חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נפגעת בגלל צליפת שוט whiplash?

מחבר: 30/12/2019 18:06

צליפת שוט או בשפה הרפואית whiplash היא שם המתאר מצב רפואי המתייחס לסוג של חבלה בחוליות הצוואר. חבלה זאת מתקשרת לתחום הנזיקין בכך שהיא נפוצה ביותר במקרים של תאונות דרכים וניתן לומר למעשה כי זהו סוג הפגיעה הנפוץ ביותר לנוסעים ברכב בזמן תאונה.

מקרים פגיעה נפוצים מתרחשים בגלל תאונה חזיתית או בלימה של הגוף על ידי כריות אוויר / חגורת בטיחות. ברוב המקרים הפגיעה נגרמת כשהנוסע / נהג ברכב אינו מוכן לעצם קרות התאונה ומנגד, במקרים בהם הרכב המעורב נוסע במהירות גבוה בסמוך ולפני מועד התאונה – שאז לא ממש ניתן להכין את הגוף לפגיעה העזה.

הלכה למעשה, מהות הפגיעה הנה בעת הטחת הראש קדימה ואחורה במהירות ובעוצמה רבה, עקב העצירה הפתאומית שנגרמה בעקבות התאונה. טלטול הראש והצוואר יוצר פגיעה פנימית ברקמות הצוואר והגב.

למרבה המזל רוב פגיעות ה-whiplash מסתיימות אינן גורמות לנזק משמעותי קבוע, ובאות לידי ביטוי בכאבים המתחילים בסמיכות למועד התאונה ולעיתים גם ביום שאחרי.

רק בחלק קטן מהמקרים עלולות להתפתח בעיות רפואיות קשות בעקבות פגיעת צליפת שוט, כפי שתוארו בהרחבה בלא מעט תביעות פיצויים שהוגשו על ידי נפגעי תאונות דרכים לאורך השנים, ודוגמאות ינתנו בהמשך.

בין המקרים שבהם טיפלנו בתביעות נפגעי whiplash ניתן למנות: אנשים שנגרמו להם פגיעות עצביות, נזק לחוליות עמוד השדרה וכן פגיעות שהתווספו לפגיעות גופניות אחרות וכתוצאה של תאונת דרכים.

בנוסף לכך, ישנן פגיעות whiplash שנגרמות בעת נהיגה באופניים, נפילה מסוס, רכיבה על מתקן ילדים בגן שעשועים, לונה ארק ועוד.

פגיעת צליפת שוט קלה יכולה להיות מלווה בכאבי כתפיים, ראש, צוואר, אומנם במקרים חמורים יותר יכולים להופיע גם הפרעות בראייה, חוסר יציבות ושווי משקל, חולשת שרירים, צפצופים באוזניים, בחילות, הקאות, נימול בגפיים העליונות, חוסר תחושה, חירשות, טינטון וסחרחורות ואף בעיות נוירולוגיות נוספות.

מה עושים אחרי פגיעת צליפת שוט בתאונה?

בדרך כלל הסימפטומים של חבלה מסוג זה יופיעו רק בפרק הזמן של 48 עד ל-72 שעות לאחר המקרה. אבחון הפגיעה נעשה על ידי הבנת המנגנון בו הפרט נפגע בתאונה, התסמינים שהופיעו אצלו ובדיקה גופנית להערכת התפקוד.

התוצאות של בדיקות הדמיה כדוגמת צילומי רנטגן, CT או MRI יהיו לרוב תקינות אצל נפגעים אלו והם נועדו כדי לשלול פגיעות אחרות באותם אזורים.

הטיפול בחבלה של צליפת שוט משתנה בהתאם לחומרתה וההחלמה ממנה יכולה לארוך זמן רב. הוא יכול להיות כרוך בשימוש בצווארון רפואי, נוגדי דלקת ומשככי כאבים בדרגות חוזק שונות, הידרותרפיה פיזיותרפיה ובמקרים קשים במיוחד אף ניתוח.

במרבית המקרים התסמינים יחלפו לאחר ארבע עד שש שבועות אולם באחרים יכולה להישאר פגיעה תמידית. פגיעה מסוג צליפת שוט בעקבות תאונת דרכים נחשבת כמובן לנזק גוף אשר בגינו יכולה להיגרם נכות רפואית ותפקודית והיא מהווה עילה להגשת תביעה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה-1975.

