חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פגיעה עקב קריסת מנוף הוכרה כתאונת עבודה

מחבר: 27/12/2019 15:35

פסק הדין א.ע  נ' נפטון פונדק ואח' שניתן בבית המשפט המחוזי בחיפה עסק בתביעה בעילת תאונת עבודה שהגיש א. כנגד מעסיקתו, מנהלי החברה, בעלי המניות, מפעיל המנוף והמנהל בפועל עקב נזקי גוף שנגרמו לו כתוצאה מקריסת מנוף.

בנוסף, הוגשה תביעה נגד קרנית - חברת הביטוח של המדינה, במידה וייקבע כי מדובר בנסיבות של תאונת דרכים.

פרטי המקרה

התובע, יליד 1983, טכנאי אלקטרוניקה אשר שירת במועד התאונה כחייל בסדיר, היה באותה עת בחופשה והועסק כעובד יומי במפעל נפטון במעגן הקישון במפרץ חיפה. בשעה שעמד על מסגרת אשר שימשה להרמת מכולות המנוף קרס, דבר אשר הוביל לנפילת התובע, אובדן הכרה ופציעה.

מפעיל העגורן העיד כי ביום 14.12.89 עבד עם התובע בביצוע הרמת מכולות באמצעות מנוף, כאשר תפקיד התובע לחבר את המכולה לזרוע המנוף. לפתע שמע קול קריעה מהמנוף, צעק לתובע לקפוץ, ניתק את הזרם החשמלי של המנוף למניעת התחשמלות, המנוף נשבר והשניים נפגעו.

בית המשפט דחה את הטענה כי האירוע הוא תאונת דרכים ולפיכך נדחתה התביעה נגד קרנית.

בשנת 1977 נשברה זרועו של העגורן שקרס עקב "עייפות המתכת" ונקבע כי יש לבודקו כל שלושה חודשים ולא כל שישה חודשים כפי המקובל. הקריסה נגרמה כתוצאה מסדק בקורת הפלדה, וקודם לתאונה נתגלו בעגורן סדקים אשר לגביהם ביקשה נפטון ייעוץ מהמהנדס צבי אלתר, אשר קבע כי אינו מתמצא בסוג התיקון הנדרש.

במסמכים קודמים נמצא כי העגורן לא עבר טיפול ל"הארכת חייו". תמונת המצב שנוצרה במהלך השנים שעברו מהשבר הראשון ועד ליום התאונה העלתה תחושה של אסון מתרגש ובא.

פסיקת בית המשפט בשאלה האם קריסת המנוף היא תאונת עבודה

בית המשפט קבע כי הקריסה ארעה כתוצאה מהצטברות גורמים בהם היות העגורן ישן, סדקים שונים שנמצאו בו וליקויים נוספים אשר פגעו בתקינותו. בשאלת האחריות קבע בית המשפט, כי חברת נפטון התרשלה בתחזוקת העגורן וכי לנתבעים האחרים לא היתה שליטה על העגורן.

לפיכך, התביעה נגדם נדחתה, פרט לבודק המוסמך ר. שנמצא כי התרשל בבדיקתו ואחריות הוטלה גם על המדינה אשר שלחה אותו. בית המשפט חילק את האחריות באופן הבא: נפטון נמצאה אחראית ב 60%, ר. ב25% והמדינה ב15%.

לתובע נגרמה פגיעה רב מערכתית אשר כללה חבלות חזה ובטן, דימום תוך גולגלתי, שברים בגפיים השמאליות ובכתף וכן שבר וסיבוכים בריאות ובבטן שהובילו לכריתת הטחול.

התובע היה מאושפז כחודשיים וחצי בבית החולים רמב"ם בחיפה, הועבר לבית הבראה, לאחר מכן לשיקום בבית לוינשטיין ושוב לבית ההבראה - סך כל התקופה כ 7 חודשים אשר בסיומם המשיך להתנדב לצבא למרות שקיבל פטור משירות צבאי.

לתובע נקבעה על ידי המוסד לביטוח לאומי The National Insurance Institute נכות בשיעור 50% הכוללת גם נכות פסיכיאטרית, ובית המשפט קבע נכות רפואית משוקללת של 75%.

קודם לאירוע סיים התובע 14 שנות לימוד עם תעודת הנדסאי אלקטרוניקה ותעודת הוראה באלקטרוניקה.

בסיום השירות כמתנדב בצבא עבד כמורה בפנימייה אך פוטר תוך שנה, ולאחר מכן עבד במקומות שונים לתקופות קצרות עד אפריל 94', אז הרוויח סכום ממוצע של 1,900 ש"ח.

בית המשפט העריך את הנכות התפקודית של התובע ב 70% ופסק לו פיצויים כדלקמן:

  • בגין כאב וסבל 400,000 ש"ח
  • בגין הפסד השתכרות בעבר 350,000 ש"ח
  • בגין הפסד השתכרות בעתיד 1,032,487 ש"ח
  • בגין הפסד פנסיה 150,000 ש"ח
  • בגין עזרת זולת 100,000 ש"ח
  • בגין הוצאות וטיפולים 7,000 ש"ח
  • בגין נסיעות 15,000 ש"ח


סך הכל 2,054,487 ש"ח בתוספת שכר טרחת עורך דין והוצאות משפט, בניכוי סכומים שנתקבלו ויתקבלו בעתיד מהמוסד לביטוח לאומי.

בכדי למצות את מירב זכויותיך לאחר תאונת עבודה אל מול המוסד לביטוח לאומי ואל מול הגורם האחראי לקרות התאונה, מומלץ להתייעץ בשלב מוקדם ככל הניתן עם עורך דין נזיקין מומחה ומנוסה בתחום.

לחץ לקריאת מאמרים נוספים בתחום תאונות עבודה: 

אחריות לנפילת חשמלאי מסולם

פגיעה בגב עקב הרמת משא כבד הוכרה כתאונת עבודה

פיצויים בעקבות תאונת עבודה

נפגעת בתאונת עבודה? לחץ כאן: ייעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
פגיעת גוף באתר בנייה - מי אחראי לנזק שלך? - מי אחראי במקרה שאדם נפצע ונחבל במהלך שהותו באתר בנייה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר הכרה בנזקי גוף עקב קריסת מנוף כתאונת עבודה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24