חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נפגעת בגלל צליפת שוט whiplash?

מחבר: 30/12/2019 18:06

צליפת שוט או בשפה הרפואית whiplash היא שם המתאר מצב רפואי המתייחס לסוג של חבלה בחוליות הצוואר. חבלה זאת מתקשרת לתחום הנזיקין בכך שהיא נפוצה ביותר במקרים של תאונות דרכים וניתן לומר למעשה כי זהו סוג הפגיעה הנפוץ ביותר לנוסעים ברכב בזמן תאונה.

מקרים פגיעה נפוצים מתרחשים בגלל תאונה חזיתית או בלימה של הגוף על ידי כריות אוויר / חגורת בטיחות. ברוב המקרים הפגיעה נגרמת כשהנוסע / נהג ברכב אינו מוכן לעצם קרות התאונה ומנגד, במקרים בהם הרכב המעורב נוסע במהירות גבוה בסמוך ולפני מועד התאונה – שאז לא ממש ניתן להכין את הגוף לפגיעה העזה.

הלכה למעשה, מהות הפגיעה הנה בעת הטחת הראש קדימה ואחורה במהירות ובעוצמה רבה, עקב העצירה הפתאומית שנגרמה בעקבות התאונה. טלטול הראש והצוואר יוצר פגיעה פנימית ברקמות הצוואר והגב.

למרבה המזל רוב פגיעות ה-whiplash מסתיימות אינן גורמות לנזק משמעותי קבוע, ובאות לידי ביטוי בכאבים המתחילים בסמיכות למועד התאונה ולעיתים גם ביום שאחרי.

רק בחלק קטן מהמקרים עלולות להתפתח בעיות רפואיות קשות בעקבות פגיעת צליפת שוט, כפי שתוארו בהרחבה בלא מעט תביעות פיצויים שהוגשו על ידי נפגעי תאונות דרכים לאורך השנים, ודוגמאות ינתנו בהמשך.

בין המקרים שבהם טיפלנו בתביעות נפגעי whiplash ניתן למנות: אנשים שנגרמו להם פגיעות עצביות, נזק לחוליות עמוד השדרה וכן פגיעות שהתווספו לפגיעות גופניות אחרות וכתוצאה של תאונת דרכים.

בנוסף לכך, ישנן פגיעות whiplash שנגרמות בעת נהיגה באופניים, נפילה מסוס, רכיבה על מתקן ילדים בגן שעשועים, לונה ארק ועוד.

פגיעת צליפת שוט קלה יכולה להיות מלווה בכאבי כתפיים, ראש, צוואר, אומנם במקרים חמורים יותר יכולים להופיע גם הפרעות בראייה, חוסר יציבות ושווי משקל, חולשת שרירים, צפצופים באוזניים, בחילות, הקאות, נימול בגפיים העליונות, חוסר תחושה, חירשות, טינטון וסחרחורות ואף בעיות נוירולוגיות נוספות.

מה עושים אחרי פגיעת צליפת שוט בתאונה?

בדרך כלל הסימפטומים של חבלה מסוג זה יופיעו רק בפרק הזמן של 48 עד ל-72 שעות לאחר המקרה. אבחון הפגיעה נעשה על ידי הבנת המנגנון בו הפרט נפגע בתאונה, התסמינים שהופיעו אצלו ובדיקה גופנית להערכת התפקוד.

התוצאות של בדיקות הדמיה כדוגמת צילומי רנטגן, CT או MRI יהיו לרוב תקינות אצל נפגעים אלו והם נועדו כדי לשלול פגיעות אחרות באותם אזורים.

הטיפול בחבלה של צליפת שוט משתנה בהתאם לחומרתה וההחלמה ממנה יכולה לארוך זמן רב. הוא יכול להיות כרוך בשימוש בצווארון רפואי, נוגדי דלקת ומשככי כאבים בדרגות חוזק שונות, הידרותרפיה פיזיותרפיה ובמקרים קשים במיוחד אף ניתוח.

