חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נפגעת בגלל צליפת שוט whiplash?

מחבר: 30/12/2019 18:06

צליפת שוט או בשפה הרפואית whiplash היא שם המתאר מצב רפואי המתייחס לסוג של חבלה בחוליות הצוואר. חבלה זאת מתקשרת לתחום הנזיקין בכך שהיא נפוצה ביותר במקרים של תאונות דרכים וניתן לומר למעשה כי זהו סוג הפגיעה הנפוץ ביותר לנוסעים ברכב בזמן תאונה.

מקרים פגיעה נפוצים מתרחשים בגלל תאונה חזיתית או בלימה של הגוף על ידי כריות אוויר / חגורת בטיחות. ברוב המקרים הפגיעה נגרמת כשהנוסע / נהג ברכב אינו מוכן לעצם קרות התאונה ומנגד, במקרים בהם הרכב המעורב נוסע במהירות גבוה בסמוך ולפני מועד התאונה – שאז לא ממש ניתן להכין את הגוף לפגיעה העזה.

הלכה למעשה, מהות הפגיעה הנה בעת הטחת הראש קדימה ואחורה במהירות ובעוצמה רבה, עקב העצירה הפתאומית שנגרמה בעקבות התאונה. טלטול הראש והצוואר יוצר פגיעה פנימית ברקמות הצוואר והגב.

למרבה המזל רוב פגיעות ה-whiplash מסתיימות אינן גורמות לנזק משמעותי קבוע, ובאות לידי ביטוי בכאבים המתחילים בסמיכות למועד התאונה ולעיתים גם ביום שאחרי.

רק בחלק קטן מהמקרים עלולות להתפתח בעיות רפואיות קשות בעקבות פגיעת צליפת שוט, כפי שתוארו בהרחבה בלא מעט תביעות פיצויים שהוגשו על ידי נפגעי תאונות דרכים לאורך השנים, ודוגמאות ינתנו בהמשך.

בין המקרים שבהם טיפלנו בתביעות נפגעי whiplash ניתן למנות: אנשים שנגרמו להם פגיעות עצביות, נזק לחוליות עמוד השדרה וכן פגיעות שהתווספו לפגיעות גופניות אחרות וכתוצאה של תאונת דרכים.

בנוסף לכך, ישנן פגיעות whiplash שנגרמות בעת נהיגה באופניים, נפילה מסוס, רכיבה על מתקן ילדים בגן שעשועים, לונה ארק ועוד.

פגיעת צליפת שוט קלה יכולה להיות מלווה בכאבי כתפיים, ראש, צוואר, אומנם במקרים חמורים יותר יכולים להופיע גם הפרעות בראייה, חוסר יציבות ושווי משקל, חולשת שרירים, צפצופים באוזניים, בחילות, הקאות, נימול בגפיים העליונות, חוסר תחושה, חירשות, טינטון וסחרחורות ואף בעיות נוירולוגיות נוספות.

מה עושים אחרי פגיעת צליפת שוט בתאונה?

בדרך כלל הסימפטומים של חבלה מסוג זה יופיעו רק בפרק הזמן של 48 עד ל-72 שעות לאחר המקרה. אבחון הפגיעה נעשה על ידי הבנת המנגנון בו הפרט נפגע בתאונה, התסמינים שהופיעו אצלו ובדיקה גופנית להערכת התפקוד.

התוצאות של בדיקות הדמיה כדוגמת צילומי רנטגן, CT או MRI יהיו לרוב תקינות אצל נפגעים אלו והם נועדו כדי לשלול פגיעות אחרות באותם אזורים.

הטיפול בחבלה של צליפת שוט משתנה בהתאם לחומרתה וההחלמה ממנה יכולה לארוך זמן רב. הוא יכול להיות כרוך בשימוש בצווארון רפואי, נוגדי דלקת ומשככי כאבים בדרגות חוזק שונות, הידרותרפיה פיזיותרפיה ובמקרים קשים במיוחד אף ניתוח.

