חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נכות אורטופדית לבחור צעיר עקב תאונת אופנוע

מחבר: 10/12/2019 18:26

במרבית המקרים אין מחלוקת בתביעות בנושא פיצויים לנפגעי תאונות דרכים בין הנפגע בתאונה לבין חברת הביטוח לגבי חובתה של חברת הביטוח לפצות את הנפגע על נזקיו.

במקרים כאלו מגיע המקרה בפני בית המשפט על מנת שיקבע את גובה הפיצוי בגין ראשי נזק שונים, וזאת בהסתמך על נתונים רפואיים ועדויות שהוצגו בפניו. חשוב לומר כי תמיד אפשר להגיש ערעור על גובה הפיצוי אותו קובע בית המשפט בין אם הוא נמוך מדי לדעת הנפגע ובין אם הוא גבוה מדי לדעת החברה המבטחת.

פסק דין - קביעת גובה פיצוי בגין נכות

מקרה בו נדרש בית המשפט לקבוע את גובה הפיצוי בלבד לאחר שלא הייתה מחלוקת בנוגע לחבות החברה המבטחת מודגם בהליך ת"א 39918/06 ג.י נ' המאגר הישראלי לביטוחי רכב.

התובע במקרה זה נפגע עקב תאונת דרכים כאשר בשעה שרכב על אופנוע בדרכו לעבודה ולפתע זינק כלב אל הכביש וגרם לו להתהפך. כאמור האירוע הוכר כתאונת דרכים לכל דבר ועניין וחברת הביטוח הודתה בחבותה העקרונית לפצות את התובע. מאחר והתובע היה בדרכו לעבודתו נקבע על ידי הביטוח הלאומי כי התאונה הינה גם תאונת עבודה.

בית המשפט דן בנזק בצורה מסודרת. תחילה הכריע ביחס לסוגיית הנכות הרפואית הקבועה לאחר שעיין במסמכים הרפואיים שהגיעו מבית החולים ולאחר שראה את קביעת המוסד לביטוח לאומי לגבי נכותו והחליט כי הנכות המחייבת לצורך קביעת הנזק היא בשיעור של 14.5% בגין פגיעה אורטופדית בעמוד השדרה אשר כללה שבר בחוליה והגבלה בתנועות עמוד שדרה.

משם המשיך בית המשפט ודן בסוגיית הנכות התפקודית הקשורה לשגרת חיי היום יום של התובע. בית המשפט מצא, על סמך עדויות שונות, כי התובע איבד את עבודתו הניהולית בה עבד בטרם התאונה, וכי איבד את היכולת לעבוד בהיקף המשרה הגדול בו עבד לפני כן.

לכן העמיד בית המשפט את נכותו התפקודית של התובע על 7.5%.
בית המשפט חישב את הבסיס הכספי עליו ביסס את גובה הפיצוי.

לעניין זה התייחס בית המשפט למשכורתו החודשית של התובע שעמדה על 10,818 ₪ נטו לחודש וקבע כי זהו בסיס הפיצוי. מכאן עבר בית המשפט להתייחס לראשי הנזק השונים.

תחילה התייחס לתקופת הזמן בה נעדר מהעבודה וקבע שעבור ארבעת חודשי ההיעדרות ישולמו לתובע 63,000 ₪. סכום זה כלל תשלום ריבית והצמדה עקב הזמן הרב שחלף מקרות התאונה ועד לפסק הדין.

לקריאה נוספת: פגיעה בגב בתאונת דרכים

לאחר שדן בתקופה בה נעדר באופן מלא מהעבודה, דן בית המשפט בפיצוי המגיע לתובע בגין התקופה בה נאלץ להעדר באופן חלקי בלבד.

לצורך כך הובאה הרופאה התעסוקתית שהמליצה לתובע על האופן והאינטנסיביות לפיהם עליו לחזור לעבודה. בגין ראש נזק זה נפסקו לתובע 153,800 ₪.

מכאן בחן בית המשפט ראש נזק ביחס להפסדי ההשתכרות לעתיד, ראש נזק שעוסק בסכום הכסף העתידי אותו יפסיד הנפגע כתוצאה מהתאונה.

סכום זה מחושב עד גיל הפנסיה, 67, ומחושב בהתאם לנכות הקבועה הקיימת לנפגע. בית המשפט קבע כי הסכום שישולם לתובע עומד על 193,000 ₪.

כמו כן, קיבל התובע פיצויים בסכומים נמוכים יותר עבור ראשי נזק נוספים: הפסד הטבות סוציאליות ופנסיה בגובה של 21,100 ₪; הוצאות ניידות בגובה של 17,144 ₪; עזרת צד שלישי בגובה של 4,000 ₪ והוצאות בגין כאב וסבל בגובה של 28,600 ₪.

קיראו בהרחבה על: קביעת פיצויים עבור מטפל/ת - עזרה בשכר

ראשי נזק אלו נלווים לתביעות פיצויים שבהן הנזק כלל נכות וקושי בניהול חיים עצמאיים. סך הכל עמד גובה הפיצוי בסופו של דבר על כ-480,000 ₪.

על מנת להשיג פיצוי הולם על נזקים שנגרמו לך בעקבות תאונת דרכים פנה אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין ותאונות הדרכים.

לפניה וקבלת סיוע אישי ליחצו: יעוץ משפטי לנפגעי תאונת דרכים

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
חישוב הפיצויים במקרה של מות מפרנס המשפחה - קביעת שיעור הפיצוי עבור בני משפחה לאחר פטירת המפרנס הראשי בתאונת דרכים...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר תאונת אופנוע - פיצוי על נכות אורטופדית

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24