במרבית המקרים התסמינים יחלפו לאחר ארבע עד שש שבועות אולם באחרים יכולה להישאר פגיעה תמידית. פגיעה מסוג צליפת שוט בעקבות תאונת דרכים נחשבת כמובן לנזק גוף אשר בגינו יכולה להיגרם נכות רפואית ותפקודית והיא מהווה עילה להגשת תביעה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה-1975.

תביעה זו תופנה לחברה שביטחה את המשתמש ברכב המנועי ובמידה וביטוח הרכב אינו תקף לחברת קרנית. הפיצויים ואחוזי הנכות במידה ונגרמו בעקבות פציעה זו ייקבעו על ידי המומחה הרפואי שממנה בית המשפט להערכת מצבו של התובע.

קיראו על: תאונת דרכים עם כמה נפגעי גוף

תביעות ופסיקת ביהמ"ש לאורך השנים ובהווה

נפגעי תאונות דרכים, כמעט ללא קשר למהות ואופי הפגיעה, זכאים לקבל פיצויים לפי חוק הפלת"ד. משרדו של עורך דין עופר סולר מייצג מזה שנים רבות (ובהצלחה רבה) נפגעים, בכל הנוגע להגשת תביעות כנגד חברות הביטוח שלך הרכבים שהיו מעורבים בתאונה עם נפגעים.

לאורך השנים דנו בתי המשפט, בערכאות השונות, בעשרות אלפי תביעות משפטיות שהוגשו על ידי נפגעי תאונות דרכים, ובין השאר בגלל פגיעות בעקבות פגיעה מצליפת שוט.

בין פסק הדין המנחים, החשובים והמפורטים בתחום ניתן למצוא:

  • תא (אשד') 683/03 יחזקאל פני נ' הכשרת היישוב חברה לביטוח בע"מ
  • בשא (ת"א) 218468/09 אודי שני נ' מגדל חברה לבטוח בע"מ
  • תא (נצ') 7317-05 ד"ר מורד עזרא נ' אליהו חברה לבטוח בע"מ
  • תא (ראשל"צ) 2720/97 סמליה סימה לאה ויטנר נ' דולב חברה לביטוח בע"מ
  • בשא (ראשל"צ) 2020/08 שחר הלל נ' הפניקס הישראלי חברה לביטוח בע"מ
  • תא (ראשל"צ) 3367/04 קמינר מרדכי נ' המגן חברה לביטוח בע"מ

הבאנו מתוך המאגר המשפטי את הדיון בהליך ת"א 58004/03 חלפון נ' מגדל חברה לביטוח - תביעה לפיצויים לפי חוק הפיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו לתובע שנפגע בתאונת דרכים ב-12 למאי 2000 בנסיבות שיש לראות בהן תאונת עבודה

ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי קבעה לתובע נכות קבועה של 15% לאחר התאונה בשל הפגיעה מסוג צליפת שוט whiplash ונקבע שהתאונה החמירה גם בעיות אורטופדיות קודמות. לטענת התובע הוא לא חזר לעבודתו כנהג מונית אך בשל הפגיעה האורטופדית של צליפת השוט.

בית משפט השלום בתל אביב בראשות כבוד השופט אבי זמיר לא מקבל את טענת התובע לפיה הוא נמנע מלחזור לעבודתו אך בשל הפגיעה של צליפת השוט שהוסיפה 15% למצבו הרפואי שהיה בעייתי גם קודם לכן שכן עבר אירוע לבבי ארבעה חודשים עוד לפני התאונה שבגינו נקבעו לו אחוזי נכות נוספים ולכן הוא דוחה את התביעה לשינוי היחס של הפסדי השכר שנגרמו בעקבות המקרה.

משרדו של עורך דין עופר סולר עוסק בתחום מזה שנים רבות, ואנו מציעים לכל נפגע בתאונה לפנות ולקבל יעוץ משפטי אישי, על מנת להבין ולבחון את הזכויות המגיעות לך.

ליחצו כאן לפניה וקבלת סיוע אחרי תאונת דרכים

לשיחה אישית עם עו"ד עופר סולר בנושא צליפת שוט ונזקיה חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים צליפת שוט

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36