חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונה בבית חולים - יש מי שאחראי

מחבר: 15/12/2019 16:23

אחת מהפגיעות השכיחות בעת טיפול רפואי ובפרט בעת אשפוז בבית חולים, הנה פגיעה כתוצאה של נפילה.

אשפוז בבית חולים מעביר את המטופל מסביבתו הביתית המוכרת לו לסביבה זרה אשר עלולים להיות בה מכשולים שונים. בנוסף אשפוז בבית חולים מטבע הדברים הינו בדרך כלל סביב תקופות של מחלה קשה, ניתוח או טיפולים רפואיים אחרים אשר יכולים לפגוע ברמת הההכרה והניידות של המטופל.

כל הסיבות הללו מביאות לכך שתאונת נפילה בתוך בית חולים אינה מאורע נדיר ולעיתים הנזק שנגרם בגינה יכול להיות חמור יותר מסיבת האשפוז הראשונית.

אנשים מבוגרים הינם בסיכון רב יותר לתאונות נפילה בכלל ולתאונת נפילה במהלך אשפוז בתוך בית חולים בפרט ומצבם הגופני הירוד עלול לגרום גם לכך שנזק הגוף בעקבות התאונה יהא חמור מהצפוי אצל אדם צעיר כגון שברים גם בחבלה לא קשה.

באילו מקרים מייחסים לבית החולים ולצוות המטפל אחריות לנזק שנגרם למטופל עקב נפילה?

על בית החולים מוטלת אחריות לשלום מטופליו הן מבחינת איכות הטיפול הרפואי והן מבחינת מניעת תאונות ונפילות.

תאונה בעת אשפוז שמתרחשת לעיתים הינה תאונת נפילה של מאושפז שעבר ניתוח והוא חוזר למחלקה לאחר הניתוח בעודו מטושטש. במידה שהאחות אשר מקבלת את המטופל במחלקה לא מקפידה להרים את דפנות המיטה על מנת למנוע את נפילתו של המטופל המטושטש לאחר ניתוח והמטופל נופל ונפגע הרי שמדובר ברשלנות בטיפול.

כיום במרבית בתי החולים קיימים נהלים ברורים לגבי טיפול בחולה לאחר ניתוח ובין היתר נוהל הרמת דפנות המיטה אולם תאונות כאלו עדיין מתרחשות.

לקבלת סיוע משפטי בנושא רשלנות רפואית ללא התחייבות: יעוץ משפטי

תאונות שכיחות אחרות שמתרחשות במחלקות אשפוז נובעות מהיעדר השגחה על מטופל אשר סובל מבעיות בהכרה, בהתמצאות, סחרחורות או מצב גופני ירוד אשר מנסה לרדת בכוחות עצמו מהמיטה, נופל ונפגע. גם במקרה זה הפתרון המתבקש הינו הרמת דפנות המיטה למניעת ירידה לא מבוקרת מהמיטה, השגחה סיעודית קפדנית, סיוע פיזי צמוד בעת ירידה מהמיטה והשגחה על המטופל. טיפול לא נכון או חוסר תשומת לב אשר יביאו אל תאונת נפילה ונזק למטופל עלולים לחייב את בית החולים בפיצוי המטופל על נזקיו.

הגורם האחראי לשמירה על בטיחות המטופל הינו הצוות הסיעודי - המחסור בכוח אדם סיעודי ובאחיות בכל מחלקות בתי החולים והמוסדות הרפואיים והסיעודיים גורם לכך שכאמור תאונות נפילה של מטופלים חוזרות שוב ושוב. הסתמכות של הצוות הסיעודי על בני המשפחה כי הם יסייעו בשמירה על ביטחון המטופל מקובלת במציאות היום יום אולם במידה ומתרחשת תאונה לא תוכל להישמע טענה כי הצוות הסיעודי הניח שהמטופל בהשגחת משפחתו.

בית המשפט בבואו לדון במקרים של נזק למטופל בעקבות תאונת נפילה מכיר בבעיית כוח האדם הסיעודי אולם כמו במקרים אחרים של מציאות אשר אינה הולמת סטנדרטים סבירים אינו מקבל טענה זו כטענת הגנה אשר יכולה להדוף תביעת רשלנות רפואית בגין העדר השגחה וטיפול צמוד אשר יכלו למנוע תאונת נפילה ונזק בעקבותיה.

בכל מקרה של נזק ותאונת נפילה אשר אירעה במהלך טיפול רפואי, תוך כדי אשפוז בתוך בית חולים או בכל מוסד רפואי אחר מומלץ להתייעץ עם עורך דין אשר בקיא בתחום רשלנות רפואית. עורך דין יקבל לידיו מבית החולים את תיקו של המטופל ויבחן האם אכן התרשלות בטיפול אפשרה או גרמה את התאונה ואת נזקו של המטופל. על מנת להוכיח את הנזק יש צורך בחוות דעת רפואית של מומחה רפואי מתאים אשר יבדוק את המטופל ואת התיעוד הרפואי ויעריך את הנזק שנגרם.

לקבלת סיוע משפטי בנושא רשלנות רפואית ללא התחייבות: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
עובדי הניקיון התרשלו, התובעת החליקה ושברה יד - שבר ביד עקב החלקה לאחר עבודות ניקיון בבית חולים - מי אחראי לנזקי גוף שנגרמו לתובעת

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי מאמרים תאונה בבית חולים - יש מי שאחראי

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

28 בנובמבר 2021

2 חוות דעת של 2 מומחים יד...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - 2 חוות דעת של 2 מומחים ידועים - כיצד הכריע בית המשפט בתביעת הרשלנות הרפואית?

קרא עוד

08 בדצמבר 2021

רשלנות רפואית בביצוע בדיק...

אי ביצוע בדיקות סקר גנטיות או טעות בפיענוח הבדיקות עלול להוביל להולדת ילד בעל פגיעות קשות ביותר...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36