תביעה זו תופנה לחברה שביטחה את המשתמש ברכב המנועי ובמידה וביטוח הרכב אינו תקף לחברת קרנית. הפיצויים ואחוזי הנכות במידה ונגרמו בעקבות פציעה זו ייקבעו על ידי המומחה הרפואי שממנה בית המשפט להערכת מצבו של התובע.

קיראו על: תאונת דרכים עם כמה נפגעי גוף

תביעות ופסיקת ביהמ"ש לאורך השנים ובהווה

נפגעי תאונות דרכים, כמעט ללא קשר למהות ואופי הפגיעה, זכאים לקבל פיצויים לפי חוק הפלת"ד. משרדו של עורך דין עופר סולר מייצג מזה שנים רבות (ובהצלחה רבה) נפגעים, בכל הנוגע להגשת תביעות כנגד חברות הביטוח שלך הרכבים שהיו מעורבים בתאונה עם נפגעים.

לאורך השנים דנו בתי המשפט, בערכאות השונות, בעשרות אלפי תביעות משפטיות שהוגשו על ידי נפגעי תאונות דרכים, ובין השאר בגלל פגיעות בעקבות פגיעה מצליפת שוט.

בין פסק הדין המנחים, החשובים והמפורטים בתחום ניתן למצוא:

  • תא (אשד') 683/03 יחזקאל פני נ' הכשרת היישוב חברה לביטוח בע"מ
  • בשא (ת"א) 218468/09 אודי שני נ' מגדל חברה לבטוח בע"מ
  • תא (נצ') 7317-05 ד"ר מורד עזרא נ' אליהו חברה לבטוח בע"מ
  • תא (ראשל"צ) 2720/97 סמליה סימה לאה ויטנר נ' דולב חברה לביטוח בע"מ
  • בשא (ראשל"צ) 2020/08 שחר הלל נ' הפניקס הישראלי חברה לביטוח בע"מ
  • תא (ראשל"צ) 3367/04 קמינר מרדכי נ' המגן חברה לביטוח בע"מ

הבאנו מתוך המאגר המשפטי את הדיון בהליך ת"א 58004/03 חלפון נ' מגדל חברה לביטוח - תביעה לפיצויים לפי חוק הפיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו לתובע שנפגע בתאונת דרכים ב-12 למאי 2000 בנסיבות שיש לראות בהן תאונת עבודה

ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי קבעה לתובע נכות קבועה של 15% לאחר התאונה בשל הפגיעה מסוג צליפת שוט whiplash ונקבע שהתאונה החמירה גם בעיות אורטופדיות קודמות. לטענת התובע הוא לא חזר לעבודתו כנהג מונית אך בשל הפגיעה האורטופדית של צליפת השוט.

בית משפט השלום בתל אביב בראשות כבוד השופט אבי זמיר לא מקבל את טענת התובע לפיה הוא נמנע מלחזור לעבודתו אך בשל הפגיעה של צליפת השוט שהוסיפה 15% למצבו הרפואי שהיה בעייתי גם קודם לכן שכן עבר אירוע לבבי ארבעה חודשים עוד לפני התאונה שבגינו נקבעו לו אחוזי נכות נוספים ולכן הוא דוחה את התביעה לשינוי היחס של הפסדי השכר שנגרמו בעקבות המקרה.

משרדו של עורך דין עופר סולר עוסק בתחום מזה שנים רבות, ואנו מציעים לכל נפגע בתאונה לפנות ולקבל יעוץ משפטי אישי, על מנת להבין ולבחון את הזכויות המגיעות לך.

ליחצו כאן לפניה וקבלת סיוע אחרי תאונת דרכים

לשיחה אישית עם עו"ד עופר סולר בנושא צליפת שוט ונזקיה חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים צליפת שוט

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

28 בנובמבר 2021

2 חוות דעת של 2 מומחים יד...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - 2 חוות דעת של 2 מומחים ידועים - כיצד הכריע בית המשפט בתביעת הרשלנות הרפואית?

קרא עוד

08 בדצמבר 2021

רשלנות רפואית בביצוע בדיק...

אי ביצוע בדיקות סקר גנטיות או טעות בפיענוח הבדיקות עלול להוביל להולדת ילד בעל פגיעות קשות ביותר...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36