חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונה בבית חולים - יש מי שאחראי

מחבר: 15/12/2019 16:23

אחת מהפגיעות השכיחות בעת טיפול רפואי ובפרט בעת אשפוז בבית חולים, הנה פגיעה כתוצאה של נפילה.

אשפוז בבית חולים מעביר את המטופל מסביבתו הביתית המוכרת לו לסביבה זרה אשר עלולים להיות בה מכשולים שונים. בנוסף אשפוז בבית חולים מטבע הדברים הינו בדרך כלל סביב תקופות של מחלה קשה, ניתוח או טיפולים רפואיים אחרים אשר יכולים לפגוע ברמת הההכרה והניידות של המטופל.

כל הסיבות הללו מביאות לכך שתאונת נפילה בתוך בית חולים אינה מאורע נדיר ולעיתים הנזק שנגרם בגינה יכול להיות חמור יותר מסיבת האשפוז הראשונית.

אנשים מבוגרים הינם בסיכון רב יותר לתאונות נפילה בכלל ולתאונת נפילה במהלך אשפוז בתוך בית חולים בפרט ומצבם הגופני הירוד עלול לגרום גם לכך שנזק הגוף בעקבות התאונה יהא חמור מהצפוי אצל אדם צעיר כגון שברים גם בחבלה לא קשה.

באילו מקרים מייחסים לבית החולים ולצוות המטפל אחריות לנזק שנגרם למטופל עקב נפילה?

על בית החולים מוטלת אחריות לשלום מטופליו הן מבחינת איכות הטיפול הרפואי והן מבחינת מניעת תאונות ונפילות.

תאונה בעת אשפוז שמתרחשת לעיתים הינה תאונת נפילה של מאושפז שעבר ניתוח והוא חוזר למחלקה לאחר הניתוח בעודו מטושטש. במידה שהאחות אשר מקבלת את המטופל במחלקה לא מקפידה להרים את דפנות המיטה על מנת למנוע את נפילתו של המטופל המטושטש לאחר ניתוח והמטופל נופל ונפגע הרי שמדובר ברשלנות בטיפול.

כיום במרבית בתי החולים קיימים נהלים ברורים לגבי טיפול בחולה לאחר ניתוח ובין היתר נוהל הרמת דפנות המיטה אולם תאונות כאלו עדיין מתרחשות.

לקבלת סיוע משפטי בנושא רשלנות רפואית ללא התחייבות: יעוץ משפטי

תאונות שכיחות אחרות שמתרחשות במחלקות אשפוז נובעות מהיעדר השגחה על מטופל אשר סובל מבעיות בהכרה, בהתמצאות, סחרחורות או מצב גופני ירוד אשר מנסה לרדת בכוחות עצמו מהמיטה, נופל ונפגע. גם במקרה זה הפתרון המתבקש הינו הרמת דפנות המיטה למניעת ירידה לא מבוקרת מהמיטה, השגחה סיעודית קפדנית, סיוע פיזי צמוד בעת ירידה מהמיטה והשגחה על המטופל. טיפול לא נכון או חוסר תשומת לב אשר יביאו אל תאונת נפילה ונזק למטופל עלולים לחייב את בית החולים בפיצוי המטופל על נזקיו.

הגורם האחראי לשמירה על בטיחות המטופל הינו הצוות הסיעודי - המחסור בכוח אדם סיעודי ובאחיות בכל מחלקות בתי החולים והמוסדות הרפואיים והסיעודיים גורם לכך שכאמור תאונות נפילה של מטופלים חוזרות שוב ושוב. הסתמכות של הצוות הסיעודי על בני המשפחה כי הם יסייעו בשמירה על ביטחון המטופל מקובלת במציאות היום יום אולם במידה ומתרחשת תאונה לא תוכל להישמע טענה כי הצוות הסיעודי הניח שהמטופל בהשגחת משפחתו.

בית המשפט בבואו לדון במקרים של נזק למטופל בעקבות תאונת נפילה מכיר בבעיית כוח האדם הסיעודי אולם כמו במקרים אחרים של מציאות אשר אינה הולמת סטנדרטים סבירים אינו מקבל טענה זו כטענת הגנה אשר יכולה להדוף תביעת רשלנות רפואית בגין העדר השגחה וטיפול צמוד אשר יכלו למנוע תאונת נפילה ונזק בעקבותיה.

בכל מקרה של נזק ותאונת נפילה אשר אירעה במהלך טיפול רפואי, תוך כדי אשפוז בתוך בית חולים או בכל מוסד רפואי אחר מומלץ להתייעץ עם עורך דין אשר בקיא בתחום רשלנות רפואית. עורך דין יקבל לידיו מבית החולים את תיקו של המטופל ויבחן האם אכן התרשלות בטיפול אפשרה או גרמה את התאונה ואת נזקו של המטופל. על מנת להוכיח את הנזק יש צורך בחוות דעת רפואית של מומחה רפואי מתאים אשר יבדוק את המטופל ואת התיעוד הרפואי ויעריך את הנזק שנגרם.

לקבלת סיוע משפטי בנושא רשלנות רפואית ללא התחייבות: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
עובדי הניקיון התרשלו, התובעת החליקה ושברה יד - שבר ביד עקב החלקה לאחר עבודות ניקיון בבית חולים - מי אחראי לנזקי גוף שנגרמו לתובעת

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר מאמרים תאונה בבית חולים - יש מי שאחראי

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24