין הפסד פנסיה. היות שהתנאים הסוציאליים הם בגדר נתונים מיוחדים שאינם אופיינים לכלל המשק, יש לפוסקם במקרה זה על דרך האומדנה.

לאור הערכת מומחים את נכותו הגופנית והתפקודית של הנער, ולאור שלוש פציעות שנותרו בגופו ועליהן נקבע שיעור הנכות, אלו הן: נכות בגין פציעת שרירי המרפק, נכות בגין מצב היד לאחר השבר במרפק, ונכות בגין הנזק בברך ימין, ולאור הצלקות הכעורות שנותרו על גופו של הנער, שיעור הנכות הכללית שנקבעה הינה 58.53% משוקללת.

בית המשפט קבע לפיכך לנער סכום פיצוי בשל נזקיו עקב תאונת דרכים על דרך האומדנה של 1,145,023 ש'.

אם אדם נפגע בהיותו בדרך, ע"י כלי רכב, עליו לפנות אל עורך דין הבקיא בנושא תאונות דרכים וכן
נזקי גוף ולהעביר לידיו את מלוא הנתונים על התאונה.

עורך דין הבקיא בנושאי תאונות דרכים ידע מתי וכיצד יש להגיש את התביעה בגין נזקי גוף ויסייע לנפגע באשר להמשך הטיפול בתביעה.

מומלץ לפנות לעורך דין בהקדם וסמוך לאחר הפגיעה ולא להשהות את הפנייה, שכן בחלק מן המקרים מומלץ לנקוט בפעולות מיידיות זמן קצר לאחר התאונה.

למידע וקריאה נוספת בנושא ליחצו: תאונת אופנוע

לקבלת סיוע משפטי בנושא תאונות דרכים לחץ: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים אומדן פיצויים לנער שנפגע בתאונת דרכים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24