במרבית המקרים התסמינים יחלפו לאחר ארבע עד שש שבועות אולם באחרים יכולה להישאר פגיעה תמידית. פגיעה מסוג צליפת שוט בעקבות תאונת דרכים נחשבת כמובן לנזק גוף אשר בגינו יכולה להיגרם נכות רפואית ותפקודית והיא מהווה עילה להגשת תביעה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה-1975.

תביעה זו תופנה לחברה שביטחה את המשתמש ברכב המנועי ובמידה וביטוח הרכב אינו תקף לחברת קרנית. הפיצויים ואחוזי הנכות במידה ונגרמו בעקבות פציעה זו ייקבעו על ידי המומחה הרפואי שממנה בית המשפט להערכת מצבו של התובע.

קיראו על: תאונת דרכים עם כמה נפגעי גוף

תביעות ופסיקת ביהמ"ש לאורך השנים ובהווה

נפגעי תאונות דרכים, כמעט ללא קשר למהות ואופי הפגיעה, זכאים לקבל פיצויים לפי חוק הפלת"ד. משרדו של עורך דין עופר סולר מייצג מזה שנים רבות (ובהצלחה רבה) נפגעים, בכל הנוגע להגשת תביעות כנגד חברות הביטוח שלך הרכבים שהיו מעורבים בתאונה עם נפגעים.

לאורך השנים דנו בתי המשפט, בערכאות השונות, בעשרות אלפי תביעות משפטיות שהוגשו על ידי נפגעי תאונות דרכים, ובין השאר בגלל פגיעות בעקבות פגיעה מצליפת שוט.

בין פסק הדין המנחים, החשובים והמפורטים בתחום ניתן למצוא:

  • תא (אשד') 683/03 יחזקאל פני נ' הכשרת היישוב חברה לביטוח בע"מ
  • בשא (ת"א) 218468/09 אודי שני נ' מגדל חברה לבטוח בע"מ
  • תא (נצ') 7317-05 ד"ר מורד עזרא נ' אליהו חברה לבטוח בע"מ
  • תא (ראשל"צ) 2720/97 סמליה סימה לאה ויטנר נ' דולב חברה לביטוח בע"מ
  • בשא (ראשל"צ) 2020/08 שחר הלל נ' הפניקס הישראלי חברה לביטוח בע"מ
  • תא (ראשל"צ) 3367/04 קמינר מרדכי נ' המגן חברה לביטוח בע"מ

הבאנו מתוך המאגר המשפטי את הדיון בהליך ת"א 58004/03 חלפון נ' מגדל חברה לביטוח - תביעה לפיצויים לפי חוק הפיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו לתובע שנפגע בתאונת דרכים ב-12 למאי 2000 בנסיבות שיש לראות בהן תאונת עבודה

ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי קבעה לתובע נכות קבועה של 15% לאחר התאונה בשל הפגיעה מסוג צליפת שוט whiplash ונקבע שהתאונה החמירה גם בעיות אורטופדיות קודמות. לטענת התובע הוא לא חזר לעבודתו כנהג מונית אך בשל הפגיעה האורטופדית של צליפת השוט.

בית משפט השלום בתל אביב בראשות כבוד השופט אבי זמיר לא מקבל את טענת התובע לפיה הוא נמנע מלחזור לעבודתו אך בשל הפגיעה של צליפת השוט שהוסיפה 15% למצבו הרפואי שהיה בעייתי גם קודם לכן שכן עבר אירוע לבבי ארבעה חודשים עוד לפני התאונה שבגינו נקבעו לו אחוזי נכות נוספים ולכן הוא דוחה את התביעה לשינוי היחס של הפסדי השכר שנגרמו בעקבות המקרה.

משרדו של עורך דין עופר סולר עוסק בתחום מזה שנים רבות, ואנו מציעים לכל נפגע בתאונה לפנות ולקבל יעוץ משפטי אישי, על מנת להבין ולבחון את הזכויות המגיעות לך.

ליחצו כאן לפניה וקבלת סיוע אחרי תאונת דרכים

לשיחה אישית עם עו"ד עופר סולר בנושא צליפת שוט ונזקיה חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים צליפת שוט

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24