חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נזק גוף בשל תקלה במכונה הוכר כתאונת עבודה

מחבר: 12/12/2019 18:44

פסי ייצור של מפעלים אשר בהם מכונות עם חלקים נעים מהווים קרקע להתרחשות תאונות עבודה.

על קווי הייצור עלולים להיגרם נזקים קשים במקרי חוסר מיומנות של מפעיל המכונה או אי הקפדה של המעסיק על בטיחות בעבודה. מטבע הדברים, כאשר מתרחשת תאונת עבודה בפס ייצור, בה נגרם לעובד נזק גוף, עולות טענות כנגד המעסיק במסגרת תביעת פיצויים.

פסק הדין שניתן בבית משפט השלום בכפר סבא בעניין פ.ע נ' סופר גום תעשיות 1969 בע"מ והמגן חברה לביטוח בע"מ עסק בתביעה שהגיש עובד כנגד מעסיקתו וכנגד המבטחת שלה בגין נזקי גוף שנגרמו לו בתאונת עבודה.

לחצו לקריאה בנושא: אחריות מעביד לנזקי עובד בתאונת עבודה

הרקע העובדתי שהוביל לתביעה...

פ.ע יליד 1975, החל לעבוד במפעל לייצור גומי באזור התעשייה ברקן בשנת 1992.

במפעל מצויה גם מכונה להזרקת גומי בהתאם לתבניות משתנות, כאשר ישנן ארבע תחנות הזרקה וראש מכאני אשר עובר בין התחנות בגובה של 170 ס"מ מעל הקרקע, יורד אל התחנות ומזריק את הגומי.

>>> הפורום המשפטי לשירותך! <<<

במכונה שני אמצעי מיגון. האחד: כפתורי חירום להפסקת הפעולה - ההפעלה דורשת לחיצה בו זמנית על שני כפתורים, עובדה המבטיחה כי ידיו של העובד לא ייפגעו, והשני: מגן ממתכת הממוקם מעל התחנה, מגן על גוף העובד ופתיחתו מפסיקה את פעולת המכונה באופן אוטומטי.

ביום 21.07.96 בשעות אחר הצהריים דרש מנהל העבודה מפ.ע לנקות את המכונה, פעולה אשר פ.ע היה מיומן בה, לצורך ביקורת שתתבצע ביום למחרת.

באותו יום עבד התובע על המכונה מספר שעות ולאחר מכן עסק בסידור המפעל. התובע טען כי ביצע את הניקוי כפי שהסביר לו מנהל הבטיחות במפעל.

כאשר המכונה מחוברת לחשמל יש לכוון את ראשה לתחנה 4 ממנה יש גישה לחלק העליון (פעולה המצריכה טיפוס על שולחן), אחר כך יש להרים את מכסה המגן, לסובב את כפתור הפיקוד למצב ידני, להזרים חומר ניקוי וללחוץ על כפתור המוציא את חומר הניקוי. על פעולה זו יש לחזור מספר פעמים.

תוך כדי הניקוי ירד הראש המכאני למטה ומחץ את אצבעות יד ימין של התובע.

התובע טען כי המיקרו סוויץ, שתפקידו לוודא כי הראש לא יורד כאשר המכסה פתוח, היה מקולקל והוחלף לאחר התאונה - טענה שאושרה בעדותו של עובד אחר במפעל שהעיד מטעם ההגנה ואישר את החלפת החלק.

עד מומחה מטעם התובע, מהנדס מכונות במקצועו, טען כי המכונה המדוברת היתה תקולה וכי הציר העליון של המגן היה שבור. בנוסף, קבע המומחה כי העובדה שיש לטפס על שולחן לצורך הניקוי ולא קיים כן קבוע מהווה סיכון בטיחותי.

לחץ כאן לקריאה בנושא תאונת עבודה בעת תיקון מכונה

הכרעת בית המשפט - הכרה בתאונת עבודה

בית המשפט אמנם קיבל את גרסת המומחה אך קבע כי חלף זמן רב מדי בין מועד התאונה לבין מועד הבדיקה.

הנתבעת טענה, כי התובע ניקה את המכונה בניגוד להוראות שקיבל. עדותו של הממונה על הבטיחות תאמה דווקא את תיאורו של התובע.

הנתבעות ניסו לטעון, כי בבדיקה שנערכה על ידי משרד העבודה כשהמפעל היה עוד בחולון נמצאה המכונה תקינה, אך בית המשפט דחה טענה זו מכל וכל מאחר והבדיקה נערכה כשבע שנים לפני קרות האירוע.

הנתבעות לא הצליחו להוכיח בפני בית המשפט את תוכן ההדרכה שהועברה לפועלים באשר לבטיחות במפעל באופן כללי ולגבי ניקוי המכונה באופן בטיחותי בפרט.

בית המשפט קבע, כי הנתבעת התרשלה בכך שלא דאגה לתקינות ולתחזוקה של המכונה, לא שמרה את המפרט הטכני והוראות היצרן באשר לשימוש ותחזוקה, לא סיפקה לפועלים הוראות שימוש והפעלה במקום נגיש ואפשרה עבודה של המכונה למרות שידעה כי היא תקולה.

עוד פסק בית המשפט, כי התובע פעל לפי ההנחיות שקיבל ואינו נושא בכל אחריות לאירוע התאונה.

בית המשפט קבע את התיק לדיון נוסף באשר לשיעור הנזק ופסק לתובע הוצאות בסך של 10,000 ש"ח.

במידה ונפגעת עקב תאונת עבודה מומלץ לפנות בסמוך לאחר התרחשותה לקבלת ייעוץ משפטי מטעם עורך דין נזיקין מנוסה ומומחה בתחום זה.

לחץ כאן לקריאה בנושאים:

תאונת עבודה - נפילת לוחות מתכת על עובד


תאונת עבודה - שימוש בלתי מורשה במכונה

נפגעת בעבודה? נגרמו לך נזקי גוף משמעותיים?
חייג/י לשיחה עם עו"ד עופר סולר: 03-7369253

לקבלת סיוע מקצועי לחץ כאן:  ייעוץ משפטי בנושא תאונות עבודה

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נחשפת לרעש בעבודה? סובל/ת טינטון או Tinnitus? - האם לאורך השנים נחשפת לרעש בלתי סביר במקום העבודה? נגרם לך ירידה בשמיעה או טינטון? יתכן וניתן לקבל הכרה מהמוסד לביטוח לאומי על כל המשתמע מכך...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות עבודה תאונת עבודה עקב תקלה במכונה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24