חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

נפגעת בגלל רשלנות רפואית? מגיע לך לקבל תשובות!

בכל שנה מוגשות בישראל כ-2400 תביעות רשלנות רפואית. אם גם לך נגרמו נזקים בטיפול רפואי, חשוב לבדוק את המקרה לעומק, בשיתוף מומחה רפואי, בדרך לפיצויי הולם!

פניה מהירה לעורך דין >>

נפגעת בגלל רשלנות רפואית?

בכל שנה מוגשות בישראל מעל 2400 תביעות רשלנות רפואית. אם גם לך נגרמו נזקים בטיפול רפואי, זה הזמן לבדוק את המקרה לעומק בדרך לתביעת פיצויים!

פניה מהירה לעורך דין >>

אישום פלילי כנגד רופא מתחזה

מחבר: 27/07/2020 17:50

על המבקש לעסוק ברפואה במדינת ישראל לעמוד בבחינות הסמכה של משרד הבריאות לאחר קבלת השכלה במוסד אקדמי מוכר. רק לאחר מכן ניתן לקבל רישיון לעסוק ברפואה.

מקרים בהם אדם מתחזה להיות רופא ללא הסמכה אמיתית עלולים להסתיים בנזקים חמורים למטופל וכמובן שטיפול כזה ללא רישיון מעבר לרשלנות רפואית חמורה, יכול להיות עילה להגשת כתב אישום פלילי כנגד המטפל.

פסק הדין שניתן בבית המשפט העליון בעניין יוסף רוס נ' מדינת ישראל, עסק בעתירה שהגיש רוס כנגד המדינה לאחר שזו ייחסה לו בהליך פלילי פזיזות ורשלנות וכן עיסוק ברפואה והתחזות לרופא.

כתב האישום הפלילי נגד רוס הוגש בגין מקרה בו שימש כיועץ טבעוני והומיאופת כשטיפל בנער אשר סבל מפגיעה רב מערכתית קשה.

א' יליד 1981 סבל מדלקת פרקים, עיוות ופגיעה בפרקים, פגיעה בלב, בעור ובכליות וטופל עקב כך בטיפול תרופתי בבית החולים רמב"ם בחיפה במחלקת הילדים. המחלה דעכה אך התפתחותו וגדילתו נפגעו. התרופה בה השתמש הנער חייבה שימוש רציף וככל שיארך השימוש בה, כך גדלים הסיכויים לסיבוכים עקב הפסקתה.

בספטמבר 1997 פנו הורי הנער א' בן ה-16 ליוסף רוס שבדק את הנער ואמר להוריו כי הוא מבטיח שטיפולו בנער יביא להחלמתו.

רוס התנה את הטיפול בתשלום ובהפסקת השימוש בתרופה שנרשמה לו על ידי רופאיו בבית חולים רמב"ם, כן הוא הורה לנער ליטול גרגרים של צורן (סיליקון) שיגרמו לו לחום ולפריחה, אך יוציאו את הרעלים והדלקת.

בסמוך להפסקת השימוש בתרופות מצבו של הנער התדרדר. הוא סבל מחום שלא ירד, עייפות, הפסיק לאכול, דיבר בקושי, סבל מפריחה, בצקות בגפיים וכאבים, עד שהגיע כמעט לאפיסת כוחות מוחלטת. רוס בדק אותו אך טען כי התהליך הטיפולי מצליח.

לאחר כשלושה חודשים פנו הורי הנער לבית החולים והוא אושפז בסכנת חיים כשהוא סובל מתת תזונה והחמרה במחלה ממנה סבל. הוא טופל עד שיצא מכלל סכנה.

כנגד רוס הוגש כתב אישום פלילי ובית משפט השלום בהליך זה קבע כי יש לראות ברוס כמי שהעניק לנער "טיפול רפואי". ההורים פנו לרוס במטרה לרפא את המחלה והוא נתן לו את גרגרי הצורן בתור תרופה.

