חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

מי אחראי לנפילת מסגר מסולם במהלך עבודתו?

מחבר: 12/12/2019 18:39

עבודה בגובה ושימוש בסולם במסגרת העבודה מחייבים זהירות רבה ומהווים כר נרחב להגשת תביעות בגין תאונות עבודה וכן תביעות נזיקין.

במקרים אלה מוגשות התביעות נגד מעביד, בטענה לרשלנות במעשה או במחדל, אשר גרמה לפגיעה בעובד.

פסק הדין שניתן בבית משפט השלום בתל אביב בעניין מ.ע נ' מרכז אחסנה (מ.א.) בע"מ עסק בתביעה שהגיש ע. מסגר עצמאי שעבד אצל הנתבעת, בגין נזקי גוף שנגרמו לו עקב נפילה מסולם עת ביצע עבודה במחסן שברשות הנתבעת.

פרטי המקרה

התובע ביצע עבור התובעת שירותי מסגר במשך 11 שנים לפני התאונה וכן תקופה קצרה לאחר התאונה. כל אימת  שנדרש לבצע תיקון בתחום המסגרות הזמינה התובעת את שירותיו.

במחסן בו אירעה התאונה אחסנה התובעת חומר ארכיב בארגזים שאוחסנו על גבי מבנה מתכת מודולרי הבנוי ממסגרות וממוטות מתכת.

ביום 29.12.93 הגיע התובע למחסן הנתבעת בקיבוץ גזר בליווי עובד מטעמו ונתבקש לבצע תיקון על ידי ריתוך של אחד המשטחים - פעולה שגרתית שנעשתה על ידו פעמים רבות בעבר.

התובע העיד כי פעל על פי הידע המקצועי המצוי בידו וכי ניתן לו חופש פעולה מלא לצורך ביצוע העבודה החליט התובע להשתמש בסולם של הנתבעת בו עשה שימוש בעבר וזאת למרות שהיה ברשותו סולם משלו.

בין הצדדים הוסכם כי הסולם בו השתמש היה תקין וכי הרצפה במקום היתה יבשה. התובע השעין את הסולם על מתקן המתכת, עלה עליו והחל בפעולת הריתוך. לאחר שהחל בפעולה זו זזה הקורה ובעקבותיה זז הסולם והתרחשה נפילה של התובע ארצה.

המוסד לביטוח לאומי הכיר באירוע כתאונת עבודה ופסק לתובע 14.5% נכות קבועה - עובדה אשר אינה נתונה במחלוקת בין הצדדים.

טענות התובע והנתבעת

התובע טוען, כי הנתבעת לא תחזקה את המתקן כראוי מאחר והקורה עליה השעין את הסולם חוזקה בעזרת ברגים בלבד ולא באמצעות ברגים המחוזקים באומים (מוטרות).

העד מטעם התובע סיפר, כי בדרך כלל הוא מחזיק את הסולם ברגלו ובאותו מקרה לא עשה כן מאחר ורצה לראות את פעולתו של התובע וללמוד ממנו, וכן העיד כי ניסה לשחזר את פרטי האירוע עם התובע.

עד מטעם הנתבעת, מנהל המחסן, טען כי בעת העבודה הסולם החליק לאחור כתוצאה מתזוזת התובע וכתוצאה מכך נפל התובע לאחור. כן טענה הנתבעת, כי בעדות התובע נפלו סתירות באשר לאופן התרחשות האירוע.

פסיקת הערכאה המשפטית

בית המשפט קבע, כי שני הצדדים לא הביאו הוכחות חד משמעיות באשר לאופן התרחשות תאונת העבודה וכי התובע לא הוכיח את טענתו, לפיה האירוע נגרם עקב היעדרה של מוטרה.

כן קיבל בית המשפט את טענת הנתבעת, כי התובע לא הביא חוות דעת מומחה מהנדס ביחס לקונסטרוקציית המתכת.

בית המשפט קבע עוד, כי הנתבעת חבה כלפי התובע חובת זהירות מושגית אך לא התרשלה כלפיו במילוי חובה זו מאחר ודאגה לסביבת עבודה בטוחה ולא הפרה את חובת הזהירות.

בנוסף נקבע, כי מאחר והתובע עובד בסטאטוס של קבלן, מוטלת על הנתבעת חובת זהירות כללית בלבד לאפשר לו תנאי עבודה סבירים ואינה חייבת בחובת זהירות מיוחדת מאחר והתנאים במחסן לא השתנו לאורך הזמן בו עבד עבור הנתבעת.

לסיכום קבע בית המשפט, כי לאור האמור לעיל אין זה משנה אם גרסת התובע לאופן התרחשות האירוע היתה מתקבלת והערכאה שוכנעה שהאירוע התרחש כיוון שעוזרו של התובע לא החזיק בתחתית הסולם כפי שנהג לעשות.

נוכח האמור נפגע התובע מסיכון שיצר בעצמו ולכן דחה בית המשפט את התביעה.

חשיבות קבלת ייעוץ משפטי

במידה ונפגעת בתאונת עבודה יש לפנות אל עורך דין תאונות עבודה מנוסה לצורך התייעצות.

חשוב מאוד לערוך מעקב מסודר אחר כל המסמכים הנוגעים לאופן התרחשות התאונה ולטיפול הרפואי שקיבלת בעקבותיה.

עורך דין מומחה בתחום יוכל לסייע לך באיסוף החומר ובפניה אל מומחה רפואי שיעריך את הנזק שנגרם לך כמו גם אל מומחים בתחום המקצועי בו עוסקת התביעה.

לחצו כאן לקריאה נוספת אודות תאונת עבודה - נפילת חשמלאי מסולם


  לחצו לקבלת סיוע מקצועי: ייעוץ משפטי - תאונות עבודה

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר תאונת עבודה עקב נפילת מסגר מסולם

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24