חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

הכרה בפגיעה עקב פריקת לוחות שיש כתאונת עבודה

מחבר: 27/12/2019 15:35

כל עובד במקום עבודה חדש מעוניין להוכיח עצמו, להצליח בעבודתו ולרצות את מעסיקו. לכן, עובדים חדשים מרגישים לעיתים שלא בנוח לסרב לבקשות מצד מעסיקיהם ומסכימים לבצע פעולות שעלולות להיות מסוכנות ולא בטיחותיות בעליל, דבר אשר עלול להוביל להתרחשות תאונות עבודה.

במקרים רבים פסקו בתי המשפט כי אחריות מעביד employer responsibility לבטיחות העובד בעבודה הינה ברמה גבוהה ביותר, ועל המעסיק לפעול במרץ ובקפידה למניעת כל פגיעה בעובד.

פרט לכך, בית המשפט לא ימהר להטיל אחריות כלשהי על העובד, בטענת אשם תורם, אם נגרם לעובד נזק גוף בשל תאונת עבודה, כיוון שהגישה השלטת היא שהמעסיק יכול וצריך לצייד את העובד בכלים הנחוצים לשם מניעת תאונות והעובד אינו יכול לעשות זאת בעצמו. היות ולעובדים חדשים קשה לסרב לבקשות המעסיק, הם למעשה חשופים לסיכון גדול יותר שייגרם להם נזק גוף כלשהו במהלך ביצוע העבודה.

הליך א.מ  נ' חב אחים קורדיה 2000 יציקת מתכת חפירות עסק בעובד חדש שהגיע לחברה הנתבעת לעבוד בתור נהג ונפגע בתאונת עבודה.

פרטי המקרה והטענות שהעלו הצדדים

שבועיים לאחר תחילת עבודתו הגיע התובע במסגרת העבודה לשטחה של חברה אחרת, נתבעת 2, כדי לפרוק לוחות שיש ולקחת לוחות חדשים. אז התרחשה תאונת עבודה כאשר לוחות השיש נפלו על רגלו של התובע.

בעקבות התאונה סבל התובע משבר ברגל ובשל כך עבר ניתוח לקיבוע השבר בעזרת בורג וסירקלאג'. לטענת התובע, למרות שהנתבעת, מעסיקתו ביקשה ממנו לסייע בפריקת והעמסת לוחות השיש, היא לא סיפקה לו כל הדרכה או אמצעי בטיחות לעניין זה.

התובע אף האשים את החברה בעלת השטח שבו פירק את לוחות השיש. מעסיקתו של התובע טענה, כי תפקידו היה נהג משאית, לכן לא היה צריך לסייע כלל בפריקת הלוחות ולפיכך אין להטיל עליה כל אחריות לפציעתו.

נתבעת 2 טענה כי התובע ביצע את העבודה עקב הוראות מעסיקתו ואין להטיל עליה אחריות לפציעתו שכן היא לא היתה קשורה לעניין. בנוסף, נטען כי הלוחות נפלו על התובע בזמן שהוא פרק אותם ולכן אין לו להלין אלא על עצמו.

לחץ כאן לקריאה בנושא: תאונת עבודה - נפילת לוחות מתכת על עובד

פסיקת בית המשפט בעניין תאונת העבודה

בית המשפט פסק, כי למרות שהתובע הינו העד היחידי במשפט והוא היחיד שראה את התאונה, יש לקבל את גרסתו בעניין.

למרות שבעדותו התגלעו סתירות, היסוד המרכזי נמצא אמין ועל כן הוחלט כי יש לקבל את הגרסה שהציג התובע. נפסק, כי התובע פעל כפי שפעל כיוון שקיבל הוראות לעשות כן ממעסיקתו.

בית המשפט קבע כי העובד היה חדש בחברה וקשה להאמין שהיה עושה דבר מה בניגוד לתנאי העסקתו או לבקשות מפורשות מטעם האחראים עליו ועוד ללא ציוד נדרש.

נקבע, כי הנתבעת אשר ביקשה מהתובע לסייע בפריקת הציוד ידעה כי התובע אינו מיומן בעבודה מעין זו וכי הוא ממילא נמצא בשטח ללא ציוד מגן מתאים, לכן ההחלטה שקיבלה הינה רשלנית. לגבי הנתבעת השניה שבבעלותה מצוי השטח בו נגרמה התאונה נפסק, כי לא התרשלה כיוון שלא היה לה יסוד לחשוד בתובע שאינו מיומן.

חרף הטלת האחריות על מעסיקתו של התובע קבע בית המשפט, כי יש להטיל על התובע אשם תורם comparative negligence בשיעור 15%.

לגישת בית המשפט, על התובע היה להפעיל שיקול דעת ולא לעזור בפריקת לוחות השיש, בעיקר כיוון שהוא ותיק בתחום זה וידע אודות הסיכונים הצפויים. הנזק שנגרם לתובע עולה כדי נכות רפואית בשיעור של 7.5% ונכות תפקודית בשיעור של 4%.

סך פיצויים בגין תאונת עבודה שנפסקו לטובת התובע עמד על 84,000 ש"ח ולאחר ניכוי אשם תורם ותקבולים מטעם המוסד לביטוח לאומי הגיע הסכום ל 36,400 ש"ח.

במקרה של פגיעה עקב תאונת עבודה יש לפנות בהקדם אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

לקבלת סיוע משפטי לאחר תאונת עבודה, לחץ: ייעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף עקב פריקת לוחות שיש הוכרו כתאונת עבודה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24