רוס ניסה לטעון כי הוא ביקש לטפל רק בבעיית הגדילה, אך טענה זו נדחתה על ידי בית המשפט ומצא כי רוס יצר סיכון ממשי לחיי הנער וכי היה עליו להפנות את הנער לרופא כאשר מצבו החל להתדרדר.

בית המשפט קבע עוד כי רוס התחזה לעוסק ברפואה ויצר בפני הנער והוריו מצג שווא כאילו יש לו יכולת לרפא את הנער ועל רוס נגזרו 10 חודשי מאסר (3 מתוכם בעבודות שירות) וקנס בגובה 4,000 ₪.

על פסק דין זה הוגש ערעור לבית המשפט המחוזי בטענה שבית המשפט העדיף ללא סיבה את עדותו של אמו של הנער על פני עדותו של רוס. עוד נטען כי עדותה של הרופאה ד"ר בריק לא הייתה מהימנה ועלו בה סתירות והיא נחקרה בחקירה חוזרת וסיפקה הסברים לסתירות.

השופטים בבית המשפט המחוזי דחו פה אחד את כל טענות המערער באשר להרשעה בפזיזות ורשלנות ולעונש עצמו, אך דעתם נחלקה בעניין התחזות לרופא.

רוס הגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בעניין ההרשעה בגין התחזות לרופא. לדבריו הרשעה זו הופכת את כל מי שעוסק ברפואה בלתי קונבנציונלית לפושע.

לטענתו מעולם לא הציג עצמו כרופא וכן הסביר כי הנער והוריו היו מודעים לכך שהוא הומיאופת וכי הוא יכול לסייע לנער בגבולות ההומיאופתיה. כמו כן טען רוס באשר לרשלנות כי הסביר לנער והוריו כי תהיה ירידה בתפקודו, אך זו ירידה לצורך עליה.

בית המשפט העליון דחה את הערעור בעניין הרשלנות הרפואית אך קיבל את הערעור בעניין ההתחזות לרופא, מאחר וההורים פנו לרוס לאחר שהתייאשו מהטיפול הקונבנציונלי ורוס מעולם לא הציג עצמו כרופא. עם זאת לא שינה בית המשפט העליון את העונש מאחר ולדעת השופטים העונש גם כך היה קל ביחס למעשה.

תשובות מקצועיות מעורכי דין

 באתרנו ניתן למצוא אלפי סקירות רפואיות ומשפטיות שכתבו מומחים רפואיים ועורכי דין על סמך ניסיון פרקטי בטיפול וייצוג נפגעי רשלנות רפואית.
 
עורכי הדין שלנו צברו ניסיון רב לאורך השנים, טיפלנו ונתנו ייעוץ משפטי לאלפי אנשים שרצו לבדוק היתכנות להגשת תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית. רוב האנשים שפונים למשרדנו מתעניינים לרוב בסוגיות מרכזיות, אשר רלוונטיות כמעט בכל סוגיית רשלנות רפואית וזאת מן הסתם בכל מקרה לגופו.
 
לפניכם תשובות מפורטות והסברים של עורכי הדין ארבל קפלינסקי ועופר סולר בנוגע לשאלות נפוצות בנושא רופאים מתחזים והזכויות המגיעות לכם בכל מקרה של חשש מפני רשלנות אשר נגרמה בשל התחזות.

איך אני יודע אם הרופא שמטפל בי או מנתח אותי בבית חולים הינו מתמחה או מומחה?

בישראל חלק גדול מבתי החולים המשתייכים לרפואה הציבורית הינם בתי חולים אוניברסיטאיים, כלומר בתי חולים בהם מתקיימת הכשרה מעשית של רופאים במהלך ההתמחות.

עולם רפואה הינו מקצוע אשר בו גם כיום, מעבר לנושאים האקדמיים הנלמדים באוניברסיטה, ההכשרה של רופאים צעירים נעשית באמצעות התנסות בבית חולים בהדרכה של רופאים מומחים וותיקים.

