חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

בימ''ש קבע: פיצויים לעקרת בית שנפגעה בעבודה

מחבר: 15/12/2019 16:11

פסק הדין עניינו תאונת נפילה במדרגות של התובעת, בעת שעבדה כעוזרת בית אצל הנתבעת - מעסיקתה. בית המשפט קבע כי הנתבעת התרשלה בכך שלא הציבה מעקה זמני ובכך שלא מנעה  מהתובעת לעלות במדרגות ביתה אשר היה תחת שיפוצים באותה עת.

ת.א 7809/04 (שלום י"ם) מירי דהן נ' דנה זקס ואח' פסק דינו של כב' הש' דראל מיום 16.9.07

התובעת הועסקה כמטפלת ועוזרת בית בביתה של הנתבעת 1. בעת עבודתה של התובעת במשק ביתה של הנתבעת, היא מעדה במדרגות, נפלה ונחבלה. באותה עת בוצעו בבית הנתבעת עבודות שיפוץ ועקב כך לא היה מעקה במדרגות. התובעת טענה בתביעתה כי על הנתבעות (המעסיקה וחברת הביטוח שלה) לפצותה בגין נזקי גוף שנגרמו בתאונה שכן התאונה אירעה בשל רשלנות של הנתבעת.

בית משפט השלום קיבל את התביעה וקבע כי הוכח בפניו שהנתבעת, דנה זקס, אמנם הורתה לתובעת להישאר בקומה התחתונה ולהשגיח על הילדים שהיו בה אולם יחד עם זאת בית המשפט קיבל את גרסת התובעת, מירי, כי לא נאמר לה במפורש על ידי הנתבעת שעליה להימנע מלעלות במדרגות או להימנע מניקוין. התובעת התחילה לשטוף את המדרגות, החליקה ונפלה ובשל העדר המעקה נחבלה קשות.

בית המשפט חזר בפסק דינו על ההלכה כי על המעביד לנקוט ולפעול באמצעים הסבירים הנדרשים כדי למנוע הצבת עובדיו בסיכון בלתי סביר. מובן כי העובד זכאי למקום עבודה בטוח והוא נותן אמון במעביד אשר הינו בעל השליטה על מקום העבודה, כי  ידאג לספק לו תנאי בטיחות סבירים הנדרשים לביצוע העבודה.

בית המשפט קובע עוד כי על המעביד מוטלת החובה להבטיח שמקום העבודה יהא כזה שיבטיח את שלומם של העובדים לכל אורך יום העבודה.

על הנתבעת הייתה מוטלת לפיכך חובת זהירות כלפי התובעת והיא הפרה חובה זו כאשר השאירה את המדרגות במצבן ללא מעקה מבלי לנקוט באמצעים וצעדים למניעת הסכנה. בין הפעולות אותן היה מקום לבצע ניתן למנות הצבת מעקה זמני במקום המעקה שהוסר או מניעת השימוש במדרגות. בנוסף היה על הנתבעת לאסור מפורשות על התובעת לנקות את המדרגות.

בית המשפט קובע כי הטלת אשם תורם על עובד נעשית במקרים קיצוניים אשר בהם ניתן לייחס לעובד עצמו את יצירת הסיכון. במקרה זה התרשם בית המשפט כי נסיבות התאונה מובילות למסקנה כי החלטתה של התובעת לנקות ולשטוף את המדרגות בהיעדר מעקה הייתה החלטה לא סבירה ולא שקולה ולפיכך יש לייחס לתובעת אשם תורם בשיעור של 30%.

נכותה הרפואית של התובעת הועמדה על 31.6% בגין נכות בתחום א.א.ג ובתחום הפסיכיאטריה. בית המשפט פסק לתובעת לאחר ניכוי אשם תורם פיצוי בסך 145,335 ש"ח.

לקבלת סיוע משפטי בנושא תאונות עבודה ללא התחייבות: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות עבודה לכל נפגע בתאונת עבודה מגיע פיצוי כספי! בימ''ש קבע: פיצויים לעקרת בית שנפגעה בעבודה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36