כאשר אנו מטופלים במסגרת ציבורית בבית חולים יש סיכוי גבוה כי חלק לא קטן מהאבחנות והטיפולים נעשים בידי רופאים מתמחים בשלבים שונים של ההתמחות שלהם. רופא מתמחה הינו רופא מוסמך ומורשה לכל דבר ועניין, אשר סיים את לימודי הרפואה ונמצא בשלבי הכשרתו לקראת תואר מומחה בתחום רפואי מסוים, הכשרה אשר ברוב תחומי הרפואה לוקחת שנים. הרופאים המתמחים הם בפועל עמוד השדרה של בתי החולים.

למטופל ברפואה הציבורית זכות מלאה לשאול את הרופא אשר מטפל בו האם הוא מומחה או מתמחה, עם זאת ברפואה הציבורית בבית חולים אוניברסיטאי ברוב המקרים אין למטופל אפשרות לבחור את הרופא שיטפל בו והוא גם אינו יכול לסרב לטיפול בידי רופא מתמחה ולעמוד על כך שרק רופא מומחה יטפל בו.

כמובן שפעולות מורכבות כמו ניתוחים נעשות לרוב בהשגחה או בסיוע של רופא מומחה ולא רק בידי רופא מתמחה או לכל הפחות בידי רופא מתמחה בשלבים האחרונים ממש של התמחותו.

כיצד אני יכולה לדעת שהרופא שאליו אני פונה במסגרת פרטית מוסמך לבצע את הטיפול או הניתוח?

ראשית אין כל מניעה או בושה לשאול את הרופא מהן ההסמכות או ההתמחויות שלו בישראל, זוהי זכותו של המטופל לפי חוק זכויות החולה לקבל מידע על המטפל בו.

במקרה של ספק ניתן לגשת לאתר משרד הבריאות באינטרנט, שם יש עמוד בו ניתן לחפש לפי שם הרופא או מספר רישיון את פרטי הרופא ולקבל מידע האם רישיונו בתוקף, באלו תחומים יש לו התמחות מוכרת ורשמית (למשל רפואת עיניים, נוירולוגיה וכך הלאה).

טופלתי על ידי רופא שמתברר שאין לו רישיון לעסוק ברפואה בישראל ונגרם לי נזק עקב הטיפול, האם אפשר להגיש תביעת רשלנות רפואית?

העיסוק ברפואה בישראל מוסדר בפקודת הרופאים (נוסח חדש) התשל"ז-1976 ורק מי שעומד בתנאים המוגדרים בחוק רשאי לעסוק ברפואה. מי שעסק ברפואה ללא היתר ובניגוד לחוק יכול גם הוא לחוב בנזיקין אם גרם נזק, למרות שפעל בחוסר סמכות ובניגוד לחוק.

הקושי העלול להתעורר בתביעות כאלו הוא נושא גביית הפיצויים מהנתבע לאחר קבלת פסק דין. לאנשים אשר עוסקים ברפואה ללא היתר לא יכול להיות ביטוח אחריות מקצועית, שכן אחד התנאים שמעמידה חברת הביטוח להנפקת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית הינה רישיון בר תוקף לעסוק ברפואה.

במקרה של פסק דין המחייב את הנתבע בפיצויים בגין נזק שגרם בהעדר ביטוח אחריות מקצועית, יהיה צורך לגבות את הפיצויים מהנתבע אישית, עניין שעלול להיות מורכב וכרוך בהליכי הוצאה לפועל.

במידה ונפגעת בעקבות רשלנות רפואית יש לפנות אל עורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית להתייעצות.

אנו במשרד עורכי דין סולר קפלינסקי צברנו ניסיון רב שנים בייצוג וטיפול נפגעי רשלנות רפואית ונשמח להעניק גם לך סיוע משפטי מקצועי.

פנה/י עכשיו לשיחת ייעוץ משפטי ללא התחייבות!

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (5) | דירוגים (1)

5 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי רופא מתחזה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36